A kritikus 7. év egy kapcsolatban (beszélgetős fórum)
Őszintén én most elgondolkoztam: egyáltalán hogy is kell számoln a 7. évet.
Mi jövő januárban töltjük be a hetet, akkor most vagyunk a 7-ben, és akkor a 8-ban, vagy akkor leszünk 7 évesek??? szóval nem még ilyen kérdést is felvet...
De sajnos tény, nekünk ez az év valahogy nehéz, sok a változás és valahogy köztünk is lecsapódik, de tartottunk ki rosszabb helyzetben is csak valahogy akkor jobban ment az összehangolódás..
De most is ezerrel kapaszkodunk, és végre egy család akarunk lenni!
hát mi már 18éve vunk együtt...
az első 7dik évben egy bő féléves tanfolyamon vettem részt vidéken...ott is laktam és hétvégeken jöttem haza ill a most már férjem meg is látogatott sokszor.
a második 7dik évben meg daganatos betegségem alakult ki és féltem elhagy stb...
de nem! hála isten fel sem merült ilyen probléma.
sőt saját házunk lett az előző szolgálati helyett :)
azt nem mondom, h nincsenek vagy nem vtak kisebb vagy nagyobb veszekedések de eddig mindent megtudtunk oldani együtt.
Ha jól tudom, az embernek kb. 7 évente cserélődnek ki az összes sejtjei (fokozatosan elhalnak és újak termelődnek, de ennyi idő, amíg minden új lesz"). Talán ezzel összefüggésben van ez a hét év is. Nem hinném, hogy feltétlenül babona ez, lehet valami alapja. Sokmindent babonának néznek, ami nem az. Pl. sokszor olvastam, hogy valaki babonából nem vesz a születendő gyerekének ruhát vagy bármit bizonyos kor előtt. Pedig ez nem babona: ha valami történik a magzattal, milyen érzés nézni a kiságyat, a kisruhákat, akik már hiába várnak valakire? Szerintem ez az alapja, pláne, hogy régebben nem tudtak annyi koraszülöttet megmenteni, mint most.
Kicsit eltértem a témától, csak arra akartam kilukadni, hogy lehet valami a dologban, ami megfigyelésen alapul.
Vannak akik a 7dik evben valnak el vannak, akik nem, vannak akik el sem valnak.
Veletlen egybeeses ha a 7dik evben val egy par.
Babona az egesz.
Ugyanigy mondhatni azt is, hogy a rakos betegek 99%a uborkat evett egy bizonyos idokozonkent.
Attol az uborka nem okoz rakot.
A parkapcsolat olyan, amilyennek 2 ember alakitja.
Ha a 7dik evre telik be a pohar, akkor akkor szakitanak, ha hamarabb akkor hamarabb, ha nem telik be, akkor elnek mig meg nem halnak
Hét év elég hosszú ahhoz, hogy megismerjük a másikat. De rövid ahhoz, hogy változtatni merjünk ha kell.
Főleg a GYES-en lévő anyukák vannak kiszolgáltatva.
Ezt találtam a neten,gondoltam idemásolom :)
elnézést,kicsit hosszú :)
Azt mondják, a 7. év kritikus minden kapcsolatban. Érdekes az is, hogy sok fiú a 25. vagy a 29. életévében vetett véget kapcsolatának. Utánanéztünk a KSH évkönyvben, hogy a válások száma melyik életkorban, ill. a kapcsolat hosszát vizsgálva mikor a leggyakoribb. Meglepő eredményre jutottunk.
Férfiak esetében 25-29 éves korban a leggyakoribbak a válások, ezt követi a 30-34 éves korosztály, majd a 20-24 évesek. A nőknél 20-24 éves korban válnak el legtöbben, őket követik a 25-29 évesek.
A kapcsolat hosszát tekintve 5-9 éves házasságoknál a leggyakoribb a válás, ezt követi a 10-14 éves, majd a 15-19 éves és csak ezután a 2-4 éves kapcsolatok megszűnése.
Vajon mit jelenthet ez? Talán azt, hogy 25-29 éves korban a férfiak egy fiatalkori elhibázott döntést próbálnak helyrehozni? 25 és 29 évesen talán sokan fordulóponthoz érnek, és számvetést készítenek arról, hogy mit értek el addig. Közülük néhányan úgy érezhetik, hogy rosszul, vagy éppenséggel túl korán választottak, és ezt még helyre lehet hozni egy másik kapcsolattal.
Miért pont 5-9 év? Lehet, hogy az 5 évnél rövidebb házasságok esetében még korai lenne elválni, 9 év után meg már a feltehetően megszületett gyerek(ek) miatt inkább együtt maradnak a szülők? De az is lehet, hogy a 7 év valóban egy karmikus szám.
Aggasztó, hogy a házasságkötések száma folyamatosan csökken, miközben a válások száma növekszik. Az elmúlt évek felmérései szerint a házasságkötések 55%-a válással végződik. Az újraházasodási esélyek pedig a nők esetében 40 éves kor felett egyre kisebbek.
Mindezek logikus következménye, hogy egyre több nő neveli egyedül gyermekeit. Ehhez járul hozzá az is, hogy napjainkra minden harmadik gyermek házasságon kívül születik.
Aggasztóak a számok, ugye? Mi lehet mégis a megoldás? A házasság nem egy pont az életünkben, amin túl kell esni, és utána sodródni az évekkel. Sok nő elhanyagolja magát az esküvő után, pedig egy kapcsolatban minden egyes napon meg kell küzdenünk a másikért. A 10. évben ugyanúgy vigyáznunk kell a szavainkra, és ugyanúgy kívánatosnak kell lennünk, mint az első héten, még akkor is, ha ez nehéz. Soha ne feküdjünk le haraggal, mindig béküljünk ki elalvás előtt!
Ne felejtsd el, hogy valakinek Te vagy a Nagy Ő!
A párom a volt barátnőjével éppen a 7.évben jártak amikor szakítottak,de lehet,hogy én is közrejátszottam.
Szerintem nem csak babona az egész.
Köszi.
Engem a férjecském tanitott meg rá.Ő nagyon figyelmes,szerencsésnek mondhatom magam,igy nem félek a 7.évtől.
"egy kapcsolatra,házasságra mindig vigyázni kell,mert törékeny...nem csak hét évente....mindig...mig tart...akár életünk végéig.."
Ezt nagyon szépen megfogalmaztad és teljesen egyet értek vele!!!
Sziasztok!
Ugyanezt mondhatom, én is. Mi februárban leszünk együtt 11 éve, ebből 6 éve vagyunk házasok, van két kis gyerkőcünk, és boldogok vagyunk, sőt a férjem a mai napig azt mondja, hogy ő még mindig ugyanolyan szerelmes belém, mint az elején.
Nem tudom miért mondják a 7. évet vízválasztónak.
Egy kapcsolat az első pár évben is bőven tönkremehet....
További ajánlott fórumok:
- Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban?
- Kérdések és válaszok a 90 napossal kapcsolatban
- ÉGVILÁG... minden, ami csillagászattal kapcsolatos
- Időjárassal kapcsolatos szavak
- Honlap működésével kapcsolatos információk
- Mik a tapasztalatok a juharszirupos diétával kapcsolatban?