A gyógynövény teák fogyasztását túl lehet adagolni? (tudásbázis)
Napi 1-2 csésze nem árt, de az is függ attól, mit is iszol. Pl. a csipkebogyó és a kamilla is, ha túl sokat iszol (együtt, vagy egyenként napi 2 csészénél többet), hashajtó hatású. Így árthatsz a tápanyagok felszívódásának.
Nem arról van szó, hogy károsak, csak jobb ezeket váltogatva alkalmazni, vagy olyan keverékben, amit szakember állít össze (nem mindegy, milyenek az arányok).
Úgy kezdődött, hogy először csak nem hatott. Erre bolond fejemmel növeltem az adagot. Ettől viszont fekélyem lett, és súlyos emésztési gondok jöttek. Itt szerencsére abbahagytam, és 2 évig egyáltalán nem ittam. Közben meg jól leszúrt az orvosom, hogy miért nem hozzá mentem az állandó gyulladásommal...
Most már ha szükséges, csak max. 3×2 dl, a tünetek elmúlásáig, utána 2 hónapig egy korty sem.
Leviheti még a vérnyomást is, ami nem minden esetben szerencsés. Este mondjuk jót alszol tőle.
Minden gyógynövény túladagolható. Ez járhat kellemetlen vagy kifejezetten veszélyes tünetekkel.
Igen túl lehet adagolni. De a kamilla sem ártalmatlan, mert vizet von el a belekben.
Pl. a citromfű nyugtató hatású, de túladagolva épp az ellenkezőjét éred el.
szia!
esetleg olvasgass bele a Gyógynövényekről c. fórumba is!
Ott régebben már volt erről a "túladagolás" témáról szó!
Sajnos.... Vedd meg a Maria Treben könyvet, vagy szerezd be valahonnan, kötelező házipatikai biblia!
Egyébként a kedvenc csalásias drogériámban nyomtak a kezembe egy h.rbáriás tájékoztatót, amin rajta volt a monoteák és a keverékek felhasználási területe is, kérj egyet Te is, nem árthat!
köszi,hogy leírtad :)
A doki csak olyat ajánl, amiért pénzt kap :((
Szerintem mindkét helyen.
Nekem bevált, egyébként ezt találtam róla:
Más, kedvelt gyógynövényekkel ellentétben, a medveszőlőre csak a 18. század közepén figyeltek fel az orvosok. A 19. század elején vezették be gyógyító szerként, ma már azonban minden érvényes gyógyszerkönyvben megtalálhatjuk.
A medveszőlőlevél bevált, hatásos gyulladásellenes szer a vese, a hólyag és a húgyutak területén. Időben és helyesen alkalmazva a medveszőlőlevélből készített tea az akut panaszokat legkésőbb három nap alatt csökkenteni tudja.
A tudomány a medveszőlőteát kiegészítő terápiaként ajánlja a hólyag- és vesebetegségekben, viszont óva int a hosszú távú alkalmazástól, mert hidrokinonmérgezést okozhat. Általában nincs is szükség hosszas alkalmazásra, mert az akut vese- és hólyaghurut a medveszőlőlevél teájával kezelve rendszerint néhány nap alatt elmúlik.
A medveszőlőben található fő hatóanyag az arbutin, amelyből a lúgos vizelet hatására válik szabaddá a tulajdonképpeni hatóanyag, a hidrokinon. A lúgos vizeletet hosszú távon kizárólag növényi táplálék fogyasztásával érhetjük el, de mivel a medveszőlőlevél-teát általában akut esetekben fogyasztjuk, a vizeletet a lehető leggyorsabban kell lúgossá tennünk. Ezt úgy érhetjük el, hogy a teához fél teáskanál vagy bő késhegynyi nátrium-hidrogénkarbonátot (szódabikarbónát) adunk. Figyelembe kell vennünk azt is, hogy a medveszőlőlevélnek nagy a csersavtartalma. Ha ez teljes egészében belekerül a teába, akkor nagyon megterheli az emésztőtraktust. Ezen egészen egyszerűen úgy segíthetünk, hogy a teát hidegen készítjük el.
A medveszőlőlevél további hatóanyagai a flavonoidok, a triterpének és a monotropein.
A medveszőlő botanikai neve Arctostaphylos uva-ursi. A hangafélék (Ericaceae) családjába tartozik. Hűvösebb éghajlaton él, Magyarországon nem őshonos. Alacsony, örökzöld cserje, amely hosszú ágakat növeszt, és ezek gyökeret eresztenek. Így kiterjedt, sűrű telepeket találhatunk. Bőrnemű levelei vastagok és érdesek, általában fordított tojás, néha ásó alakúak. Felületükön a levélerek feltűnőek. A vörös áfonyával ellentétben a medveszőlő levelének alsó felszíne nem barnán pettyezett. A medveszőlő kicsiny virágai fehérek, rózsaszín csücsökkel; alakjuk harangra vagy kancsóra emlékeztet. Az ágas virágzatból gömb alakú piros gyümölcsök lesznek, amelyek ugyan nem mérgezőek, de a vörös áfonyával összehasonlítva, sokkal kevésbé élvezhetőek.
Drogként a leveleket használjuk. Bár egész évben szedhetjük, mégis a legjobb késő nyáron. A kereskedelemben kapható medveszőlőlevél kizárólag vadon termő növényekből származik.
még nem is hallottam ilyen teáról...
patikában vagy gyógynövényben lehet kapni?
Kedves Reenee,
ez a teakeverék nem igazán a felfázásra jó. Ha véres a pisi, az már a vesemedence gyulladása is lehet.
Mit mondott az orvos?
Az az igazság, hogy nagyon beparáztam tegnap..
Baromira felfázhattam, ugyanis véreset pisiltem,így még sosem jártam és nem is akarok többet.
Szerintem sem,mert annyit úgy sem iszik senki,hogy túladagolást okozhatna. Pl. naponta
3x2 dl a legmegfelelőb adag.
További ajánlott fórumok:
- Ha buliba megyek és közben még szoptatok, lehet-e bizonyos mennyiségű alkoholt fogyasztani?
- Tudjátok hol lehet beszerezni fogyasztásra alkalmas desz.vízet a patikán kívül, mert ott 2l=600Ft, tudtok jobbat?
- Alkoholt lehet fogyasztani alkalmanként, ha szednem kell vérnyomáscsökkentőt?
- Miért nem lehet fogyasztani burgonyát Candida-diéta alatt?
- Nestlé Fitness mindennapi fogyasztásától lehet hízni?
- Hosszú utazáshoz milyen étel ötleteitek vannak, amit autóban is normálisan el lehet fogyasztani? Szendvicsek mellett...