A gyermekemnél angolkórt diagnosztizáltak! Járt valaki hasonló cipőben? (beszélgetés)
Gyógyszertárban remélhetőleg van.
Ez nagyon keserű olaj,senki sem szereti:(
Szia!
Remélem sikeres lesz a kúra!Sok sikert!
Neten lehet rendelni csukamájolajat,csak kicsit drága.Hirtelen itt találtam,de nézz körül több oldalon is,hátha van akció vagy csak máshol olcsóbb.
A link: [link]
A gyermek addig kapta a D-vitamint amíg kellett. A megelőző vérvétel és vizeletvizsgálat tökéletes lett, nem mutatta ki a vitaminhiányt. A gyerek 2 hónapja húzta a lábát, néha fájt nem bírt menni, vagy ha igen úgy ment mintha csípőficamos lenne. Úgy vittük el röntgenre, ahol kiderült a kór. De hála Istennek még nincs elhalva a csont, csak elvékonyodva, ezért reménykedünk, hogy a D-vitamin, Kalcium kúra segít rajta. Reméljük nem a szervezetével van a gond, és az nem tudja beépíteni a csontokba a megfelelő vitaminokat!
2 hét kúra után lesz egy vérvétel, és megint egy röntgen. Állítólag látható lesz a javulás....
De az étkezéssel kapcsolatban semmit nem mondtak. Milyen ételeket kell ennie? Kell-e változtatnunk valamin?
Angolkór, csontlágyulás
Címkék: vitaminhiány, angolkór, csontlágyulás, D-vitamin hiány
Az angolkór vagy rachitis a fiatal, gyorsan növekvő szervezet kalcium- és foszforanyagcseréjének összetett zavara, melyet elsősorban a D-vitamin hiánya okoz. Ritkább formája a kalcium- vagy foszforhiány okozta rachitis. A betegség felnőttkorban jelentkező formáját oszteomaláciának (csontlágyulásnak) nevezzük.
Az angolkór, csontlágyulás tünetei
Az angolkór (rachitis) jellemző tünete az, hogy a testsúly állandó terhelő hatása miatt a nem kellően mineralizálódó végtagcsontok meghajlanak. A D-vitamin hiánya maga után vonja a kalcium hiányát is, a fenti tünetek a csontok csökkent kalciumtartalma következtében alakulnak ki. Súlyos esetekben a vér csökkent kalciumszintje görcsrohamokat okozhat. Az angolkór könnyen megelőzhető gyermekkori betegség.
Az angolkór, csontlágyulás esetleges komplikációi
A kezeletlen betegség idővel törpenövéshez, a mellkas alakváltozásaihoz, pókhashoz, görbe lábakhoz, a medence deformálódásához vezet.
Az angolkór, csontlágyulás kiváltó okai
Elégtelen D-vitamin képződés és bevitel.
Táplálkozási, emésztési vagy felszívódási zavarok, a zsíranyagcsere zavarai fokozzák a betegség kialakulására való hajlamot.
Egyes görcsoldó vagy epilepszia elleni szerek (fenobarbitál, fenitoin) csökkenthetik a szervezetben a D-vitamin termelést, az ilyen szereket szedő gyermekek fokozottabban veszélyeztetettek az angolkórral szemben.
Mit tehet Ön angolkór, csontlágyulás esetén
Az anya szempontjából a megelőzés fontos tényezője a terhesség utolsó 12 hetében és a szoptatás alatti D-vitamin szedés. Az első életévben a csecsemő vitaminigényét is fedezhetjük (akár az évszaktól függetlenül) mesterséges bevitellel. A D-vitamin adagolásának ma már leginkább elterjedt módja a szájon át, folyadék (olaj) formában történő bevitel.
Mit tehet az orvos angolkór, csontlágyulás esetén
Vérvétellel igazolja az (általában alacsony) kalcium- és foszforszintet, magas alkalikus foszfatáz szintet, előrehaladott esetben röntgenvizsgálat segítségével alátámasztja diagnózist.
Pénteken egy röngen mutatta ki, hogy az 5 éves fiamnak a csípőcsontja ellaposodott, a másik része pedig kihegyesedett, és nagy betűkkel ráírták a leletre, hogy RACHITIS (Angolkór).
A házidoki most D-vitamin, CA kúrát írt elő 2 hétig emelt dózisban! Van más teendő? Tapasztalatokat várnék, mert nem igazán mondtak el nekünk semmit! És félünk, nagyon, hogy nem jön helyre a kicsi.
További ajánlott fórumok:
- A gyermekem már iskolás - tapasztalatok, tanácsok
- Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD)
- Miért nem tudja elsős gyermekem a számokat?
- Légcsőszűkületes a gyermekem
- Ki tud olyan epis klubról ahol a gyermekem társaloghat, hasonló gondba lévő emberekkel?
- Gyermekem sokszor elesik, megbotlik az utóbbi időben. Van valakinek hasonló tapasztalata?