180 fok (beszélgetés)
Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 180 fok
Megkönnyeztem.
Már csak azért is,mert nekem van egy drága,imádott örökbe fogadott kicsi unokám.
Szerencsére az én kis unokám szerető szülőkre talált,minden szépet megkap és meg fog kapni az élettől,a szüleitől,és természetesen tőlünk,nagyszülőktöl is.
Sziasztok!
Anya, vagy anyai szeretet nélkül bizony nagyon nehéz nevelkedni! Nem kell messze mennünk, elég ha beleolvastok néhány naplóba itt a hoxán!
Egy anya mindent pótol, de egy anyát nem pótolja semmi!
Köszönöm, hogy megválaszoltad a kérdést. :)
Sajna tegnap nem voltam topon, így ide be sem néztem.
SZŐR-ANYÁS Kísérlet
"Gyerek anya nélkül
Kiderült, hogy az antiszociális serdülők és bűnöző felnőttek közül rendkívül sokan anya vagy anyai szeretet nélkül nevelkedtek. Ezen feltételezések megalapozására emberkísérleteket nem alkalmazhattak, legfeljebb különböző szituációk megfigyelésével. Ennek a problémának a megoldására jöttek létre a különféle majomkísérletek (főként rézuszokkal).
Harlow vezetésével az újszülött kismajmot elkülönítették az anyjától és egy műanyához tették be, mely egy élettelen figura ahol mászkálhat, és egy rászerelt tartályból szophat. A kísérletekhez kétféle műanyát használtak: szőranyát (szőrös anyag, megdőlt test, fából faragott fej) és fémanyát (fém henger, kidolgozatlan fej).
Harlow azt a kérdést tette fel, hogy a kismajom kapaszkodása kizárólag a táplálkozás miatt van, vagy a biztonságot adó testi kontaktus is meghatározó. A kapaszkodás kísérlet során két ketrecben található kismajmokkal állandóan ott volt a szőranya és a fémanya is. Az egyik csoportnál a szopó tartályt csak a szőr-, a másiknál csak a fémanyára szeretek. A kísérlet eredménye azt mutatta, hogy a tartály elhelyezkedésétől (azaz a szopás helyétől) függetlenül kb. napi 15 órát töltöttek a szőranyába csimpaszkodva a majmok. Ez az eredmény azt mutatja, hogy lényeges az anya-gyerek kapcsolatban a testközelség, mely kismajmok esetében létfontosságú is.(..)"
Mi az a szőranya kísérlet?Még nem hallottam róla.
Vagy jobb is??
Igen,szerintem is.Bennem nagyon megmaradt,és én is sok teóriát hallottam a baba neveléséről,hogyan kell jól törődni vele.
Dr.Spoch és társai...felvegyük,vagy ne,hagyjuk-e sírni,vagy ne,stb.Nekem megvan a suttogó könyve,ő azt javasolja,ne hagyjuk pár percnél tovább sírni,mert elveszíti a bizalmat a szülőben,hiszen ő csak így tudja jelezni,ha valami baja van.
Azonkívül olvastam egy Kismamában,hogy egy nő örökbefogadott egy kb 9 hónapos kislányt,és szerette volna dédelgetni,elaltatni,vígasztalni,ha sír,de a baba nem fogadta el,egyedül aludt el,és egyedül vígasztalta magát egy rongydarabbal,vagy játékkal,mert ezt volt kénytelen megszokni.
Évekig tartott,mire valamelyest feloldotta benne ezt a távolságtartást sok szeretettel,türelemmel és törődéssel.Szívszaggató történet volt az is...
Akkor XXI. század volt. :) Mert JK-t nem nagyon néztem. Meg az inkább aktuálpolitika volt. :)
(Azért a múltidő, mert mióta kijöttünk, nem nézem őket.)
Igen,ez az!!! Akkor nem is olvastam,hanem filmben láttam.Már rémlik valami,talán a 21. század,vagy a Házon kívül műsorán volt,az RTL klubon.
Oké,hogy ne kötődjön nagyon,de így egyáltalán nem kap semmi figyelmet,amit a babák igenis nagyon igényelnek,ők is szuverén lények,érzésekkel,hangulattal,és már születéskor kialakult természettel.
Nagyon egyetértünk!!
Éppen ezt akartam szóba hozni.
Miért nem lehet bemenni hozzá? Mikor, ha nem is a nővérek, de a többi anyuka biztosan megszeretgetné egy kicsit. Valószínűleg a nővéreknek is kevesebb dolga lenne vele. A gyerekeknek pici babaként még szó szerint létfontosságú, hogy legyen ott egy mosolygó szempár, két ölelő kar, amik szeretetet sugároznak felé. Ha már az anyja a lelki sérülések útján indította el, akkor miért kell ezt a kórháznak, meg a bürokráciának tetéznie?
Hát, nem tudom.
Ha mindenki néha rámosolyogna, mindenki néha megsimizné, nem hinném, hogy bárkihez is erősebben kötődni kezdene...
Ahogy Akvamarin leírta az ellátást, egyből megelevenedett a szemem előtt az a film a 60-70es évekből, ami arra oktatja az anyákat, hogy pontosan így kell a piciket ellátni, hogy ne kötődjenek erősen a szülőkhöz, hogy majd felnőve jó elvtársakká váljanak és a szocializmust szolgálják...
Csunya, de az ő érdeke.
A kötődés miatt.
Istenem,ezt nem lehet végigolvasni anélkül,hogy ne lenne gombóc a torkomban,és könny a szememben.És közben az én hurkás kisbabámra gondolok,és a nővérére.
Csak az a baj,hogy mire ez a baba valakinek kelleni fog,már ő nem fog tudni bizalmat érezni azok iránt,akik magukhoz veszik,mert megtanulja,hogy neki mindig egyedül kell megvígasztalódni,ha fáj a pocakja,vagy magányos.
Olvastam egyszer valahol,hogy egy gyermek lelkében nem azzal okozzuk a legnagyobb kárt,ha megütjük,bántalmazzuk,(mert az is figyelemmel jár) hanem azzal,ha gépiesen,de törődés,kedvesség nélkül csak "ellátjuk" a szükségleteit,vagyis pelenkázzuk,fürdetjük,etetjük.Mindezt szó nélkül...
A nővérek pont ezt teszik,az ő érdekében...biztos,hogy ez az ő érdeke???
Rokoni alapon sem kapod meg?
Azért ez nagyon szomorú. :(
Azért ennek megintcsak van másik oldala is...
Adott 2 házaspár, és 2 gyerek a listáról: az egyikről tudják, hogy beteg. Most akkor kinek melyiket ajánlják fel? Igazságtalan lenne Anak beteget adni, mikor B egészségeset kap.
Ááááááááááááááááááááááááááááááááá...!!!!!!!!!!!!!!!!
SEHOGYSE JÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!!!!!!!!!!!!!!!!
sajnos...és hány ember szeretne gyermeket örökbefogadni...szerető családot biztosítani nekik, de nem tehetnek semmit.
Önzetlen eberek magukhoz vennék őket és szeretnék őket, de nem tudják, mert nem lehet!!!
Na igen.
És ha az összes tiltás ellenére mégis bemenne valaki hozzájuk, hosszú távon tényleg megintcsak a gyerek sérülne. Sajnos sehogy sem jó... :'(
Annyira szörnyű... És merőben igazságtalan.
Azért, mert egyes felnőttnek minősített izék (jobb szót nem találok, csúnyát mondani meg nem akarok) felelőtlenek, ártatlan kis lelkeknek kell szenvedni. Mit tanulnak így az életről? Sok jót nem, az tuti. Pedig ugye ők (is) a jövő. :(