Zsebpénz a gyereknek (beszélgetés)
Nem lehet, hogy valami konkrét dolgot szeretett volna megvenni, és ha már van a szülőnek, úgyis adta volna, de azzal motiválta a vakáció alatt, hogy ha "jó gyerek" lesz és segít akkor kap pénzt?
Különben nem tűnik túl soknak ez a pénz egy iskolakezdésre, ha ebből vett új kabátot, sulis táskát, telót, meg ami kell a suliba felszerelést. De ha csak úgy kapta zsebpénzként, hát kiváncsi lennék mire költi. Elég nagy túlzás.
Ha egy fiatalkorú 14-18 éves alkalmazottként, munkával képes annyi hasznot termelni a munkáltatójának, hogy ki lehet gazdálkodni a havi 100.000-es netto fizetést, azzal az ég világon semm probléma nincsen, sőt. De ez nem zsebpénz, hanem kereset! (pl. ismerek olyat aki 18-20 évesen már matek és fizika korrepetálással simán keresett ennyit)
Az viszont nagyon problémás és megkérdőjelezhető, ha egy 13 éves 300.000-t kap azért mert nyáron kivitte a szemetet, vagy locsolta a kertet. Egyrészt mert ezért a pénzért már egy teljes munkidős alkalmazottat lehet napi 8 órában foglalkoztatni (és gondolom a 13 éves otthon nem napi 8 órában dolgozott) másrészt mert ő ugyanúgy a család része, ki kell vennie a részét a feladatokból anélkül hogy ezért külön fizetés járna neki. Nekem sem fizet senki azért mert kimosom a szennyest vagy kipucolom a wc-t :)
Nem értem miről beszélsz. Itt arról van szó, ha dolgozni szeretne és ezt megengedném neki, miért ne lehetne normális fizetése?
Mert havi 15-20 ezer Ft-ért a földet túratni a gyerekkel, az aktív pihenés?
Az, meg hogy mit dolgozik az alkalmazottam, nem hiszem hogy a témához kapcsolódik, de ha érdekel, egész nap a gép előtt ül, kényelmesen gyereket nevel otthon mellette, ellátja a háztartást. Ez szerintem egy gyerekre is rábízható feladat lenne, ha késztetést érezne rá, vagy gyűjtene valamire, és ezer meg ezeregy indoka lehet.
És ha az adott család megteheti: nem rólunk van szó, akkor miért ne Ő foglalkoztassa? Mivel jobb, ha diákmelózik, meg mit tudom én, mint a mai 14-20 évesek többsége?
Lényegtelen is, részemről a téma lezárva. Nekem ez a véleményem, Neked más, az élet így szép és kerek.
Szabadidejében a gyereknek a tanuláson kívül játszania, aktívan pihenni kell.
A te alkalmazottad százért pihen aktívan?
Pl. a sajatunkban egyszer bármelyik fiam el tudom képzelni. Akár 12-13 évesen. Tehát innentől kezdve kismillio olyan lehetőség lehet, amiben tudnak neki feladatot adni. És a havi 100.000 ft mint fizetés nem is olyan lehetetlen.
Legalábbis a mi alkalmazottunk ennyit kap és ezt a gyerekemnek is kifizetnem, mert dolgozna, a szabadidejét aldozna ra.
Milyen vállalkozásban tudsz elképzelni egy gyereket?
Talán a mezőgazdaság...ha szedte "napszámban" a paradicsomot, uborkát, ilyesmi. De akkor sem 300 000.- ft.
De magánügy.
Szerintem nem arról van szó, hogy megteheti vagy sem, hanem ez elvi kérdés, szerintem jellem romboló hatása van, mert az otthoni munka az kötelesség. Családban él, ami egy közösség, mindenki tesz bele munkát, és mindenki részesül a jóból is. Lehet, hogy pl. a gyerek füvet nyír, anyuka főz valami finomat, amit megeszik a család, szóval bele is tett a gyerek a közösbe, és részesült is a közösből (sok vitánk volt erről anno a férjemmel, az ő gyerekei ilyen téren jól félre lettek nevelve, itthoni "munkáért" kapott pénzzel.)
Adjon neki, ha megteheti, de adja ajándékba, de ne azért, mert kitereget, ágyneműt húz, felmossa a teraszt. Szerintem.
Tehát ha valaki megteheti hogy ad az ne adjon mert más nem teheti meg?
Egyébként ezt a nyári 300.000 Ft-os zsebpénzt hazimunkaert soknak tartom, sőt... nem hiszem hogy ez olyan dolog amiért fizetnék.
Viszont ha vállalkozásban dolgozott és az a vállalkozás jól megy, a munkáért miért ne érdemelne úgymond teljes fizetést?
Ez nem normális, ha elosztom, havi 30 000.- zsebpénz az iskolaidő alatt.
Egy 13 éves gyerek nem tud olyan munkát végezni, amit ennyivel kellene díjazni.
Bár,ha a reggeli beágyazás 2000.-..lehet összejön. DD
Ha összekeverlek valakivel, akkor bocsi: nem te adtál 50 ezret a fiadnak a balatoni nyaralásra?
Nem vagyok irigy, bírálni sem akarok senkit, de ezek után nem csodálkozom, amikor az én gyerekem a havi 5 ezres zsebpénzével úgy érzi, hogy ő csóró.. pedig sok olyan gyerek is van, akinek nem hogy zsebpénze nincs, de ennivalóra se jut otthon. Érdekesek ezek a különbségek, főleg ha már gyerekkorban generálják a SZÜLŐK.
Nem normális, szerintem sem. Még akkor sem ha amúgy végülis megtehetik.
Én már azon is csodálkoztam, amikor a sógornőm elmondta, hogy a 9 éves lányának fizetnek a tanulásért, hegedű gyakorlásért, szorgalmi feladatokért, rendcsinálásért stb. 5 hónap alatt 36.000Ft-ja gyűlt össze, amiből 16.000-t elköltött egy műanyag sárkányfigurára... Kérdeztem tőlük, hogy középiskolában mennyit terveznek fizetni a gyereknek? Nem volt válasz...
Anno, a férjemék ennyi idősen betonoztak (nem géppel), mivel házat építettek. Nem hiszem, hogy kaptak volna érte pénzt. Annyi volt, hogy este megengedték nekik, hogy elmenjenek focizni.
Nem valószínű, hogy ez normális, elterjedt dolog lenne.
További ajánlott fórumok:
- Mi árt jobban a gyereknek? Az ordibálás vagy egy-egy pofon?
- Helyes dolog a boltban még fizetés előtt odaadni a gyereknek a csokit, kiflit enni?
- Zsebpénz gyereknek!
- Zsebpénz! Általános iskolás gyereknek kell -e zsebpénz?Mi a célja?Mire tanít a helytelenül adott zsebpénz?
- Mennyi zsebpénzt adnál egy 15 éves gyereknek/fiunak/ havonta?
- Zsebpénz a gyereknek? Mikortól, mennyi és miért kapja?