Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire befolyásolja az ember személyiségét a vallása? fórum

Mennyire befolyásolja az ember személyiségét a vallása? (beszélgetés)


21. tumbo2 (válaszként erre: 14. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 7. 10:46
így is van belőlem sosem lesz vallásos.pl.az egyház nem jótékonysági intézmény.pedig annak kéne lenni,nem pénzgyűjtő perselynek,hivalkodónak.szerintem az egyetemes emberi erkölcs,nem a papoktól függ.
20. tumbo2 (válaszként erre: 15. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 7. 10:41
ja,ez egy filmben is volt.aztán jöttek a bűnözők,akik után a rendőr nyomozott,mindenkit agyon akartak lőni,szerencsére a fiú,meg az apja túlélte,bár az utóbbi kómában sok évig.olvastad a Szent Lajos király hídját?néztem a hajót,ami elsüllyedt,mitől függ,hogy kit esznek meg a cápák.tán rosszul imádkozott?szerencse kérdése,nem isten döntése,már,ha van.
19. tumbo2 (válaszként erre: 18. - Archer84)
jan. 7. 10:30
nagyon régen láttam egy dokumentum filmet,amiben egy arab kislány,fölrobbantott egy zsidó kislányt.az anyja roppantul büszke volt rá.én megbolondultam volna.
jan. 6. 10:05

A sok öngyilkos merénylőt azzal hitegetik, hogy ha feláldozza magát, akkor a Paradicsomba jut, és rengeteg nőt kap.


Igen, a vallás sokszor szélsőséges.

17. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 16. - Érdekes73)
jan. 6. 10:03

Igen. Ezt én úgy írtam lentebb, hogy elvakulttá teheti.

Hasonló a kettő.

jan. 6. 09:51
Szélsőségessé is tehet.
15. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 13. - Tumbo2)
jan. 6. 09:47

Én gyerekkoromban imádkoztam. Szerintem most is fel tudnám eleveníteni ezeket az imákat, csak már nem akarom.


Egy imát még ma is tudok, amit esténként mondtam el, igazi gyermeki hittel:

Én istenem, jó istenem, lecsukódik már a szemem. De a tiéd nyitva atyám, amíg alszom, vigyázz reám. Vigyázz az én szüleimre, meg az én kis testvéremre. Ámen.

Ezt az imát ma már nem alkalmazom. Teljesen átalakítva, nem istenhez szólva mondok esténként egy szöveget, ami az én "imádságom" a szeretteimért.

14. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 9. - Fülemüledal)
jan. 6. 09:40

Igen, elképzelhető hogy a vallás képes nagy változásokat okozni az emberek életében. De - gondolom - ahhoz valami óriási élethelyzet változás kell, hogy történjen. Ami - ahogy írod is - lehet pozitív és negatív is.


Aki valami miatt hitét veszítette a vallásban, úgy gondolom, soha többé nem fordul a vallás felé. Ateistából pedig - megint csak az én gondolatom - nem lesz vallásos ember. Legalábbis soha nem hallottam még valós történetet erről.

Igazi istenhívőt, és az útmutatása szerint élőt sem ismerek. Olyanokat, akik vallásosnak mondják magukat, de nem aszerint élnek; ilyen embert többet is ismerek.


Tehát lehet, hogy befolyásolni tudja a vallás egy ember személyiségét, de semmi konkréttal nem tudom alátámasztani.


Jó lenne olvasni valakitől azt, hogy tényleg befolyásolja-e a vallás a személyiségét, és ha igen, azt hogyan, miért történt.

13. tumbo2 (válaszként erre: 6. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 6. 09:38
imádkozni nem tudok.volt egy könyvem,nem tudom,hogy került hozzám,azt hittem biblia.aztán a lányom apja fölhomályosított,hogy ez egy imádságos könyv.
12. tumbo2 (válaszként erre: 7. - L.luiselotte)
jan. 6. 09:34
mi is,de az anyámnak valahogy nem tetszett,hogy az apácák verték az iskolában.
11. tumbo2 (válaszként erre: 9. - Fülemüledal)
jan. 6. 09:23
tudod nálunk mindenki ateista.de mikor a lányom kilépett egy autó elé és elgázolta,már nem tudom hány métert repült,de szerencsére nagyobb baja nem lett.nyakrögzítőt kapott,a térde fájt,de pár héten belül rendbe jött.a sors vigyázott rá,vagy csak a vakszerencse,ki tudja.
jan. 6. 08:02
Épp annyira, mint minden más hatás, ami gyermekkorunkban ér minket. Ez lehet jó is, rossz is. A hitéhez mindenkinek joga van, de mint látjuk a valóságban minden oldal azt mondja, hogy csak az ő hite a jó hit. Sok embert épp a központi hit köt gúzsba lelkileg, mert lehet akkor is követnie kell a tanokat, ha nem ért velük egyet.
9. fülemüledal (válaszként erre: 6. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 6. 06:57
Én úgy gondolom, hogy egy vallás képes lehet nagy változásokat okozni, ha épp olyan a személy élethelyzete vagy lelkiállapota. Ez lehet pozitív és negatív is. A katolikus egyházból hasonlóképp kiábrándultam. Nem értem, miért nem látják a vakon hívők, amit én, de elfogadom, hogy ők így akarnak hinni és élni.
jan. 5. 10:50
Az én vallásom agnosztikus, és eddig még nem befolyásolt.
jan. 5. 10:47

Nem szeretnék megsérteni senkit, de én 40 pár évvel ezelőtt ugyanazt tanultam hittan órán a vallásbeli magatartás különbségekről, mint 25 évvel később a fiam, ill sok évvel ezelőtt a szüleim és a nagyszüleim.

Mivel minden szentnek maga felé hajlik a keze, nem sorolom fel vallásunk állitólagos előnyeit; ( szvsz minden vallás saját magát dicséri )nem bántanám meg a

másvallásuakat, de a protestánsok túlzott puritánságában, szorgalmában , gyors felfogóképességében van valami, zárójelben jegyzem meg; hogy azért a zsidókat okosabbnak tartom. :)

Fiamék tanulták a pr. kiemelkedő politikusokat, tudósukat,

akikre büszkék, élen a miniszterelnökünkkel.

Egyébként ateisták vagyunk, de a felsorolt tulajdonságok vallásunktól függetlenül megmaradtak, ez lehet hogy a szülői ház hatása is.

6. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
jan. 5. 09:18

Valójában nem tudom, hogyan és miként hat a vallás a személyiségre.

Gondolom kinél így, kinél úgy. Lehet pozitív hatása is, de elvakulttá is tehet valakit. Ugyanúgy válthat ki csalódottságot.


Ha saját magam példájából indulok ki, akkor azt mondom, hogy a személyiségem nem a vallás hatására változott, hanem az érettségem, a tapasztalataim által.

Születésem után meg lettem keresztelve. Római katolikus vallású vagyok, de nem gyakorlom a vallást. Templomba gyerekkoromban jártam, mai fejjel már nem tudom megmagyarázni, hogy mi is volt az, ami miatt szerettem misére járni. Talán az, hogy elhittem, hogy azok, akik vallásosak, jobb emberek.

Aztán történtek olyan dolgok, ami miatt teljesen kiábrándultam. Templomot ma már nem azért látogatok, hogy elmondjak egy imát.


Azt, hogy Isten felé forduljak, jelenleg elképzelni sem tudom.

Az ilyen kifejezéseket, hogy ne adja isten, vagy édes istenem állítólag a nem vallásos ember a szájára sem vehetné. Pedig én is ezt teszem néha.


Nem beszéltem még senkivel arról, hogy a vallásban való hite vagy éppen a vallása megtagadása megváltoztatta-e a személyiségét.


Egyébként érdekes, amit felvetettél.

jan. 5. 06:05
Valamennyire hat.
4. hottie (válaszként erre: 3. - Fülemüledal)
jan. 5. 05:46
Azt gondolom, hogy igen.
jan. 4. 10:32
Teljes személyiségváltozást is okozhat? Amolyan 180%-os fordulást?
2. hottie (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
jan. 3. 09:28

Igen, a vallás hatással lehet egy ember személyiségére. De a személyisége is arra, hogy hogyan éli meg a hitét.


Az biztos, hogy az emberek sokféle módon élik a lelki életüket, különböző hatások érik őket az életük folyamán, különböző tapasztalatokat szereznek a hitéletükben.

Amikre hatással lehet:

Milyen életcélokat tűz ki valaki, azokat hogyan éri el. Vagy hogy milyen értékrenddel rendelkezik, vagy hogyan viselkedik egy közösségen belül, hogyan látja önmagát. Hogyan old meg problémákat.

jan. 3. 08:56
A vallás hogy hathat a személyiségre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2025, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook