Betegápolás otthon (beszélgetés)
Még "tornázhat" is ha pszichés gondja van, az orvos kiállitja a javaslatot valamelyik kategóriába
'Napi 1-2 órás gondozás csomag
Elsősorban azon idősek számára, akik számára az idősgondozás keretében a fürdetés, beszélgetés, tisztába tétel és maximum egy kis bevásárlás elegendő.
"Az 1-2 órás gondozási csomag kizárólag havi min. 20 nap megrendelése esetén érvényes, és a pontos feladatmeghatározást követően várhatóan 40. -50.000Ft/20 nap-tól - Hétvégi, és ünnepnapokra egyedi megállapodással."
Felkevésre csak a Dermatico, tapasztalatból írom!! Na persze, ha nem csontig hatol, mert azért annak is van pár stádiuma...
Passzív beteggel nehéz, ha hozzátartozó vagy, akkor főleg. Esetleg mentálisan is gondozni, szakemberrel. A hozzátartozókkal szemben mindig sokkal többet engednek meg maguknak (nem rosszból írom!) sokkal elesettebbnek tudják elő adni az állapotukat, mivel rád nagyon erős érzelmi hatást gyakorol ezzel, és bizony ugrasz rögtön. Gondozás, ezen belül "túl gondozás", olvass utána ezeknek :) Bokor Nándor - általános ápolás és gondozástan (elmélet és gyakorlat) könyvet nem árt forgatni, sokat segít!
Kitartást <3
Nem egyszerű! Mérlegelj. Attól ha intézményt választassz, nem vagy rossz! Naponta mehetsz látogatni, szeretgetni! Tudod hogy biztonságban, felügyelet alatt van.
Ha intézményt választasz. Ha otthon
Inkább havi 20 ezer az.
Barátunknak másfél éve volt rá szüksége. Ennyi volt a bérleti díj - az ágy különben szuper volt. Plusz 20 ezer összesen a kiszállítás, összeszerelés majd a visszaszállítás.
Igazából nekem a napi 1-2 óra is elég amíg én nem vagyok otthon, csak hogy ránézzen valaki, meg segítsen a tisztálkodásnál.
Az ápolási díjat megpróbálom, habár nem tudom mivel indokolhatná az orvos, hisz egészségügyi értelemben nincs olyan diagnózisa ami miatt mozgásképtelen lenne.
Sajnos már felfekvéssel hoztuk haza a kórházból...ezt inkább nem kommentálom.
Felülni "muszáj" mert nem fogom etetni, ha egyszer képes ülve szépen enni.
Nehé...erre a kórházi ápolók is felhívták a figyelmemet, ámbár nekem úgy tűnik, a kórházban aktívabb, vagy úgy modnjam elevenebb volt, feltételezem mert nagyon haza akart jutni. Most itthon meg ellazult mert tudja hogy minden szavára ugrok. Ne értsétek félre, nem rosszindulatból mondom, de ez a passzivitás kihoz a sodromból, amikor látja hogy szenvedek és nem segít.
Segédeszközök tekintetében igazából az ágy a legnagyobb probléma. Most egy sima ágyon fekszik, memóriahabos matraccal, ami még jobban nehezíti az amúgy is nehézkes mozgását az ágyban. Tudom, hogy szükség lenne egyrészt egy magasabb ágyra, aminek van korlátja és kétoldalról megközelíthető, plusz stabilabb fekvőfelület és decubit matraccal ellátni. Anyagilag sajnos nem tudok vásárolni ilyet. Szociális intézményeknél érdeklődjek esetleg?
Köszönöm!
Első körben azt mondanám,,nézz utána van e lakóhelyeden ,,házi betegápolási szolgálat.
Ha van,,kimennek segítenek ,,megmutatják a dolgokat,Pl. hogy mozgathatod ágyban pelenkázás ,mosdatás stb.Nagyon kell figyelni nehogy felfekvése legyen,,mert azt nem könnyű kezelni.
Szóval az hogy kimozdítsd,fontos,üljön fel,ültesd ki fotelba,,találékonynak kell lenni hogy kimozdítsd,,az ügyesség megjön.Kitartást ,sok erőt.Anyudnak jobbulást.
Ha ő passzív, sajnos nehéz dolgod lesz. Nagyban befolyásolja az ápolást a beteg hozzáállása is. Érdeklődj háziorvosnál, vannak segítő szolgáltatások. Esetleg kaphatsz tőlük kölcsön gyógyászati segédeszközöket.
Ami fontos lehet: mindig csak a mai nap megoldásán gondolkodj. Ne arra, hogy mi lesz holnap, jövő héten, akármikor.
Sok erőt, türelmet, kitartást kívánok!
Belecsöppentem abba a helyzetbe, hogy az édesanyám többszöri és több hetes kórházi kezelés (és olykor annak hiánya) miatt szinte mozgásképtelen lett. Az állandó fekvéstől az izmai leépültek, és most állandó ágybafekvő, teljeskörű ápolást igényel. Nekem ez teljesen ismeretlen terület, semmit nem tudok az idős betegek ápolásáról. Aki volt ilyen helyzetben, vagy akár szakavatott a témában, ellátna néhány jó tanáccsal, mire figyeljek, hogyan tudom megkönnyíteni a helyzetet akár az ő, akár a saját részemre?
A kórházi kezelés alatt több liter folyadékot távolítottak el a mellkasából, emellett szív- és veseelégtelenséggel, magas vérnyomással küzd. Az ápolásban nem együttműködő, nem is próbálkozik mozgással, pedig nincs szervi oka erre, hacsak az izmok fekvés miatti leépülése nem számít annak. Van amit meg tudna csinálni, de nem akarja, nincs kedve. Sajnos egyedül vagyok a feladattal, munkahely és család mellett, minden jótanácsot szivesen meghallgatok.