Vegetáriánus élet (beszélgetés)
Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vegetáriánus élet
Még mielött közölném a saját véleményemet, le írnák néhány dolgot amit a szakemberek állítanak.
1. A Földön több mint 4 000 féle emlős él. Nagyjából feloszthatók húsevőre, növényevőre és mindenevőre. A különbségek a fogaknál:
A húsevő az amely minden más eszköz nélkül meg tudja szerezni és elfogyasztani táplálékát.
Ehhez karmai és tépő fogai vannak. Az álkapcsa csak fel és le tud elmozdulni.
A növényevőnek vannak őrlő fogai is és az álkapcsa oldalra is el tud mozdulni. (Nézzük pl.a tehenet...
2. A húsevő emlősök emésztőrendszere 2- 5 ször hosszabb mint a testük (törzsük)
A növényevőké 7 - 12 szer hosszabb mint a húsevőké.
Az ember emésztőrendszere 5x hosszabb mint a vele kb. egyenlő súlyú húsevő (tigris) emlősé.
3.Az ember emésztőrendszerében kb. 5x tovább is tartózkodik a hús - amely kezd rohadni. Toxikus anyagok keletkeznek amelyek a vérpályákon kersztül az egész szervezetre kihatnak - következmény: a jól ismert több mint 50 civilizációs betegségek zöme.
4. A húsevők belső állaga sav-jellegű - az emberi szervezetre inkább a lugosság a jellemző.
Az szakemberek szerint az emberi táplálék helyes aránya 80% lugos és 20% sav jellegű étel.
A valóságban - átlagban 2 - 98 a jellemző - ezért vannak ez "embervilágban" betegségek, amelyekt az állatok nem ismernek.
(Majd még folytatom...)
Így van, a szervezet jelez, mire van szüksége.
Ha megkívánom a húst, meg is eszem, de ez mostanában egyre ritkábban fordul elő, inkább sajtot,túrót eszem.(pl. nasinak imádom a kőrözöttet)
Néha a főtt tojás,vagy majonézes tojás..Na ez az ,a majonézes..ami még mindig nagyon bejön.Azt már nem bánom, ha zöldséggel,pl.kukorica, kelkáposzta,krumpli,csak majonézes legyen.
Van valami iyen recid?
Egyetlen aprósággal nem értek egyet, mégpedig azzal, hogy vegetáriánus nem elhízott. Vega ismerősöm állandóan édességet majszol, kenyeret, tésztát,süteményt, pótolja a kalóriát, meg is látszik rajta.
Amúgy én is kevés húst eszem, végülis szimpatizálok a dologgal.
"És mindez nem azért, mert így írják..hanem azért, mert így kívánjuk.."
Itt a lényeg. Aki divatból vega, az úgysem bírja sokáig. Én meg abban hiszek, hogy jelez a szervezet, hogy mire van (ill. mire nincs) szüksége!:)
És egészségetekre, amit jó étvággyal esztek!:)
én nem vagyok vega.
elkezdtem a 90 napos diétát, immár többedszer,és minél tovább csinálom, annál kevésbé kívánom a húst.
régen korlátlan mennyiségben ettem tejfölt,sőt tejfölt tejföllel ettem, mostmár kevésbé.Egyedül a sajtfélék,a túrófélék amik korlátlanul jöhetnek most is.És a családom is kezd átállni a "kevesebb húst" étkezésre.Nincs annyi szalámi,felvágott vásárlás,sokkal több a zöldségfélékből való főzés.
És mindez nem azért, mert így írják..hanem azért, mert így kívánjuk..
Az, hogy valaki hülye, az nem azért van, mert vega...
Én vega vagyok (mondjuk "csak" húst meg zsíros dolgokat nem eszek, tojás és tejtermék jöhet:D), de miattam nem kell külön faksznit csinálni, ha vendégségben vagyok... Ami nem zsírral készült, jöhet, és egyértelmű, hogy hús nem kell. De ennyi. Megeszem a zöldbabfőzeléket magában pl.
Viszont van egy -szintén vega- haverom, amiket ő csinál, már nekem fáj... Egyszer édesítő helyett vmi bőrápolót tett a teájába, merthogy bio, meg méz alapű, édes.
Ez az általad említett nő is ez a hülye p*csa kategória, az ilyen ne menjen étterembe. Nem is fogják többet hívni...:DDDD Térítgetni meg senkit nem érdemes és nem is szabad (nemcsak kaja-ügyben), élje mindenki úgy az életét, ahogy jónak látja!
Én mindig tiszteletben tartom mások étkezési szokásait, viszont gyűlölöm, ha meg akarnak téríteni! Én szeretem a húst, viszont rengeteg zöldséget-gyümölcsöt is eszem. Ha olyan vendég jön, aki még nem evett nálunk, mindig tisztázom, hogy vega-e, mert ha igen, külön főzök neki, ebből nem csinálok problémát.
Az elvakult vegákat, és egészségmániásokat viszont próbálom elkerülni, bár egyre szaporodnak:) Legutóbb egy születésnapi party-n futottam össze egy ilyennel. Egy étteremben volt a buli, és ő kikötötte, hogy semmi olyan nem szolgálható fel, ami húst, tojás vagy tejterméket tartalmaz, ráadásul az alkohol is tilos. Az étterem sem állt a helyzet magaslatán (mert vannak nagyon jó vega kaják), így valami szörnyű volt az étel. A hölgy ráadásul még egy kis beszédet is tartott, amiben közölte, hogy reméli sokunkat sikerül meggyőznie ennek a táplálkozásnak az előnyeiről. Annyi elborult tekintető, bepánikolt pasit azóta sem láttam. Délután fél 3-kor mindenki lelépett, azután ott nevettünk, mert egyenesen egy közeli étterem felé tartott mindenki...
Attól, mert ő vega, még tiszteletben tarthatta volna, hogy a meghívottak nem azok.
szerintem is a mérték számít.
most néztem egy belgyógyász kisfilmjét az elsavasodásról-betegségekről, hát nem csak a sok hús felel érte szerinte, pl. a napi narancslevet és még sok zöldséget(gomba) és gyümölcsöt is felsorolt ami nagy mennyiségben ugyanúgy megterheli a szervezetet, sőt a sok fitnesst, tornát sem ajánlotta-azt mondta az izomlázzal járó torna szintén leterheli-savasítja a szervezetet.szóval mértékkel.én is hiszek abban ami hazai, és idény szerinti az a legtermészetesebb.
Ez egy nagyon érdekes dolog! Lehet itt beszélni mindenféle ősemberekről, hogy mit ettek vagy mit nem, de észre kell venni, hogy az emberi szervezet pár ezer év alatt képes alkalmazkodni, ha nem is 100%ig. Jó példa erre, ha megnézzük a laktózérzékenységet. (kérem, senki ne jöjjön most azzal, hogy tejet inni természetellenes, az egy másik téma). Szóval a Kárpát medencébe mindig is tartottak teheneket, nem is magas a laktózérzékenyek száma. Skandináviában, ahol régen nem volt nagy keletje a tehéntartásnak sokkal magasabb a laktózintolerancia. (pontos adatot nem mondok, de szerintem jól szemlélteti, hogy nálunk a nagyobb áruházakban kell vadászni a laktózmentes tejet, míg pl Finnországban ugyanott és ugyanannyi féle kapható, mint normál tejből).
Ugyanezt el lehet mondani a szójáról, vagy a tengeri halakban előforduló omega3ról. A csapból is az folyik, hogy együnk szóját, meg együnk omega3at, csak azt elfelejtik mondani, hogy a Kárpát medence emberei számára mindebből kevesebb kell, mint azoknak akik ősei ezen nőttek fel. (szójáról hallani olyat is, hogy bizonyos mennyiség felett káros). Nem azt mondom, hogy ne együnk ilyen dolgokat, csak mindent ésszel kell csinálni. Ahogy ésszel kell csinálni a húsevést és a vegaságot is.
bármilyen élelmiszerre igaz-gondoljunk csak a paprikára, a gabonára-a nitrátos vízre amivel a növényeket locsolják.de mindegy is.
az hogy hol mit esznek az emberek a lakóhelyüktől is függ, tenger mellett nyilván halat, a trópusokon a sok gyümölcsöt,és van ahol csak szárított húst tejet-mert zöldség nem terem.ezt figyelembe venni jobb,ahhoz vannak hozzászokva.
én nem szóltam le senkit.nálunk is van a családban vega.de nem fanatikus, és nem akar mást erről meggyőzni, hogy neki jobb egészségesebb, mert tudja mindenkinek más jobb.pl. egy másik ismerősöm betegsége miatt inkább tejtermékeket sovány húsokat ehet-de pl. a szóját, zöldségekből sok félét kerülnie kell-különben megbetegszik.
nem szeretem a szélsőséges gondolkodást, és azt hiszem egy tiszta vega étkezésében igenis gondot, extra feladatot jelent pótolni azokat az anyagokat, amit egy szelet hússal, egy tojással vagy egy pohár tejjel simán megkap.gondolom ebben egyetértünk.
Igen, de a növényeket is agyonpermetezik. Most az jobb?! :-S
Nem vagyok a vega ellenes, mert a párom is vegetáriánus, de én szoktam húst enni.
Szóval csak azt akartam mondani, hogy lehet, hogy az állatok kezeltek, de ugyanúgy a növények is. Tulajdonképpen bármit eszünk, kezelt. Kivéve, ha saját magunk termesztjük a növényt vagy nevelünk állatot és tudjuk, mivel van kezelve, etetve, stb. Bár már az sem 100%. Sajnos. :-(
Szerintem az ősember épp olyan ösztönlény volt, mint most egy majom. Valószínűleg nem azért kezdett húst enni, mert annyira divatos volt. Egyébként a csimpánzok is esznek húst és igen, az emberi fogazat vegyes táplálkozásra szolgál. Nem igazán bírom, ha valaki ilyen ősi dolgokkal érvel a hús ellen. Magával a hússal semmi baj nincs, nyilván mértékkel és kiegyensúlyozottan kell enni. Egyet értek, nem a hústól van a sok betegség, hanem a vegyszerektől, génmódosításoktól, ámbár a növényekben ugyanez meg van. (ugye a bio se bio, ha a termőföldet évekig trágyázták előtte, vagy a szomszéd parcellát permetezik).
Én eszek húst, nagyon szeretem, de semmi bajom a vegákkal. Elfogadom, hogy van, akinek ez az étrend segít helyrehozni az egészségét, vagy így érzi jól magát. Ha megtalálja a megfelelő összeállítást és így nem lesz semmiféle hiánybetegsége, hát egye azt, amit szeretne. Cserébe viszont én is elvárom, hogy egy vega elfogadja, hogy én megeszem és szeretem a húst és ne fujjogjon vagy próbáljon kioktatni. (külön tisztelet azoknak a vegáknak, akik megfőzik a húst a családjuknak)
ja és akkor még nem beszéltem a betegségekről,amik a nagyüzemi tartás miatt alakultak ki az állatoknál és az emberre is veszélyesek,pl:madárinfluenza,sertéspestis,kergemarhakór,....
a tengerek pedig olyan szennyezettek,hogy a halak húsa tele van nehézfémekkel.
" ha a főtt kukorica a fogam között marad..." Na ez is egy nagy csúsztatás, mert ha nem főznéd meg soha meg nem ennéd a kukoricát...Ha nem sütöttek volna belőle anno kenyeret, nem főztek volna belőle puliszkát soha ki nem nemesítették volna. Ezt is csak a tűz felfedezésének köszönhetjük...
Mit gondolsz miért a paraszt a globalizáció legnagyobb ellensége????
Azért, mert ő az az egyetlen emertípus, aki önmaga saját magát és családját élelmiszerrel tartósan képes ellátni, mégpedig a legjobb minőségi természeti eredetű és alapanyagú ennivalókkal. Így potenciális ellenfelévé vált az emberek tömegét szeméttel étkeztető globális világrendszernek.
Ha már arról beszélünk, hogy mit eszünk, akkor ne feledkezzünk meg, hogy ennek a problémakörnek 80%- politikai és bankvilági eredetű és a pénzről szól.
Szia,
a kulcsszó a mértékletesség. Mindenből keveset, kiegyensúlyozottság elvén. Az összes "izmus" valamilyen fals elképzelésen alapszik, a történelem során rendre beigazolódik.
nem az ételen múlik minden.hanem a sok egyéb káros anyagon is amit felsoroltam.
mindegy, nem értelek.ha a főtt kukorica a fogam között marad-ne egyek zöldséget vagy csak kukoricát?
ha a cápa fogát megnézted nézd meg az emberét is vegyes táplálkozásra jó-ha jól tanultuk az iskolában.nem én viszem téves útra-szerintem csak a józan paraszti ésszel gondoltam végig amit írtál.
de ha mindent betartunk akkor jobb ha nem eszünk semmit(esetleg fényből táplálkozhatunk)bár a nap is káros, meg a levegő...ó az élettől megy el a kedvem...egy vega sem tud egészségesebb lenni,ebben a világban mint aki vegyesen táplálkozik.
Kedves ében11!
Te kiválóan érvelsz csak az a baj, hogy az érveléseidben azért csúsztatások vannak, amik nem állják meg a helyüket és rögtön téves következtetésekre is visznek.
Nos az első volt, hogy utánanéztem, hogy milyen fogazatuk is van a cápáknak. Képzeld három típusú fogaik is vannak egyszerre az állkapcsukban és ezek mind más és más funkció elvégzésére alkalmasak.
Három féle foguk van :1. Örlő fogak : a kagylók és rákpáncélok összezuzására.
2.Csipkézett fogak : a nagy testűállatok húsának fogyasztására.
3.Hegyes fogak: a csúszós zsákmány megragadására.
Hasznos tudnivalók : A Galléros cápának 300 foga van ezek 27 sorban ülnek.
A Homoki tigris cápa élete során 10.000 fogat használ el.
A Homoki tigris cápa fogai öt sorban ülnek.
Nos, hogy a táplálék fogyasztás alkalmával ugye a nem aktuálisan a feladathoz speciális fogakon visszamarad a hús az ebből következik, hogy háromféle típusú fog van egy állkapocsban. Ez ugyanaz amit én is állítottam, amelyik fogazat nem speciálisan húsevésre való, abban a fogrésekben megragad a hús!!!!
Abban egyetértek Veled, hogy minden természetes eredetű élelmiszer aminek termelésével illetve tenyésztésével foglalkozik az ember az hatalamas mennyiségű vegyszermaradékokkal terhelt.
De nehogy azt higgye valaki, hogy a szabad természetben található növényevő nagyvadfajok húsának tartalma ez alól kivétel. Sőt ha lehet még sokkal szennyezettebb, mint a háziállatoké. Azért, mert a szabad természetben a háttérsugárzás megemelkedése miatt rengeteg radioaktív nehéz fém mosódik a növényzetre és azok elfogyasztása után pedig pedig a növényevők húsába. (kadmium, nikkel, jód, brom, higany, stb)
A tápláléklánc végén lévő ember pedig magába akkumulálja ezeket a szervezetből sohasem kiürülő nehézfémeket.
Ezért van az, hogy az Unióban a szabadterületen a vadászatból származó vadhúst, csak kutyatápok készítésére szabad felhasználni, (szegény kutyák, ezért hordjuk már őket is nap mint nap orvoshoz.) emberi fogyasztásra vadhúst csak az ellenőrzött takarmányozást folytató vadaskertekből, vadfarmokból szabad felhasználni.
Aki ért hozzá csak nézzen utána, jelenleg 150 Ft/kg sincs a vaddisznóhús felvásárlási ára. Azt ne kérdezzétek tőlem, hogy akkor a kereskedelmi áruházak hűtőpultjain miért kerül 1800-2300 Ft-kg értékesítési árba.
Nos az élet az felettébb érdekes és napjainkban szinte létkérdéssé vált, hogy mit is eszünk és ezért mit is fizetünk. Azért fizetünk-e egyáltalán ami élelmiszer vagy pénzért veszünk magunknak komoly betegséget????
További ajánlott fórumok:
- Miért támadják azokat a szülőket, akik vegetáriánus módon étkeztetik a gyermekeiket?
- Negatív tapasztalatok a vegetáriánus vagy a paleolit étrenddel
- Lehetek így valaha is vegetáriánus?
- Tenyleg divat lett a vegetarianizmus? Te miert lettel vegetarianus?
- Mi a véleményed azokról a vegetáriánusokról, akik leállatkínzózzák a húst evőket?
- Vegán - Vegetáriánus életmód, Ki hogyan lett Vegetáriánus vagy Vegán?