Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van, aki nagyon depressziós közületek, bipoláris zavarban szenvedők? fórum

Van, aki nagyon depressziós közületek, bipoláris zavarban szenvedők? (beszélgetős fórum)


1 2
júl. 19. 19:33
De miért válaszol nem bipoláris vagy olyan bipol, aki nem depressziós most?
35. Mizantróp (válaszként erre: 34. - Ágio8405)
júl. 19. 18:18
Nem is érzelmekről pampogok, hanem észről, agyról. Az az, ami sosem lesz tökeletes. Senkinél.
34. Ágio8405 (válaszként erre: 32. - Mizantróp)
júl. 19. 18:16
Szerintem annyi pont elég, hogy az ember jól érzi magát az életében a bőrében, boldog, kiegyensúlyozott a napjai nagy részében…. Neked ez nem elég normális? Mert ilyen ember igenis van. Pl én is. Persze mindenkinek vannak kisebb nagyobb nehézségek az életében, vagy bosszúságok, de én pl ezeken hamar túl teszem magam és pohár mindig félig tele van, nem pedig félig üres. Mindenben megpróbálom a jót megtalálni és hálát adni azért ami van.
33. Mizantróp (válaszként erre: 30. - Ágio8405)
júl. 19. 17:48
Nem kell ismernem senkit ehhez. Egy számítógép sem száz százalékos, az agy pedig hatszázmilliószor bonyolultabb. Minél bonyolultabb valami, annál több a hibalehetőseg. Vilagos, mint a Nap.
32. Mizantróp (válaszként erre: 31. - Ágio8405)
júl. 19. 17:46
Ne engem sajnálj! Nincs száz százalékosan normális ember. Az agy annyira bonyolult...szóval óriási a hibalehetőség.
31. Ágio8405 (válaszként erre: 26. - Mizantróp)
júl. 19. 17:43
Sajnállak ha te csak olyan embereket ismersz akiknek van pszichés problémája 😞
30. Ágio8405 (válaszként erre: 26. - Mizantróp)
júl. 19. 17:41
Még jó hogy ilyen jól ismersz….🤪
29. 3198f17214 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 19. 14:33
Szia! Én bipoláris nem vagyok, de depressziós viszont igen, több éve. Szedek antidepresszánst, attól jobban érzem magam. Szedek még antipszichotikumot is kényszergondolatokra.
júl. 19. 14:27
Mindenki defektes. Az irány és a mérték az, ami más és más.
27. Mizantróp (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 19. 14:25
Mert nem ismersz mindenkit.
26. Mizantróp (válaszként erre: 25. - Ágio8405)
júl. 19. 14:25
Haha...csak szeretnéd.
25. Ágio8405 (válaszként erre: 23. - Mizantróp)
júl. 19. 14:24
Dehogyis. Szerencsére sokan vagyunk akiknek semmi mentális, pszichés problémája nincs és nem is volt soha.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Mizantróp)
júl. 19. 14:22
Szerintem meg nem elmebeteg mindenki.
23. Mizantróp (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 19. 14:21
Szerintem meg mindenki elmebeteg. Csak nem mennek orvoshoz.
júl. 19. 14:18
A bipoláris zavar depressziós fázisa NEM ugyanaz, mint a depresszió. A bipoláris zavar a skizofréniához hasonlóan súlyos betegség és elmebetegségnek minősül...
júl. 19. 12:15

Kérdezhetek? Amikor valakinek depresszióra gyógyszert írnak fel, kérnek előtte hormonvizsgálatot? Csak mert kb. mindent a hormonok irányítanak, illetve a pajzsmirigy egészsége is nagyon fontos. A hormonrendszer működése rendkívül összetett és bonyolult kölcsönhatásokon alapszik.


Nekem évekkel ezelőtt depresszióra és szorongásra már egyből írta is a pszichiáter banya a bogyókat. Csak a májam miatt kért laborvizsgálatot, hogy bírja-e. Szerencsére csak rövid ideig szedtem, utána hanyagoltam, és most később, egyéb problémákkal együtt ki is vizsgáltattam magamat alaposan, hogy ne csak a tüneteket simogassák, hanem az okokra is derüljön fény. Olyan nincs, hogy depis vagyok, mert csak. Én ezt nem hiszem el. Na meg ezek a maradi orvosok is. Nagyon gyerekcipőben jár még az orvostudomány. Valami elváltozásnak kell lennie, csak ki kell deríteni.


Még várok pár véreredményre, de a progeszteronom vészesen alacsony a ciklusom második felében, és ebben az periódusban tényleg rosszabbul voltam. Nőknél a ciklus első felében az ösztrogén dominál, majd a második felében megfordul, és a progeszteron szintje lesz magasabb. Ez nekem nagyon alacsony. És ugye az alacsony progeszteron szint jelei lehetnek a depresszió, a szorongás, a hangulatingadozás, a fáradtság, a koncentrációs nehézségek, a fejfájás, a szédülés, az alvászavarok, az álmatlanság, az ingerlékenység, a türelmetlenség, a hangulatingadozások.


Pajzsmirigy-alulműködést is mutatott ki a vérvétel, de arra kaptam gyógyszert, és most tökéletes az eredmény. A pajzsmirigybetegség is befolyásolhatja a hangulatot. A hangulatot befolyásoló pajzsmirigy-betegség gyakori tünetei közé tartozik a szorongás vagy a depresszió.

20. Mizantróp (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 18. 18:20
Azért, mert nem biztos, hogy sokáig jól leszek.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Mizantróp)
júl. 18. 18:05
Én is remélem.
18. Mizantróp (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 18. 18:01
Nemrég hagytam el őket, fokozatosan. Remélem, nem fogok visszaesni.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Mizantróp)
júl. 18. 17:19
Ezek szerint gyógyszerek nélkül jól vagy? Akkor miért írtál ehhez a kérdéshez?
16. Mizantróp (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 18. 17:14
Még egyszer: huszonéve kezeltek, jól kibasztak velem. Senki se szólt az árnyoldalairól az egésznek. Lejöttem a rohadt tablettáikról. Előbb kellett volna, úgy 15 éve.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Mizantróp)
júl. 18. 17:09

Olvastam.


Úgy látom, nem fogunk érdemben beszélgetni arról, amit felvetettem.

14. Mizantróp (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 18. 16:56
Ja. Csak nem olvastad el, amit írtam.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
júl. 18. 16:51
Köszi, hogy megerősíted, amit mondtam. Sajnos ez így van. Én is szoktam variálni a gyógyszereimmel. :(
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Mizantróp)
júl. 18. 16:50
Miről, miről? Rengeteget olvastam, láttam, tapasztaltam, hallottam a témában. Sajnos a "tapasztaltam" szón a hangsúly.
11. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Mizantróp)
júl. 18. 16:44
Anyósom is bipoláris volt, csak a pszichiátrián tudták kezelni, mert otthon nem szedte, vagy nem úgy a gyógyszereket.
10. Mizantróp (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 18. 15:41
Te miről beszélsz?
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Mizantróp)
júl. 18. 15:35
Gyógyszer nélkül a bipolárist nem lehet kezelni. Lehet, hogy nem vagy bipoláris.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Józsibirka)
júl. 18. 15:35
Épp ez a probléma, hogy most nem jók a gyógyszereim. Nem múlik a depresszió. De már kb. 8 éve bipoláris vagyok és kétszer voltam mániás fázisban, akkor nagyon sokat segítettek a gyógyszerek.
7. Mizantróp (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 18. 15:32
Szedtem huszonévig. Nemrég kidobtam mindet. Jól kib.sztak velem az "orvosok".
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook