Üzemi baleset-Jegyzőköny-Munkáltató (beszélgetés)
kapott pénzt csak elfelejtette mondani hogy a banknál volt hátraléka, így abból lefogta a bank.. :S
ez storno, de üzemi jegyzőkönyv akkor sincs még
Augusztus hónap van, anyának kellett volna kapnia táppénzt, hívtam a Táppénzkifizetési osztályt, és azt mondták, nincs ilyen néven kifizetés elindítva...
Mi természetesen minden táppénzes papírt leadtunk a munkáltatónak, és holnapra panaszt kell írjunk a nyíregyházi táppénzhez, belecsatolva minden papírt, a háziorvostól meg kérni kell egy igazolást, hogy kiadta nekünk a papírokat!
Mit csináljunk még??? Már kivagyunk idegileg.. :S
Megkaptuk az első levelünket a Munkavédelmi Felügyelősségtől!
07.14-én tettem a bejelentést, és 07.18-án kimentek a munkáltatóhoz a jegyzőkönyv felé, amit a munkáltató nem adott át, mivel még nem csinálta meg. Így írásban kötelezte a munkáltatót a jegyzőkönyv elkészítésére.
Nagyjából ennyi van leírva, tegnap hívott is a munkavédelmis, kellett neki a baleset időpontja mert azt nem írtuk bele a panaszba.
Ez jó hogy már voltak kinn, és elkezdődött ez az egész mizéria!
Felhívta anya a munkáltatót, és mondta a munkáltató hogy nem ebben egyeztek meg, meg hogy nem tudja mikor jön le Pest hozzánk megírni a jkv-t...
Mondtuk neki, ha nincs Csütörtök délelőtt 10 órára lehívva Pest, teszünk az ügy érdekében!!!!
De mi már holnap megírjuk a panaszt, lefénymásolom a papírokat, és elviszem személyesen , vagy ott a helyszínen felvetetem a panaszt!
majd írd meg, hogy alakul!
az, hogy nincs bejelentve, ebben az esetben nem olyan nagy gáz. ha nincs írásban munkaszerződés, a ráutaló magatartással (anyud bemegy dolgozni, cég ezért fizet) létrejön a munkaviszony.
(munkaügyi dolgokban általában a munkavállalónak szoktak igazat adni, úgyhogy még ha perre is kell menni -amit kétlek- ebből nem lehet gáz)
ja, minden számlát, minden papírt tegyetek el, ami a balesettel kapcsolatban költségként jelentkezett (gyógyszer, utazgatás, később gyógyászati segédeszköz, gyógytornára való járás), illetve ha volt másodállása anyudnak, ott is igazolható a kiesett bér, ha a biciklinek baja lett, anyud ruhája/cipője szakadt...
mert ha ezt elismerik munkabalesetnek, akkor kárigényt is be lehet nyújtani.
Köszike!
Voltam ma benn, 10 előtt már ott voltak, jött egy úriember, és segítséget kértem tőle, pont ő kellett nekem :D
Elmondta hogy 2 módon lehet ezt elrendezni:
1. felhívjuk a munkáltatót, és megmondjuk neki hogy voltam ma a felügyelőséghez, kap pár napot, hogy megcsinálja a jkv-t.... Rájuk kell ijeszteni (ezt mondta az úriember)
2. írásban panaszt teszünk a felügyelőség felé, minden orvosi papírral, igazolással... És ők kimennek ellenőrizni...
Ma délután anya felhívja a munkáltatóját, és remélem zöld ágra fog vele kerülni, mert én nem vagyok szívbajos... Csak elindulni nehéz...
Holnap szerda, és Csütörtökig kap haladékot a munkáltató hogy megcsinálja, amennyiben nem telefonál csütörtökön, akkor adom fel postán a panaszt...
Bízom a legjobbakban... Ma még azt kérdem meg ismerőstől, nézze meg, anya be van e jelentve rendesen. Mert ha nincs, akkor még az is nehéz ügy lesz... Báár akkor munkaügyi bíróság a következő lépés?!
Velem is történt egy baleset be csipődőt a derekam és a munkáltató és az OMMF se ismerte el balesetnek.
De ammikor a dolog tőrtént 1-dűl dolgoztam olyan gépen ami (áram allat volt,forgó gép,forró felűletek vanak)ez veszélyeztetés.+ orvosi segitséget se kaptam ott kellet állnom 6-óra hosszát és a műszakos búszal haza útaztam és én hívtam az orvost ez Segitség el mulasztása.De ezeket miért nem vizsgálták.
Még annyit, hogy a munkáltató ha oda kerül a sor, le sem tudja tagadni..
- kamera felvétel
- biztonsági őr segített anyának felállni
- mentősök jöttek érte, ők is felvettek egy jkv félét
- és a kórházi papíron is rajta van, hogy "munkából hazafele"
Jó éjt!
Holnap jövök az eredménnyel!
Nagyon szépen köszönök minden információt, holnap indulok, és érdeklődök, beszélgetek, stb!
Tényleg nagyon köszönöm!
Ha van még valami, itt vagyok!
80as szám, azaz ingyenesen hívható!
06-80-204-292
Ø Nyíregyházi Iroda
4400 Nyíregyháza, Hősök tere 9. - minden hónap II. kedd: 10.00-14.00
Holnap lesz 2. kedd.... :)
telefonálni nem tudok... Null kártya... :S Anyáé szintén, apa meg dolgozni megy 6ra..
Csak a személyes érdeklődés marad!
hmm, értem...
Megnézem mikor nyitnak, és reggel nyitásra már ott leszek a Munkavédelmi Felügyelőség ajtajában érdeklődni/bejelenteni. :S
majd csak a határozat alapján lehet átírni a kódot.
az, hogy van egy baleseti jkv, még nem jelenti azt, hogy azt a kifizető hely el is fogadja munkabalesetnek
ha van jkv, a tb is kap belőle, hiszen ők fizetik ki.
a felügyelőségnek van egy 80as száma. próbáld meg őket felhívni... csak érdeklődni, hogy te pontosan mit tehetsz az ügy érdekében.
lehet, másnap már kint lesznek vizsgálódni, hogy minden szabályos-e :D
a dolgozó csak két esetben hibás. ha szándékosság van a sérülésben, vagy ha KIZÁRÓLAG ittasság miatt történt.
minden más esetben a munkáltató felelős a balesetért.
Voltam már bent. És azt mondták, csalódtak anyában hogy bejelenti üzeminek, de így kell és kész. Ismerősünk is mondta, hogy ez a törés, gyógyulás elhúzódhat hónapokig, és nem mindegy hogy mennyi ideig van itthon, mennyiért.
Meg ugye később (Isten ne adja) ha esetleg le kell százalékolni, másképp veszik az üzemi balesetet, mint a simát!
Próbáltam velük megegyezni, de még a telefont sem veszik fel. Holnap kedd, és ilyenkor mindig vidéken van a munkáltató.
:S
Tesóm azt mondta hogy menjek a TB hez, aztán a Munkavédelmi Felügyelősséghez. A TBhez minek? Ott csak azt tudom esetleg lekérni megbízással hogy be van e jelentve, nem?
A szerződésük 3-6 havonta változik, mindig más munkáltatójuk van.
Anya takarít az egyik plázában, ott van ilyen takarító cég...:S
6 órába van bejelentve, és 12-t dolgoznak... :S
dettó!
egyezkedjetek, majd fenyegetőzzetek!
ha ők nem, akkor majd te... a hatóságnál!
szilánkos törésnél a láb funkciója is sérülhet... azaz ha nem tudja utána rendesen használni, még járadékra is igényt tarthat.
meghallgatási jkv sem készült?
tanúk voltak? arról is kellene a jkv.
szilánkos törés? akkor kellett mentő is. nekik be van naplózva, hogy hova és miért mentek.
(mondanám, hogy megírom a jegyzőkönyvet :D de úgyis kell rá a munkáltató aláírása)
A baleset bekövetkezte után azonnal be kell jelenteni a megtörténét. Amennyiben az illető kórházba kerül, ott is jelezni kell, hogy üzemi- utibaleset történt. Bizonyos munkakörökben az is meghatározásra kerül, hogy a dolgozó a munkavédelmi felszerelést használta-e, illetve bizonyos esetekben még szondáznak is. A másik körülmény: a munkáltató biztosította-e a megfelelő körülményeket, elkerülhető lett volna-e a baleset. Mivel törés, ez már súlyosabb kategória, azaz 8 napon túl gyógyuló, illetve még a további rehabilitálás ideje; fizikai terhelhetőség, stb. Ha jól értettem, már bejelentettétek a munkáltatónak, a kórházban remélhetőleg... A zárójelentésen rajta kell lennie - életbevágóan pontos!!!!, hogy a munkahelyi utibaleset történt. A munkavédelmi meghatározás szerint a munkahelyi úti baleset a munkahely és a lakás közötti MEGSZOKOTT útvonal! (Nem a legrövidebb! Én legalábbis így tanultam.
Amennyiben a törés tartós munkaképesség csökkenést okoz, kérhető a könnyebb munkakör. Sajnos az ember egy lábbal nem tud közlekedni, szükség van mind a kettőre :D
Egy év betegállomány után viszont kezdeményezhető sajátjogon a munkaképesség csökkenés megállapításának mértéke, ami orvosi szakvélemények alapján áll össze.
Összefoglalva: emlékeztess újra és újra, mielőtt kapnál egy papírt, olvas el ától zettig inkább kétszer. Ha valamit nem értesz, inkább kérdezd meg kétszer, de nehogy aláírjatok olyasvalamit, amit nem értetek. Akár jogász tanácsát is lehet és ajánlatos is kérni... Ne legyetek szívbajosak!
Jegyzőkönyv muszáj!!
A Munkavédelmi Felügyelőségnél egy bejelentés lehet megoldás, de a gyógyulás után anyukádnak lehet, hogy nem lesz munkahelye.
Szerintem menj be a céghez és próbálj megegyezni velük.