Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Torokgyulladásom van pedig nincs is mandulám..segítsetek, mitől lehet ez? fórum

Torokgyulladásom van pedig nincs is mandulám..segítsetek, mitől lehet ez? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
87. bcb6de9272 (válaszként erre: 82. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 29. 13:11

Szia!

Már nem fáj,de időnként valóban felköhögök kis pici apró fehér vmit...genny....és ha szétmorzsolom büdi....és beduzzad a nyirok mirigy..

igazából emiatt vették ki anno a mandulámat...de zek szerint itt továbbra is érzékeny maradt.

rájöttem ha kerülöm a tejtermékeket nem jön elő....ez itt a rejtély de most jól vagyok, hála a sok teának!

körömvirág tea....

86. c1e9612cd3 (válaszként erre: 85. - C1e9612cd3)
2011. jan. 28. 14:58
mármint az összes Ilyed = iJed :)))
85. c1e9612cd3 (válaszként erre: 84. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 28. 14:56
nagyanyám is megilyedt, mert ugye apoámmal átélte azt, h 1 kg kenyeret nem tudott megfogni.... Szintén mandula tályog, csak neki "befelé" fakadt, és a KIR-t támadta. Szerencsétlent 16 évesen többször lumbálták, mire rájöttek, h honnan ered a gyulladás.... Nekem szerencsém volt.
84. Várhegyi Márton (válaszként erre: 83. - C1e9612cd3)
2011. jan. 28. 14:51
Akkor tényleg nagyon súlyos lehetett, ha így besűrűsödött. Az ilyen tályogoknak az is veszélyük, hogy a mellüregbe leterjedhetnek a garatfal, nyelőcső mentén...Még jó, hogy helyrehozták.
83. c1e9612cd3 (válaszként erre: 82. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 28. 14:43
nekem is akkor vették ki, amikor már kemény rögök formájában ürült. Nekem tályog volt, ami kifakadt (szerencsére a garat felé, nem úgy, mint apámnak, akinek a KIR-re ment rá), viszont a tályog fakadása, és ürülése után is megmaradt a "lyuk", ahova folyamatosan belement minden "piszok", ezzel fenntartva agyulladást, és a piszok, és a genny elegye olykor távozott (pld. ha köhögtem), ilyen kis bűzös rögök formájában. Mamám volt az, aki leordította a háziorvost (tanulva apám példáján), hogy de azonnal adjon beutalót a gégészetre. Nemsokára menszabadítottak a garat-, és az orrmanduláimtól is.
82. Várhegyi Márton (válaszként erre: 78. - Bcb6de9272)
2011. jan. 28. 14:27

"akkor azt mondja meg nekem, hogy a genny miért van a torkomban?"


Nem teljesen értem a kérdést. Genny azért van, mert baktériumok szaporodtak el, amiket a fehérvérsejtek pusztítanak.

Nem vagyok járatos a fül-orr-gégészetben, de felteszem, a mandula kivétele után maradhatott olyan anatómiai struktúra (olyan felszín, kis árkok), ami nehezen tisztul (pont ez a probléma a szájdpadmandulával: nehezen tisztul, ezzel szemben a nyelvgyöki jól, emiatt nagyon ritka a gyulladása), és a baktériumok könnyen elszaporodnak benne.


A genny viszont nem kemény. Szerintem fül-orr-gégésznél kellene próbálkoznod, ő majd tovább utal, ha szükségét látja.

81. c1e9612cd3 (válaszként erre: 74. - Agis)
2011. jan. 28. 14:00
na ezt én se így tudom. Csupán nyirokszerv, de nem mandula tudtommal se....
2011. jan. 28. 13:53
bármitől :D
79. c1e9612cd3 (válaszként erre: 73. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 28. 13:47

nem, édesem! A kérdés ez volt: "Torokgyulladásom van pedig nincs is mandulám..segítsetek, mitől lehet ez?"

És ennek vajmi kevés köze van ahhoz, amit te itt erőltetsz.

Azt pedig elfelejtetted figyelembe venni, h nem szakmai előadáson vagy, így ha az appendix-et népies nevén említi bki is, nem ítélhető el érte, mert itt bizony túlnyomó részt laikusok vannak (pont ezért mégha egészségügyi ismeretei is vannak vkinek, akkor se latinul/ olykor görögül beszélünk, mert az nem segítség a kérdezőnek. De erre majd rájössz, ha praktizálni kezdesz, és belebotlasz néhány olyan betegbe, aki simán elküld a sunyiba- valljuk be jogosan, mert érthetetlenül mondod el neki a diagnózist, kezelési tervet, stb.). Ha nem azok lennének, nyilván nem születnének ilyen kérdések, mint ezen tudásbázid címe is.

Azt nem is mondta eddig se senki, h a vakbél az teljes egészében egyenlő a mandulával! Félreértettél vmit, vagy a nagy okoskodásodban látókörödön kívül esett a valódi értelme a leírtaknak. A vakbelet csupán hasonlították funkciójában a mandulákhoz. És ez azért nem egyenlő azzal, amit te állítasz.

78. bcb6de9272 (válaszként erre: 76. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 25. 19:14

Milyen jó ez a téma ugye?

ha már van egy szakértő...akkor azt mondja meg nekem, hogy a genny miért van a torkomban?

Anno ezért lett kivéve...mert kis pici genny darabkák jöttek fel a torkomról...igaz ritkán jön már de időnkét jön..valami fehéres kis kemény valami....

Ezzel hova menjek?

mert a házi doki azt mondja nincs mandula és ennyi

2011. jan. 25. 19:06
Még a máj is ide sorolható.
76. Várhegyi Márton (válaszként erre: 74. - Agis)
2011. jan. 25. 19:05

A "mandula" szó nem egyenlő az "immunrendszeri szerv"-vel.

Valóban immunszerv az appendix (ennek ellenkezőjét sehol nem írtam), de nem mandula. Számos más immunszerv van, amik szintén nem mandulák: thymus, vörös csontvelő, lép, nyirokcsomók, számos helyen kisebb-nagyobb nyirokszövet-tömörülés (MALT, SALT, GALT).

75. bcb6de9272 (válaszként erre: 73. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 25. 19:04

Ez már rég nem a torokről szól:)

Jól el kalandoztunk....

én meg egyre jobban érzem magamat...zenét hallgatok ezt...



<iframe title="YouTube video player" class="youtube-player" type="text/html" width="480" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/ijKuoVoEB84" frameborder="0" allowFullScreen></iframe>

74. agis (válaszként erre: 57. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 25. 19:01

a feregnyulvany igenis mandula (immunrendszeri szerv).


Nezz utana a szakkonyvekben.

73. Várhegyi Márton (válaszként erre: 69. - C1e9612cd3)
2011. jan. 25. 18:59

"viszont azért az anatómia tanárok, és más doktorok is említik a vakbelet úgy, mint a hasüreg mandulája..."


Nem hallottam, de legföljebb anatómuszleng lehet.


"Hivatalosan appendix"


Nem, a kettő (vakbél és féregnyúlvány) teljesen más. A vakbél a coecum, a colon első szakasza; az appendix meg appendix (pontosan: appendix vermiformis), ami a coecumból nyílik.


"Mellesleg, ez nem egy anatómiai kvíz"


A kérdés úgy szólt, hogy "Hany mandulank van...?" Én pedig erre a kérdésre válaszoltam, mint hogy a kérdésre szoktam válaszolni, és ezt így tartom korrektnek.


A helyesbítésem pedig helytálló, az anatómiai nomenklatúra nem beszél tonsilla appendicae-ről, én ezt tudom mondani.

2011. jan. 25. 18:59
Kineziológushoz mennék, mert a torok gondom lelki eredetű
71. bcb6de9272 (válaszként erre: 69. - C1e9612cd3)
2011. jan. 25. 18:57
Mindegy mi a neve, csak ne fájnaaaa.)
2011. jan. 25. 18:55

de ahogy itt beszélgetek már sokkal jobb!

lehet én ezt produkálom...?:)


Érdekes ez a betegség...hipo vagyok ez már tuti

69. c1e9612cd3 (válaszként erre: 60. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 25. 18:48

hát, azokat valóban nem hívják annak se a köznyelvben, se anatómiailag, se élettanilag, se sehogy :) viszont azért az anatómia tanárok, és más doktorok is említik a vakbelet úgy, mint a hasüreg mandulája.... Hivatalosan appendix, de...

Ha ennyire vágod a témát, akkor nyilván tanultad, és bizony akkor ezt a megnevezést is hallanod kellett.... Anatómiailag amúgy a láb is bokától lefele van, a hétköznapi ember meg te is tudod, h csípőtől lefele beszél róla....

Mellesleg, ez nem egy anatómiai kvíz, illetve vitafórum, uhogy nem biztos, h a (nem feltétlenül helytálló) helyesbítéseidnek helye van itt.

68. bared (válaszként erre: 66. - Bcb6de9272)
2011. jan. 25. 18:47

hát, ha már kint van, nyilván oka volt...


ha van infra lámpád, esetleg melegítheted azzal is, ártani nem fog, és a kamillás gőzölés sem!

67. bcb6de9272 (válaszként erre: 65. - Bared)
2011. jan. 25. 18:45

Flogosol van



Most beveszek egy aspirint...c vitaminnal

66. bcb6de9272 (válaszként erre: 65. - Bared)
2011. jan. 25. 18:44

de nekem akkor minek vették ki nem tudom?

Romániában mindent kivettek:)

65. bared (válaszként erre: 64. - Bcb6de9272)
2011. jan. 25. 18:39

nem vita, és nem tudom miért így hívják, de baromság....

csak azéért hívom fel a figyelmed, mert itt bárkinek ezt mondod, nem orrmandulára fog gondolni:-)) nem bántani akarunk, csak fogadd el, ha valamit anno rosszul tanultál/tanítottak meg..


torokgyulladásra nekünk a phlogosol oldattal való gargarizálás, sok c vitamin, forró mézes-citromos, lehetőleg csipkebogyó, vagy hársfavirág tea vált be...

64. bcb6de9272 (válaszként erre: 63. - Bared)
2011. jan. 25. 18:32

De ahonnan én jövök így hívták...mondjuk ahonnan én jövök sok dolgot másépp hívnak...

nem mondtam, hogy nincs igazad...de a románok miért polipnak nevezik???

Lényegtelen....ezen ne vitázzunk...inkább beszélgessünk

63. bared
2011. jan. 25. 18:28

az orrpolip az teljesen más, de ha nekem nem hiszel, íme itt egy tudományosabb leírás:


Az orrpolipok az orrmelléküregekben, néha az orrkagylókon képződő halvány, világosszürke, alapjukról elmozgatható, kocsonyás nyálkahártya-képződmények, vizenyős duzzanatok, amelyek általában mindkét orrüregben, gyakran többszörösen fordulnak elő. A polipok elzárják a melléküregek kivezető nyílását, az orrjáratokat és az orrüreg hátsó, csontos szélű nyílását, amely a garat felső részébe, az orrgaratba nyílik. Ennek következtében az orrlégzés akadályozott és a szaglás romlik.

2011. jan. 25. 18:26

Fülkürt gyulladás ez mi szerintetek?

Egyszer ezt írták a papíromra....és a fülem mindég tele van fülsárral...ez is okozhat gennyet a torkon....mert gyakran viszket torkom fülem...egybe...

61. bcb6de9272 (válaszként erre: 55. - Silon943)
2011. jan. 25. 18:23

Hagyma, fokhagyma én eszeket nyomatom...nem beteg vagyok....csak a torkom ilyen más értelemben jól vagyok..

Ezért írtam a tejet, hogy a tej szokta ezt kiváltani....

Köszi a tanácsot, van miből válogatni....

fogdöki csak mond erre vmit...

60. Várhegyi Márton (válaszként erre: 58. - C1e9612cd3)
2011. jan. 25. 18:22
A köznyelv lehet, az anatómia viszont nem különíti el mint mandulát. Az ileumban lévő Peyer-plakkokat is lehetne mandulának nevezni, mégsem nevezik annak.
59. bcb6de9272 (válaszként erre: 56. - C1e9612cd3)
2011. jan. 25. 18:20

Holnap után megyek a fogdokimhoz.

Elmondom, hogy mi a szitu...igaz én már két adag antibiotikumot beszedtem...a fogakra és a torkomra nem hatott....

Fül orr gégészetre fogok majd menni, mert elegem van ebből..

Valami pálcikával letudják fertőtleníteni...

Egy dologra jöttem rá ha tejterméket fogyasztok akkor lesz gennyes a torkom..a tejterméktől jön mindég elő.(

58. c1e9612cd3 (válaszként erre: 57. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 25. 18:16
mégis a hasüreg mandulájának hívják :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook