Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet a torkommal? fórum

Mi lehet a torkommal? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. Biciklis_ (válaszként erre: 41. - Miss Sárika)
aug. 13. 11:11

És nem veszi észre magát...

Még jó hogy nem fitymaszűkülete van....

41. Miss Sárika (válaszként erre: 40. - Biciklis_)
aug. 13. 08:56
Első látásra horrorisztikus látvány, ez tény és való. 😂
aug. 12. 20:39
Inkább töröld a képeket,nem egy felemelő látvány.
39. 27fb758750 (válaszként erre: 38. - Jooeva)
aug. 12. 20:34

Köszönöm neked a segítséget. A sós vizes gargalizálást régóta csinálom,nálam bevált,szoktam öblögetni a Clorhexamed szájvízzel is az is jót tesz a torkomnak A különböuzö spray félék nekem nem váltak be,hányingert okoznak.Egy régebbi vizsgélatnál megtükrözték a z orrgaratom,vagyis tükörrel benéztek a garaiívek mögé is,ott nem volt probléma. Sört,bort megiszom normális mennyiségben,nem hinném,hogy az gondot okozna. Igen dohányzom de gyerekkoromba nem cigiztem mégis torokfájós voltam.Reflux gyanu miatt 2 éve a gégészetről elküldtek gyomortükrözésre.Lenyomták a csövet a torkomon de negatív lett.Tavasszal volt egy megfázásom,amitől elment a hangom egy napra.Elmentem akkor a gégészetre,csináltak gégetükrözést is,ez miatt voltam kontrollon nem régen,a hangszálaim rendbejöttek és a dokinő szerint a torkom is rendbe van.Igaz ma néztem a torkom temészetes fénynél,egész jónak néz ki.A vakus fotók csalósak,erősek a szinek,olyan mintha nagyon vörös lenne.Tettem fel egy mai képet,ha gondolod nézd meg,ennél jobb soha nem lesz.

Elég rosszul viselem ezeket a vizsgálatokat,erős a garatreflexem,azért is halogatom a gégészetre menést,de lehet elmegyek egy magánrendelésre,megnézetem a torkom másik orvossal is.

38. jooeva (válaszként erre: 37. - 27fb758750)
aug. 12. 18:40

Nézd, ezt bemásolom Neked, hátha segít!


A krónikus garatgyulladásnak többnyire van konkrét kiváltó oka, pl. tartós irritánsok okozta ártalom (füst, por, gázok), mechanikai igénybevétel (éneklés, szónoklás), dohányzás, túlzott alkoholfogyasztás stb., ilyen esetekben a sikeres kezelés kulcsa a kiváltó ok minimalizálása vagy mellőzése. Gyakori, hogy nem gyulladásst, hanem krónikus szárazságat és/ vagy vérszegénységet látunk a garatban. Ilyenkor hasznos a Salvus-vizes gargarizálás, inhalálás, párásítók, a bő folyadékfogyasztás, vas és A-vitaminpótlás Előfordulhat, hogy egy orrüregi akadály felelős a krónikus garatgyulladásért, ezt rendezni kell, mivel az orr párásítása 96%, és ha ez kiesik, a szárazság állandóvá, a garatgyulladás gyakorivá válhat. A talált lelettől függően gyógyszeres, vagy műtéti kezelést szoktak javasolni.


Gondold végig, hogy ezek közül igaz-e rád valamelyik.

De lehet reflux, szájlégzés...stb.


Én nem vagyok jó példa számodra, itt nem akarom kifejteni, de mint már írtam, nem vagyok egyszerű eset (betegségek terén).

Itt a te problémádról beszélgetünk.


Házi praktika, a sós vizes gargalizálás, a méz, a mézes fokhagyma, a mézben eltett gyömbér és citromkarikák és abból napi egy kanálka.

Köhögésre hagymahéj tea, gőzölésre kamilla vagy borsmenta.

Volt egy kollégám, az ilyen tantum verdés szájspray-t megtöltött vodkával és ha érezte, hogy kapar a torka, befújt 1-1-et. Fertőtlenítés céljából.... :-))


Pl.nekem a munkám olyan, hogy sok port beszipákolok...bántja az orromat, torkomat, néha irritál is, mert szerintem vannak benne pollenek is.

Erre is a sós vizes/salvus vizes orrspray tökéletes, lemossa a dolgokat és nedvesen tart.

37. 27fb758750 (válaszként erre: 36. - Jooeva)
aug. 12. 17:26

Mondjuk én a házi praktikákat se nagyon ismerem.

A torkomra már mondták,hogy krónikus garatgyulladás,de akkor miért nem jön rendbe,ha az orvos felír rá valamit?

A manduláimat ki akarták vwnni gyerekkoromba,meg később is,Elmaradt,de igazából mandulagyulladásom se nagyon volt,bár lehet mégis a mandulák okozzák a gondot.

Neked is megvannak még a manduláid? Torkproblémáid is vannak?

36. jooeva (válaszként erre: 35. - 27fb758750)
aug. 12. 17:10

Aki alapvetően egészséges, nem is kell állandóan menni a dokihoz.

Tüneti kezeléssel, házi praktikákkal szuperül lehet kezelni sok mindent.

35. 27fb758750 (válaszként erre: 34. - Jooeva)
aug. 12. 17:04

Én nem vagyok annyira mindennel orvoshoz szaladgáló,inkább az utolsó utáni percben megyek,akkor is halogatom.

A torkom gyerekkorom óta problémás,azzal elmegyek általában időben,főleg még tavasszal mikor úgy megfáztam,hogy a hangom is elment.Nemrég voltam kontrollon,a hangszálaim még most is hurutosak,de ma megnéztem a torkom a tükörben,természetes fénynél és meglepődtem mert nem is piros. A vakus kép nagyon csalós,nem jól adja vissza a szineket. Mindig így néztem,de most kifejezetten jónak látszik a torkom. Lehet annak a dokinak van igaza aki azt mondta, semmi baja a torkomnak,csak beképzelem.Csak akkor reggelenként mitől fájdogál,ez nem tudom.

34. jooeva (válaszként erre: 29. - 27fb758750)
aug. 12. 16:36

Nekem mindennel is, járom az orvosokat.

Nem vagyok egyszerű eset.


Allergia?

Okozhatja az is.

Orrnyálkahártya gyulladás?

Akkor helyre kell állítani, mert ha az sérült, megtapadnak a vírusok/bacik és lefertőznek mindent.

Mometason spray-t javasolt nekem a fül-orr-gégész.

Gyerekorvos is a lányomnak.

Receptköteles. 1-2-3 hónap alatt rendbeteszi elvileg.

33. 27fb758750 (válaszként erre: 32. - Miss Sárika)
aug. 12. 13:50
Azért a szájvizet nem használom olyan rendszerességgel toroköblítésre,van hogy 2-3 nap is kimarad.Ha van rá időm fogmosás után,inkább akkor gargalizálok.
32. Miss Sárika (válaszként erre: 31. - 27fb758750)
aug. 12. 11:50

Szerintem akár a szájvíz is okozhatja. Kis időre hagyd abba a használatát, hogy kiderítsd.

Teszteket végeztek szájvizekkel, s kiderült hogy a legtöbb vizsgált alapvegyület és szájvíz kisebb vagy nagyobb fokú pusztítást végzett az egészséges hámsejtekben a 48 órás folyamatos tesztidőszakban.

31. 27fb758750 (válaszként erre: 30. - Papája)
aug. 12. 09:10
Lehet. Arra nem is gondoltam. Köszi!
aug. 12. 08:28

Parlagfű allergiás vagyok. Amikor szezonja van - most kezdődik, - akkor folyamatosan fáj a torkom, főleg reggel.

Esetleg Te is lehetsz allergiás.

29. 27fb758750 (válaszként erre: 28. - Jooeva)
aug. 12. 07:47

Nem ismerem azt a gelt.

Nem afta,az még soha nem volt.

A Listerint használom,meg a Chlorhexamed szájvizet gargalizálásra.

Neked is a torkoddal van probléma?

28. jooeva (válaszként erre: 21. - 27fb758750)
aug. 12. 06:20

Még a gengi gel és az anaftin jutott eszembe. Nem lehet afta ?

Alkoholmentes listerin?

Sokszor vagyok beteg én is

27. 27fb758750 (válaszként erre: 26. - Amaunet)
aug. 12. 06:07
Köszönöm.
aug. 11. 22:28

Torokfájásra egy deciliter mézbe belenyomok vagy 5-6 gerezd fokhagymát. A hűtőben tartom és amikor csak arra járok egy kiskanállal fogyasztom.

Sokan nem szeretik, de én a hagymára, fokhagymára esküszöm.

25. 27fb758750 (válaszként erre: 24. - Smaragdzöld 🐉)
aug. 11. 21:29

Köszönöm!

Lehet ki kéne vetetni a manduláimat.

24. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 23. - 27fb758750)
aug. 11. 21:23
Rendben. Kívánom, hogy járj sikerrel!
23. 27fb758750 (válaszként erre: 22. - Smaragdzöld 🐉)
aug. 11. 21:22
Azért köszönöm,majd szétnézek a neten.
22. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 21. - 27fb758750)
aug. 11. 21:20

Sajnálom. Ajánlani nem tudok senkit. Nincs ilyen jellegű problémám.

Nem vagyok hozzáértő, azért írtam is, hogy nem diagnosztizálni akarlak, csak laikus szemmel sincs rendben a torkod.


Nem mondom, hogy még soha nem fájt a torkom. Bizony fájt, de nem tartósan. Ahhoz pedig bőven elég volt néhány olyan dolog, amit a többiek javasoltak. Tehát orvoshoz nem kellett fordulnom.


Bízom benne, hogy más esetleg tud ajánlani valakit.

21. 27fb758750 (válaszként erre: 19. - Smaragdzöld 🐉)
aug. 11. 21:15

Írtad,nézted a képeket,mi a véleményed a torkomról?

Tudsz ajánlani jó Fül Orr Gége magánrendelést?

Megköszönném!

20. 27fb758750 (válaszként erre: 17. - 6b12a4f57f)
aug. 11. 20:49
Köszönöm,kipróbálom.
19. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 1. - 27fb758750)
aug. 11. 20:48

Írod, hogy már többször voltál fül-orr-gégészeten.

Az, hogy ráadásul idegentest érzésed van, nem megnyugtató. Mit takar az, hogy hosszabb ideje torokfájással ébredsz minden nap? Mennyi az a "hosszabb ideje"? Az orvos mit mondott?


Megnéztem a képeidet. A helyedben ezzel azért addig mennék, amíg ki nem derítik, hogy mi az oka.

Félre ne érts! Nem riogatni akarlak, diagnosztizálni sem, de én bizony nem nyugodnék bele abba, hogy nincs javulás.

18. 27fb758750 (válaszként erre: 16. - Jooeva)
aug. 11. 20:47

A Pemetefű cukorka van is itthon.A sós vizes gargalizálás is bevált és a Chlorhexamed szájvíz is jó.

A torkom nedves azzal nem lehet gond,mert állandóan nyelnem kell.Látom is mert szinte naponta nézem a torkom,most is piros mint a pipacs és érzékeny is.

17. 6b12a4f57f (válaszként erre: 6. - 27fb758750)
aug. 11. 20:41
Próbáld ki a gyömbérteát.
16. jooeva (válaszként erre: 6. - 27fb758750)
aug. 11. 20:38

Septolete extra, doritricyn, septofort, Tantum verde is jó.

Nekünk legalább is ezek váltak be.

Folyamatosan nedvesen kell tartani a torkot, lehet ez negro, halls (mi a mézeset szoktunk venni, negro-ból is)

Gyógynövényesből a pemetefű cukorkát vesszük, kis boltokban kapható, de szerintem patikában is.

Mézes teák, akár kamilla, az is gyulladáscsökkentő.

Ha nem akarsz sok pénzt fizetni a tengervizes orrspray-okért, vegyél 1 literes Salvus vizet, az jó gargalizálásra és orrba is.

Munkahelyen sem ér huzat vagy klíma? Boltok is bűnösek ebből a szempontból.

Mielőbbi gyógyulást!

15. 27fb758750 (válaszként erre: 14. - Kacsahercegno)
aug. 11. 19:52
Én inkább hason fekve alszom,de van amikor felébredek,hog ki van száradva a szám,de főleg a torkom.
14. Kacsahercegno (válaszként erre: 9. - 27fb758750)
aug. 11. 19:37
Akkor lehet ez a baj, a szájon át légzés mindenféle gondot okoz, ha úgy alszol akkor ahogy már többek is írták, kiszárad a nyálkahártya stb. nekem minden alkalommal fáj a torkom amikor véletlenül a hátamra fordulok, és nyitott szájjal alszom. Mindenesetre ha nem ez a baj, akkor is érdemes leszokni róla, a szájon át légzés még szuvas fogakat meg ínybetegségeket is okozhat, szóval semmiképpen sem jó.
13. 27fb758750 (válaszként erre: 11. - Globus)
aug. 11. 19:31
Köszi,de nem horkolok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook