Ti is nehezen váltok meg régi ruháktól / cipőktől? (beszélgetés)
... szegény ! igazán megérdemelték volna a " drága gyermekei " h kötött volna valakivel a néni tartási szerződést ! annak fejében h gondoskodnak róla és eltemetik azért , ami ottmarad utána :(
... a másik véglet itt a falunkba is előfordult , bár neki azért , mert nem volt gyereke , de mindenféle incsifincsivel ellátták az eltartói : téliszalámi , torta.... a néni nem tudott ellenállni :( és az lett a veszte , de addig fűnek-fának dicsérte az eltartóit :(
Hamar elinteztek a bacsikat. :(
Nekem o a masodik akin segitek.
Eloszor egy 76 eves neninek segitettem, aki kozvetlen szomszedom volt.
Nem volt vize, csak aramja, igy tolem hordta a vizet napi szinten. Sot,volt, hogy en foztem neki amikor nem volt kedve,vagy ereje mar.
3 gyermeke van/volt, 2 evig nem foglalkoztak vele, majd amikor vonult be a neni az oregek otthonaba -mert nem akart mar otthon elni, es kerte intezzem el- ra 1-2 hetre megjelentek, es kertek a haz kulcsat, mert az oket illeti.
Meg elt a mamika, de kipakoltak a hazat,viszont nem voltak meglatogatni egyszer se.
Korulbelul 1 honapot toltott bent a neni, es meghalt, eltemettek a gyerekei, es eladtak a hazat.
Az anyuka nem kellett, csak a vagyon. :(
Szégyellheti a pofáját... nem tudom, van-e önkormányzatnak hatásköre arra, hogy felszólítsa, tessék gondozni az öregeket. Ha nem tettleg, legalább anyagilag, fizessen tüzelőt, szállíttassa oda.
Faluban is volt egy viszonylag fiatal, hatvanas férfi, sok betegséggel, amputációval. Eltartási szerződést kötött egy házaspárral, amikor tényleg magatehetetlenné vált, benyomták szociális otthonba. Meghalt. Már elfoglalták a házát, a kutyát valahová elpasszolták. Amíg élt az ápolt, rendszeresen fizetett a szomszédnak, hogy vegyen neki kutyatápot.... alig várták, hogy meghaljon.
Van egy fia, de o nem torodik az edesapjaval.
Parevente egyszer jon hozza, akkor is inkabb vinne,mint hozna.
Nyilvan ha becsukja a szemet a bacsi, akkor a hazra, es vagyonra igenyt fog tartani.
Sajna nálunk a kenyeres zacsi csak disznóölési hurka csomagolására használható, mert lisztérzékeny van a családban, így bármit tennék bele, nem ehetné.
De a zöldséges, gyümölcsös zacskókat, ha nem lett maszatos, külön elteszem ilyen célra. Muszáj duplán használni, elég vékonyak már. Mondhatni, második élete, utána persze így is kuka.
Vajas, jégkrémes dobozból igyekszem szögleteset választani, jobban el lehet pakolni fagyasztóban, nyári gyümölcsökkel, vagy készételek maradékával.
Én is kiborogatom a kukás zacsit.
Élelmiszer nem romlik meg nálunk, a maradékot (még nem romlott, de valami miatt nem esszük meg) a kutyák kapják.
A nylon zacsit én is használom legalább még egyszer valamire. Pl. a kenyeres zacskókat arra, hogy megkezdett mirelit dolgokat a saját zacsijával együtt beletekerem a kenyeres nejlonba, úgy megy vissza a fagyóba.
Én még emlékszem, hogy kimostuk a használt nylonzacskót, mert olyan kevés volt belőle.
Nemrégiben záráskor beszélgettem fodrász barátnőmmel. Mondta, hogy siet, még ki kell vinnie a szemetet. Add ide, majd kiviszem. Látom, hogy csupa papír! doboz van benne, üres tubus. Kifordítottam, a száraz kukászacskót visszatettem a vödörbe. Ki volt akadva, hogy hát ezt meg minek hoztad vissza, van egy egész tekercs... mondom, tök száraz, tiszta kukás zsák. Kolléganőm úgy kidob bontatlan élelmiszereket, hogy meg sem nézi, jó-e.
Nalunk kicsit maskepp van a falopas.
Eszreveszik a rendorok,beviszik, majd mivel meg buntetlen eloeletu, egy ejnye-bejnyevel elengedik.
Akirol beszelek bacsi, o igy volt. Mar tobbszor volt kerni fat az onkormanyzattol, egy izben kapott is fel kobmetert.
54.000 forintbol el, nem telik neki fara, megertem. Szoktam neki segiteni, most a telen 2 kobmeterrel tobb tuzifat vettem, es oda adtam neki.
Szegeny az sem tudta hogyan koszonje meg, meg sirt is.
Szomoru, hogy a 21. szazadban meg van ilyen.
Nálunk sem termelődik sok szemét. Van egy benti vödrünk és a kinti kuka. Az 60 literes, hetente jönnek érte, de nem mindig tesszük ki.
Itt a feltöltős villanyóra terjedt el, még ha egy darabig nincs is áramuk, megmenekülnek a ki- és a visszakapcsolás költségétől.
Megyeszékhelyen lakom, a legszegényebb réteg olyan bérlakásokban lakik, ahol feltöltős gázóra van.
Családi házasokkal nem lehet mit tenni.... szemétégetésnek annyi haszna lehetne, hogy elfogy a szemét, de nem úgy néz ki. Valahol a másik végén is meg kellene fogni, hogy ne termeljenek annyit.
Le sem merem írni, hogy 10 literes kukám van és nem viszem ki naponta.
Itt a faluban az egyik legszegényebb embert "nem látják", amikor fáért megy, és amikor a hátán hozza haza a fát.
A ruhaosztás errefelé kisebb mennyiség, az is a polgármesteri hivatal előtt történik, és felügyelet alatt.
Igen, ezzel is tisztaban vagyok.
De amig nincs minden embernek annyi penze, hogy kornyezetkimelo energiaforrast hasznaljon, addig marad ez, es vele egyutt a sok megbetegedes, es rovidebb elettartam.
Cikkben szerepel, hogy többek között emiatt élünk néhány évvel rövidebb ideig, a szennyezett levegő okozza.
A pancsolt italokkal is akkor hagynak fel ijedtükben, amikor valaki hirtelen feldobja a talpát. A távoli mérgezés "nem számít, nem látjuk, biztosan nem igaz".
Altalaban nem csak ronggyal futenek, hanem peldaul mindenfele szemettel, muanyag flakonnal,esetleg faagakkal -ha tudnak szerezni- keverve.
A nagyon szegeny csaladok annyi ruhat kapnak, hogy egetesre is jut boven, felenk legalabb is igy van.
Azt hozza kell tennem, hogy nagyon budos, es fullaszto.
Nálunk még van, de sokszor nincs ürítve. Van nagycsaládosok egyesülete is, ők is szívesen fogadják a ruhákat, játékokat.
Valahogy régebben jobban vigyáztunk a tisztaságra is, nem szemeteltünk, voltak utcaseprők, teherautók, amivel az utakat mosták......a szelektív hulladékgyűjtés is sokaknak homály....
Régen mi volt? Voltak állatok, baromfi amik megették a konyhai hulladékot, kutyák-macskák a maradékot....nem volt ennyi műanyag cucc, üvegben vettük a dolgokat, amiket visszaváltottunk vagy tettünk el bele paradicsomlét, volt bevásárló táskánk, nem vettünk kész ételt, felvágottat is csak elvétve, mert vágtunk disznót, baromfit....
Ruhánk is kevés volt....fogyasztói társadalom vagyunk annak minden jó és rossz oldalával.
További ajánlott fórumok:
- Akiknek nehezen jön össze a baba!
- Hogyan vágjunk bele? Hogy essünk túl a nehezén, az első napokon és heteken?
- Miért esünk olyan nehezen teherbe?
- Mit tegyek, ha a munkatársaimat, vagyis a tényleg hétköznapi embereket nehezen viselem, a témáik zavarnak inkább? (Tv, híradó, pletyka, stb)
- Csak nekem furcsa, hogy albérletben, bizonytalanságban élő, minden Ft-ot nehezen kiadó nők esküvőt rendeznek a párjukkal, és gyereket vállal
- A páromnak gyereke van és nehezen megy az elfogadás