Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terrorháza látogatást elengedhetetlennek tartod a gyereked életében? fórum

Terrorháza látogatást elengedhetetlennek tartod a gyereked életében? (beszélgetős fórum)


22. timycat (válaszként erre: 21. - Violet18)
ma 21:09
A Terror háza nem erről szól
ma 21:05
Nem tudja megúszni, a csapból is a zsidók folynak, ha akarjuk ha nem....
20. Regin_a (válaszként erre: 11. - Oliva2023)
ma 20:38

Szerinted az a sok milliárd ember, nemzetközi viszonylatban, de a pár millió magyar, miért nem ismerte fel a terrort és tett ellene?


Ha ma lenne, hiába a TerrorHáza, ha felismerné kapna egy nagy tockost és otthon befogná a száját

Esetleg kikiáltanák hazaárulónak. Ez utóbbi ellen szinte lehetetlen védekezni


Nagybátyám osztályellenség volt, el is vették az iparengedélyét és még a többi

Spec katonaságnál szolgáltam le az időmet és elmentem meglátogatni

A szomszédság rögtön értesitette a helyi rendőrséget.

Akkor még léteztek határőr falvak, ahol ha idegent láttak szaladtak jelenteni Azok meg jöttek hogy menjek velük

Adtam nekik egy telefonszámot hogy elöbb az örsröl telefonáljanak és ha úgy itélik jőjjenek vissza értem

Sejted hogy kuss volt, senki nem jött értem

Nagybátyámmal azért alamuszi ódon kiszúrtak még párszor

Azt rebesgetik, én nem tudom, de a tanácselnök lett az első polgármester

Tanuljunk a múltból?

19. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 20:12

Lehet nem voltál azóta, amióta leírtam, nem mindegy hány éves gyereket akarnak vinni a "múzeumba"?

Illetve nekem nem derül ki , egyáltalán akarja-e valaki vinni, netán a gyerek kíváncsi rá.

Magyarországi mostani iskolai tapasztalatom nincs, de angliai van, és az nagyon tetszik.

Azt sem állítom minden városban így működik. Ott a gyerekek egyszerre veszik a történelmi és az irodalmi korszakokat.

Mielőtt belekezdenek a korszakba, a korszakra jellemző ruhába mennek. Eleve érdekes számukra. Majd elmennek a múzeumba és körbejárják a témát.

Amikor a 40-50-es évekhez érnek már elég érettek, hogy megnézhessenek egy ilyen kiállítást is.

És Magyarországról is tanulnak, nem is felületesen.

Tehát, ha a gyermeketek elért egy bizonyos kort, simán elviheted, hogy ismerje meg a történelmét, a múltját.

Olyan ez, mint a gyermekkorunk, kinek szép, kinek keserű, de a miénk, ebből okolhatunk.

18. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 19:35
Majd ha "nagy lesz", eldönti. Amíg iskolás, semmiképp.
17. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 19:30

Nem voltam még én sem, nem tartom szükségesnek, ha a gyerekem akarna menni termesztésen nem tiltanám. De nem gondolnám hogy különösebben hozzátenne a személyiségéhez.

Nem szörnyülködni kell a történelmen, hanem megismerni, megérteni az ok-okozatot.

16. vigyefene (válaszként erre: 15. - Utolsó betyár)
ma 18:55
Hááááát aaz.Hehehe.
ma 18:52
Inkább Luciano Pavarotti egykori lakásához küldeném el. Akkor elmondhatná, hogy látta a tenor házát.
14. vigyefene (válaszként erre: 11. - Oliva2023)
ma 18:31
Én is egyetértek.
13. Hansika (válaszként erre: 11. - Oliva2023)
ma 18:29

Egyetertek.

Le a kALAppal elötted, sokkal szebben fogalmaztäl mint en.

Dicseret erte.

12. asztanaviszta (válaszként erre: 11. - Oliva2023)
ma 17:46
A múlt megismerését nem a terrorháza fogja biztosítani.
ma 17:23
Ha valaki nem ismeri a múltat, nem fogja időben felismerni a jelenben, ha újra előjönnek a múlt sötét árnyai. Nem fogja felismerni sem az összefüggéseket, sem a történelmi múlt figyelmeztetéseit.
ma 16:05

Kb. 15 éve megnéztem, egyedül. Jó hogy nem volt velem senki, mert szavakat nem találtam. Végig a döbbenet, a sírás környékezett. Még most is képes vagyok hatása alá kerülni a látottaknak és persze a történteknek. Az nézze csak meg, aki tudja, érti ezt a korszakot...

Én gyerek voltam ebben a korszakban, de a berendezett helyiségek bútorai ismerősek voltak és persze a kor történelme együtt, hát, félelmetes...


Ami viszont visszataszító, hogy ez múzeumként és nem emlékhelyként üzemel. Ennek megfelelően már 15 éve is nagyon drága volt a belépő.

Sok ember azért jön ide, mert elszenvedője volt a korszaknak. Talán emlékezni akar, vagy a gyermekeinek unokáinak elmesélni a múltat, hogy ez soha többet ne forduljon elő.

Ezért kellene emlékhelynek tekinteni a kiállítást és ingyenessé tenni bárki számára.

9. Hansika (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 15:31

Szerintem a multtal ilyen formän is tisztäban lenni fontos egy gyermek eleteben.

Räkosi, Stalin, Kadar, Hitler, Auschwitz,1944 a zsidok szemszögeböl szerintem nagyon fontos, hogy tisztäban legyen a törtentekröl.

ma 15:29
Egyáltalán nem. Nem tesz hozzá semmit az életéhez. Az egyik már nagykorú, a másik hamarosan az lesz, ha meg akarják nézni, megtiltani sem tudnám.
ma 14:50
Voltunk a TH-ban, sőt Auschwitz-ban is, kétszer. Az ilyen helyekre nem azért megy az ember, hogy jól érezze magát. Egy iskolai, szervezett látogatást nem tartok jó ötletnek, de kamaszkorában mindenki el tudja dönteni, érdekli-e a múltnak ez az oldala.
ma 14:33
A kora sem mindegy.
ma 14:04
Nem tudom. Még én sem láttam.
4. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 13:46
A lányomnak nagy, de megrázó élmény volt, ráadásul egy térképen megtalálta, hogy hol volt nagyapja hadifogságban.
3. Ghost👻 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 13:26

Nem tartom burokban.

Ha ott lennènk biztos bemennènk.

ma 13:26

Nem. Sok kiadvány tartalnmazza a " látnivalókat ". Gyerekemet szerencsére ez a téma nem is érdekki, és felnőtt élete során sem valószinű, hogy szüksége lesz ezekre az ismeretekre.

Ált isk . korában Pesten voltunk társasággal,és a TH mellett fényképezkedtek. Sose felejtem el, hogy kitört a fiam, hogy ő nem is áll a képre, mert a TH-hoz neki semmi köze, ott, a közelében ne készüljön róla kép sem.

Nekem történész az egyik szakom, de én sem voltam még a TH-ban, nem is tervezem.

Lényeges, hogy lássa? Vagy inkább óvnád tőle?



Én úgy érzem épp elég a jelen borzalma, nem terhelném vizuálisan a múltéval.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook