Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Találd ki! 😐🤗 fórum

Találd ki! 😐🤗 (beszélgetős fórum)


25. hajnallányka (válaszként erre: 24. - Epresturmix)
aug. 25. 21:22
Na ez jó hír :⁠-⁠)
24. Epresturmix (válaszként erre: 22. - Hajnallányka)
aug. 25. 17:16
Szia/sztok! Elmentünk nyaralni és megjavult! Valószínűleg szerintem huzatot kapott és begyulladt!
aug. 10. 22:07

[link]


Itt voltam a porckorongsérvemmel. Gutman doktor a vizsgálatot követően csontkovács módszerrel dolgozott első alkalommal, majd lumbális injekciót kaptam.

Nem mondom, hogy végleg megszabadultam a fájdalomtól, de azóte sem "állt be" a derekam.

Nincs ellenérzésem a csontkovácsokkal kapcsolatban, de ha már valakinek a kezébe adom az egészségem, akkor az legyen doktor. Plátykákra, "Mari néninek is segített" nem mennék el egyikhez sem.

22. hajnallányka (válaszként erre: 1. - Epresturmix)
aug. 9. 08:40
Mi újsàg,voltàl orvosnàl ?
júl. 23. 21:58

Nekem elég gyakran beáll a vállam és már régen tudom, hogy mitől. Szerintem már írtam neked is.


Tehát, nekem az egerezéstől van. Napi minimum 10 órát egerezek és valószínű, hogy az inhüvelyem begyulladna, de tehermentesítem, így a terhelés a vállamra megy, ami miatt begyullad, a gyulladások miatt meszesedik, ráadásul elég béna helyen, ott ahol egymáson forog a csont. Van a lapocka csont, amiben van egy mélyedés és a felkar gömb része oda csatlakozik be. Na itt van a meszesedés.


Én is flector port szedek, ha nagyon fáj. Valamint gyógymasszőr szokott megmasszírozni ritkán.


Én mindenképp azt javaslom, hogy menj el reumára, röntgenezzék meg a válladat és a csípődet is, hogy tudd mi a helyzet és utána speciális torna!!!! Ez a legfontosabb!


Én a csontkovácsot nem javaslom. Nem ismerek olyan embert, akinek segített volna, de olyanokat igen, akiknek a csontkovács után speciális gyógytornára volt szükségük, mert úgy szétropogtatta/szétcsavargatta őket.

Több ismerősöm, csak legyintett arra, hogy nem javasoltam. Vele ilyen nem történhet. Aztán pár kezelés után mondták, hogy orvoshoz kellett menniük...


Jobbulást!

20. hajnallányka (válaszként erre: 17. - Epresturmix)
júl. 22. 17:30
Egy próbát megér.
júl. 21. 15:17

Úgy làtom itt pàran csak fujjàk a magukèt.

A fórum inditó,kèrdezett mi vàlaszoltunk ki-ki a sajàt vèlemènye ès tapasztalata szerint.Nem egymàs hozzászólàsàt kellene tàmadni.(Bàr ez itt gyakran megesik).Abban mindenki egyetèrt,hogy elöször orvos,èn is ezt írtam.Azutàn FI eldönti mit szeretne tenni.Remèlem minèl előbb rendbe jön egèszsègileg.

júl. 21. 10:21

Először orvos, aztán gyógytornász, gyógymasszőr és könnyed napi mozgás, nyújtás, jóga.


A csontkovács nem erre való, aki tényleg csontkovács ilyet, pláne orvosi papírok nélkül, látatlanban nem is vállal.

Kecskeméten nem tudom praktizál-e még az Erdélyi János csontkovács, na ő a nagybetűs csontkovács. Csakis orvosi papírok, leletek, képalkotó diagnosztika után nyúlt hozzám, csak is sport sérülés, autóbaleset, esés, akármilyen fizikai trauma után, mert egy csontkovács arra való.

Ha masszírozàsra van szükség az gyógymasszőr, de gyógytornászok is szoktak vállalni, ajánlani, előbbiek legalább nem valami OKJ-light, gyorstalpalón szerzik a papírjukat.

17. Epresturmix (válaszként erre: 12. - Hajnallányka)
júl. 21. 08:32
Főnökasszonyom ajánlott egyet nekem! Mármint csontkovácsot! Más területre is jó lenne számomra! Nem vagyok ez ellen sem!
16. Epresturmix (válaszként erre: 11. - K-né Zsóka)
júl. 21. 08:31
Uhh neked is ennyire súlyos? Sajnos nekem sem mennek az alap dolgok! Eléggé rémisztő! 🙂‍↕️
15. Epresturmix (válaszként erre: 10. - Enissa)
júl. 21. 08:30
Ezt már mások is ajánlották! Utánanézek! Köszönöm!
14. hajnallányka (válaszként erre: 13. - Enissa)
júl. 20. 20:12

Azért a csontkovács nem esik neki az embernek. Főleg nem nyúl gyulladt területhez. A probléma amit a fi leír akár az én tüneteim, mivel kérdezett én válaszoltam.

Voltam orvosnál, kopások mindenfele, írtak kezelést, de semmit nem ért. Később más jellegű problémám lett. A kivizsgálás után mondta az orvos hogy ennek oka valószínűleg a gerinc ,amire csontkovácsot javasolt. Nekem segített.

Mindenképpen kell az orvos, nem írtam hogy nem.

13. Enissa (válaszként erre: 12. - Hajnallányka)
júl. 20. 19:49
Természetesen járj, ha Neked jó, de egy még nem diagnosztizált betegségnél nagyobb gondot is okozhat a csontkovács.
12. hajnallányka (válaszként erre: 1. - Epresturmix)
júl. 20. 19:08

Én csontkovácsot és reumatológust mindenképp keresnék.

Saját tapasztalat hogy a csontkovács sok ilyen bajomon segített már.

11. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Epresturmix)
júl. 20. 18:24
Jobb oldal csípőforgó, ugyanez a tünet, lassan egy éve. Szerencsére már nem kell zokni húzni, mert a férjem húzta fel nekem, valamint az alsónemű felvételében is segítségre szorulok. Eljutottam vele Szegedre az idegsebészetre, ott azt mondták MRI, de addig is torna, torna, torna, ha annyira fáj is, hogy majd bepisilek. Most időpontra várok már 2 hónapja, majd hívnak. Ja és a CT-én látnak valamit, de nem biztosak benne.
10. Enissa (válaszként erre: 9. - Epresturmix)
júl. 20. 18:17

Lehet mégis van ott a kopáson kívül, valami más is.

Amit jó szívvel tudok ajánlani ilyen estekre, az a TENS.

Fájdalmat csillapít, és ez igaz tapasztaltam, tapasztalom, valamint az idegeket is stimulálja, gyulladást is csökkent, ezzel nem lehet mellényúlni. Nem is egy világbanki beruházás.

[link]

Az OMRON-t ajánlanám

van egy régi sein)SE-30 TENS készülékem ez mindent visz, csak most tudtam venni kedvezőáron az OMRON-t, gondoltam legyen, ha véletlenül nem kapok már hozzá tappancsot.

[link]

érdemes elolvasni mire jó ez a pirinyó készülék. Ezt a készüléket a neurológián is használták.

De, pl. a LIDL-ben kapható TENS sem rossz.

9. Epresturmix (válaszként erre: 6. - Enissa)
júl. 20. 17:33

Az ortopédia sem hülyeség! Gondoltam rá, hogy elmegyek!


Nyaki rtg-en nemrég voltam. Igaz a leletből túl sok minden nem derült ki számomra. Kopások. Ennyi!

8. Epresturmix (válaszként erre: 5. - Amaunet)
júl. 20. 17:31
Nem! Kerülöm a klímát itthon! Munkahelyen fentről jön a klíma! Nem tudom mi ez hetek óta?
7. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Epresturmix)
júl. 20. 15:27

Férjem a héten a bal csípője körül érzett fájdalmat.


Flector rapid port adtam neki, tegnap telefonon beszélt a háziorvossal, ő is azt javasolta, írt is fel neki, szedje 1 hétig és jelentkezzen, ha nem múlik.

Van otthon? A receptesre gondolok.:))

6. Enissa (válaszként erre: 1. - Epresturmix)
júl. 20. 14:23

Ortopédiára mennék, persze a reumatológia is jó, de az más azért a vállra főleg.

Mindkettőhöz beutaló szükséges, ezért a sebészetet venném célba, hátha ő sürgősségivel ad beutalót.

Gyors gyógyulást!

5. Amaunet (válaszként erre: 1. - Epresturmix)
júl. 20. 12:49
Nem éri huzat a jobb oldaladat?
4. Epresturmix (válaszként erre: 3. - Perzsacica)
júl. 20. 12:33

Nagyon szépen köszönöm! Meg fogom próbálni, ha nem múlna el most a napokban! Egyszerűen nem jövök rá mi okozza?!?

Remélem semmi komoly! 😨

júl. 20. 11:51

Nem is olyan egyszerű erre válaszolni, elsőként a mozgásszervi panaszokat kezelő reumatológia jut az eszembe.

- Kezdetnek tehát reumatológia. Az utóbbi hetek miatt a különböző klímák hatása lehet ilyen.

/kivizsgálják, röntgenezik, elindítanak valami fájdalomcsökkentő kezelést/.

-További panaszok esetén immunológiai kivizsgálást tartanék érdemesnek.

Saját példámat felhozva pedig lehet, hogy mind ez semmit nem fog érni. Amíg nem derültek ki az ételérzékenységeim addig szenvedtem a különböző helyeken megjelenő fájdalmaktól, amelyek a megfelelő diéta után huss, elillantak. Reggeli kis torna is segít ebben. Az egyes ételfélék más-más helyen adnak erős fájdalmat, amit az utóbbi hat-hét évben már pontosan meg tudok határozni. Azóta nem voltam reumatológiai kezelésen, nem volt rá szükség .

Sokan ezt nem hiszik el, persze, amíg nincs ilyen tünet.

Gasztroenterológus-belgyógyász-immunológus tud ebben segíteni ha hosszabb távú lenne a fájdalom.

2. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Epresturmix)
júl. 20. 11:12
Sőt néha nem is tompa, hanem eléggé éles az a fájdalom!
júl. 20. 11:11

Úgy gondoltam mivel szerettek találgatni, okfejteni és vannak itt olyanok is, akik már megjàrtàk az egészségügy legmélyebb bugyrait is, felteszem a kérdést!


Szitu: két hete jobb oldali vállam reggelente nem működik velem együtt. Azaz nem mozog, tompán fáj, nappal belül égő érzés. Előre emelni csak félig, hátra is. Olyan mintha izomláz lenne (de mégsem, mert két hete nem edzettem fenti okok miatt)

Na most pár napja ugyanez az oldal (jobb) csípőm forgója csinálja ugyanezt! Szerintetek mitől lehet? És hová kellene ezzel fordulni? Köszi! 🤓

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook