Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerinted az embereknek van lelke , vagy agyi folyamat a "lelki" működés is? fórum

Szerinted az embereknek van lelke , vagy agyi folyamat a "lelki" működés is? (beszélgetős fórum)


1 2
szept. 15. 20:59

Az is bizonyítja, hogy az idegek es a hormonok vannak a dolog mögött, ha megnézel egy demens embert.

Az ő "lelke" is kezd kihunyni. A végén lehet, hogy semmi nem marad belőle.

32. Ruslan (válaszként erre: 20. - Srcrss)
szept. 15. 20:43
Akik azt írták, hogy a Bibliából ered, azok tévednek. Ugyanazt nevezték más szóval, vagyis a pszichét. Érdemes elolvasni Tullius Cicero-tól a Tusculumi beszélgetéseket, ahol többek között a lélekről beszélget Brutus-szal.
31. globus (válaszként erre: 28. - Holurt Waxhton)
szept. 15. 19:55
Ha a lelkeddel szeretsz, hová lesz a szeretet, szerelem, amikor elmúlik?
30. srcrss (válaszként erre: 28. - Holurt Waxhton)
szept. 15. 18:53
Hol? Az egész testedben. Szerintem hormonális.
29. vigyefene (válaszként erre: 28. - Holurt Waxhton)
szept. 15. 18:50
Fáj, vagy rosszul esik?
szept. 15. 17:37
Álláspontom szerint van lélek. Ha mondjuk elhagy a szerelmed, és borzasztó fájdalmat érzel, akkor hol érzed ezt a fájdalmat? Meg tudod mondani? Nem. Ha valaki közeli hozzátartozód, aki iránt éreztél valamit, és elhagyja ezt a földi létet, az is fáj. Hol fáj? Meg tudod mondani? Nem. Na, az a lélek. Ha szeretsz valakit, nem az agyad szereti, hanem a lelked. Sajnos a mai materialista világunkban el sem képzelhető valami olyasmi, ami nem látható nem mérhető, nem lehet kézzel megfogni. Egy példa: Nekem volt testen kívüli élményem, ami megmagyarázhatatlan, de mégis létezik. (Nem, nem műtét közben, hanem egy éjszaka simán alvás közben.)
szept. 15. 16:52

Csókay András csak tud valamit az agyrol, de nem találkozott még a lélekkel. Ugyanakkor, mondja, komoly műtétek elött imádkozik és azon kívül is.

Érdemes beleolvasni a könyvébe

[link]

26. Panna.33 (válaszként erre: 11. - Liliom10)
szept. 15. 16:42
Na igen, az oxigénhiányos állapot tud érdekes dolgokat produkálni.
25. Panna.33 (válaszként erre: 12. - Katt2)
szept. 15. 16:40
Ha lecsupaszítod, akkor az idegeket és a hormonokat találod mindez mögött.
szept. 15. 16:30
Szerintem csak kèmia.
23. Regin_a (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 15. 16:07

És a lélekbúvár az smafu? :)

Én mint volt műszaki, nem tudom pszichét vagy lelket válasszam

Szerintem az alacsonyabbrendű élőlényeknek "jobb"/egyszerübb az életük

A Teremtő túl sokat rakott belénk, hibát követett el

22. globus (válaszként erre: 11. - Liliom10)
szept. 15. 15:37
Olvastam valahol egy cikket, hogy ezt a jelenséget modellezték mesterséges körülmények között. Valójában az agy oxigénhiányos állapota okoz látomásokat. Ami igazaból nem is azt vonja kétségbe, hogy átélték-e, akik erről beszéltek, hanem mennyire valóságos, amit láttak.
21. Amaunet (válaszként erre: 19. - L’Engel)
szept. 15. 13:47

Azt gondolom, hogy az emberi agy másként vagy más valóságot képez le, mint egy állaté (amit még alig ismerünk). Egy állat is oltalmába tud venni egy másikat. Nem tudjuk érez-e ilyenkor valamit vagy csak hagyja magához csapódni.


"Számomra az érzések maga a lélek."

Az érzéseket pedig az agy szabályozza.

20. srcrss (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 15. 13:42
Én eddig abban a tudatban éltem, hogy a psziché lelket jelent. Görög eredetű szó.
19. L’Engel (válaszként erre: 17. - Amaunet)
szept. 15. 13:13

Akartam is volna írni, hogy utódnevelési szempontból van haszna. Az érthető, hogy bennünk van a gondoskodás és nevelés.

De az, hogy örülünk annak, ha valami sikerül a szeretteinknek, mert jó látni, hogy boldogok?

Vagy megsajnálunk egy kóbor kismacskát, aki egyedül van az út mentén?

Persze az is érdekes kérdés, hogy egyesekben miért okoz nagyobb megrendülést a kismacska esete, míg mások elsétálnak mellette.

Én azt vallom, hogy az állatoknak is van lelke. Vagy nevezzük bárminek. Számomra az érzések maga a lélek. Nem jelentem ki, mert nem tudom tényként kezelni, de szeretem ezt hinni.

18. Amaunet (válaszként erre: 11. - Liliom10)
szept. 15. 12:52

Vajon miért hasonlítanak ezek a halálközeli élményeknek a beszámolói?

Mert valójában mind egy folyamaton mennek végig, ahogyan az agy elhal. Nem kapja a működéséhez szükséges dolgokat (vérnyomás, vér, oxigén, stb...) Így fokozatosan "kapcsolja ki" azokat az agyi területeket, amelyek kevésbé fontosak az életbenmaradáshoz Valahogy mindenki agya ugyan azt a vészhelyzeti sorrendet követi.

17. Amaunet (válaszként erre: 8. - L’Engel)
szept. 15. 12:41
Evoluciós szempont az utódok felnevelése - törődés. Az érzéseket is egy falka/csorda szellem kelti az emberben. Egy állat is tud kötődni saját fajtársához, másik fajból származó egyedhez, emberhez. Azt, hogy ezt érzésnek nevezzük vagy sem...? Egy állat is tud pl. örülni a napfénynek és élvezni annak melegét.
16. Ruslan (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 15. 12:28
Minden a világban úgy jött létre, hogy alkalmazkodik a környezetéhez. Az is, ami elvileg nem él. Nem elég fejlett a tudomány ahhoz, hogy ezekre választ kapjunk. Talán az energia lehet a kulcs. Mert nem az emberi érzékelés a kitét, az sok mindent nem észlel.
15. Charlize (válaszként erre: 8. - L’Engel)
szept. 15. 12:24

Szeretnéd hinni, hogy több vagy, mint ami. Plusz szetetnék egyesek megmagyarázni azt, amit - szerencsére - egyelőre még nem értünk, ismerünk.

Más is így volt vele. Ezért találták ki és találják ki a mai napig a sok marhaságot. Lélekvándorlás, túlvilág, stb.

14. Anyagi (válaszként erre: 11. - Liliom10)
szept. 15. 11:50

Meg biokémiát és biofizikát...


De van! Bárhogy is nevezzük! :)

13. katt2 (válaszként erre: 8. - L’Engel)
szept. 15. 11:43

Szerintem, evolúciós szempontból semmi. Az evolúció egyfajta alkalmazkodást és fejlődést jelent az életünk körülményeihez és ez nem tudatosan megy végbe bennünk. Ez is a fajfenntartás ösztönére vezethető vissza. Ez az evolúció meg fogja változtatni az ember fiziológiai felépítését, megtanulunk alkalmazkodni pl. az előregyártott kajákhoz, meg az olyan dolgokhoz, amik nem voltak az ősember korában. Persze, ehhez esetleg sok-sok ezer év szükséges. Mint ahogy nem véletlenül alakult ki az afrikai, meg arab népeknél a sötétebb bőrszín. Védekezés, a nap ellen.

Lelkük, az állatoknak is van, kutya-ember barátsága, stb. Egy tigris is megszokja, megszereti a gazdáját és sosem felejti el. Az állatok érzelmi világa más, mint az emberé, de láthatóan nem csak a fajfenntartás ösztöne vezérli őket. Tehát, mondhatjuk, hogy van lelkük.

12. katt2 (válaszként erre: 9. - Panna.33)
szept. 15. 11:33

Meg az életünk során látottak, hallottak, benyomások formálják a lelkünket, vagy talán inkább a hozzáállásunkat a valósághoz.


Szerintem, egy nagyon bonyolult agyi folyamat a lélek minden megnyilvánulása. És inkább nevezném hozzáállásnak a dolgokhoz.

szept. 15. 11:33

Az ember test, lélek és szellem egysége.

Hallottál a halálközeli élményekről ? Olvass róla, vannak könyvek !

10. katt2 (válaszként erre: 4. - Sirga)
szept. 15. 11:30
És hogy van ez a lelketleneknél? :)
szept. 15. 10:52
A lelki működés hormonok és idegek összjátéka.
8. L’Engel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 15. 10:47

Nem tudom tényekkel alátámasztani, de szeretném hinni, hogy több van bennünk, mint puszta biológia.

Mi értelme lenne érzésekkel és törődéssel színesíteni az életünket evolúciós szempontból?

Szerintem ezeket a szép dolgokat a lelkével érzi az ember.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Sirga)
szept. 15. 10:44
Milyen lélekre gondolsz? Ami örökké él?
szept. 15. 10:41
Az ezzel foglalkozó szakembereket nemhiába hívják pszichológusnak és pszichiáternek.
szept. 15. 10:39
Úgy gondolom az embernek pszichéje van és nem lelke.
4. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 15. 10:28
Szerintem van lelkünk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook