Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rozaceás bőrre használ valaki "nagyon bio" termékeket? fórum

Rozaceás bőrre használ valaki "nagyon bio" termékeket? (beszélgetős fórum)


1 2
aug. 24. 19:54
Most próbálom ki a szembetegségemre a ricinusolajat. Videóban arról volt szó többek között, hogy erős gyulladásgátló és baktériumölő hatása is van. Elkezdtem kenni az orromra is, nekem a rozacea ott van. A ricinusolajat gyógyszertárban vettem, gyógyszerkönyvi minőségűt. Ha eredményes lesz és nem felejtem el 2-3 hónap múlva, akkor beszámolok.
39. L’Engel (válaszként erre: 22. - Channa*)
aug. 14. 16:10

Szülés után és terhesség alatt rosaceás, értágulatos volt a bőröd?


Azért kérdezem, mert a női hormonok emelkedése is okozhat kitágult ereket. Nálam korábban szedett hormontartalmú gyógyszer miatt alakulhatott ki, és reménykedem, hogy idővel elmúlik, mert eddig még semmi sem használt.

38. timycat (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 14. 14:29
Az olaszok is oliva olajat kentek mindenre is. Ahogy a mandulaolaj is régi csodaszer, de komedogének, nekem azonfelül hogy megvastagodik tőlük a bőröm még be is pusztul alattuk. Természetes fényvédő valóban van bennük, talán olyan 8 faktor, a mai világban az a semmi kategória, és a természetésük sem olyan mint rég. Nem csak mi emberek a növényeink is silányodnak beltartalmi szempontból. Nagyüzemi termelés ugye.
37. 55Judit (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 14. 13:48
Meglehet, a természetes gyógyhatású szereket huzamos ideig kell használni. Te igen tájékozott vagy úgy ítélem meg soraidból, ezért biztos hogy tudod, nem egy fájdalomcsillapítót kapunk be ami azonnal hat.
36. 55Judit (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 14. 13:45

Bőrgyulladásra, fertőtlenítésre, sebgyógyításra jó a bükki füvesember körmvirág krémje. Vad árnicska pikkelysömör ellen. Az orbánfű természetes bőrszépítő. Kivonat formájában kapható. Pattanásos bőrre a közönséges galaj.

És úgy emlékszem a györgytea oldalon olvastam a körömvirágkrémnél hogy rozaceára is ajánlott, de én ezeket egyiket se próbáltam, csak tájékozódok ráértemben sok egészségmegőrző dologról.

Nézzél utána valamelyiknek, hátha...

35. 55Judit (válaszként erre: 21. - Channa*)
aug. 14. 13:34
Sajnos nincs olyan hogy bármi dolog mindenkire ugyanolyan hatással van. Én nagyon szeretem, a DM-ben veszem, mert az a legjobb minőség. Teszem nyers desszertbe és magamra is kenem. Főleg a karomra és a lábszáramra, mert ott száraz a bőröm. Mióta ismerem ezt a fajta kókuszzsírt, hidratáló kémet se veszek. Takarítás, mosogatás is után is bekenem a kezem vele, nagyon pici elég belőle.
34. Kacsahercegno (válaszként erre: 33. - Channa*)
aug. 14. 10:18

Az olajok önmagukban nem hidratálnak, sőt, elvonják a nedvességet a bőrből. Ún. emolliensek, vagyis arra jók, hogy bezárják a nedvességet a bőrbe, de ha nincs nedvesség, egy vizes alapú hidratálókrém pl. amit felkensz előtte, akkor nem igazán működik. Ezt vazelinnel is szokták csinálni, de az is komedogén, illetve aki hajlamos, annak miliákat okozhat.


A nizoralban ketokonazol van, ami egy gombaölő szer, gomba eredetű aknéra hatékony.

33. Channa* (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 14. 09:47

Ami nekem annak idején bevált, bár szerintem nekem nem Rozaceás, csak a dokik sem tudták, így ezt is ráírták a papíromra.

Tehát, amit nekem kutyultak és sokan most felhördülnek: hidrokortizon+Alkesol, azaz szteroidos krémet kaptam. Egy idő után kivonták a forgalomból az Alkesolt és helyette Nisoralt kevertek a hidrokortizonnal. Ettől szépen elmúlt, nyáron nem is kellett használnom, egyéb évszakban pedig csak reggel bekentem vele az arcomat.

20 évig használtam.

Bajom nem lett, de azóta csak ritkán van szükségem bármire.

Már hozzá is szoktam, hogy állandóan kiütéses vagyok.


Nem nagyon tudok krémeket használni az allergiám miatt. Én csak egy C vitaminos fényvédőkrémet kenek az arcomra.


Próbáltam sok mindent, de mind tönkre tette az arcbőrömet, mint írtam a kókuszzsír is, a sheavaj is és egyebek is. Amúgy is száraz a bőröm, ezek pedig mind kivonták azt a kevés vizet is a bőrömből....

aug. 14. 09:30

De ha ennyire nem bír semmit, miért ragaszkodsz hozzá, hogy rákenj dolgokat, és hogy ennyi mindennel kísérletezz? Ha békén hagyod, akkor nem normalizálódik?


Most a rozaceától eltekintve, egyébként hidratálod valamivel? Fényvédőt használsz? Egészségesen táplálkozol, mozogsz?


(Egyébként a kókuszzsír ún. komedogén, vagyis akinek hajlamos a bőre rá, annak olyan brutál pattanásai lesznek tőle mint a ház.)

31. Enissa (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 14. 08:50

Használják mindkettőt még most is.

Sőt van a babérszappan, ami antibakteriális, az is jót tesz a bőrnek. Kézműves termék.

Szomszédomnak olyan lett a talpa a kókuszzsírtól, mint a babáké.

De nem vagyunk egyformák, nem egyformán hat ránk semmi a világon, azért van annyiféle gyógyszer, kence, stb.

aug. 14. 08:45
Tegnap szőlőszemeket nyomkodtam össze sima kis szűrőben, a levet felkentem az arcomra. 2-3 órával később lemostam sima vízzel, bekentem a bőröm kókuszzsírral és ma reggelre a bőröm sima, puha és "egészséges" (nyilván nem az, de még javulhat). Aztán simán benne van a pakliban, hogy pár nap múlva rémes lesz.
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Channa*)
aug. 14. 08:42
Bőrgyógyász felírt krémet, másnapra úgy nézett ki a bőröm, mint ami megégett. Kb. száz krémet használtam évtizedek alatt, egyetlen volt, ami egy jó volt, két éve találtam rá, de irtózatosan drága, mivel Angliában gyártják és nem csak a krémet, de a vámot is ki kell fizetni. Ráadásul 1-2 hét használat után már nem esett jól, abbahagytam.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Channa*)
aug. 14. 08:40
Keleten kókuszolajat használnak testszerte hidratálásra és fényvédelemre, szóval olyan nagyon borzasztó nem lehet. (Az ókori Görögországban pedig olívaolajat használtak még a hajra is.)
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Andi6020)
aug. 14. 08:38
Szerettem volna/szeretném tudni, hogy van-e olyan, aki alternatívabb dolgokat használ arclemosára, arckrémezésre.
26. timycat (válaszként erre: 23. - Globus)
aug. 14. 07:37

Az én bőrömet is kicsinálják a mindenféle nagyon természetes olajok.


Érzékeny a bőröm, szép, de oda kell figyelnem mit kenek magamra, a bio dolgoktól rendre kikészül, nem is kísérletezek már ilyenekkel.

25. timycat (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 14. 07:34

Próbáltad az összeset? Bioderma rozacea krémei?


A fényvédelmet mivel oldod meg?


A férjem volt total idióta, soha nem kente magát fényvédővel vízen, víz mellett sem, lett is "csodás" bőre. Bőrgyógyász kiírt valami bogyót a bőrére, Bioderma krémet és Bioderma fényvédőt. A bogyót beszefte, kente a krémeket és rendbe jött a bőre. Természetesen semmiből nem tanul, ellustálkodja a krémezést, napozik és 1-2 hét után megint kipirul a bőre, akkor le.aszom, megint elkezdi kenni magát és helyrejön.

24. Channa* (válaszként erre: 23. - Globus)
aug. 13. 21:58

Pontosan! Kiveszi a nedvességet a bőrből.

Nem tudom, hogy mi lett volna, ha keverem valamivel, de csak úgy magában, inkább ártalmas...

23. globus (válaszként erre: 21. - Channa*)
aug. 13. 21:23

Sarkamra használtam, azt írták, puhít.

Hát korábban csak száraz volt, kókuszolaj után reszelősen száraz. Szerintem töményen dehidrál, kiveszi a nedvességet, de testápolóba keverve jó lehet.

aug. 13. 21:22

Bőrgyógyász ír fel krémet és bármit.

Én nem kísérletezgetnék semmiféle házi módszerrel. Még is csak az arcod!


Nekem szülés után nagyon ronda volt az arcbőröm (22 évesen), több féle gyógyszerkrémet kipróbáltunk, mire az egyik bevált.

Ha elhagytam, akkor újra kezdődött, és bármitől. Én allergiás vagyok sok mindenre, de sosem derült ki, hogy mi a bajom, csak jó lett a krém.


De az összes kozmetikumot kerülnöm kell, mert ha használom, akkor rögtön jönnek a piros, váladékozó foltok az arcomon.

21. Channa* (válaszként erre: 18. - 55Judit)
aug. 13. 21:18

Nekem a kókuszolajtól nagy darabokban lehámlott az arcbőröm.

annyira félrevezető, amikor azt állítja valaki, hogy ez szuper ránctalanító, baktériumölő, stb., mert közben eltömíti a bőr pórusait és begyullad, kiszárad és lehámlik a bőr.


De örülök, ha valakinek használ valamire;)

20. andi6020 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 13. 19:27
Akkor semmi gond. Mi a kérdés a továbbiakban?
19. 55Judit (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 13. 15:44

Én is így tudom. Ha nem működnek rendesen (túlterheltség, betegség miatt), a munkájukat kell segíteni.


Ismerek nagyon jó méregtelenítést segítő módszereket. Gyaloglás, csikung, és szobatrambulin. Utóbbit nem csak fitness termek és bohóckodók használják, hanem gyógyrornászok terápiás célra is. Nekem is van. Sok előnye közül a nyirokrendszer munkájának a serkentését említem, mint méreganyag kivezetést a szervezetből. Természetesen 70 évesen nem ugrálok, de himbálódzok erősen le-fel. (Többnyire tévézés közben.)

18. 55Judit (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 13. 15:37

Örülök hogy hasznosat tudtam mondani. A kókuszzsírt mindenhova kenheted. Ha sokat kennél és nem szívódik be annyi, egy törlővel simán le tudod a felesleget törölni.

Majd írjál véleményt ha lesz tapasztalatod. Csillagoztam a témádat, meg fogom látni.🙂

aug. 13. 14:52
Javítom magam: természetesen a máj és a vesék méregtelenítenek.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - 55Judit)
aug. 13. 14:44
Ja és elfelejtettem mondani, hogy remélem, hogy sokáig szép egészséges bőröd lesz!
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - 55Judit)
aug. 13. 14:43

Ó, nagyon köszönöm!!! Ez a kókuszzsír (vaj, olaj) már pár napja a fejemben volt, mert ahol nyaralok, ott van egy dobozzal a fridzsiderben és ki akartam próbálni, csak elfelejtettem. Most elő is veszek egy evőkanálnyival, hogy estére megolvadjon.


Lemosni az arcomat nem tudom egyelőre semmivel. Én a legolcsóbb gyógyszertári mosakodókrémtől a legdrágább francia termálvizes arclemosóig MINDENT próbáltam és csak még rosszabb lett. Szerintem ez a lúgmentes szappan lehet, hogy jó lesz. Ki tudja.

14. 55Judit (válaszként erre: 13. - 55Judit)
aug. 13. 14:26
Hozzáteszem, sok éven át használtam eredménytelenül minden hű de hatásos kencét.
13. 55Judit (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 13. 14:25

Nekem az orrom rozaceás.

Mivel nem sminkelem magam, eddig arclemosót se használtam, de valamiért a közelmúltban éreztem erre a késztetést. Mert eszembe jutott hogy egy ismerősöm soha nem mos arcot vízzel, mert olyan érzékeny a bőre hogy kipattog. Csak lemosót használ. Június vége óta arclemosót használok én is, kellemes érzése van a bőrömnek, mindig hidratált ettől a lemosótól, és szinte érezni hogy lélegzik. Már nem költök arckrémre se. Az orromon se szokott belobbanni a vörösség mióta ezzel törölgetem át. Egészen halvány lett, szinte nem is látszik. Ha nem felejtem el, éjszakára bekenem extraszűz bio kókuszzsírral nagyon vékonyan. beszívódik mélyen, és baktérium ölő hatása van. Hidratál is. A lemosóm egy Nívea arclemosó, de a Garnierről olvastam sok jó véleményt, volt aki arra cserélte le a Níveát, úh. ha ez elfogy, olyat veszek.

nekem ezek azonnal beváltak, esetleg kipróbálhatod te is.

aug. 13. 14:15
Nem tudom, miért nem érted meg, hogy ez belülről fakad, a szervezeted így jelzi, hogy valami nincs rendben. Kenheted ezt akármivel, nem lesz jobb.
aug. 13. 14:11
A bőröm nem bír SEMMILYEN krémet. Ezért keresek vmi alternatív megoldást. A szappan jónak tűnik, de az olajok nem igazán.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook