Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rácsodálkoztam, hogy a kutyapszichológus létező... fórum

Rácsodálkoztam, hogy a kutyapszichológus létező... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

22. yeti70 (válaszként erre: 21. - Ramcsika)
ápr. 20. 11:04

Nem lehet nem szeretni egy jó fej kutyust.

Sok ember az emberi magányát kompenzálja vele.

Pótszerré válik a kutya, igazából valami emberi kapcsolati deficitből tartják.

Néhai szüleim pl. unoka pótlékként imádták a kutyájukat.

21. Ramcsika (válaszként erre: 20. - Yeti70)
ápr. 20. 06:24
Ez így igaz! Velem, mint gazdi is sok a baj. Nekem is mondta már állatorvos, hogy sok esetben a gazdit kellene "kezelni". De szerintem így van rendjén. Azért tartjuk őket, mert szeretjük. Legtöbb ember!
20. yeti70
ápr. 19. 00:27

van egy állatorvos ismerősöm. 25 év praxis után elvégzett valami humán pszichoterápia képzést.

Azt mondta, hogy 25 év alatt arra jött rá, hogy a gazdikkal nagyobb a gond van, mint a kutyákkal, cicákkal.

19. Egnisz
ápr. 18. 11:41
Kutyamasszőr is van. :D
18. tien (válaszként erre: 17. - Yeti70)
ápr. 17. 21:28

A miénk is szereti a panziós "bácsit".


(Nekünk nehezebb elválni tőle)

17. yeti70 (válaszként erre: 14. - Tien)
ápr. 17. 20:50
Tudom, az én kutyámnak is van kedvenc panziója..:) Néha még én is el tudok utazni nyaralni.:)
16. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 17. 17:20
A közelünkben lakik kutyagyógytornász. Először én is elcsodálkoztam.
ápr. 17. 16:32

"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik."


Ez az idézet jutott eszembe, olvasva az 1. bejegyzést. Nem gondolom, hogy bolond az a világ, ahol az emberek foglalkoznak az állatok problémáival. Hiszen azokat mi emberek okozzuk.

Megj.: a tréner treníroz. Olyan viselkedési normákat rögzít az állatban, amit a gazdi megkíván.

14. tien (válaszként erre: 13. - Yeti70)
ápr. 17. 13:56

A kutya panzió egy remek találmány.

Ha nem tudod a kutyát kire bízni mikor el kell utaznod, akkor szépen összecsomagolod a kis tápját ,könyvét és mehet a panzióba.

Csak oltott,chipes kutyákat fogadnak (állatorvosi felügyelettel).


Mi már panzióztattuk a kutyánkat.

13. yeti70
ápr. 17. 12:55
légy erős, van olyan hogy bérelhető birkanyáj lakásban tartott terelőkutyáknak. Kutyapanzió....
12. ,zumba (válaszként erre: 6. - Loch ness)
ápr. 17. 11:01
Én is így gondolom.
11. Csicsi25 (válaszként erre: 6. - Loch ness)
ápr. 17. 10:54

Na ezzel egyetértek! Nem közvetlen szomszédunk, így ritkán látom őket, viszont a kutya ugatását rendszeresen hallom, meg látom, amikor néha elviszik a kutyafuttatóra. Én sem értek a kutyákhoz, de ők aztán végképp nem.

Az alkalmassági vizsga nagyon jó ötlet, igazán bevezethetnék!

10. Csicsi25 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 17. 10:50
Pont ez jutott eszembe nekem is :D :D
ápr. 17. 10:18
Cesar Millan ,,Jackson Galaxy,,nevét gondolom már mindenki hallotta,,tehát nem olyan újkeletű a dolog.
8. loch ness (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 17. 10:17
Én anno állatpszichológusról olvastam. Szerintem maga a "pszichológus" megnevezés szerencsétlen, mert az ember rögtön valami úri huncutságra vagy modern agymenésre gondol, miközben valami teljesen normális dolog van mögötte.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Loch ness)
ápr. 17. 10:13
Igen, a kutyatréner. Az normális dolog. Foglalkozik a kutya testével, agyával. És itt abba is lehet hagyni és nem kell kutyapszichológusnak hívni magát senkinek...
6. loch ness (válaszként erre: 3. - Csicsi25)
ápr. 17. 10:12
Ilyenkor általában a gazdájának lenne szüksége pszichológusra :( Ha rajtam múlna, bevezetnék alkalmassági vizsgát az állattartáshoz.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Csicsi25)
ápr. 17. 10:12
:)))) Most képzeld el, hogy a gazdája elviszi a kutyapszichológushoz, lefektetik egy kényelmes kanapéra és ott elzokoghatja a szakembernek, hogy őt mindenki őrültnek hiszi, pedig...
ápr. 17. 10:12
Amikor először olvastam állatpszichológiáról, a fejemhez kaptam, hogy ez meg micsoda kitaláció. Aztán amikor elolvastam, miről szól, rájöttem, hogy ez tulajdonképpen eddig is létezett, csak éppen viselkedéstudománynak hívták. Úgy már normális dolognak tekintem. Csak ne vigyék ezt is túlzásba.
ápr. 17. 09:56
Felettem is - de ha létezik kutyapszichológus, arra nagy szüksége lenne a szomszéd kutyának, mert úgy viselkedik, mint egy őrült :(
ápr. 17. 09:39
Felettem is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook