Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Perimenopauza fórum

Perimenopauza (beszélgetős fórum)


9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Nancy Ann)
2023. dec. 19. 14:20
Ezek a tünetei a perimenopauzának, amit írsz. Nekem most nagyon gyenge, félek, meglesz a böjtje...
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Xochipilly)
2023. dec. 19. 10:09

Ezt orvos tudja, hogy mit kell nézni.

Nekem a kardiológus kérte meg a hormonsort. Volt rajta ösztrogéntől kezdve a tesztoszteronig minden. Legalább 15 féle hormont néztek meg, amiből kiderült, hogy ez menopauza.

7. xochipilly (válaszként erre: 5. - Nancy Ann)
2023. dec. 19. 09:42
Szia! Megkérdezhetem, milyen hormonokat kell megnézetni, hogy ez kiderüljön? Én is gyanakszom, hogy elkezdődött valami bár még "csak" 41 éves vagyok. Jobb tudni róla.
6. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. dec. 19. 09:27

Nekem kb. 3-4 évig tartott, de nekem volt mellé pajzsmirigy túlműködésem is.

Tehát, az első időben gyakrabban menstruáltam, majd elkezdett kimaradozni. Mivel nekem korai volt, ezért mindig terhességi tesztet csinált a doki, ugyan is én mindig elmentem orvoshoz. A kimaradozás az első időben minden második hónapban nem volt havim, majd 3 havonta volt csak, majd fél évente, aztán 1 év, és egyszer csak volt az utolsó 36,5 év éves koromban.

Én elsőre azt gondoltam, hogy a pajzsmirigyemtől van, de az orvosok azt mondták, hogy nem, bár én tudtam, hogy befolyásolja.

A legrosszabb tünet nekem a hőhullám volt, ami kb. 2-3 hónapig tartott. Kipróbáltam több erre javasolt tablettát, amit akkor lehetett kapni, de csak 1-2 hétig segített. Az orvos mastodynon cseppeket írt fel(már nem forgalmazzák), ami egy homeopátiás szer. Na, ez vagy segített vagy amúgy is rendeződött volna magától, de jobb lett.

Nem emlékszem rá, hogy lelkileg megviselt e, és mivel egyszerre volt a pm. betegségem is, ezért azt sem tudom, hogy mi okozta a kellemetlenségeket. A nőgyógyászom nem javasolt hormonpótlást a korom miatt.


Szerintem ez is mindenkinél máshogy jelentkezik. Én azt figyeltem meg, hogy a nőrokonaim is aránylag könnyedén vették ezt a ciklust az életükben.


Menj el orvoshoz és beszéld át vele, hogy mit tehetsz, hátha most már vannak korszerűbb tabletták vagy teák, amik segíthetnek. És azért is, hogy tudd, biztos az e, amire te gondolsz!

2023. dec. 19. 08:18

44 éves vagyok,nemrég nézték a hormonjaim,aszerint menopauzában nem vagyok.A perimenopauza tüneteiről még nem olvastam,de nekem 1-2 éve rövidülnek a ciklusaim 23-25 napra,és nagyon erősek,fájdalmasak,fájdalomcsillapítóval létezem,illetve a mellem us már ciklus előtt legalább egy héttel érzékeny,fájdalmas lett.

Egy ideje használom a WTN women’s krémjét,talán javított a mell érzékenységeb,illwtve a rám mindig jellemző menstruáció előtti barnázást megszűntette.

4. Enissa (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. dec. 18. 22:40
nagyom szívesen!
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Enissa)
2023. dec. 18. 21:06
köszi
2. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. dec. 18. 21:00

Gyuri bácsinak van menstruációt szabályozó teája, ez kamasznál használt. Teljesen beállította.

Keress rá Gyuri bácsi teáira , ott van változókorra is.

2023. dec. 18. 17:04

Sziasztok!


45 vagyok, perimenopauza koptogtat egy ideje mindenféle tünettel. Eddig pontosan megjött 28. napra, erős volt mindig az első 3 nap. Pont egy éve, hogy menzesz után még barnáztam (wc-papír). Most viszont a 24. napra jött ma meg, nagyon gyenge...(eddig).. azok véleményére vagyok kíváncsi, akiknek a menopauza előtti időszak vérzés rendellenességgel járt, meddig tartott, milyen tünetek voltak, mi várható. Illetve van-e valami tea, gyógynövény, ami szabályozza-e ezt. Eléggé megvisel lelkileg is.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook