Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovis gondok fórum

Ovis gondok (beszélgetős fórum)


26. c9155193c4 (válaszként erre: 24. - Sütikee)
2022. febr. 24. 10:53
Priviben leírom
25. kiccila (válaszként erre: 18. - Sütikee)
2022. febr. 23. 05:53

Igazából ott kezdődött az ovóbácsival a gond..hogy a kislány 2 nap úgy jött haza "Azt mondta ovobácsi hogy büntetésbe maradok." Ezt hajtogatta 1 2 órán át. (Ugye tudjuk van bizony mikor ki kell ülniük a padra. Az a büntetés.) Én rákérdeztem miért kellett büntetésben lenned? Mit csináltál? Meg hogy mi is volt a büntetés? (Eközben odaakartam nyúlni hogy megölelem és összerántotta a két kezét maga elé) mint amikor védekezik valaki egy ütés ellen! A szivem kiakart ugrani! Hát ezt hogyan? Egyet kettőt kap a seggére itthon ha rossz az igaz! De így sosem húzta maga elé a kezét! Bementem időpontot kaptam az óvodavezetőtől elbeszélgetésre. Behívattam ovóbácsit. Rékát. És apuka én,meg az ovodavezető! Hogy Rékának mi volt a büntetés ami miatt ezt a reakciót észrevettem. (A kislány kiállt a 4 felnőtt közé ott. És két oldalra kitárta a karjait. "Igy kellett anya állnom a büntetésbe". Ránéztem reflexből az óvóbácsira és láttam hogy nem kerek valami nagyon! "Áhhhh én így nem büntetem őket. Én csak azt mondtam menjek ki a padra nem játszhat" "De Réka amugy is olyan kis tünemény örül,repked ha nevet,meg se lehet büntetni".

Most akkor büntette vagy nem? És az arc reakció..hát nem tudom leírni de tipikusan a "lebuktam b...meg pofa". Rá 1 hétre el is tűnt. Az óvodavezető meg panaszkodott. "Bár minden szülő így kérné hogy bejöhessen megbeszélni a gondját". Hát kb.ennyi röviden,tömören.

24. Sütikee (válaszként erre: 22. - C9155193c4)
2022. febr. 22. 21:38
Hány éveseket tanítasz?
23. Sütikee (válaszként erre: 22. - C9155193c4)
2022. febr. 22. 21:37
Köszönöm, aranyos vagy! Amúgy még ha nem is értünk egyet mindenben, neked is vannak jó meglátásaid. Abban igazad van, hogy a felnőtteknél is van szorongás, ez tény, de az "igazi" szeparációs szorongás kb 8 hónapos kortól másfél két éves korig tart kb a kisgyerekeknél. Azért szeparációs, mert ebben az időszakban szeparálódik el, vagyis "válik le" az anyáról. Középsős korban már ez nem jellemző.
22. c9155193c4 (válaszként erre: 21. - Sütikee)
2022. febr. 22. 21:28
Én kedvellek téged, mert egy szakmában dolgozunk, én tanár vagyok. Nem vitatom hozzáértésed, a tanácsaid a fórumindítónak helyesek szerintem. A pszichológia olyan terület, amiben nem vagyok jeles. Szeparációs szorongásra gondoltam, de ha te azt mondod nem az meggyőztél, mert te vagy ovisokkal, én nagyobb gyerekeket tanitok.
21. Sütikee (válaszként erre: 20. - C9155193c4)
2022. febr. 22. 21:20

😁 Pedig már kezdtelek megkedvelni...

Pedig ami tapasztalatom van a férfiak és az ovisok kapcsolatáról, az az, hogy bizony hatottak rájuk a férfiak. Akár apuka, akár óvóbácsi legyen az illető. Nem mellesleg óvónő vagyok, és nem most kezdtem a pályát.

20. c9155193c4 (válaszként erre: 18. - Sütikee)
2022. febr. 22. 21:14
Szeparációs szorongás még felnőtteknél is előfordulhat. Nem mondanám, hogy a férfiak jobban tudnak hatni a gyerekekre. Én már nem is írok neked eztán semmit, mert a refluxnál fogsz kilyukadni ismét.
19. Sütikee (válaszként erre: 17. - C9155193c4)
2022. febr. 22. 21:04
Azon már rég túl vannak ebben a korban!
18. Sütikee (válaszként erre: 16. - Kiccila)
2022. febr. 22. 21:01

Ez a kislány is amúgy kiegyensúlyozott, okos, értelmes gyerek, de másfél éves korában történt egy trauma a családban, amit nehezen tudott feldolgozni, és erre vezette vissza a kineziológus.

Mi volt a gond az óvóbácsival? Szerintem a férfiak talán jobban tudnak hatni a gyerekekre, főleg, ha képzettek is. Ezek a változások is megzavarják a gyerekeket, hiszen még egy front miatt is "meggajdulnak", nem még ilyen változások miatt. Bár elég jól veszik ezeket az "akadályokat", van kisgyermek, akit megvisel. Van, hogy huzamosabb ideig nem jön oviba, és nehezebben rázódik vissza, több a sírás, stb. De ez természetes.

Ha másik anyuka is panaszkodik, próbáljátok kideríteni, hogy történt e valami az oviban, ami lehet hogy nekünk felnőtteknek csak apróságnak tűnik, de a gyerekek érzékenyen reagálnak rá.

17. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Kiccila)
2022. febr. 22. 20:59
Szeparációs szorongás
16. kiccila (válaszként erre: 15. - Sütikee)
2022. febr. 22. 20:45
Szerencsémre Réka igen kiegyensúlyozott. Nyugodt volt már kisbaba korában is. Most volt oviban pár változás. Kaptak szeptemberben ovóbácsit. Januárban elküldték. (Elég sok panasz volt rá),de itthoni változás,ami lelki gondokat okozna olyan nincs. Múlthétig oviban se. Itthon sem. Azért persze a napi kis megszokott édességét megkapja. Vagy ha úgyvan játékot ami fejleszti is. Egyik anyuka ma panaszkodott hogy éjjel pisilt be 2x is a kislány. Az enyémmel jár középső csoportba. Az sem jó ami volt/van ez a covid miatt. Nyitva az ovi. Zárva az ovi. Egy hetet mehettek. 2hetet nem. Aztán betegség miatt nem ment. Aztán zárva megint az ovi. Ahhj. Mindent amit megszoktak volna máris meglett szakítva.
15. Sütikee (válaszként erre: 14. - Kiccila)
2022. febr. 22. 20:08
Nagyon helyes! 😊 Ezt a jutalmat csak azért írtam, mert van egy ovisom, aki most öt éves, és tavaly még nyáron is küzdöttünk pisigonddal, és az anyukája már nem tudott mit kitalálni, mint azt hogy ha nem pisil be, kap meglepetést. Volt hogy nem is csurrant be a meglepetésért, de volt, hogy ennek ellenére naponta háromszor is bepisilt az oviban. Valószínűleg lelki okai voltak, anyuka elvitte ősszel kineziológushoz, azóta nincs baleset. Lelki dolog volt a háttérben.
14. kiccila (válaszként erre: 13. - Sütikee)
2022. febr. 22. 19:05
Igen. Dícséret volt. Ügyes kis manó..Viszont jutalom nem. Mert a nem bepisilés az alapjában megvolt már 1 éve. Ugyhogy csak dícséret hogy nagyon ügyes kislány 😊
13. Sütikee (válaszként erre: 12. - Kiccila)
2022. febr. 22. 18:42
Igen, valószínűleg így van 😊 örülök hogy nem volt ma baleset. Ilyenkor dicsérd meg. Nyilván nem kell túlzásba vinni, meg nem kell jutalmat kapnia (sőt!), de egy dicséret jó motiváló eszköz arra, hogy legközelebb figyeljen rá, és legyen kedve elmenni pisilni, mert a játék megvárja.
2022. febr. 22. 15:28
Naa...ma nem volt bepisilés. Ügyi volt. Lehet ez ilyen kedvfüggő nála. Vagy van kedve wcre menni vagy nincs?!
11. kiccila (válaszként erre: 10. - Kiccila)
2022. febr. 22. 05:27
1x elmegy,2x nem
10. kiccila (válaszként erre: 9. - Sütikee)
2022. febr. 22. 05:27
Nem nem rendszeres. x elmegy..2x nem. Tehát hol elmegy hol nem. Az a fura hogy szeptember óta 1 váltóruha se kellett. Azokbol amit bevittem. Múlthéten 2 ruha. Tegnap 2 ruha.
9. Sütikee (válaszként erre: 8. - Dominós)
2022. febr. 21. 21:55

Akkor rendszeresen megtörténne!

De ha jól értem, akkor nem rendszeres.

2022. febr. 21. 21:33
Valami történt az oviban, ami miatt nem szívesen megy a WC-re.
7. kiccila (válaszként erre: 6. - Sütikee)
2022. febr. 21. 19:20
Probálkoztam kérdezgetni! És azt mondja hogy véletlen anya! Nem pisilek be holnap. És reménykedek tényleg nem fog.
6. Sütikee (válaszként erre: 5. - Kiccila)
2022. febr. 21. 18:53

Ha ez befolyásolná, akkor otthon is becsurranna. Egyéb lelki dolgokat meg úgyis észrevennél rajta.

Esetleg kérdezd meg tőle, hogy mivel játszott, amikor történt a baleset. Hátha emlékszik.

5. kiccila (válaszként erre: 4. - Sütikee)
2022. febr. 21. 18:40
Köszönöm! Ami változás történt a mindennapjaiban hogy kapott egy kiskutyát. Nem hinném hogy ez befolyásolná. Inkább a játék közben feletkezik meg róla úgy gondolom!
4. Sütikee (válaszként erre: 1. - Kiccila)
2022. febr. 21. 18:19
Ha tényleg nincs felfázva, valószínűleg csak a játék közben elfeledkezik róla. Ha valami lelki probléma lenne, az nem csak ebben nyilvánulna meg, ez biztos. Én csak erre tudok gondolni. Középső csoportosnál ez előfordul. (Óvónő vagyok)
3. kiccila (válaszként erre: 2. - 5236d12e25)
2022. febr. 21. 18:07
Na én pontosan erre gondolok. Hogy megfeletkezik. Dajkanéni aztmondja kérdezgetik,kell e pisilni ahogyan eddig. És nem megy mert nemkell. Játszik és közben csurog be. Még hogy ruhát hazahordani meg be egy dolog. De pár hónapig semmi. Csak 1x. Most meg folyamatosan majdnem.
2022. febr. 21. 18:06

Az enyém is nagyon ritkán balesetezik pedig 3 éves kora óta stabilan szobatiszta.

eljátsza az időt. 🤷‍♀️ Van, hogy annyira belemerül, hogy elfelejti.

De volt már olyan ia, hogy annyira akart valamit, annyira hisztizett, hogy becsúszott neki.

2022. febr. 21. 17:55
Sziasztok! Kislányom középső csoportos ovis. Tanév eleje óta talán 1x ha bepisilt az oviba. Multhéten 2x szoltak hogy "baleset" történt. Mai nap 2x is. Először dajkanéni kérdezte nincs e felfázva? Azt azért tudnám mert gyakran kellene pisilnie és valami jele lenne. Itthon gyönyörűen elmegy a wcre. Időben. Hétvégén se pisil be alvás után is azonnal megy a wcre. Mi lehet ami ilyen hirtelen megváltoztatta az oviba pisilést? Ha valaki volt hasonlo szituban meséljen már. 🙂

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook