Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem hiszek benne, hogy mindenkinek létezik olyan munka,... fórum

Nem hiszek benne, hogy mindenkinek létezik olyan munka,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
36. Amaunet (válaszként erre: 33. - Kacsahercegno)
aug. 15. 15:03
Informatikus.:)
35. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 15. 14:10
Neked is jobb lenne, ha tudnál benne hinni.
34. Kacsahercegno (válaszként erre: 27. - Holurt Waxhton)
aug. 15. 14:09
Ebben van valami, az teljesen igaz, hogy a tudásvágy is egy hajtóerő kellene, hogy legyen, és tanulással előbbre lehet jutni az életben. A tudást azt senki nem veheti el tőlünk, és mindennel amit megtanulunk, csak többek leszünk. Viszont egy rakás érdeklődési körből nem lehet kellő színvonalon megélni, vagy nem feltétlen kapcsolódik hozzá olyan foglalkozás, amit szívesen végezne az illető. Szóval marad hobbi. De bennem felmerül az is, hogyha valamelyik hobbimat pénzért csinálhatnám, az nagyon jó lenne, viszont ugyanolyan érzéseim lennének vele kapcsolatban, mint most a munkámmal kapcsolatban, hiszen onnantól a megélhetésem függne tőle, többé nem egy kedvtelésért végzett tevékenység lenne, amit akkor csinálok vagy nem csinálok, mikor kedvem tartja.
33. Kacsahercegno (válaszként erre: 32. - Amaunet)
aug. 15. 14:05
És egyébként állatorvos vagy régész lettél?
32. Amaunet (válaszként erre: 30. - Tumbo2)
aug. 15. 14:01

De az, hogy milyen képességei vannak egy gyermeknek már akkor megfigyelhető és a szülők, tanárok segíthetik abban, hogy ezeket fejlesszék, kibontsák - míg a gyermeket is érdekli.

Egy gyermek mindíg tudja mi akar lenni. Tűzoltó, katona, vadakat terelő juhász vagy éppen kukás. Én először revütáncos (sok musicalt néztem a tévében). Később állatorvos, majd régész. Most, ha még lesz időm kitanulni, asztalos szeretnék lenni.:)

31. Amaunet (válaszként erre: 29. - Tumbo2)
aug. 15. 13:55

"új mobiltelefonodat bekonfigurálni"


Itt értsd úgy, hogy saját elvárásaidnak megfelelően beállítod a működését.


(a be igekötővel még én sem hallottam:) )

30. tumbo2 (válaszként erre: 27. - Holurt Waxhton)
aug. 15. 13:45
egy általános iskolás nemigen tudja,mi szeretne lenni.a mi időnkben mindenki tudta,hogy vár rá egy íróasztal,onnét megy majd nyugdíjba.aztán az élet másképp hozta.
29. tumbo2 (válaszként erre: 27. - Holurt Waxhton)
aug. 15. 13:40
mifene az a konfigurálás?
28. Amaunet (válaszként erre: 27. - Holurt Waxhton)
aug. 15. 13:34

Köszönöm, hogy ezt így megfogalmaztad!

Az emberek elfelejtik (vagy eszükbe sem jut azon elgondolkodni), hogy ezért születtünk, hogy tanuljunk. Kezdve azzal, hogy megtanulunk beszélni, járni. Aztán megismerni más embereket, a történetétüket, megismerni magunkat. Az egész élet erről szól. Ha ebben nem hajt bennünket a kíváncsiság, a megismerés, tudás vágya, akkor nagyon kűzdelmes lesz az életünk.


Szerintem minden gyermekben ott van ez a kíváncsiság és elég korán felteszik a "Miért" kérdéseiket, csak idővel "el lesznek hajtva" az "erre, most nincs időm", "majd megtudod" válaszokkal.

Az iskolaredszerben szerintem szükség vagy bizonyos mértékig a lexikális tudásra. Ez adhatja meg az alapot egy általános műveltséghez, illetve indíttatást a további önálló kutatáshoz, tanulmányokhoz.

aug. 15. 10:38
Az a baj, hogy az van berögzülve az emberek fejében, hogy a tanulás egyenlő a "magolással", az ülök az íróasztalomnál és könyvből "tanulok". Az is tanulás, amikor elmész egy főzőtanfolyamra és megtanulod, hogy kell főzni. Az is tanulás, amikor magadtól megtanulod, hogy kell az új mobiltelefonodat bekonfigurálni. Az is tanulás, amikor sétálsz az erdőben, meglátsz egy ismeretlen fát, és hazaérve utánanézel, hogy milyen fa volt. Ha ez a tanulás egybeesik az ember érdeklődésével, soha eszébe nem jut az embernek az, hogy én most tanulok valamit. Sajnos nagyon rossz az iskolarendszerünk, az általános iskolában nem a lexikális tudást kellene a gyerekekbe pumpálni, hanem a józan gondolkodást, azt, hogy mindenki megtalálja azt a vonalat, ami őt érdekli. És ha azon a vonalon indul el az életben, soha nem lesz álláskeresési problémája. Mert hajtja előre a saját érdeklődése, a tudásszomja. Tudom, semmi köze ezeknek a munkahelyi problémákhoz, de ha az ember biztos a tudásában, akkor már az első jelnél ott tudja hagyni a fenébe azt a rossz munkahelyet.
aug. 15. 05:20
Létezik. Mondom ezt úgy, hogy nyugdij előtt állok és jól érzem magam a munkakörömben.
25. Amaunet (válaszként erre: 15. - Csillagszem38)
aug. 14. 20:03

Igen, ha érdekel. De annyi más dolog van a világon, ami érdekelhet valakit.


Persze, tudom, hogy élnek olyan emberek, akik fikarcni késztetést sem éreznek bármilyen tevékenység iránt, csak a fajfenntartási ösztöneiket gyakorolják egész életük során.

aug. 14. 18:40

Igazad van.

Nekem mondjuk olyan van, amit szeretek, de azért ha valami csoda folytán elmehetnék nyugdíjba, nem nagyon gondolkodnék.

23. Miss Sárika (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 14. 16:52
Külföldi munkavállaláson nem gondolkoztál? Ott tuti dolgozni kell, de legalább van értelme.
22. tumbo2 (válaszként erre: 14. - Amaunet)
aug. 14. 16:03
tanuljál fiam,akkor nem kell kapálnod. mondta a vejem anyja .pedagógus földjük volt,egy életre megutálta a málnát.nálam is mikor dolgozik,már csak nevet rajta.a társasházban is mindent megcsinál,kaput fest,szerel.a lányom apja is elvállalta az ilyen munkákat,a vejem örökölte a szerelő ládáját,meg is örült neki.
21. Amaunet (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 14. 15:08

Miért nem próbálod meg magad valami kwóedvedre való alkotó munkával, ami kikapcsol?

Kézműipar, agyagozás, horgolás, kötés?

El is adhatod a neten és még vállalkozóvá is válhatsz. Soha nem kell majd munkahely.


Ha lesz még időm, akkor asztalos leszek.:)

aug. 14. 13:12
Pedig van. Én az enyémet szeretem és tudom is csinálni.
19. tien
aug. 14. 13:04

Úgy egyáltalán a munka szó , amitől kiráz a hideg.

Soha nem szerettem dolgozni.


Nekem a született feleség szerepkör tökéletes lett volna.

aug. 14. 12:47
Biztos van akinek van álommunkája, én jobban örülnék ha munka nélkül is kapnék pénzt 🙈🤣 tanulni tanulni.... mindig ezt hajtogatják, de sztem a kapcsolatrendszer jobb ajánlatokat tartalmazhat mint egy diploma, na és a jókor jóhelyen
17. Violet18 (válaszként erre: 2. - Holurt Waxhton)
aug. 14. 12:45
Emiatt volt vagy 4 féle önéletrajzom....
aug. 14. 11:40

Az egyetem végére annyira meggyűlöltem a tanulást, hogy megfogadtam: soha többet. Egész gyerekkoromban azt hallgattam, hogy "tanújjjá'" Hát tanultam is mint a güzü, de igazán csak a humán tárgyak érdekeltek, azok meg nem vezetnek a siker-szakmákhoz...

Egyébként nem vagyok lusta, soha nem fogok otthon rohadni mosdatlanul és videojátékot nyomkodni mint itt egy bizonyos tag. A háztartást vezetni, főzni, takarítani, rendezkedni stb kifejezetten szeretek. Van is rá alkalmam mert 19 év után megint nincs munkahelyem. Olyan rossz volt a légkör az utolsó 1 évben, hogy csak azért maradtam mert nem volt más. Itt a környéken nem könnyű ám váltani. Addig se szerettem túlságosan a munkámat de az utolsó egy évben annyit "ugattak" belém, annyi - indokolatlan - támadás ért, hogy hagynom kelllett volna a fenébe az egészet. De mindig az voltam, aki nem hagyja magát, és beleálltam a vitákba. Megvédtem magam és elértem, hogy forrjanak a saját levükben, de a gyomorfekélyt és a generalizált szorongást biztos nem a legyek hordták össze... Most ott tartok, hogy egy pillanat alatt fel...szom az agyam mindenen és soha többet nem akarok olyan helyen dolgozni ahol minden senkiházi rajtam éli ki a mikrohatalmát. Nem bízom senkiben és ha nem lenne az anyagi kényszer, soha többet nem mennék munkahely közelébe sem.

15. Csillagszem38 (válaszként erre: 14. - Amaunet)
aug. 14. 11:33
Persze, csak ha érdekel az IT...
aug. 14. 11:31

Csak az első munkahelyem volt az, ahová a család paterolt be, merthogy katona család. De szerencsére nem egy adminisztratív munkakörbe.

Későbbiekben sem a pozíciók vagy a fizetés befolyásolta a választásaimat, hanem az, hogy milyen feladatokat kell ellátnom és mit tanulhatok meg. Mindig meg volt bennem a kíváncsiság, így mindig tanultam munka mellett.

IT területen rengeteg olyan képzés van, amit ha nem is dolgozik az ember benne, de segíti a kollektív munkát. Itt szükséges is folyamatosan tanulni, követni a változásokat.

13. gigi> (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 14. 10:50
De van. Én 40+éveimben találtam meg azt amit mindig is csinàlni szerettem volna. Sokat vártam rá de sikerült! 18 éves koromban nem voltam olyan boldog,mint akkor mikor kezembe adták a felnőtt fejjel szerzett jeles bizonyítványt. Imádtam, és imádom.
12. Holurt Waxhton (válaszként erre: 8. - Bichi)
aug. 14. 10:43
Ez nem ellentmondás volt, hanem valamiféle biztatás. Néha a szavak mögé kell látni, nem pedig a konkrét jelentését nézni. Nem azt mondtam, hogy a tanfolyam által megszerzett tudás alapján kell munkát keresni, hanem azt, hogy a tudással mindig több lesz az ember. Mondok példát. Egy volt munkahelyemen bevezették az ISO-t. Belső auditorra is szükség volt, valakinek el kellett volna végeznie egy ilyen tanfolyamot. Rajtam kívül senki nem jelentkezett. A következő munkahelyemre a jelentkezők közül azért engem vettek fel, mert nekem megvolt ez a papírom.
11. zena01
aug. 14. 10:34
Ez a 15. munkahelyem. Dolgozom, mert muszáj. De volt életemben 3 munkahely ahová imádtam bemenni. Sajnos megszűntek, betett nekik a rendszerváltás. Ha létezne ez a három cég, onnan mennék nyugdíjba. A mai napig azt álmodom, hogy ott dolgozom.
10. globus (válaszként erre: 8. - Bichi)
aug. 14. 10:27

Nekem is van ismerősöm, akire mondják, " minden volt már, csak akasztott ember nem". Könnyen lelkesedik és kiábrándul, ugyanez hobbijaiban is, pedig közel 50 éves.

Végülis aktuális pillanatban azt csinálhatta, amit akart, ma már úgysem szokás egy munkahelyen évtizedekre leragadni.

9. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 14. 09:38
Szerintem mindenkinek létezik, csak sok esetben nem tudna belőle megélni, vagy egyéb okból nincs lehetősége azt csinálni. Ha gondolati szinten sincs, akkor az már az emberi üresség...
8. Bichi (válaszként erre: 2. - Holurt Waxhton)
aug. 14. 09:32

Nem azt írta, hogy másnak nem létezik...

Egyébként meg végezhetsz bámennyi tanfolyamot, ha a vele végzett munkát nem csinálod szívesen.

Ismerek olyat, aki állandóan tanul valamit, de hogy még nem teljesedett ki egyikben sem, csak keresi magát, az is biztos...

aug. 14. 09:24

Ha úgy érezzük, hogy valami nem jó, tudatosan lapozunk, és tovább lépünk. ..az viszont halmozottan súlyos eset, hogy képes voltál még az egészséged is feláldozni?!


A világ azért van olyan állapotban, amilyenben, mert telis-tele van alvajárókkal. (...) A legtöbben öntudatlan alvajárók, minden tudatosság nélkül élik le az életüket.


Neale Donald Walsch

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook