Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nagyon fura nekem, ha egy nő úgy van fenn Facebookon, hogy... fórum

Nagyon fura nekem, ha egy nő úgy van fenn Facebookon, hogy... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

28. Lady Lavender (válaszként erre: 27. - Loretta16)
máj. 29. 10:11

Èrtem. Minden esetre azt tartom, hogy ez elég ritka lehet, hogy Béláné a Guszti neje.

Gondolom, hogy az életedre ez nincs kihatással.

27. Loretta16 (válaszként erre: 26. - Lady Lavender)
máj. 29. 09:11
2 ilyen ismerősöm van, az egyik kolléganőm is.
26. Lady Lavender (válaszként erre: 24. - Loretta16)
máj. 29. 08:58
És hány ilyen esetet ismersz? Szerintem ez csak elméletben lehetséges (hacsak nincs kitétel a -né viselésre).
25. Lady Lavender (válaszként erre: 20. - Loretta16)
máj. 29. 08:56

Láthatóan csak téged zavar, az ismeroseidet nem bosszantja a saját nevük.

Az automatikus változtatás egy jó nagy baromság lenne. Azon felül, hogy valaki egyszerűen csak szereti, megszokta a nevét, kellemetlenséget jelenthet pl. a szakmájában, ha többé nem nevezhetné magát a nevén az illető. Arról nem is beszélve, hogy te tényleg azon a párton vagy, hogy a neved megválasztását az államra bíznád?

24. Loretta16 (válaszként erre: 21. - Egnisz)
máj. 29. 08:51
Úgy értettem, pl.valaki Kovács Jánosné lett, amikor férjhez ment, elváltak 20 éve, lett egy másik párja, és még mindig Kovács Jánosné a neve.
máj. 28. 23:05
Itt a bizonyíték, hogy a leggyakoribb női keresztnév a "Józsefné". :D
22. Egnisz (válaszként erre: 18. - Nénje)
máj. 28. 22:54
Régen más volt. Sajnálom is az idősebb nőket, akiket erre a baromságra kényszerítettek, mivel kötelező volt akkoriban.
21. Egnisz (válaszként erre: 20. - Loretta16)
máj. 28. 22:53

Miért kellene? Nekem pl. a volt férjem vezetékneve lett a sajátom helyett, amit nem szeretek. Így szoktam meg, nagyon tetszik az ex neve, a gyerekeimet is így hívják. Miért kellene megváltoztatni?

Már így is volt pár nevem, nem vagyok egy darab árucikk, mert nőnek születtem, hogy hol így, hol úgy nevezzenek.

A mostani párommal nem tudunk megegyezni a nevem/nevünk ügyében, szeretném a régit, ez van. Ezért egyelőre nem házasodunk meg, maradunk a jegyességnél.

máj. 28. 19:56
Én azt nem értem, hogy több ismerősöm is, a válás ellenére a férje nevét használja, XY-né. Többeknek új párja is van, ez nem zavarja őket? Válás esetén automatikusan meg kéne szüntetni az "asszonynevet".
máj. 28. 19:45
Nekem a közös profilok is furcsák házaspárok, párok esetében, pl. "Szabó Józsi és Kati". El nem tudnám képzelni, hogy közös FB profilt "kezelünk" a párommal.
18. Nénje (válaszként erre: 10. - Egnisz)
máj. 28. 18:17
Szia! Régen,amikor még a keményfedeles személyi igazolvány volt,akkor abban alá volt húzva a feleség neve,ahogy használja.Tehát,a példádat említve a Szabó József és utána a né,ha épp Szabó Józsefnéként szeretné használni.Amikor bejött a plasztik kártyás személyi igazolvány,akkor automatikusan az általad említett név szerepelt rajta,és nem lehetett választani.Nálunk,anyósom esetében történt így,és mindig morgott,amikor a teljes férjezett nevét kellett leírni hivatalos ügyintézésnél.
17. Ghost👻 (válaszként erre: 16. - Violet18)
máj. 28. 17:14

Èn kötőjellel oldottam meg a gyerek nevèt.

Apai rèszről nem tetszett a családnak,hogy ìgy megváltoztattam a családnevet de nem èrdekelt.

máj. 28. 17:00
Én még a gyerekemnek se akartam adni az apja nevét, mondtam is ha lány lesz az én vezetéknevemet kapja.....hát lett családi vita, ahogy abból is h sehogy se vettem fel a férj nevét.... nem is értem 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
15. globus (válaszként erre: 2. - Alnisa)
máj. 28. 16:28

Miért, ha valaki pl. a most divatos modon veszi fel a férj vezetéknevét, az sem informatív kereséskor. Például Szabó Annából Varga Anna, vagy Vargáné Szabó Anna, pláne ha Vargáról a kereső félnek nincs tudomása.

Legtöbb ismerősöm véletlenül került elém, felkínálta közös ismerősök által. Véleményem szerint ez a legjobb támpont.

Úgy remlik, az iwiwnek sokkal kifinomultabb, részletesebb keresője volt. Talán még a nejre is 😀

14. L’Engel (válaszként erre: 2. - Alnisa)
máj. 28. 16:10
Nekem tetszik az a verzió is. Akik ismerik a személyt, azok továbbra is a keresztnevén fogják szólítani. Egy ideig én is elgondolkoztam azon, hogy felveszem, de végül a férjem beszélt le róla.
máj. 28. 15:58
Sokan vannak, akik nem használják a FB-ot, csak nagyon szükségből. Nekem vannak olyan ismerőseim, akik úgy vannak fent, hogy "Marci szülei". Nem, nem azért, mert annyira függenek a gyereküktől, hogy a saját identitásuk már nem is létezik nélküle. Hanem azért, mert az ovis csoportban gyakran osztanak meg fontos információkat, amiket máshol nem. Ezek a regek azért születtek, hogy a szülők, akik amúgy nem FB-oznak, értesüljenek az információkról. Ezt csak példának írom arra, hogy egy FB profil alapján tényleg nem érdemes messzemenő következtetést levonni.
máj. 28. 15:49
Szinte csak a zárt csoportjaim nézem Facen, máig fel se tűnt. A saját ismerőseim között nincs, valaki valakije volt, pszichológiai kíváncsiságból rákerestem és ledöbbentem milyen sok ilyen reg van. Nekünk a közös lap is sok, annyira megvan a párommal a saját érdeklődési körünk. Elgondolkodtam lehet amit alább írtok a társfüggésről, vagy csak tojik rá a illető. Remélhetőleg Pankának van igaza. HA még keresztnév sincs csak Nej, az nekem jelent valami nem jót...
11. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 28. 14:02
Annyira nem érint meg, hogy még sosem vettem észre.
10. Egnisz
máj. 28. 13:52

Nekem az a kedvencem, amikor egy nő a férje második keresztnevét is felveszi, pl. Szabó József Andrásné.

Mitől József? :)

Azt már tudjuk hogy hívják a férjét, de szerencsétlenről még semmit.

9. PöttyösPanka (válaszként erre: 5. - Szegfűrózsa)
máj. 28. 12:12
Nem látom ennyire szélsőségesen a helyzetet. Sokféle embertípus van. Vannak dominánsabbak, és vannak, akik kevésbé azok. Ha két erős akaratú, irányító típusú próbál kiegyensúlyozott kapcsolatban élni, akkor sok súrlódásra számíthatnak. Valamint sok esetben a férfi tűnik a döntéshozónak, de igazából megvannak az életterültek, hogy ki miben dönt. A nő része -bár ugyanolyan fontos- adott esetben nem annyira szembetűnő. Valójában nem az számít, hogy valaki alárendelt szerepben van-e a kapcsolatában, hanem az, hogy ezt önként vállalta, vagy belekényszerítették. Valamint nekem az a véleményem, hogy vannak, akik túl sok jelentőséget tulajdonítanak a közösségi médiának. Nem gondolom, hogy bárki személyiségéről mélyebben árulkodna, hogy mit tesz ki fészre.
8. fortissimafingus (válaszként erre: 2. - Alnisa)
máj. 28. 11:03
Szinte olyan, mint az "of" A szolgálólány meséjében (June Of Fred).
7. libikóka (válaszként erre: 6. - Libikóka)
máj. 28. 11:02
+t
6. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 28. 11:01

Nekem nem fura,,igaz nem vagyok fent máshol csak itt,,de szólíthatnának "boldogságos nagyasszonynak is"🙂

Nem változatna az identitásomon.

máj. 28. 09:30

Társfüggők, akik párkapcsolatukban másodlagos szerepben élik a további sorsukat...

Többnyire -mihelyt szülőkké is válnak- úgy szólítják a férjüket, hogy APA.

Átruházott felelősséggel biztonságban érzik magukat, hisz ők csak "követők". Anyagi és döntési elsőbbséggel a férjek viselik a kockázatokat, rajtuk áll, hogy miként alakul a család helyzete...

Sok szempontból ez a nőnek végtelenül kényelmes, de egyben megsemmisítő is - nekem ez a tapasztalatom.

4. 1a7810dfaf (válaszként erre: 2. - Alnisa)
máj. 28. 09:07
Nem, Istvánné néni.
máj. 28. 08:51
Bocs, Istvánné.
máj. 28. 08:51
Pont így gondolom én is. Nekem az is fura, ha valaki Kovács Istávvné. Hol marad a saját név, stb. Tudom egy időben nagy divat volt, de fiatalok között is látok ilyet. Nekem ez nagyon fura és egyébként, hogy hívjunk a nénit, István néni??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook