Mit tegyek az akváriumban lévő zöld alga ellen? (tudásbázis)
A víz csere mindig meg van.
De gyanítom, hogy "életemértelmetlensége" még napközben is add nekik enni (látva a kutyáink derekát, gondolom a halak is úgy kapnak).
Az akvárium az övé, de a takarítás az enyém, és mivel hétköznap dolgozom, így hétvégén nem mindig jut időm a halacskákra.
Az algásodást a nem megfelelő fény okozza. Nyílt napfénynek sose tedd ki az akváriumot. Egyik oldala legyen teljesen zárt fénytől, lehet kapni olyan vinyettákat, amiket kívülről rá lehet ragasztani és szép mintájuk van. Ezt a hátuljára kell tenni.
Olyan helyre tedd az akváriumot, ami viszonylag sötét és használj akvárium világítást. A nem természetes fény nem okoz algásodást, míg a természetes okoz. Meg a kevés fénytől is alás lesz.
Akvárium szűrőd legyen és csak éjszakára kapcsold le, mint a világítást is.
A havonta vakargatás nem sok, hetente le kell takarítani az akvárium oldalát szivaccsal vagy kaparóval, ugyanígy hetente az akvárium vizének a negyedét le kell cserélni friss vízre. A szűrőt is kb hetente kell takarítani.
Ha hetente gyorsan áttörlöd az akvárium oldalait, akkor nem kell havonta nagy vakargatást csinálni.
Szia drágám! A sok alga akkor képződik a sok fényt kap az akvárium, vagy éppen sötét helyen van.
"Az akvárium a halakkal, vízinövényekkel, különböző tereptárgyakkal, világítással és a szűréstechnikával egy olyan zárt rendszert képez, melyben minden igyekezetünk ellenére a különböző bomlástermékek időről-időre felhalmozódnak, és ezzel negatívan befolyásolják azt a kényes egyensúlyt, melyet megpróbálunk fenntartani.
Alapvető tévhit az, hogyha áttetsző a víz, egészséges az akvárium. Sokan mennek be a díszállat-kereskedésekbe azzal, hogy "algásodik az akváriumom, és nem értem miért" és mikor a szakeladó a vízcserék gyakoriságáról érdeklődik, legtöbbször azt a választ kapja, hogy kb. egy éve csak utántöltik a medencéből elpárolgott vizet. Pedig ha kicsit belegondolunk, az a rengeteg káros anyag (nitrát, ammónia, foszfát stb.) ami a halak ürülékéből, a gyakori túletetésből és az egyéb bomlástermékekből származik, nem párolog el a vízzel együtt, hanem folyamatosan halmozódik az akváriumban (leginkább a talajban, ahonnan a szűrők nem képesek kiemelni). Eleinte amíg nem túl telített a víz, a káros anyagok egy részét feldolgozzák a növények, és lebontják a már fentebb említett baktériumok. De egy idő után a rendszer telítődik, és ilyenkor jelentkeznek az algák; tehát bátran kijelenthetjük, hogy az algásodás egyik fő oka a vízcsere elmaradása.
A másik fő ok a megvilágítással függ össze. Általában a zöld színű algák a sok, a barnák a kevés fény hatására jelennek meg. Általános irányelvként elmondható, hogy napi 10 óra mesterséges megvilágítás 0% természetes fény mellett optimális lehet. Persze nem kell pánikba esni, ha az üvegen és a tereptárgyakon vékony hártyaként alga jelentkezik, hiszen egy kis alga teljesen természetes egy vízi élőközösségben, és jó néhány halfaj (pl: xipho, molli, algaevő harcsa stb.) szívesen falatozik ebből a természetes táplálékból. Másrészt ezek az algák mechanikus úton könnyedén eltávolíthatók különböző direkt erre a célra gyártott díszállat-kereskedésekben beszerezhető eszközökkel (pengés-és mágneses algakaparók stb.), de jó szolgálatot tehet akár egy másra még nem használt dörzsis mosogató szivacs is."
Vettem, algaevő halat, vettem alga irtót, de hiába.
Az akvárium üvegét, búvókákat havonta vakargatni kell, mert vastagon ellepi a zöld alga.
Ha valakinek van valami ötlete, hogy mit kezdjek vele kérem írja meg. (Azon kívül, hogy nyissam ki az ablakot, és vágjam ki, mint macskát egészségügyi okokból.)