Mit csináljak a lányommal, hogy ne hánytassa magát? (tudásbázis)
Nem olvastam az egészet vissza, több gyereknél tapasztaltam, hogy olyan mélyre dugja a kezecskéjét, sőt öklét, hogy attól hány. Akit én ismertem, azok maguktól elhagyták ezt a rossz szokást.
Egyet tudnék ajánlani az orvosi vizsgálattal párosítva lehet kapni a gyógyszertárban körömrágás elleni ecsetelő folyadékot, ha a szájába veszi a kezét kellemetlen keserű ízű.
Nem lehet, hogy valami a torkával van, és azt szeretné megszüntetni? Nyelvcsapja normál nagyságú, hosszúságú? És ami még problémát jelenthet saját tapasztalat, hosszabbra nőtt a nyelvcsontom, és bizony nehezen jöttek rá az orvosok mi okozza a problémát.
Remélem minél előbb kinövi a babád!
Békés Karácsonyt!
jav:
"bár 1 éves korban a pszichológus nem megy vele sokra,"
Ez neki játék! Észre vette, hogy olyankor te nagyon megijedsz. Azt gondolja te is játszol! Mint a bújócska! Ő elbújik, te keresed.
Ismertem olyan szülőt, aki azzal játszott a gyerekévek, hogy ha az rácsapott a kezével, úgy csinált mintha sírna. A gyerek ezen jókat kacarászott. Én felháborodtam! Az ilyesmi nem lehet játék!
Én biztos, hogy nem úgy hogy fájjon, de nagyon határozottam megdádáznám a kezét és nagyon mérges lennék (azt mutatnám, hogy az vagyok)
Meg kell tanulnia, hogy vannak dolgok, amiket nem szabad! Éppúgy, mint ahogy a konnektorba sem nyúlunk, meg a wc-ben sem pancsolunk és az ablakba sem ülünk ki. határozottan, komolyan és következetesen!
Őszintén szólva először azt hittem hogy valami tizenéves kamaszlányról van szó. Abban a korban gyakran előfordul bulimia nervosa, gyakran depresszióval, személyiségzavarokkal szövődve.
De ilyent még életemben nem hallottam.
Mindenképpen mutasd meg gyerekorvosnak, pszichológusnak, bár 14 éves korban a pszichológus nem megy vele sokra, legfeljebb neked adhat tanácsokat.
Nem leszek vele népszerű, de azt kell mondanom hogy ahol problémás gyerek van ott van egy (de inkább kettő) problémás szülő is.
Bocsánat...
Az én fiam is megtanulta hogyan kell hánytatni magát. Ő csak 1,5évesen jött rá, hogy is kell ezt, azért csinálta mert tudta, hogy olyankor rohanunk hozzá, és kivesszük az ágyból.
Aztán mikor valamit nem engedtem, akkor is próbálkozott... volt hogy csak szórakozásból. Először csak rászóltam, de nevetett, aztán rácsaptam a kezére. Most már egy ideje nem csinálja.
Nem ő az egyetlen, több anyukával is találkoztam már, szóval már nem idegeskedem.
Egyébként mindig ilyen kis hányós volt. Ha nagyon sír akkor is képes hányni, de ha beteg, köhögésből is simán sikerül. Nálunk egy szenvedés egy kis orrfolyásos köhögés :(((
Szerintem kinövik, ez csak egy buta szokás.
Ide úgy tűnik kevés a háziorvos.
Osztom Napraszóló véleményét. Sajnos.
Nem figyeltéle-e meg a kicsinél autisztikus tüneteket?
Egy korai fejlesztőben meg kellene mutatni a gyereket.
"Csecsemő- és kisgyermekkorban is előfordulnak a táplálás kisebb nehézségei, méghozzá elég gyakran.
Jellemző lehet a táplálék megtagadása, válogatósság, kevés étel elfogyasztása vagy éppen a nagymennyiségű étel fogyasztása.
A zavart csak akkor lehet diagnosztizálni, ha az egyértelműen meghaladja a normálisnak tekinthető formákat. Az egyik legjellemzőbb zavar az ún. rumináció, ami az elfogyasztott étel ismételt visszaöklendezését jelenti legalább 1 hónapon keresztül, valamint súlycsökkenéshez vagy a várt súlynövekedés elmaradásához vezet. Általában az első életévben jelentkezik (mentális retardáció esetén később is lehet), fő tünete pedig az, hogy a csecsemők jellemző módon az elfogyasztott ételt spontán vagy ujjukat a szájukba helyezve visszaöklendezik, ismét megrágják, majd kiköpik, vagy újra lenyelik.
A jelenség pedig láthatóan szándékos és örömet okoz a csecsemőnek. A zavar hátterében valószínűleg az anya és a gyermek kapcsolatának a zavara áll, ami felnőttkorban újra jelentkezhet (például bulimia formájában), vagy elmaradást okoz a gyermek növekedésében és fejlődésében.
Sok esetben azonban spontán remisszió (gyógyulás) figyelhető meg.
Betegség tünetei
Csökkent folyadékfelvétel, etetési nehézség, súlygyarapodás elmaradása, testsúlyvesztés, öklendezés (gyakran savas öklendezés)."
Én nem tudom ennek mennyire lehet lelki háttere...
egy egy éves még ilyen szinten nem tudja magában összerakni a dolgokat fôleg hogy már 6 hós kora óta csinálja
ez az én véleményem.
Szerintem ez egy furcsa,rosz szokás még én sem hallottam ilyet!
Bulémia ilyen korban nem jellemző, nem is fordul elő
de
"Az önhánytatások következményeként kophat a fogzománc, a fültőmirigy megnagyobbodhat, a nyelőcső nyálkahártyája begyulladhat. A hányás és a hasmenés következménye lehet a vér káliumszintjének esése is, ami szívritmuszavart idézhet elő."
Ezek a mellékhatáso kkisgyereknél is károsak lehetnek
Bár nagyon kisgyeek, de gyermekpszichiáter nem ártana
"Kedves Mónika!
Korábban már kértem a tanácsát az érzékeny bőrű babámmal kapcsolatban,most egész másról van szó.Kb. 2 hete történt először,hogy a majdnem 1 évesem az etetőszékben ült,kifutottam kezet mosni és mire bejöttem azt láttam hogy hányt a keze,ruhája is olyan.Meg is ijedtem,hogy valami rosszul esett neki,vagy valami betegség?Aztán aznap még egyszer,de akkor csak azt láttam,hogy két ujja eltűnik a szájában és visszajön az étel,közben szinte úgy tűnik mintha tetszene neki.Azóta kb. 6 alkalommal fordult elő,ugyanígy mikor elfordultam stb akkor csinálta.Egyébként sokat rág-biztos a foga is jön,sokszor 1 ujját rágcsálja.De azóta frászban vagyok már ha a szájába nyúl,szinte nem merek evés után még hátat se fordítani neki.Ígyekszem elterelni a figyelmet az ujjáról. Jövő héten megyünk orvoshoz -1 éves kontroll-majd elmondom,a védőnőnkkel is beszéltem egyszer mikor csinálta,de akkor 1 napig csinálta aztán nem .Ma kétszer nap közben.Olvastam,hogy van egy ilyen betegség és nagyon megijedtem attól amiket írtak. Mintha még tetszene is neki,azért csinálná.Egyébként vidám,barátságos,huncut baba.Van ilyen tapasztalata?köszönöm."
Válasz:
"Kedves Vera!
Emlékszem rátok.
Valóban van ilyen fiatal korban is tudatos önhánytatás, de az is elképzelhető, hogy az ínyét szeretné masszírozni, és ez csak ennek a "mellékhatása". Azt javasolnám, hogy figyeld meg a viselkedését. Mikor csinálja ezt? (Ha egyedül marad?) Folytatja-e akkor is, ha már hányt? Van-e úgy is a szájában a keze, hogy ez nem fordul elő? (Véletlenszerűség?)
Ha gyanakodsz a tudatosságra, vezess naplót! Ebből könnyebb lesz felismerni a kiváltó körülményeket. Ennek a ruminálásnak általában érzelmi háttere van. Meg kell nézni, történnek-e vele esetleg olyan dolgok, amik erre okot adhatnak. (Pl. valaki más vigyáz rá).
Ha látod, hogy hasonlóra készül, ne rosszald a dolgot, hanem egyszerűen tereld el a figyelmét valamilyen játékkal.Ha az ínye gyanús,, adj a kezébe nyers répát a hűtőből, hogy legyen hideg, és kellemesen csillapítsa a kellemetlen tüneteit."
( [link]
További ajánlott fórumok:
- Mit csináljak? A szívemre hallgassak vagy az eszemre?
- Elváltam miatta. Várjak még? Mit csináljak?
- Mit csináljak, ha a párom szülei bejárkálnak a házba, amikor senki nincs otthon?
- Mit csináljak a kolléganőmmel, ha szórakozik velem?
- Mit csináljak a lányommal?
- Volt egy összeszólalkozásom egy jó haverommal, nagyon felhúzta magát, majdnem verekedés lett, és sajnos bokszoló volt.. mit csináljak?