Miért van ennyi ember szociális segélyen és munkanélküli járadékon? (tudásbázis)
ez ugye valami idezet?
gyermekkoromban en is sok Grimm meset olvastam...-))
A normálisok igen, de sajnos a legtöbb munkáltató nem az.
Én is szerencsés vagyok, mert csak írok egy üzit a főnökömnek, hogy ma nem megyek be, itthonról dolgozok, és semmi gondja nincs vele. Azzal, sem, hogy a férjem miatt itthonról dolgozok.
De a legtöbb helyen, legyen az multi vagy magyar vállalkozó, inkább kirúgás jár mindenért. Ha terhes azért, ha terhes lehet, akkor azért, ha idősebb, akkor azért, ha beteg a gyerek, akkor azért, ha beteg a munkavállaló, akkor azért és még sorolhatnám.
De itt én teljesen azt érzem, hogy FI forszírozta az egészet a dokinál, hátha úgy könnyebb melót kap. Én a helyében a főnökömmel beszélném meg és/vagy keresnék olyan melót, amit bírok.
Biztos van ilyen, de én pl. sosem panaszkodnék egy üzemorvosnak, ha tudnám, hogy a munkám múlik ezen.
Sosem mondom el, hogy van porckorongsérvem, hogy nincs epehólyagom és pm-em se, és persze, a gyerekkorból megmaradt hörghurutgyulladásomról sem mesélek. Sosem mondom azt, hogy nem bírom a melómat. Ha majd nem bírom, akkor nem fog kelleni üzemorvos ahhoz, hogy kilépjek.
A pajzsmirigy műtétem előtt túlműködő voltam, ami rendesen legyengített. Fogytam közel 30 kg-ot a normál súlyomból, azaz anorexiás volt a súlyom, ha legugoltam, akkor nem tudtam segítség nélkül felállni, nem tudtam kávét főzni, mert nem tudtam letekerni a kupakot, ahol a vizet kell beleönteni, 2 lépés után 180 volt a pulzusom. Senki orrára nem kötöttem, simán bevállaltam előbb pincér, majd utána konyhalány melót. Az utóbbi helyről mentem a műtétre.
Persze, az én háziorvosom is mondta, hogy nem kellene dolgoznom, mert elfogyok. Azt javasolta, hogy feküdjek az ágyba és egész nap egyek;) De dolgozni kell.
Igen, kényelmes irodai munkám van, de most sem mondom el a dokinak. Egyedül az epehólyag műtétemet veszi észre, mert annak ott van a nyoma, a többiről ha beszélünk, én azt mondom, hogy jól vagyok, ami igaz is.
A helyi bérletet nem, csak azokét, akik másik településről járnak be (akkor sem az egészet, hanem meghatározott részét)
Sokan ezt úgy kerülik ki, hogy nem vesznek fel másik településről bejáró munkavállalót.
Kolléganőmet felfüggesztették 2 hónapra, pedig nem is fizikai munkát végzett.
Előző helyemen szintén szakorvosi javallatra vártak, hogy dolgozhat-e a kollégám.
Megesik az ilyen is.
Bizony, és mennyi ilyen van. Sosem felejtem el, férjem egy korábbi munkahelyén a kollégája azon röhögött, hogy nekem ugyan annyi a fizetésem, mint amennyit az ő párja kap a két gyerek után. Elmondom, akkor kerestem 120 ezer forintot. Neki ez az összeg megvolt a családiból, a volt férje fizette a gyerektartást és a mindenféle segélyből. Nem is ment el dolgozni, mondván minek, ha azt a pénzt munka nélkül is megkapja.
Most meg úgy néz rám, mint a véreskardra, mert neki még mindig csak a 120 ezer van...
Krónikus hörghurut gyulladásom van.
Sok évvel ezelőtt egy üzemorvos sokat foglalkozott ezzel.
A vizsgálat végén az asszisztens megkérdezte, hogy alkalmas? Én meg mondtam, hogy nehogy már leszázalékoljanak egy kis köhögés miatt!
Rá is nyomták, hogy alkalmas, és se előtte, se utána nem foglalkoztak ezzel.
Igaz, én irodában dolgozok, de soha ne hallottam olyat, hogy az üzemorvost érdekelné, hogy mennyit kell emelnie, egy kereskedelmi dolgozónak...De! ha a munkavállaó kéri, akkor igen. Ezt munkavállaló akkor kéri, ha azt gondolja, hogy majd áthelyezik egy könnyebb munkára, de ilyet munkáltató nem tesz, inkább megválik az ilyenektől...
Pécsen nem fizetik. Mindenki megveszi magának a helyi bérletet. Nem jellemző egyáltalán, hogy fizetik, max. a távolsági bérlet azt hiszem 80%-át, amit a jogszabály előír. A helyi bérletet semmiképp sem.
A munkaügyi központ meg szerintem csak akkor fizeti, amikor hozzájuk kell bemenni lejelentkezni.
Nem emelik a nyugdíjkorhatárt. Nők esetében felemelték egyszer 62-re, majd egységesítették 65-re, azaz már évek óta 65 év a korhatár. Emelésnek azért tűnik, mert sávosan tették, azaz nem hirtelen lett 65 a korhatár mindenkinek, hanem fokozatosan, születési év szerint.
Persze, semmi nem garantálja, hogy felemeljék mégjobban.
Egyébként, miből élne az a nyugdíjas, aki életében alig dolgozott és minimálbér volt max. a fizetése?
Nekik, a nyugdíjuk is kevés lesz.
Én is érzékelem, hogy az 50 feletti nőket már interjúra sem hívják be, de már a 40 évest sem.
És pont ezért kell olyan szakma/végzettség és ismeretség, hogy ne kerüljünk ilyen helyzetbe...
További ajánlott fórumok:
- Mikor utalják a rendszeres szociális segélyt? (Aktív korúak ellátása)
- Depresszió, kisebbségi komplexus, szociális fóbia
- Munkaerő-kereslet avagy munkanélküliség
- Miért kapnak a rendőrök önkormányzati szociális bérlakást?
- Kit hogyan visel meg a munkanélküliség?
- Jogosult vagyok-e tgyás és gyed igénybevételére, ha a szülés idején munkanélküli segélyen leszek?