Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem költöznek fel sokan Pestre? fórum

Miért nem költöznek fel sokan Pestre? (beszélgetős fórum)


1 2 3
67. Bichi (válaszként erre: 53. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 18. 11:57
Ismerek pár mentőorvost, mind vállal ügyletet is, nem is fiatalok, egyik sem keres annyit, nem beszélve arról, hogy milyen körülmények mellett és mennyit dolgoznak. Ha ezen múlna, hogy Pesten lakjak, akkor inkáb nem. És hát mentőorvosnak is kell azért végzettség, ami a vidékiek igen nagy százalékának nincs...
jún. 18. 11:20
Nem mindenkinek jön be a nagyvárosi élet. Én nyáron nem bírom elviselni Bp belvárosát, kb mindenhol hugyszag van.
65. Enissa (válaszként erre: 53. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 18. 10:19

Mentősökkel naponta találkozom, hát nem keresnek annyit.

Mentőorvos, talán mentőtiszt igen. De ilyen túlterhelt alkalmazottra sem szeretném a szeretteim, vagy magam életét, egészségét bízni.

64. ,zumba
jún. 18. 09:40
Még zsúfoltabb lenne, ha sokan odaköltöznének.
jún. 18. 09:05
Nekem mindegy, csak ne kültözzön mindenki Budára! :)
62. fincsi5 (válaszként erre: 55. - Bellabi)
jún. 18. 08:52

A szűk családi körből 1 gyerek maradt Pesten egyetem után, a 3 fiú jött haza. Fiam is jobban keresne Pesten, de még Debrecenben is nehezen találták meg a helyüket. Mert csendes is legyen, de közel a városhoz, a ház is olyan, amilyet elképzeltek, már attól tartottam, hogy építkezni kell, de szerencsére ráakadtak az (eddig) igazira.


Abban igazad van, hogy egy jó helyen lévő pesti panel árából még Debrecen kertvárosi részében is kaphatnál családi házat.

Mi 9 éve, 17 milkáért kaptunk egy 80m2-es, nyári konyhás, nagy teraszos, abszolút modern házat. Szerintem már 1 év múlva bánta a tulaj, de így járt/unk. Előtte 30 évig nyomtam a férjemnek, hogy vegyünk már kertest, épp jókor engedett, ilyen áron soha nem tudtunk volna venni. 2 millió volt az eladott lakás és e ház közötti különbség.

61. Józsibirka (válaszként erre: 58. - Leoborta)
jún. 18. 08:46
Király!
jún. 18. 08:45
De néha télen én is megyek a városba, csak úgy.
59. Józsibirka (válaszként erre: 3. - Ghost👻)
jún. 18. 08:42
Naggyonigaz!
jún. 18. 08:34
Eszem ágában sincs. Jó nekem a vidéki város. Sőt! Egyre inkább mennék falura, tanyára.
57. Alnisa (válaszként erre: 55. - Bellabi)
jún. 18. 07:47
Ez a családi házad lehetne az árából már nem igaz, max ha valami távoli faluba mész. Városokba és a környéken lévő falvakba már ugyan olyan drágaság van mint Pesten.
jún. 18. 06:10
bpesten mindenre jobban van lehetoseg/munkahelyet talalni,ha vki beteg korhazak vannak ott tobb is....stb.
jún. 18. 00:53

44 éves vagyok, 18 évesen jöttem egyetemre vidékről Bp-re.


Nem volt más esélyem, ahol felnőttem, nem volt munkalehetőség.


Én szeretem ezt a várost. Jobb kórházak vannak (sajnos szükség volt rá pár éve és nem volt mindegy), a lányomnak olyan lehetőségek, amik vidéken nincsenek (sportválaszték, gimiválaszték).


De gyakran gondolok arra, hogy a kb 2 évtized hitellel nem könnyen összehozott 56 négyzetméteres panel árából vidéken családi házunk lehetne, nagy kerttel, udvarral, trambulinnal, grillező résszel, medencével.


És már a fizu sem mindenhol jobb Bp-en, mint vidéken, pont azért, mert a szakemberek kevésbé maradtak vidéken. Pár hete az én szakterületemen Székesfehérvárra kerestek szakembert, jóval többért, mint az én fizum Budapesten.

54. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 50. - Ágio8405)
jún. 17. 23:50
40 éves vagyok és 8 éve élek itt.
53. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - Channa*)
jún. 17. 23:50

Nem hazudik.

Mentős,plusz bevállal éjszakai ügyeletet is.

52. Bichi (válaszként erre: 14. - Titkoskert)
jún. 17. 23:48
Igen, ez el is mond mindent a fórumnyitó tájékozottságáról...
51. Channa* (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 17. 23:03

Az ismerősöd hazudik!

Vagy a pesti eü-sök hazudnak, hogy keveset keresnek.

jún. 17. 22:41
Azért nem mindegy hogy a kérdezi hány éves. Simán lehet hogy 20-as éveiben jár. Akkor sokan vágynak, mennek Pestre. Aztán amikor családot alapítanak akkor meg mennek az aglomerációba mert gyereket nevelni nem akarnak a nyüzsiben…
49. Ágio8405 (válaszként erre: 14. - Titkoskert)
jún. 17. 22:35
Miért? Ha orvos? A megemelt fizetések óta az orvosok főleg az idősebbek bőven millió felett keresnek.
48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - Timycat)
jún. 17. 22:22

Másabb világ van,de nyílván akinek saját vállalkozása van,nem gond egy saját lakás megvétele.Ha nem szórja el a pénzt.De,mindenkinek nincs saját vállalata vagy havi több milliós bevétele,amiből kis gyűjtéssel saját lakáshoz juthat.

Voltak régen is akik hitelt vettek,vannak ma is sokan.

Csak a mai hitelek nagyon lehúzósak.

47. timycat (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 17. 22:12

Nem feltétlenül szülői segítség, én még az a korosztàly vagyok (80-as évek első felében születettek), akinek volt esélye fészketrakni a nulláról a családalapításig. A szülői segítség max ott jött be, hogy mindez rögtön tehermentesen kivitelezhető volt vagy sem, de mára a korosztàlyom megszabadult a saját lakhatást biztosító hitelektől.


Sajnos az a világ elmúlt, mára bérből, fizetésből még hitellel és minden hóbelevanccal is gyakorlatilag lehetetlenné vált.

46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Timycat)
jún. 17. 21:58

Élni is kell valóban,de közben családot is eltartani,gyerekeket felnevelni stb.Tehát nem mindenki teheti meg azt ,hogy alábhagy a munkának.

Van aki tényleg a nulláról indul mert nem kapnak szülői anyagi támogatást.

45. timycat (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 17. 21:55

Akkor pihennek, mert muszáj, megbosszulja magát már fiatalon is.


Vállalkozóként vidéken kerestem anno rengeteg sok pénzt csak közben majdnem lemaradtam az életemről, abbahagytam, mert nem érte meg, elmentem alkalmazottnak. Aztán tavaly decemberben az alkalmazotti állásomat is "leadtam", hiába fizettek meg, hiába nem dolgoztam heti 40 órát se, de nem minden a pénz. Élni is kell.

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Timycat)
jún. 17. 21:46
Nem mindennap mennek.🙂
43. timycat (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 17. 21:41
És mikor költik el azt a pénzt ha egyfolytában melóznak? 😂
42. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 17. 21:36
Ideig-óráig arccal a pénznek elviselik, legalábbis ezt tapasztalom a környezetemben. Volt osztálytársak mindig sajnálkoztak, hogy a lehetőségek miatt fel kellett költözniük és nekem milyen jó... aztán idővel fellépdeltek a ranglétrán, saját vállalkozás vagy sok helyen home office van így családalapítàsra, 35-40 éves korukra sorra otthagyták Bp-et, ki haza jött (megyei jogú város), ki Bp agglomeráció, ki abszolút vidékre költözött.
41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Globus)
jún. 17. 21:27
Mindenki máshol érzi jól magát.
40. globus
jún. 17. 21:25
Úgy emlékszem, a 90-es években volt erősebb költözési hullám, mai hatvanasok dobbantottak vidékről. Mostanában egyből nyugat felé mennek.
39. globus (válaszként erre: 36. - Fincsi5)
jún. 17. 21:20

Mi sem megyünk, pedig gyerekünk ott lakik. Bármikor szívesen látom, hazajön egy hétre, de hogy Pestre menjek több napra, kizárt. Olyan fejfájással jövök haza, nem tudom másképp jellemezni, túl "sűrű", ingerdús. Már jobban szeretjük a nyugalmat, talán fiatalon érdekes lett volna, akkor nem volt kihez menni.

Gyerek azért költözött, mert a foglalkozása egyedi. Nem akart más pályán dolgozni. Eleinte nem volt fenekig tejföl, tényleg megdolgozott mindenért. Nem féltettük, mert előtte élt már külföldön is egyedül.

38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Fincsi5)
jún. 17. 21:16

Persze,megértem azt,hogy van aki nem tudja megszokni.

Én már a nyüzsgés nélkül nem tudnék lenni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook