Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi az a kapszulagardrób? fórum

Mi az a kapszulagardrób? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi az a kapszulagardrób? (Napi érdekes)

júl. 22. 20:33
Az enyém nagy, és színes. :D
júl. 22. 20:18
Baromság, semleges színű unalmas alapdarabok amikhez így is, úgy is muszáj normális ruhadarabokat venni. Akkor meg minek az egész? Fekete, fehér, lenvászon , nekem mint nagyon fehér bőrűnek ezek mind sz@rul állnak, nem is veszek meg semmit amiből csak drapp, fehér, meg fekete kapható. Ennyit a "kötelező" kapszulagardróbról.
jún. 8. 12:27
Ezek szerint nekem is kapszula gardróbom van.... kb 5 😁
jún. 7. 15:50
szégyen vagy nem én a legtöbb ruhámat,kivételek a fehérneműk zoknik lábbelik fürdőrucik turizni szoktam. klassz darabokra lehet bukkanni és senki nem mondaná a legtöbbre hopgy nem márkás áruházból van.. számomra az a fontos hogy kényelmes legyen,jól érezzem benne magam. bőrt semmibe nem veszek. sose szerettem a bőr csizmát kabátot szoknyát. inkább polár,pamut vagy kellemes puha anyagú cuccok. magassarkút se nagyon hordtam,45 múltam. az iskolai ünnepségeken meg ballagáskor volt pici sarka a cipőmnek meg az esküvőnkön. de nem tűsarkú. meg hosszú szárú csizmát is utálom
7. timycat (válaszként erre: 6. - Andi6020)
jún. 5. 22:07

Ez a kapszulagardrób dolog jó pár évvel ezelőtt lett felkapott, menő lett hangoztatni, de ettől aztán hölgy nem lesz senki, az egésznek értelme max egy minigarzon esetén van.


Még környezetterhelés szempontjából sem lesz senki pusztán attól zöldebb, mert kapszulagardróbja van, ahogy a minőség sem feltétlenül jelenti a "zöldség" mérőfokát, mert mire a gardróbomba kerül pl egy vicuña pulcsi annak lesz egy szép kis ökológiai lábnyoma, míg a termék tartóssága érdekedben a kezelésére komolyan oda kell figyelni és talán annyira nem is állatbarát dolog csupasz hasival visszaengedni csóri vicuña bébit az Andokba.

6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Timycat)
jún. 5. 19:01

Nekem nincs

ballonkabát, ceruzaszoknya, örök „kisfekete, balerinacipő, szövetnadrág, kasmír pulóver, selyemsál. És szerintem a mindenhez illő táska is hiányzik a polcról.

Csizmát és magas sarkú cipőt évek óta nem hordok.

Mondjuk nem is érzem magam igazán hölgynek :D

5. timycat (válaszként erre: 1. - Pi)
jún. 5. 18:43

Sosem lesz kapszulagardróbom, rengeteg ruhám, cipőm, táskám van, mind minőségi, mindet imádom és hordom is.


"Az alapdarabok között az elengedhetetlenek egy hölgy számára, balonkabát, szűk farmernadrág, ceruzaszoknya, az örök „kisfekete”, fehér blúz, blézer, magas sarkú cipő, hétköznapi félcipő, balerinacipő, hosszú szárú csizma, ujjatlan ruha, szövetnadrág, kasmír pulóver, T-shirt-ök, selyemsál, napszemüveg és a mindenhez illő táska."


Egy hölgynek balerinacipő??? Ne már, igénytelen és egészségtelen is. Hosszúszárú csizma? Hova? Évek óta nem vettem elő a hosszúszárú csizmáimat, nincs elég zima hozzájuk.

jún. 5. 17:49
Nekem már van! Szeretem! 😍
3. Solar-Tochter (válaszként erre: 2. - Michelle.r)
jún. 4. 20:14
Sok időd van. Munkanélküli vagy? Esetleg nyugdíjas?
jún. 4. 10:15

Ezt hány cikkből ollóztad össze? 😂


"


» Michelle.r

Üzeneteid

Kedvenceid

Saját dolgaid

Profilod

Kilépés

Diéta & Fitness

Babák & Mamák

Lélek & Szerelem

Hobbi & Otthon

Szépség & Egészség

Egyéb témák

Írások

Fórumok

Hozzászólások

Klubok

Naplók

Receptek

Szavazások

Vallomások

Képeslapok

Játékok

Képgaléria

Törzstagok

Jelet kaptál!

2 új jel

Főoldal » Írások » Szépség & Egészség témák » Mi az a kapszulagardrób?

Mi az a kapszulagardrób?


#öltözködés #divat #ruhák


Nincs egy rongyom sem! Mit vegyek fel? A két leggyilkosabb mondat, ami egy nő száját elhagyhatja. Valamiért én is azt gondoltam világ életemben, hogy ahhoz, hogy mindig tipp-top legyek, kelleni fog minimum egy ruházati bolt teljes készlete, lehetőleg évszakonként lecserélve.

Mi az a kapszulagardrób?


Aztán teltek az évek, és elkezdtem megvilágosodni. Hogy amúgy a ruházatom alapjait pár olyan darab teszi ki, amiket szívesen viselek és variálok. Szerettem nézegetni a neten különböző összeállításokat, hogy mit, mivel, hol, mikor lehet viselni. És akkor szembe jött velem a kifejezés: KAPSZULAGARDRÓB.

Tulajdonképpen akarva-akaratlanul, de egy kapszula garbód alapján öltözködtem, már csak azt kellett megvalósítani, hogy a szekrényeimben is eszerint redukáljam a ruháim számát.


A kapszulagardrób egyébként az 1970-es években került a köztudatba, és Susie Faux nevű dizájner nevéhez kapcsolható, aki lefektette az alapokat. A lényege az, hogy kevés alapszámú, de jó minőségű, egymással kombinálható, szezonálisan kiegészíthető darabokból álló ruhatárat kell kialakítani. A kulcsszó a kevés alapdarabon van, amik örök divatok, amiket hosszú éveken keresztül viselhetünk és nem unjuk meg.

Kialakításukkor érdemes pár alapszabályt betartani!


Első szabály a színpaletta megválasztása. Itt el kell felejteni a babarózsaszínt, az élénk narancssárgát, vagy éppen a fűzöld színeket, az alapdarabok egyszínűek, jellemzően sötétkék, fekete, bézs vagy barna, fehér és szürke."


"A színeknek mindig hangsúlyban kell lenni viselőjével, aszerint hogy hidegebb vagy melegebb tónusú a bőre, haja."


Jó, hogy legalább magadnak nem mondasz ellent.

1. pi
jún. 4. 09:35
Nincs egy rongyom sem! Mit vegyek fel? A két leggyilkosabb mondat, ami egy nő száját elhagyhatja. Valamiért én is azt gondoltam világ életemben, hogy ahhoz, hogy mindig tipp-top legyek, kelleni fog minimum egy ruházati bolt teljes készlete, lehetőleg évszakonként lecserélve.

Ugrás a teljes írásra: Mi az a kapszulagardrób?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook