Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megdöbbentett, hogy Molnár Gusztáv megint visszacsúszott és... fórum

Megdöbbentett, hogy Molnár Gusztáv megint visszacsúszott és... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
81. Regin_a (válaszként erre: 80. - Enissa)
szept. 1. 20:51

Én az olvasom ki a kommentedből hogy nem értettél meg, de mondjuk inkább úgy hogy nem értünk egyet


Csak a kisgyerekeket emlitve, nem tudnak azok semmit az élet és halálról bármily betegek

Konklúzió: ugorgyunk, mint mondta Pósalaky úr

80. Enissa (válaszként erre: 79. - Regin_a)
szept. 1. 20:41

"Lehet hogy értelmesen beszél betegségéről, mert a szájábarágták, de fogalma sincs a halálról, de még az életröl sem, hogy adott esetben mit veszit majd"

De tudja. Hidd el, hogy sokan koravénekké válnak, ezt ösztönösen érzi, a génjeinkben van a haláltól való félelem.

"Azzal érvelsz az ivás/kábszer ellen hogy maradjunk emberek. Ez nem érv"

OK, számodra sem érv. Akkor most vedd a kezedbe a poharad a boroddal, vagy bármivel, nézz rá, bele..ahogy akarsz, és gondolkodj el rajta, mit oldott meg Neked az alkohol?

El tudtál valamit kerülni vele, szebb lett az életed általa? Nem a szalonspiccre gondolok természetesen. Elmúlt a pánikod?

79. Regin_a (válaszként erre: 5. - Enissa)
szept. 1. 20:28

De, módosult tudatállapotban, mire találunk megoldást? Semmire."


Már hogyne! Nem megoldást hanem szüneteltetjük azt a kinlódást ami naponta, percenként állandóan gyötör

Szerettyük mi is a filmet a szinházat, de azért időnkénz jó ha van szünet és perec


Rossz példád a rákos 5éves

Lehet hogy értelmesen beszél betegségéről, mert a szájábarágták, de fogalma sincs a halálról, de még az életröl sem, hogy adott esetben mit veszit majd


Azzal érvelsz az ivás/kábszer ellen hogy maradjunk emberek. Ez nem érv. Az akaraterő meg nem olyan tulajdonság amit csak akarni kell és megjön

Iszok is most egy kortyot mert kiszáradt a szám


Szoval ha valami nagy stressz érné, lehet akkor abbahagyná, lehet nem

Tavaly nekem autó KELLETT és abbahagytam a rengeteg bagózást. Ugyanakkor van okom inni, bár bizonyára soha nem fogok ott tartani mint ez a szinész

Lazább vagyok még ha tudom is a gondjaimat

OK majd holnap foglalkozom velük, gyógyszer és bor vagy mint most wiszki, elodázom a gondok megoldását amit ugyse tudnék megoldani

Menekülök az élet elöl, éjjel +délelött is alszom hogy ne tudjak a gondjaimról semmit

A multkorában nem volt mit tenni összecihelődtem 10 órára

Naugye hogy van akaraterőm, fel tudok kellni ha kell

Ugyanmár, dehogy van :(

No, csakúgy beleszóltam a beszélgetésbe

78. srcrss
szept. 1. 20:03
Részemről ennyi. Azt hiszem, leírtam mindent, amit akartam. További kellemes ítélkezést!
77. srcrss
szept. 1. 19:46
Én nem azt ítélem el, aki részegen fetreng, hanem azt, aki tudatosan bánt másokat. Nem mindegyik alkoholista agresszív állat. Van, aki józanon túltesz bármelyik alkeszen.
76. srcrss
szept. 1. 19:35
Egyébként én is ihatnék. Minden okom megvan rá. De nem teszem, mert nem látom értelmét.
75. srcrss (válaszként erre: 74. - Srcrss)
szept. 1. 19:34
Meg akarlak győzni, hogy le kell süllyedni? Ezt miből szűrted le? Nem kell lesüllyedni, de van, aki lesüllyed, mert nem vagyunk egyformák. Ki gyengébb, ki erősebb. Esetleg arról akarlak meggyőzni, hogy nem muszáj belerúgni abba, aki gyengébb. Főleg ismeretlenül.
74. srcrss (válaszként erre: 73. - Enissa)
szept. 1. 19:26
Az alkohol valóban nem old meg semmit, de oldja a szorongást. Nem azért isznak, hogy megoldják a problémáikat, hanem, hogy elmeneküljenek előlük.
73. Enissa (válaszként erre: 72. - Srcrss)
szept. 1. 19:22

Nem, dehogy látok bele a lelkükbe. A jellemükre tudok csak következtetni.

Értelmes felnőtt embernek, aki nincs gyámság alatt, kell/ene annyi eszének lenni, hogy felfogja az alkohol még nem oldott meg semmi problémát. És itt nyilván nem egy pohár borról beszélek, ami ellazítja netán.

Szerintem nem él a földön olyan ember, akinek ne lehetne oka inni a betegsége, a mellőzöttsége, a pénzhiánya, a lelki bánata stb. miatt.

Vágyunk a konfliktusmentességre. De, módosult tudatállapotban, mire találunk megoldást? Semmire.

Már írtam, akinek gyereke van kellene, hogy példát mutasson neki, de nem ilyet.

Nehéz-e legyőzni a vágyat? Biztos nehéz lehet. (nem iszom, nem éreztem még ) De baccus, emberek vagyunk, állítólag gondolkodók, maradjunk már azok!!!

És látom tényleg a másik oldalt, akik már fiatalon mindenért megküzdenek, milyen akarat van bennük.

Láttál már rákosgyermeket? Láttad mennyire értelmesen tud már a 3-4-5 éves beszélni a betegségéről, milyen elszántság van bennük?

Na mindegy, más dolgokat tapasztaltunk az életünk során, más az értékrendünk.

Nem tudsz meggyőzni, hogy egy embernek így le kell, hogy süllyedjen bármitől is.

És nyilván nem is érted az érveim, mert más a látásmódod,más a gondolatmeneted.

Egyet nem állíthatok, hogy sosem fogok én is egyszer arra a bizonyos szintre süllyedni, mert láttam én már karón varjút..soha se mond, hogy soha stb.

De remélem sosem lesz akkora agylágyulásom, de ha akkor leköpnek, hát rászolgálok a mostani eszemmel.

72. srcrss (válaszként erre: 69. - Enissa)
szept. 1. 16:39
Nem látsz bele a lelkükbe, vagy igen? A kiégés is szenvedéssel jár. Kívülről nézve sok mindenkinek rendben van az élete. Szerintem mindig van ok. Esetleg nem tudják megfogalmazni, hogy mi. Minden megadatik... Felszínes dolgok. Mi van, ha a szeretet hiányzik? Vagy olyan traumái vannak, amelyekről senki sem tud.
71. tien (válaszként erre: 45. - Michelle.r)
szept. 1. 15:41
Egy kő esett le a szívemről😁
70. 55Judit (válaszként erre: 69. - Enissa)
szept. 1. 15:37
Enissa! De jó nekem hogy én csak egy ilyen kis eccerűség vagyok! Az én szerény kis életemben minden napra jut némi derű. Eszembe nem jutna hogy ártsak magamnak, annyira lefoglal hogy megőrizzem az egészségemet.😀
69. Enissa (válaszként erre: 62. - Srcrss)
szept. 1. 15:26

Legtöbbször semmi ok nincs. A művészek, celebek kiégnek.

Nagyjából megadatik nekik minden.

Pénz, pasik, nők....kocsi, lakás,haverok, buli, Fanta.. és már nem tud semminek örülni, jön a pia, a drog, hogy felvillanyozza magát.

Már apró örömeik sincsenek, mint a halandóknak, egy TV, bútor, egy cipő stb.

És elkapja a gépszíj sokukat, elindulnak a lejtőn.

68. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 42. - Srcrss)
szept. 1. 15:08

Nem. Nem ilyennek ismertem meg a hozzászólásai alapján. Mondom, nem mindig értettem vele egyet, de bennem alapjáraton egy értelmes, több témára nyitott fórumozó képe alakult ki róla.

Nyilván nem mindig ugyanazokat a hozzászólásokat olvassuk. Ez a téma kivétel. Mindketten olvastuk a véleményét, amit több hozzászólásában írt.


Ha segíteni nem tudunk, legalább ne ártsunk.

Remélem, Molnár Gusztáv nem olvassa a médiában megjelent - róla alkotott - ellene támadóan indított kommentet. Egy padlón lévő embernek nem a sárba tiprás hiányzik.

Nem tudom, hogy alakul a sorsa. Csak remélni tudom, hogy segítséggel képes lesz talpra állni.

67. srcrss (válaszként erre: 64. - Globus)
szept. 1. 15:05
A rossz gyerekkor mindenkiben nyomot hagy. Abban is, aki azt hiszi magáról, hogy vele minden rendben van. Pl. az empátia hiánya is annak a jele, hogy valamikor nagyon intoleránsak voltak az illetővel szemben, és nem tette túl magát rajta.
66. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 43. - Enissa)
szept. 1. 14:59

Nézd, most hiába írod, hogy nem tettél különbséget a két ember között. Az eddigi hozzászólásaidból - számomra - az jött le, hogy dehogynem. Mindegy, hogy miért; mindegy, hogy most itt mit írsz. Arra hivatkozol, hogy mások fórumhozzászólásai késztettek az írásra. Hát erről beszélek. Ugyanazt tetted pepitában. "...egyik iránt gyűlölettel, szétverné, letépné a kezét, akit kedvel arról mwg megbocsátóan." Nem érzed? Tényleg nem érzed, hogy te is ugyanezt teszed? Az egyiket, akit nagyra tartasz, felemeled; a másikat, akit semmire nem tartasz (nem is ismered) - olyan jelzőkkel illeted, mint egy elvetemült gonosztevőt.


Amit a cinizmusról írsz az utolsó bekezdésben - hát, nem cinizmusnak éreztem. De ha te mondod, elhiszem, hogy az volt, csak nekem nem úgy jött le.


Itt most befejeztem, mert nem látom értelmét tovább írnunk egymásnak. Elmondtad te is, én is, hogy mit gondolunk erről a vallomásból indult, és fórummá vált témáról.


Arra még igazán kíváncsi lennék, hogy a vallomástevő a döbbenetén kívül mit gondol bővebben az általa felvetett témáról.

65. srcrss (válaszként erre: 64. - Globus)
szept. 1. 14:53
Szomorú.
64. globus (válaszként erre: 62. - Srcrss)
szept. 1. 14:52

Szomszédunk fia 44 évesen halálba itta magát.

Szerinte úgy kezdődött, hogy elváltak a szülei, "magára maradt". Tény, hogy párkapcsolatai zátonyra futottak, de azokban már szerepet játszott az alkohol. Két gyereke született.

Mindent megtettek érte erőn felül, még Ausztriába is befizették elvonóra, hiába.

63. 55Judit (válaszként erre: 62. - Srcrss)
szept. 1. 14:29
A szándék a lényeg. Szándékosan teszi tönkre valaki magát, vagy tudtán kívül. Nem mindegy.
62. srcrss (válaszként erre: 57. - 55Judit)
szept. 1. 14:24
Én nem vagyok annyira szívtelen, hogy azt mondjam egy súlyos betegnek, hogy megérdemli a betegségét, pedig biztos, hogy tett érte (mindnyájan teszünk, ki többet, ki kevesebbet). És inkább az érdekelne, hogy miért csinálja, mi fáj?
61. Enissa (válaszként erre: 60. - 55Judit)
szept. 1. 14:13
De még mennyi ilyen eset van. Ez az igazi tragédia.
60. 55Judit (válaszként erre: 59. - Enissa)
szept. 1. 13:07
Még sosem hallottam ilyen gyerekekre gonosz megjegyzéseket. Szomorú hogy ilyen is van.
59. Enissa (válaszként erre: 56. - 55Judit)
szept. 1. 13:04
Nekem ezekért a gyerekekért szakad meg a szívem, akik az egészségükért harcolnak, és tanulnak többen egyetemre is eljutnak, a sok gonosz megjegyzés ellenére értelmes, magukért küzdő EMBEREK.
58. Violetta6 (válaszként erre: 32. - Globus)
szept. 1. 12:54
Ugyszintén!
57. 55Judit (válaszként erre: 55. - Srcrss)
szept. 1. 12:54
Természetesen negatív dologra is vonatkozott a mondandóm. Aki az önpusztítás híve, az azt érdemli. Ha azt akarja, legyen az!
56. 55Judit (válaszként erre: 54. - Enissa)
szept. 1. 12:38
Jogos.
55. srcrss (válaszként erre: 52. - 55Judit)
szept. 1. 12:29
Nincs köze? Dehogynem. Van, aki mindent megtesz azért, hogy megbetegedjen. :D Ha nem is tudatosan.
54. Enissa (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
szept. 1. 12:29

Nincs, írtam előtte sosem hallottam róla, a negatív reklám is reklám, ha nincs ez a fotós ügy, azt sem tudnám, hogy a világon van.


Hogy mitől lett ilyen nem tudom, engem más ingerek érnek, olyan gyerekek között vagyok, akik lehet már nem élnék egy évet sem testileg amorf sok, de küzdenek többen kitűnő tanulók, nincs időm ecsetelni most, de ezért haragszom azokra, akiknek megadatott az úgymond egészség testileg, miért teszi tönkre magát?

53. 55Judit (válaszként erre: 49. - Michelle.r)
szept. 1. 12:24
Sajnálom hogy félreértesz. Aki tesz egy jobb létért, energiát fektet bele, az megérdemli hogy megkapja. Szerintem.
52. 55Judit (válaszként erre: 50. - Srcrss)
szept. 1. 12:22

Valóban vannak betegségek amiknek a hajlamát örököljük, de amit írsz, köze nincs az én mondandómhoz.


Én azt mondtam és hangsúlyozom, amiért teszünk azt érdemeljük. Jó dolgokban és rossz dolgokban is. Az más kérdés hogy sikerül-e megoldani a problémát vagy nem. Ha teszünk bármit is a cél érdekében, azt már megérdemelnénk, ha nem lesz meg akkor is.


Ha valaki tesz azért hogy lefogyjon, megérdemli hogy lemenjenek a kilói, akár sikerül neki akár nem. De megérdemelné mert teszt érte.

Ez a szerencsétlen színész is megérdemelné hogy kigyógyuljon mert már ő is tett érte.

Nem tudom így már átmegy-e a mondandóm. Az hogy én személy szerint nem sajnálom őt, az én dolgom. Nem sajnálom azt aki szándékosan nyúl az italhoz ismerve a hatását mert nem egy elmeroggyantról beszélünk aki nem tudja mit tesz, miközben jól tudja azt is hogy a poharazással a családját is szétveri. Ellenben ő is megérdemli a gyógyulást mert próbál, tesz érte.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook