Másfél éves csemetém még szopizik, mekkora "mennyiségű" szilárd ételt "kell" ennie? (tudásbázis)
Nézd ha ennyit segytettem, akkor engem is boldoggá tettél, mert segytehettem. Az én kisfiam 1 éves, de annyire szüksége van rá, hogy eszem ágában sincs megvonni ezt tőle. Amikor többet kelt, akkor nap közben én is aludtam vele együtt, hisz ezért vagyok most itthon.
Ügyi legyél, és jól csinálod hidd el.
Jaaa és még valami, te vagy vele egész nap, te tudod hogy mi kell neki igazából. Ezt tartsd szem előtt.
És hidd el, hogy nem is vagyunk kevesen, csak nem beszélünk róla, mert ez nekünk olyan természetes, hogy így csináljuk. A környezetemben is sokan vannak akik, addig szoptatnak, amíg a gyerkőc igényli. Van akinek 8 hónapos volt a babája, amikor úgy döntött a kicsi, hogy neki ennyi elég, és van aki még két éves kor után is szoptat, mert a gyereke igényli. Szerintem az a lényeg, hogy a lehetőségekhez képest a gyerek dönthessen ez ügyben.
Én azt mondom, hogy ez legyen mindenkinek a legnagyobb gondja ebben az életben, hogy sokáig szoptat.
"A mi kettőnk magánügye" - ez nagyon tetszik és lehet, hogy alkalmazni is fogom :-)
nagyon jó olvasni ilyen sztorikat.
sziasztok!
Jajj, de jó hogy ennyien írtok! Annak meg külön örülök, hogy a fiamnál tíz hónappal idősebb lurkók is szopiznak. szuper!
Igen, mi is közöskoszton vagyunk egyébként, Bébikaját nem eszik meg, csak ha tényleg nagyon-nagyon muszály. Babakekszet azt eszik, de azért mert nagyon szereti.
Úgy gondolom én is, hogy majd Ő eldönti.
Figyelj én olvastam arról hogy a hirtelen elválasztás milye káros lehet (sok esetben a dohányzás kialakulását okozza), szóval amíg neked nem terhes, és amig a gyermeked igényli nyugodt lelkiismerettel szoptasd, szerintem ez egy olyan biológia által kapott kincs amit érdemes kihasználni amíg csak lehet.
Ha megerősítésre vágysz, írj csak bártan, akár privit is!
Szerintem a gyereket nem kell elválasztani, elválasztja magát ha elérkezett az idő. Én sem erőltetem, ha neki szüksége van rá akkor szopizzon. Főleg ha van mit, nemigaz? :)
Ne foglalkozz másokkal!
Köszönöm!
Már néha úgy érzem, hogy egyedül vagyok a világ ellen :-) Pont ilyesfajta megerősítést vártam lényegében.
Ha jobban végiggondolom, nem is az elfogyasztott étel mennyisége miatt aggódtam, hanem a szopizások száma miatt. Tudom, hogy hülyeség, tudom, hogy semmi más nem olyan jó mint az anyatej, az édesanyával való szoros kapcsolat ebben a korban, de már néha lelkiismeretfurdalásig marcangoltam magam, hogy önző vagyok és biztosan el tudtam volna már választani, csak én szeretném annyira, hogy szopizzon.
Pedig tisztában vagyok az elválasztás és elválasztódás fogalmával.
Mindig azt válaszoltam a feltett kérdésre, meddig szoptatok: amíg tudok, amíg a gyermekem szeretné.
De nyilván esendő vagyok és belémbeszéltek már mindent.:-)
Nézd van egy násik fórum ahol erről már elmondtam a véleményemet, de most neked is szívesen elmondom!
NE FOGLALKOZZ MÁSOKKAL! Egy gyerek rendszerébe beleavatkozni szerintem nem szarancsés, ha még szopni akar akkor hadd szopjon, ennél jobbat nem tehetsz neki. Az immunrendszerét erősíted, és a kapcsolatotoknak sem fog ártani. Ha neked nem fárasztó és neki meg szüksége van rá, akkor szoptass.
Én is kaptam támadásokat, de -szülőktől- de nem érdekel, egyszerűen nem foglalkozom vele.
igen. pontosan így gondolom én is. Azonban az utóbbi időben egyre többen próbálnak "rámhatni"
hogy meddig szoptatod még? nehéz lesz elválasztani... stb.
talán ezért vannak kételyeim, hogy helyesen teszem-e hogy nem választom el. Tudom, hogy nekem fontos, de úgy érzem Neki is.
Hú. Köszönöm. Elég pontos így.Örülök, hogy így leírtad. Valójában manókám töredékét fogyasztja mindezeknek. bár változó...
Nálunk a szopi ment nehézkesen, emiatt örülök neki nagyon, hogy még szopizik.
LÉnyegében változó, hogy mennyit szopizik. Este biztos. Elalvás előtt.. Úgy alszik el. Éjjel kb. kétszer fél1 körül és hajnalban vmikor.
Reggel ha felébred akkor is kéri a cicit és napközben is körülbelül kétszer. Utána este szintén.
Természetesen ezeknek a szopizásoknak nem a táplálkozás az elsődleges "funkciója" ezt tudom én is, azonban nyilván jut tápanyag is a szervezetébe, mert pl. az esti és reggeli szopizásnál érzem, tudom, hogy "rengeteget" nyel
Ez attól is függ hányszor szoptatod. Az én fiam már elmúlt másfél és még szintén szopik, de mellette rendesen eszik velünk is. Ő jó evő, sokat eszik. Viszont napközben csak az alvás előtt kap cicit, utána pedig lefekvés előtt, bár előfordul, hogy délután is kéri egyszer. Na és az éjszakák... hát hajnalban ha felébred szintén úgy alszik vissza.
Tehát ő azért eszik szépen az anyatej mellett, de csodálkozik is mindenki, hogy milyen sokat eszik :)
Hasonló korú gyermekek szüleitől kérnék segítséget, hogy megnyugodhassak, vagy változtassak a szokásainkon. Mennyit esznek és mikor és mit a csemeték?
Tudom, hogy nem lehet általánosságokban beszélni, azért mégis támpontként jól jönne, mivel szoptatós anyuka barátnőm nincsen és gondolom másképpen táplálkoznak a barátnőim picurjai.
További ajánlott fórumok:
- Horoszkóp minden mennyiségben
- Ki milyen mosóport és öblítőt használ? A mennyiségek is érdekelnek.
- Mi a különbség a zsírégető és az erősítő gyakorlatok minősége és mennyisége között?
- Miért nem tanácsos este 6 óra után gyümölcsöt fogyasztani, zöldséget viszont akár korlátlan mennyiségben is megengedett?
- Mekkora pohár mennyiséget jelent (bögre pohár a mérő) 65 g búzadara és 45 g kristálycukor?
- Külföldről mekkora mennyiségű élelmiszer hozható be saját részre?