Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kredit csalás áldozata lettem, sorstársak keresése fórum

Kredit csalás áldozata lettem, sorstársak keresése (beszélgetős fórum)


Kérem, segítsenek, ugyanis egy olyan bűncselekményt, csalást követtek el velem szemben, melynek rajtam kívül nagyon sok sértettje lehet.


A bűncselekmény előzménye, hogy a WhatsApp internetes alkalmazáson keresztül 2024. január 7-én keresett meg személy, aki bemutatkozott, és a PBJ Marketing Ügynökség munkatársának adta ki magát. E személy olyan munkát ajánlott, melyet otthon, Telegram csatornán keresztül, szabadidőben lehet végezni, és amellyel legálisan jelentős jövedelemkiegészítésre lehet szert tenni. A munka lényege azt lett volna, hogy YouTube-csatornákra feliratkozom, különböző online feladatokat végzek el, és ebből lesz jutalékom és közben befektetői feladatokat végzek PBJ Marketing Ügynökségnek.


A kezdetekben minden legálisnak tűnt, ugyanis a jutalékom egy általam létrehozott Telegram pénztárcába lett elutalva USDT kriptovalutában, majd egy idő után, az a személy, aki megkeresett először, meggyőzött arról, hogy sokkal több jutalékom lehet, ha a saját pénzem is befektetem.


Ez el is kezdődött, amikor is pár hét múlva úgy, hogy az összes eddigi életem során félretett pénzemet elutaltam oda, ahova kérték.


Azonban szintén pár hét elteltével, amikor a jutalékom és a saját befizetett pénzem vissza szerettem volna kapni, különböző indokokkal újabb és újabb pénzösszegeket csaltak ki tőlem arra hivatkozással, a jutalékot és a befektetésem csak azt követően fogom visszakapni, ha ismét fizetek.


Amikor már kezdett gyanússá válni a dolog, megkerestem az internetem a PJB Marketing Ügynökség honlapját, felhívtam őket, s azt a tájékoztatást kaptam, hogy a PJB Marketing Ügynökség soha nem végzett semminemű tevékenységet sem a WhatsApp-on, sem pedig más internetes csevegő szolgáltatáson.


Miután nyilvánvalóvá vált, hogy csalás áldozata lettem, feljelentést tettem a Budapesti Rendőr-főkapitányság Gazdaságvédelmi Osztályán, és a nyomozás ugyan elrendelésre került, ellenben az eljárás át lett téve a Váci Rendőrkapitányságra, ahol azt felfüggesztették.


Abban az esetben, ha bárki olyan olvasná e bejegyzésem, akit hasonló módon károsítottak meg és emiatt Budapesten nyomozás is folyik, kérem, írjon nekem!


Az e-mail címem: aldozathungarian@gmail.com

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook