Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztelőre illik ajándékot vinni? fórum

Keresztelőre illik ajándékot vinni? (tudásbázis kérdés)


okt. 17. 19:30

Fiam, 1 éves volt, pénzt kapott, mi megvendégeltük a keresztanyát.

- csak megjegyzem, hogy a fiam már régen nagykorú, de a keresztanya helytállására - helyettem - eddig még nem volt szükség.

Bennem a keresztszülői felelősség fel sem merült, csak adm okokból kértem meg a barátnőmet. Különben már a 90-es évek elején hiánycikk volt a protestáns potenciális keresztszülő, engem már óvódában kértek, hogy vállaljam el. Egy keresztgyerekem van, tényleg nem találtak senmki alkalmas keresztszülőt, és nem akartam hogy a lelekemen száradjon,m hogy ne m sikerült a fiút megkeresztelni ( a ref. egyház e téren elég merev )



f

okt. 17. 17:46
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
okt. 11. 10:23
igen illik.
11. papája (válaszként erre: 10. - Violet18)
okt. 11. 10:18

A keresztszülők a megtiszteltetést hálálják meg az ajándékokkal, illetve ezzel bizonyítják, hogy jó keresztszülők lesznek. (állítólag)


Részemről elavult intézménynek tartom az egész keresztelősdit. Nálunk már 2 generáció óta nem is működik. Miért vállaljak felelősséget, esküvel más gyerekéért ? Nyilván segítek, ha kell, de érezzem ezt kötelességnek. Miért áldozzak anyagilag egy életen át, mert "így szokás"!

Miért neveljem kereszténynek, ha magam sem hiszek benne ?

Mivel már a család fiataljai nem vették fel a keresztséget, ezért ők már nem is lehetnek keresztszülők, szerencsére, így megússzák az esetleges felkéréseket is.

Gyerekeim nem esküdtek templomba, mert előtte keresztelkedni kellett volna.


Van ismerősöm, akik szerették volna megkeresztelni a gyerekeiket, de egyszerűen nem találtak rá balekot, így elmaradt a ceremónia.


Összességében az a véleményem, hogy úgy legyen valaki keresztszülő, hogy vállalja annak minden nehézségét is, vagy sehogy.

10. Violet18 (válaszként erre: 9. - Papája)
okt. 11. 09:59
Igy van, anyagi és mindenféle téren felelősség. Pont ezért tartom gáznak h elvárás. Nem elég ha igent mondok? (Bár mondjuk én mind a 2x nemet mondtam)
okt. 11. 08:48

Nem csak hogy illik, hanem elvárás is, legalább is felénk.

Régebben arany fülbevaló a kislányoknak, aranynyaklánc a fiúknak. Mostanában inkább a babakocsit, kiságyat, vagy egyéb bababútort felszerelést vesz a keresztszülő.

A keresztkomaság nem csak nagy felelősség, hanem nagy anyagi áldozat is egy életen át. Ha a szülőkkel bármi töténik, az árva keresztgyereket a keresztszülő neveli fel, jó esetben.

Amennyiben a keresztszülőknek nem születik gyerekük, akkor jellemzően a keresztgyerek lesz a keresztszülők örököse.

okt. 11. 07:14

Amikor a gyerekeinket keresztelték, ők mindketten kaptak ajándékot a keresztszüleiktől, de mi is adtunk nekik.

Legjobban annak a fényképalbumnak örültek, amikben már voltak fotók a gyerekek addigi életéről (kisfiú 3 éves volt, kislány kb 3 hónapos), és azóta karácsonyra mindig hívatok elő nekik az elmúlt évből képeket, hogy bővíteni tudják az albumot.

7. Violet18 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
okt. 10. 19:55
Szerintem elég az a felelősség amit ezzel elvállaltál egész életedre.... 😱🫣
okt. 10. 18:06
Igen, a babának.
5. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
okt. 10. 17:55
Igen, nagyon is! A babának természetesen.
4. Anyagi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
okt. 10. 17:01

A babának igen!

Én annak idején egy kis ezüst poharat kaptam, amire rávésték a nevemet.

Aztán alája írattam a fiamét és őt is abból keresztelték meg!

3. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
okt. 10. 16:46
A babának igen.
2. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
okt. 10. 16:45
Nálunk a babának szokás ajándékot vinni. Szülőknek, nagyszülőknek nem.
okt. 10. 16:29
Sziasztok! A barátaim felkértek, hogy legyek a babájuk keresztanyja és szeretnék érdeklődni, hogy a keresztelőre illik ajándékot vinnem a babának, a szülőknek vagy a nagyszülőknek? Nagyon köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook