Kasztok, avagy iskolás csoportok (beszélgetős fórum)
Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kasztok, avagy iskolás csoportok
Emlékszem rá már korábban elolvastam, csak nem szóltam hozzá.
Butaságra vall valakiről a családja alapján véleményt alkotni. Attól, hogy a szülő link, nem biztos, hogy a gyereke is az, mint ahogy sajnos a fordítottjára is akad épp elég példa: nagyon tisztességes, becsületes szülők gyerekeiből nem ritkán válik bűnöző, de legalábbis deviáns magatartású ember; esetleg a "barátok" hatására.
Na igen, aki nem alkuszik az lesz a különc. Pedig ha a többség látná magát kívülről...
Középsuliban voltak elborult dolgaink. Alakítottunk egy kis házi lovagrendet Camelot mintájára de 3d-ben. A Gömbasztal Lovagjai lett a neve. Becsület és udvariasság. El lehet képzelni a "népszerűségét".
Én is azok közé tartozom, akik nem hisznek el semmit...
Jó, hogy nem tudnak engem irányítani, népbolondító dolgokkal elvakítani, de még is rossz, mert nem igazán tudok ezáltal beilleszkedni a társadalomba (nem is akarok, ha ezen múlik), hülyének néznek, mert valami nem érdekel és műveletlennek is tartanak, mert pl. nem nézem a való világot...
Suliban elég különc voltam, nem érdekelt engem olyasmi, mint a többi lányt, pl. az akkori divatos együttesek. Ha jól tudom, a Shyghys (nem tudom, jól írom-e) volt a divat. Mindig azt mondtam, ha kérdezték, mi a kedvencem, hogy ez, pedig egy db zenét nem hallottam tőlük. :D
Én is voltam így ahogyan te, egy cikkemben írtam egy nálam jobb módú családról, és az édesanyáról, aki megvádolt. Ha van kedved olvasd el majd.
Én azokat az embereket becsülöm nagyon, akik bár szegényebbek, de mégis tiszták rendezettek és becsületesek.
Manapság ahogyan megfigyeltem a gazdag csemetéket elég elkeserítő a helyzet. Megkapnak mindent, mégsem becsülnek meg semmit, azt a ruhát például, amit tízezer forintért vettek, úgy tekintik mint valami otthoni cuccot. Persze tisztelet a kívételnek mindíg hozzáteszem, vannak emberek akiknek nem megy el az esze a pénztől.
Ezek egyáltalán nem gyerekes dolgok. Sajnos egész életünk folyamán találkozunk kasztokkal, csoportokkal, klikkel, kinek mi tetszik.
Legelőször 8 éves koromban tapasztaltam meg, hogy van csoport, ahonnan igencsak kilógok. Meghívott egy gazdag család a csemetéje szülinapi bulijára. Hú, de pocsékol éreztem magam! A lakásuk valóságos palota volt a mi szegényes otthonunkhoz képest. A legdrágább ruhákba öltöztetett kislányok közül rettenetesen kiríttam a tiszta, de kopott öltözékemmel. Soha többé nem mentem közéjük.
Másodszor felnőtt koromban szembesültem azzal, hogy sokaknak mi sem természetesebb a '80-as években, mint hetente kijárni Bécsbe a nagybevásárlást elintézni, meg oda vinni a gyerekeket a vidámparkba.
Ezek az emberek sajnos máshogy is viselkednek (már gyerekkorukban is) azokkal, akik nem olyan jómódúak mint ők. Mintha legalábbis nem volnánk ugyanolyan értékesek mint ők. Ez nagyon bántó tud lenni.
Kedves Arianne113! A téma korántsem gyerekes, a pszichológiának régóta tárgya a csoportok pszichológiája a csoportdinamika.
Nagyon sok klassz elmélet született már erről. Ha érdekel a téma a neten is találsz sok hasznos dolgot, pl. a csoportdinamika.lap(pont)hu-ról elindulva.
Halihó!
én jelenleg is ebben a korban vagyok és ezzel szenvedek, nálunk is kb ezek a klikkek vannak meg, bár a bulis-drogosok között vannak lányok is..Ami furcsa az egészben, hogy én azt hittem, itt Németországban nincs ilyen.Mondjuk erős keveredés van a kasztok között, szóval igazából mindenki mindenkivel jóban van, de mégis, ha nem mész el minden héten bulizni, akkor nem tartozol közéjük, ha nem jársz minden nap shoppingolni akkor sem, szóval ez olyan mintha lennének kritériumok..
Egy kaszt van ami viszont itt ki van utálva, a gothok/methalosok ahogy ők mondják.Nos nekem a legjobb barátnőm köztük van, úgyhogy ez nem fog visszatartani attól hogy jóban legyek velük, én így igazából mindenhova tartozom és sehova sem.Remélem később ebből nem lesz problémám:O
Nagyon lényegre törő a cikked.
Szuper!!!!
Nagyon tetszett amit írtál!Én egy egy elég jó hírű gimiben érettségiztem, ugyanígy meg lehetett találni a csoportokat!Ami az érdekes, hogy én is kilógtam mindegyikből:( Valahogy, talán pont emiatt, nem is éreztem jól magam az "alma-materben"
Főiskolára kerültem és ott már nem volt ez meg:)
Lehet, hogy csak az általános és középiskolára jellemző tünet ez? Amikor még az otthonról hozott hatás és a kialakulatlan személyiség produkálhat ilyen légkört?
Nagyon tetszik, amit írtál.
A lányom, amikor bekerült a nyolcosztályos elitgimibe, én már az első félév után rendszereztem magamban, a meséi alapján a lányokat.
1. Barbie csapat (jaj, letört a műkörmöm, elkenődött a sminkem, ja, mindez ötödikben.)
2. Vagány lányok (fiúsak, csúnyán beszélnek, minden második szavuk b...-meggel kezdődik)
3. Szolidak (lányom is köztük van, jól tanulnak, jókedvűek, kedvesek, ).
Érdekes, a három csoport nem vegyül egyáltalán, de undorkodás sincs közöttük, csak éppen annyira különböznek, hogy témájuk sincs, ami közös lenne.
A fiúknál viszont nincsenek klikkek, ők aztán egy húron pendülnek mindenben, legalábbis a lányomék osztályában. Ott minden fiú egymásnak a haverja, egyik szünetben péppé verik egymást, másik szünetben együtt röhögnek:))
Én is észrevettem, hogy vannak ilyenek. Középiskolában is és az egyetemen is valahol a 2. kaszt körül lehetek - ezzel kapcsolatban az, hogy valaki okos-e az nézőpont kérdése :) Hát igen, visszagondolva, sokat szívtam amiatt, hogy nem tartoztam bele a szép és gazdag körökbe, nem voltam soha az elit tagja. És nem is akartam az lenni, de valamiért szinte elvárás volt, hogy a "közösség" tagja légy, különben jött a cimkézés és kiközösítés. Aztán 1-2 éven belül (itt középsulit értem) azért kialakult egy olyan baráti kör, ahol hasonló lányokkal kezdtem barátkozni, és mi, öten, hatan összetartó kis csapat lettünk :)
A vicc az, hogy akik akkoriban lenéztek és megszóltak, hogy miért nem sminkelem magam erősen, miért nem járok "trendi-cukcsi" ruhákban, miért van különc hobbim, nagyjából mára mind egy kicsit észhez tértek :) De hát ezekkel a dolgokkal szinte mindenhol szembesül az ember. Ezt túl kell élni, és le kell .... hogy más mit gondol, vagy milyennek lát :)
Elgondolkoztam, vajon érdemes-e felnőtt embereknek ilyen gyerekes témájú cikket írni?
Bizony érdemes.
Nem csak iskolákban vannak ilyen csoportok, hanem felnőttek között is.
Erről és saját tapasztalatomról szól ez a cikk.
Ugrás a teljes írásra: Kasztok, avagy iskolás csoportok
További ajánlott fórumok:
- Vegyes csoportok az oviban
- Gyülekezeti csoportok, összejövetelek
- Facebook csoportokba jelentkezés nélkül is beléptetnek?
- Face csoportok
- Facebook marketplace hirdetéseket miért nem tudok csoportokban is megosztani?
- Facebookon hol állítom be, hogy a kedvencek, a csoportok, a követések ne látszódjanak, ha valaki megnézi a névjegyemet?