Karcsún és jóllakottan (beszélgetés)
A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
Az aszpartam sztoriról azt hallottam a TV.ben, hogy ezt a cikket megírták emberek bizonyos okból, és a cikk repül országról országra, nincsenek határok. Alapja nincs a dolognak.
Én kb. 1 évvel ezelőtt kaptam egy igen veretes lehúzást az azpartamról, és utánna minden terméket likvidáltam amiben megtaláltam.
Két kutató srác beszélt ezekről a "kacsa cikkekről". Ők azt kutatták, ki miért, milyen érdekből ír, terjeszt, elképesztő, felháborító dolgokat. Miaz indító ok.
Olyan mint pl. a "szerv kereskedés" a Margit szigeten
Egy valamire való cikk végén ott szerepel pontokba szedve a felhasznált kutatások pontos neve, megjelenési dátuma, a kutatók nevével.
Amíg ez nincs, addig csak bulvár. Egyébként mind a két cikk megmosolyogtató :)
Figyelj, nem szeretnék vitázni veled, egyed, ha szeretnéd, én inkább kikerülöm!
Ne fáradj a cáfolgatásokkal, Amerikában például egy-két államban már be is tiltották, nem is értem, hogy nálunk miért is engedik...
Van itt összesen vagy 4 cikk az aspartamról. (Ebből 2 teljesen pozitív véleménnyel van róla, egy pedig nevetséges ostobaságokat állít)
Idézd be kérlek valamelyik mellékhatást, vagy azt, hogy miért "káros az egészségre". Ha tudom megcáfolom! De kérlek konkrétumokat írj (mit okoz és miért)
Ha elolvasod az itt fellelhető cikket, akkor nemcsak a vizet tartja vissza, egyéb mellékhatásai is vannak...
De Te tudod, ahogy érzed, egyed, igyad, itt a nagytöbbség nem él vele.
Tán a koffein?
Egyébként az étvágyamat tényleg elveszi, ezért nem is szoktam light-colát inni versenydiétában.
De volt, hogy 5% testzsírt elértem úgy, hogy mindennap aspartamot raktam a kávéimba, light colát ittam stb.
Az utolsó héten hagyom csak el (azt figyeltem meg, hogy a bőr alatt visszatart egy kevés vizet)
Köszönjük. De tudod, jobb félni...
Bár mondjuk annó a cola light - függőségemet mással sem lehetett magyarázni, mint a benne rejlő aspartammal. Visszatartja a fogyást is... Szóval szerintem inkább nem ajánlott, akármit is írnak a hivatalos kutatási eredményben.
mi van azzal aki nem ert angolul-mint en sajnos!!!
Jo lenne ha gergoke leforditana!:)))
Az itt megtalálható cikk az aspartamról eléggé "bulvár jellegű". Az elmúlt 40 évben több száz kutatést végeztek ezzel a vegyülettel.
Élnek a földön olyan emberek, akiknek a szervezete a fenilanalint nem tudja lebonatani (ez az építőköve az aspartamnak). Ez egy betegség, ha minden igaz fenilketonuria a neve. Az ő esetükben okozhat (és okoz is) problémát ez az édesítőszer. Egészséges emberekre viszont teljesen ártalmatlan (a tudomány jelenlegi állása szerint)
Egy kis idézet, igaz angolul:
There is also the lesser constituent of aspartame, methanol, or “wood poison” as one anti-aspartame author refers to it. Methanol poisoning is very serious; however, becoming poisoned by methanol from aspartame would be quite challenging since aspartame doesn’t appreciably raise blood levels of methanol [1]. Not to mention many foods, like tomato juice, contain far more methanol than aspartame; however, some critics counter this with the argument that these foods also contain an “antidote,” ethanol. This is laughable and demonstrates a poor understanding of how ethanol acts as an antidote. Methanol itself isn’t toxic. It must be converted to a toxic substance, formestate, by alcohol dehydrogenase—an enzyme that also acts on ethanol. The way ethanol works as an antidote is by overwhelming the enzyme system with an alternative substrate. The medical dose of ethanol is 7.5 ml/kg. So unless you are drinking your glass of tomato juice with a fifth of vodka (Bloody Mary anyone?) you aren’t getting the antidote effects of ethanol.
[1]20. Stegink LD, Filer LJ Jr, Bell EF, Ziegler EE, Tephly TR. Effect of repeated ingestion of aspartame-sweetened beverage on plasma amino acid, blood methanol, and blood formate concentrations in normal adults. Metabolism. 1989 Apr;38(4):357-63.
Ez egy hivatalos kutatás eredménye, bárki ellenőrizheti.
Inkább gyümölcstea, semmi nem kell hozzá, nincs benne aspartam sem, nincs hozzáadott cukor... stb.
Elolvastad a cikket? Ott a válasz... Én inkább nem kísérletezem vele.
mérlegelni kell...
Aspartam vs cukor, akkor százszor inkább aspartam.
Egyébként megoszlanak a vélemények. Klinikai kutatások alapján nem káros, csak iszonyú mennyiségben. (persze, szakmámból kifolyólag rengeteget olvastam a témában pro és kontra is. Per pillanat azon a véleményen vagyok, hogy ésszerű keretek között használva nem káros)
Igen, ez is nagyon jellemző volt rám, de a munkám is és a szerelem is a géphez köt, így a Tvt nem nézem már, úgyhogy TV előtti evészet is csak hétvégén van, ha mondjuk ebédelek, de ez is ritkaságszámba megy manapság. :)
De persze olyat szoktam enni, amit lehet.
Meg tudjátok mi a baj még, felfedeztem, hogy bedobálom a kaját, mert sajnálom rá még az időt is. Persze mostanában étvágyam se sok, így nincs is igazán késztetés a nasira se...
Tudom én, de általában az idegességgel párosul. Ha ideges vagyok, akkor ennem kell azaz rágni valamit, nos mivel chips rendszeresen van itthon, mindig ahhoz nyúltam :(((((.
De manapság munkába temetkezem inkább...
A dühöngés nem intelligens magatartás.
Ilyet csak autóban, zárt ablakok mellett vagyok képes előadni.
Akkor is leolvassák a számról mit mondok :)))
Ez mennyire jó cikk :), köszi.
Ami rám jellemző:
"- Harag:
Majd szétvet a méreg, ám mégsem szólsz semmit – inkább teletömöd magad édességgel. Pedig az édességtől csak hízni fogsz, ráadásul ugyanolyan feszült maradsz. Tehát: dühöngj inkább – és ritkábban kap el a nassolhatnék. "
Bár én chipsszel adom elő, nem csokival...
A másik: "- Fáradtság:
Teljesen kimerültél, és nem tudod, mi lehet az oka. Így aztán enni kezdesz. Vegyél inkább egy illatos fürdőt! "