Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jelenleg mi a legjobb béltisztító? fórum

Jelenleg mi a legjobb béltisztító? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. Marcius15 (válaszként erre: 21. - Alnisa)
aug. 1. 06:43
csak a gyomorfekélynek nem
40. fortissimafingus (válaszként erre: 38. - Dornbirn)
jún. 17. 17:43

"a gasztrosok akiknél voltam az intolerancia eredményeket teljesen figyelmen kívül hagyták"

Én is csináltattam ételintolerancia-tesztet, és az egyetlen ténylegesen pozitív érték (ami intoleranciát jelez) a tojásfehérjére jött ki, de a tojás nem okoz nekem semmilyen emésztési panaszt.

A másik, amire a normálisnál magasabb érték jött ki, de csak enyhén pozitív eredmény, a sörélesztő, és a sörre, főleg bizonyos típusú sörökre tényleg intoleráns vagyok, mert nagyobb mennyiségben hasmenést okoz. De hogy tényleg a sörélesztőre vagyok intoleráns, vagy valami más összetevőre, azt nem tudni.

Szóval 1 ide, 1 oda, a fene tudja, hogy mennyire érdemes ezeket figyelembe venni...

Szerintem az ételintoleranciák kiderítésében muszáj a saját megfigyelésekre alapozni. Ez hosszabb időt is igénybe vehet, mivel a problémás étel/ital nem azonnal okoz panaszt, hanem halmozódik a hatás. (Nekem eltartott egy évig, mire rájöttem, hogy a sörrel van gondom.)


"...de azt nem tudják, hogy összefüggésben van-e a panaszaimmal"

Ha kicsi a bigyó, akkor nem valószínű. Nekem is van egy epepolipom, semmi gondot nem okoz.

39. 1a7810dfaf (válaszként erre: 38. - Dornbirn)
jún. 11. 09:25
Tudom, hogy nehéz. Igazából ezeket magánban kellene megcsináltatnod. Ez így abszurd, hogy csak szenvedsz éveken át.
38. Dornbirn (válaszként erre: 24. - 1a7810dfaf)
jún. 7. 21:33
Köszi, a gond az például, hogy a gasztrosok akiknél voltam az intolerancia eredményeket teljesen figyelmen kívül hagyták. Cukor nem volt gond az eredményemnél. Epekő/epepolip: ezt próbáltam kiszűrni, de itt ebben a magyar egészségügyben nehéz, először több éven keresztül azt mondták, 6 hònap várakozás után a hasi UH-ra, hogy epekő amit műtéttel ki kell venni, az utóbbi hasi Ultrahangok után meg azt mondják, hogy polip, de azt nem tudják, hogy összefüggésben van-e a panaszaimmal. Tehát azt is nehéz megállapítaniuk, hogy kő vagy polip, nem hogy ebből bármi következtetést is levonjanak.
37. Dornbirn (válaszként erre: 28. - Fortissimafingus)
jún. 7. 21:26
Köszönöm. A fűszeresek érzem, hogy nekem sem jòk, kávét nem iszom, de nagy teás vagyok.
36. Ágio8405 (válaszként erre: 22. - Fülemüledal)
jún. 6. 22:06
Pont ezt akartam én is ajánlani.
35. andi6020 (válaszként erre: 34. - Timycat)
jún. 6. 18:46
Az én dokim is felesleges drága hülyeségnek tartja az iGg teszteket.
34. timycat (válaszként erre: 31. - Andi6020)
jún. 6. 18:25

Csak megerősíteni tudom, kiegészíteném az ételallergia vizsgálatokkal.


A gasztrosok, immunológusok szerint ha nagyon sok pénze van az embernek el lehet menni ilyenekre, az eredményt lefűzheti, elteheti, nézegetheti. Kb annyit ér, az orvosok kezdeni semmit nem tudnak vele, mert még nem tart ott a tudomány, sok a falsh pozitív, a falsh negatív és az értelmezhetetlen, ellentmondó eredmény.


A gasztrosom szerint az orvostudomány a "tűz feltalálásánàl" tart az emberiség történetére levetítve.

Mindezt nagyon sok pénzért megtudtam 😂

33. andi6020 (válaszként erre: 32. - Simple)
jún. 6. 18:07
Alkalmi vétel 🤣
32. simple (válaszként erre: 31. - Andi6020)
jún. 6. 18:01
Köszi a választ. Mi pont a Mind klinikát néztük, és ott elvileg van utána orvosi konzultáció, kielemzik az eredményt, és a hogyan továbbban is segítenek. És ott "csak" 160 ezerbe kerül.
31. andi6020 (válaszként erre: 30. - Simple)
jún. 6. 16:56

Valami orvosféle (?) tartott nekem online konzultációt. Olvasott abból az 50 oldalas akármiből, amit emailben kaptam. Ha kérdeztem annyit mondott, hogy menjek gasztrós dokihoz.

Sok link orvos után végre kifejezetten jó a belgyógyász gasztrós dokim. Ő mondta, hogy nem tudnak az eredménnyel mit kezdeni, nem tartanak még ott.

Futottam köröket. Más, mikrobiommal foglalkozó intézmény meg nem foglalkozik a máshol készült lelettel, csak a hozzájuk járó, ott mintát adó betegek leleteit értékelik ki. Mint pl a Mind klinika, de sorolhatnám.

Lehet, hogy náluk van ennek értelme, de a Synlabot mikorobiom tekintetében kerülje el mindenki!

30. simple (válaszként erre: 29. - Andi6020)
jún. 6. 16:21
De jó, hogy ezt olvastam, pont most akarunk ilyet csináltatni. Hogy érted, hogy nem tudnak vele mit kezdeni? Ott ahol megcsinálják a vizsgálatot, elvileg kéne lennie egy orvosnak, aki kielemzi az eredményt nem?
29. andi6020 (válaszként erre: 22. - Fülemüledal)
jún. 6. 16:17
Azzal nagyon kell vigyázni, hogy hol csináltatja meg az ember. Az orvosok még nem tartanak ott, hogy az eredménnyel bármit is kezdjenek. Én megcsináltattam a Synlabnál. 180.000 ft. Ha nem törné a nyomtatópapír a fenekem, kitörölhetném vele, annyit ér. Így annyit sem.
28. fortissimafingus (válaszként erre: 27. - Dornbirn)
jún. 6. 15:40
Fűszeres, zsíros dolgokat, alkoholt kerültem, később a kávét is, gyulladás elleni gyógyteákat ittam.
27. Dornbirn (válaszként erre: 18. - Fortissimafingus)
jún. 6. 13:32
Miket ettél a diéta során? Nemrég olvastam, hogy a kelkáposzta is okozhat refluxos panaszokat, egyáltalán nem gondoltam volna.
26. Dornbirn (válaszként erre: 23. - Fülemüledal)
jún. 6. 13:30
Sajnos ez ìgy van. Magyar egészségügy.
25. Dornbirn (válaszként erre: 22. - Fülemüledal)
jún. 6. 13:29
Köszönöm, de erről még nem hallottam, utánajárok.
24. 1a7810dfaf (válaszként erre: 1. - Dornbirn)
jún. 6. 09:30

Érdemes lenne kiszűrni az allergiákat, betegségeket és intoleranciákat, valamint a cukorbetegséget, epekövet, inzulinrezisztenciát.


Ha azok közül egy sincs, akkor sem hasmenés-kúrára, hanem a mikrobiom egyensúlyának visszaépítésére van szükség. Annak útja a napi fél kg, nagyon változatos friss zöldség elfogyasztása, rengeteg víz, no cigi, no pia, no cukor (vagy minimális), no ultrafeldolgozott élelmiszerek, valamint megfelelő mennyiségű víz elfogyasztása minden nap és rendszeres sport.


Onnan tudod, hogy kiegyensúlyozottan és változatosan táplálkozol, hogy nincs emésztési zavarod.

jún. 6. 08:44
Nagyon rossz lehet folyamatos diszkomforttal élni úgy, hogy mindenki mást mond, drága és kellemetlen vizsgálatokat végeznek és végül nem tudják megállapítani az okát sem. Borzasztó.
22. fülemüledal (válaszként erre: 7. - Dornbirn)
jún. 6. 08:43
Mikrobiom székletből? Tudom, drága, de mostanában azt mondják, ez mindent megmutat.
21. Alnisa (válaszként erre: 1. - Dornbirn)
jún. 6. 08:08

Vagy inkább tudni kellene mi okozza. Én pl a tejtermékeket nem bírom, a laktózmentest sem. Folytonos teltségérzetet, felfújódást okoztak. Illetve nagyon kevés húst eszek, ez még rengeteget segített.

Illetve még a glutén szokott a ludas lenni.

Ami még segít, mindent reggel egy nagy pohár vízbe szűretlen almaecet, kb 1 ek-al. Nagyon jót tesz az epének, májnak.

20. Dornbirn (válaszként erre: 17. - Andi6020)
jún. 5. 22:13
Nem szedek Normixot, eddig még ezt nem mondták, hogy szedjem.
19. fortissimafingus (válaszként erre: 13. - Dornbirn)
jún. 5. 22:04

Én mennék az újabb tükrözésre. Van, akinél nem sikerül kimutatni az IBD-t elsőre. Fontos, hogy vegyenek mintát az ileumból.

De ettől még nem biztos, hogy IBD. Lehet ételintolerancia, IBS, diszbiózis.

18. fortissimafingus (válaszként erre: 17. - Andi6020)
jún. 5. 22:00
Azért van, amikor kell a savlekötő, persze csak kimutatott reflux/gyulladás esetén. Nekem gastritisem és duodenitisem volt, nem akartam PPI-t szedni, de hiába diétáztam, nem segített, csak a PPI. Nem kellett sokáig szednem.
17. andi6020 (válaszként erre: 16. - Dornbirn)
jún. 5. 21:39

Kellene egy jó doki. Olyan semmiképp, aki PPI vel töm. Az én dokim mereven ellenzi ezeket.

Normixot szedsz? Ha igen, milyen időközönként?

16. Dornbirn (válaszként erre: 14. - Utolsó betyár)
jún. 5. 21:33
Mostanában nem vagyok az.
15. gyöngy:) (válaszként erre: 12. - Andi6020)
jún. 5. 21:22
De jó, örülök!
14. Utolsó betyár (válaszként erre: 13. - Dornbirn)
jún. 5. 21:06
Mennyire vagy stresszes?
13. Dornbirn (válaszként erre: 11. - Utolsó betyár)
jún. 5. 21:05
Az egyik gasztronterológus IBD-t feltételez, ez alapján újabb vastagbél tükrözést javasol ennek kiderítésére, azt mondja ez nem reflux, a másik meg refluxot feltételez és felírta az Acilesolt, mint savcsökkentőt.
12. andi6020 (válaszként erre: 10. - Dornbirn)
jún. 5. 20:59

Hát de akkor totál kiürült a beled. Segített?

Engem lassan 2 éve kezel a doki, és már majdnem a régi vagyok. Tüneteink sokban egyeznek. Sibo, Ibs, fruktóz mal, reflux, rekeszizomsérv, volt itt minden.

Lassú a gyógyulás, de már látom az alagút végét.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook