Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolakezdés, de miből? fórum

Iskolakezdés, de miből? (beszélgetős fórum)


1 2 3
70. Enissa
aug. 12. 20:34

Most találkoztam vele, talán kicsit ideillik.

Uriel-Luzbel Lilith Samael

Hamarosan kezdődik az iskola, és szeretnék kérni tőletek egy szívességet..... Üljön le a gyermekével 5 percre, és magyarázza el neki, hogy soha nincs ok arra, hogy valakit a magassága, a súlya, a bőrszíne, az otthoni élete vagy az általa kedvelt dolgok miatt gúnyoljon ki.

Magyarázza el, hogy semmi rossz nincs abban, ha minden nap ugyanazt a cipőt viseli.

Magyarázd el, hogy egy használt hátizsák ugyanolyan álmokat hordoz, mint egy új.

Tanítsd meg nekik, hogy ne zárjanak ki senkit azért, mert "más".

🧩🧩🦻🧏♿️♿️🕶️🧑‍🏫

Magyarázd el nekik, hogy a kötekedés fáj, és hogy az iskolába azért kell járni, hogy TANULJUNK, NEM azért, hogy versenyezzünk vagy negatívumokat terjesszünk.

Emlékeztesd őket, hogy vannak gyerekek, akik nem szerető családba mennek haza, ezért fontos, hogy kedvesek legyenek -

.Az oktatás otthon kezdődik.

Az értékek és az empátia az, ami manapság hiányzik!


Ln még hozzátenném, nem ártana erről az iskolában is beszélni, pontosan azért, mert nem mindenki megy szerető, megértő családba haza.

69. jooeva (válaszként erre: 67. - Enissa)
aug. 12. 19:31

Sokszor valóban a szülők nem megfelelő látásmódja ragad át a gyerekre...

Én is mondtam már többször, hogy igenis jó az egyenruha, egységesít...

Régen ezt a mi világunkban köpenynek hívták...de hozzá kell tenni, utáltuk is rendesen.

Még '92-93-ban is megkövetelte egynémelyik tanár a középsuliban.

68. nadjamami (válaszként erre: 61. - Flóra76)
aug. 12. 18:28
Nálunk is ugyanez a helyzet 9. osztályos lesz, füzetek, tollak ez kb 5-6000 ft volt, na a ruházkodás és a külön matek meg angol az hatványozottan elég sok...
67. Enissa (válaszként erre: 66. - ,zumba)
aug. 12. 10:46

Általában a szülők sulykolják a gyerekeikbe, hogy te jobb vagy...

Újgazdag szomszéd, cseszte le a lányát az utcán, hogy nem mondtam már ezerszer, ne barátkozz szegény lánnyal?!!!


Amikor évekkel ezelőtt felvetettem, hogy milyen jó lenne követni azon országokat, ahol egyenruha, táska van, lehurrogtak, milyen vagyok már, pedig milyen szépek az egyenruhák, ja és nincs olyan, hogy egyiken 5 ezer forintos cipő van, a másikon meg 200 ezres.

Legalább a suliban a ruha, cipő, táska, tolltartó miatt nincs különbség.

De pont a szülőknek nem tetszett ez.

A játszón sem a gyerekek kezdik csúfolni a furcsább nevű gyereket, hanem a szülők, egy 2-3 évesnek teljesen természetes a másik neve, színe stb.

66. ,zumba
aug. 12. 10:30
Különböző anyagi körülményekből kerülnek össze a gyerekek az iskolába. A kedves szülők leülhetnének és elmondhatnák a gyermeknek, hogy nem szabad azért csúfolni a másik osztálytársat mert nincs felirat a cipőjén, pólóján, nem a legújabb telefonnal rendelkezik. (majd szeptembertől kevesebb idő jut már hasonlígatni a telefonokat.) Mindig voltak módosabb családok, csak ezzel nem kellene felvágni, és ezt elültetni a gyerekbe.
65. Enissa (válaszként erre: 64. - Channa*)
aug. 11. 18:14

Nem a könyvekről van szó, hanem pl. 3 szögletű ceruza, bizonyos fajta gyurma, ecset, vízfesték, tempera, rajzlap, tornaruha, cipő, váltócipő, csomagoló, tartódobozok ,amik a suliban maradtak.

Megtehettem, megvettem.

Egy jobb tolltartó is növelte az örömüket, vagy táska.

És nálunk megérte ez a fajta

befektetés is.

64. Channa* (válaszként erre: 63. - Enissa)
aug. 11. 17:36

Lehet, hogy hülyeség, de soha nem érdekelt, hogy az iskola milyen márkát kér. Igazi rotring ceruzát egyszer adtam a gyereknek és valaki le is nyúlta, így többet csak utánzatot kapott.


Azzal sem tudott a tanár meghatni, hogy bizonyos kiadású Gőgös Gúnárt szeretett volna. Szerintem teljesen megfelelő az, amit még én is használtam. Miért kellett volna megvennem azt, amit kért több ezer forintér, ha van? Kicsit húzta az orrát, de igazán nem tudott magyarázatot adni arra, hogy miért akar más kiadást...


De ugyan ez volt a kötelezőkkel is. Meg van az is, amit én olvastam és az is, amit a férjem. Miért vettem volna egy újabbat?


Na, lényegtelen is. Mindenki máshogy csinálja. Nekem sosem került olyan sokba a suli, ahogy arról beszéltek. A legdrágábbak a könyvek voltak, mert akkor még kellett fizetni azt is.

63. Enissa (válaszként erre: 62. - Channa*)
aug. 11. 14:51

Nekem muszáj volt mindig újat venni, mert elrajzolták, színezték, festették, ha véketkenül maradt.

És az iskola mindig megmondta milyen márkát kér.

És tényleg az olcsóbb néha drágább.

62. Channa* (válaszként erre: 61. - Flóra76)
aug. 11. 14:37

Erről beszélek.

A ruha, állandó, mert kinövik, tönkremegy, stb.


De az írószer?

Nem kell minden évben új színes ceruza/filc/festék, stb. készlet.


Ezért írtam, hogy egy olyan gyereknek, aki nem most kezdi a sulit, annak vannak már cuccai...

aug. 11. 12:08

Én sem vittem túlzásba idén.11-be mennek a lányaim. Pár füzet, ceruza de főleg toll. Ennyi.

Ruházkodás egész éves projekt…😂

60. Ghost👻 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 11. 12:02

Nyolcadikba megy a lányom.

Füzeteket vettem meg.

Semmi mást.

Ruhákat amúgy is minden hónapban kap, tolltartó szerintem mèg èvekig kitart a benne levő cuccal együtt,táskát tavaly èv vège előtt kellett vennem.

Ìgy 8000 Ft volt idèn az iskolakezdés.

59. jooeva (válaszként erre: 58. - Enissa)
aug. 10. 21:10

Ez teljesen igaz.

Gyerekek mondják, hogy lassan már az is kilóg a sorból, aki nem drogozik...

Kell egy szintet tartani, muszáj.

Nevelés kérdése, hogy a gyerek ezt mennyire fogadja el.

Nálunk a cipő márkás.

Fiamnál a pólók is, de nem a legdrágábbak.

Lányom leárazások alkalmával vásárol, de ott a Wi..ed, T.mu, Sh.in... a helyi durkálók, ő onnan öltözik.

Táskából is inkább egy kicsit drágábbat, az legalább tovább tart.

De ott a bérlet, a napi kaja....

58. Enissa (válaszként erre: 51. - 55Judit)
aug. 10. 19:45

Judit, nem lehet összehasonlítani 64 évvel ezelőtt mi volt, amikor Te mentél iskolába, és azzal sem lehet, amikor a fiad volt iskolás.

Változott a világ, ha nem akarja a szülő, hogy állandó gúnytárgya legyen a gyerek, akkor valamennyire igyekszik szintet tartani.

Oly annyira elvadult a világ, hogy középiskolában akár még meg is verik azt, aki kilóg a sorból.

Piszkosul nincs ez jól, de ez van.

Akár öngyilkosságig is tudják szekálni a gyereket.

57. Flóra76 (válaszként erre: 54. - Smaragdzöld 🐉)
aug. 10. 18:39

Egyetértek az utolsó bekezdéssel főleg.

Vannak akik bár megtehetnék, mégse spórolnak, takarékoskodnak.

56. birebora (válaszként erre: 8. - Alnisa)
aug. 10. 18:38
Pedig de. Nézz utána.
aug. 10. 18:35
A régi időket a mostanival összehasonlitani nem lehet. Más világ volt akkor és más most.
54. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 51. - 55Judit)
aug. 10. 18:00

Persze. Nyilván a fizetések sem a 20 évvel ezelőttiek. De szerintem sokak fizetése nem olyan mértékben emelkedett a 20 évvel ezelőttihez viszonyítva, mint az árak.

Értem, hogy veled együtt többen a régi időkre hivatkoznak. De a régi idők elmúltak. Ami akkoriban szinte természetes volt, az mára egyáltalán nem természetes. Más világ van, nem lehet összehasonlítani (semmilyen téren) a mai korral.

Kopott táskával ma - szerintem - szégyen lenne a gyereket iskolába járatni. Nyilván nem olyanokról beszélek, akik kénytelenek kopottas táskában, viseltes ruhában járni, mert kenyérre is alig jut. Viszont az ilyen emberek között kevés az, aki becsületes munkával sem éri el azt a szintet, hogy megengedhesse magának azt, hogy a gyerekének ne kelljen szégyenkeznie a ruházata, felszerelése miatt.

Írod, hogy vannak olcsó hátizsákok. Igaz. Meg is lehet, nézni, mire jók. Iskolatáskának semmiképp. De igazad van. Sokaknak ennyi jut. Öltözködni sok helyről lehet. Igen, akár kínaiból is. Sok helyen kínai a cucc, csak kicsit borsosabb áron.


Abban maximálisan egyetértek, hogy sokaknak lehetne jobban is takarékoskodni. De ehhez pont azok nem értenek, akik "rinyálnak". 🙂

53. ssueB (válaszként erre: 40. - Anyagi)
aug. 10. 16:29

Ingyen, valóban.

De mikor az első elsős szülői értekezleten azzal kezd a tanítónéni, hogy még ezt a 2-3 könyvet rendeljétek már meg, mert jó lenne kiegészítésként, másképpen tanítja az értő olvasást, és szerintem sokkal jobb, mint amit központilag tudtam rendelni... akkor a zsebedbe nyúlsz és megveszed.


Én egyébként már hónapok óta gyűjtögetek, így alig kell most a második évre venni valamit. (a nagy aki 11-be megy, azt mondta talán csak ceruza és új körző amire szüksége van, meg műszaki rajzlap, szóval ő nem lesz nagyobb kiadás sulikezdés előtt).

Tavaly nagy volt a kezdeti beruházás, de mivel úgy alakult, ki tudtunk alakítani az elsősnek egy kis tanulószobát, ahol a kisebb tesóktól nyugton lehet, oda kellett asztal, szék, kislámpa, minden, ami szükséges. De nyilván ezekkel hosszútávra terveztünk.

52. tien (válaszként erre: 50. - Michelle.r)
aug. 10. 16:10
Oké, feltétlenül 😉
51. 55Judit (válaszként erre: 49. - Smaragdzöld 🐉)
aug. 10. 13:50

Valóban emelkednek az árak, de a fizetések se a 20 évvel ezelőttiek. Én is megértem hogy nagyon sok családnak vannak anyagi nehézségeik. Az én fiatal koromban is ez volt. Ingyen könyvet se adtak, mástól vette meg anyám a használtat, vagy kaptunk valakitől. Olyan is volt hogy más leselejtezett táskájával jártam, mert még annyira jó volt hogy nem hullott ki belőle a tanszer. És nagyon vigyáztunk, főleg mi, szegények mindenre. Ma már ha kopott a táska cserélni kell, a tolltartót is, mindenből új kell, és már telefonja is van minden gyereknek, pedig nem kötelező. Sőt hallottam hogy az iskolában be is akarják gyűjteni hogy ne azzal foglalkozzanak a gyerekek legalább ott. Sok új holmit csak azért veszenek meg a gyereknek mert másnak is van, vagy mit szólnak mások ha... És sorolhatnám.


A mai világban is lehetne jobban takarékoskodni, nem lenne ennyi rinyálás. Mint mondtam, a nagyon szegényeket persze megértem, és együtt érzek velük, mert én is tudom milyen a nincs. Amikor tényleg nincs csak a más levetett kacatja. De csak azért új holmikat venni mert a tavalyin már látszik hogy használt, kicsit túlzásnak tartom. Öltözködni is lehetne a kínaiból, vannak olcsó hátizsákok is, stb.

50. michelle.r (válaszként erre: 41. - Tien)
aug. 10. 13:32
Szólj, ha legközelebb is mennél. Mert van még néhány sztori, pl, szolgálati autó lelkészeknek, stadionok, stb.
49. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 40. - Anyagi)
aug. 10. 07:41

"Soha nem értettem, hogy mi a rosseb kerül ennyibe egy iskolakezdéskor????" - ha elolvasol néhány kommentet, akik írtak erről, rögtön megérted.


"Mindig mindent megkaptak a gyerekek, de korántsem került ennyibe!" - a saját gyerekeidről van szó? Hány évvel ezelőtt voltak iskoláskorúak a gyerekeid? Az árak évről évre emelkednek.


"Nézz körül mit és hol veszel!!!!" - abban biztos lehetsz, hogy akit húsba vágóan érint, alaposan körülnéz. Mégis gondot okozhat neki az iskolakezdés.

48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - Borian)
aug. 10. 07:29

"A gyerek nagy luxus. :-)"

...de nélkülük mit ér az élet...

47. Borian
aug. 10. 07:00

...egyre többe kerülnek. Ha nagyobb lesz, külön órák, edzések, ha egyetemista, albérlet, drága könyvek... öltözködésről nem is beszélve.

A gyerek nagy luxus. :-)

aug. 9. 21:16

Köszönöm, kedves vagy. Megoldjuk, már megszoktuk.

Nem az adomány a megoldás.

Itt bárki bajba kerül máris beindul a gyűjtés. Miért is adna az állam, ha van aki gyűjt. Gyűjt a nélkülözők zsebéből, így máris több marad nekik - szavazatvásárlásra is...


Az már főleg durva, hogy még Ónodi Henriettának is gyűjtést kezdeményeztek. Rég itt hagyta a Hazát, Kaliforniában él.

45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Channa*)
aug. 9. 21:07

Ez igen !

Itthon legyünk maga bíró, a határon túliak meg általunk eltartottak. Ja, minden pénzt megér a szavazatuk...

44. Csillagszem38 (válaszként erre: 8. - Alnisa)
aug. 9. 21:01
Jesszus, hol elsz? 🤣🤣🤣🤣🤣
43. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 9. 21:00

Sok helyen szerveznek adomanygyujtest a tanevkezdeshez, neten probalj meg tajekozodni!


Tunderpakk Alapitvany talan szervez ilyesmit

42. Anyagi (válaszként erre: 32. - Tumbo2)
aug. 9. 20:58
Persze! Mert a szomszéd oldalon a fű sokkal zöldebb!
41. tien (válaszként erre: 38. - Channa*)
aug. 9. 20:49

Csodálatos.

Most elmentem hányni...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook