Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hajnalban tudnék jót aludni, amikor kelni kell. Melegben... fórum

Hajnalban tudnék jót aludni, amikor kelni kell. Melegben... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

27. zolo
jún. 25. 15:58
A lényeg a levelekre ne menjen víz. A melegben lebegnek a hidegviztol. Reggel sem jó a levélen a víz gombásodás betegség lehet.
26. libikóka (válaszként erre: 23. - Bnedora)
jún. 20. 07:50

Amikor azt írtam hogy nem Kell mindennap,,saját tapasztalatot írtam,,persze függ a körülményektől is.

De igazad van ha csak tövet locsolunk,,nem hideggel, akkor lehet többször is.

25. bozsu55 (válaszként erre: 23. - Bnedora)
jún. 20. 07:45

Mintha kimaradt volna egy "nem"


A hideg víz ha NEM a tőre megy ,bármikor locsolhatsz. Szerintem.

24. Alnisa
jún. 20. 07:24
Locsolj este, mint az emberek nagy része.
23. bnedora (válaszként erre: 3. - Libikóka)
jún. 20. 00:13
Ebben a nagy melegben akár többször is lehet (kell) locsolni. Amennyiben a hideg víz a tőre megy, akármikor lehet locsolni.
22. Bichi (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 19. 16:57
Én ezt nem értem, ha délutános vagy, miért nem tudsz délelőtt locsolni? Saját tapasztalatom, hogy teljesen mindegy a termés szempontjából, hogy reggel, napközben, vagy este locsolok. Eleinte én is tartottam, hogy reggel, de rájöttem, hogy fontosabb vagyok magamnak, mint a palánták, és lám a növények pont ugyanolyanok...
jún. 19. 14:58

Szükség szerint locsolok. Homokos talaj és hamar kiszárad.

Ebben a nagy melegben, ha a munkám is megengedi, akkor alszom 1-2 órát.

Azt nem mondom, hogy ki vagyok pihenve, de a növények, az állatok gondozása munkával jár.

Majd jönnek még esős napok mikor lehet idebent punnyadni.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Libikóka)
jún. 19. 14:51
Ha délelőttös vagyok, akkor este locsolok, ha du., akkor hajnalban.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Libikóka)
jún. 19. 14:51
Vannak virágaim is, de nem az miatt kelek. Utálnám, ha a sok munka kárba veszne. Palántáztam, locsolgattam, ültettem, és mire teremnének tönkre mennének.
jún. 19. 14:41
Bocs. Általában az új díszkertészek szenvednek az éghajlat felismerésétől.
17. Lady Lavender (válaszként erre: 10. - Globus)
jún. 19. 14:38

Az apàmnak mániàja a fűnyíras. Sopron -Bécs volt amit oda-vissza leseggelt és a 10 körüli munkaidő a monitor előtt. Még olyan is egyhagyta a száját, hogy "de jó lehet az útmunkásoknak" :D

Pedig diákként annyira nem csípte. Mikor valaki megkérdezte őket egy aktatáskával, hogy a népi mittudomén minek dolgoznak-e a békával, azt válaszolták: "nem, pénzért". És az ipse fel volt háborodva. Hiába ajánlották fel, hogy ingyen is be lehet állni betont törni

16. 1a7810dfaf (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 19. 12:50
Miért nem locsolsz este?
15. libikóka (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 19. 12:42

Végül is meggondoltad magad?:)

Tudsz máskor is locsolni,,ne add fel a jó kis hajnali alvásod:)

14. libikóka (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 19. 12:25
Szépek ,a kert díszei,,milyen látvány már egy hatalmas cukkini ,,vagy roskadozó paradicsom,,egy csodás paprika:))
13. Lady Lavender (válaszként erre: 10. - Globus)
jún. 19. 12:17

Az apám amíg Svájcban élt naponta 2 órát beszélt a családjával, és 60 évesen megtanult gördeszkázni amíg új szabadalmat csinált. 3 már van neki, csak az eladásban nem jó.


A kis köpcös és 16 éves kora óta kopasz apám azt mondta, hogy szép lesz.

Tologatja a fűnyírót, és agyal. Nem barom. Az előtő bejegyzése már voltj

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Lady Lavender)
jún. 19. 12:11
Nem dísznövényeim vannak, cukkini, patiszon, cékla, paradicsom, paprika, zöldség, zeller stb.
11. 55Judit (válaszként erre: 6. - Globus)
jún. 19. 12:10
Nekem is, nagyon. Reggel az első hogy ágyruhában kimegyek, végig nézek mindent, bejárom a kertet. Mikor kint "molyolok" - még kimondani is imádom -, eggyé válok a kerttel. Vigyázni kell nehogy bekapcsolva hagyjam a tűzhelyt valami alatt, mert ha kimegyek, megszűnik körülöttem a világ. Imádom, főleg már most, hogy mindig kapok a kerttől valamit a lelki táplálékon kívül persze. :)
10. globus (válaszként erre: 8. - Lady Lavender)
jún. 19. 12:00
Jaaj, férjem is mindig ezt mondja. Miután anyósom meghalt, felszántotta az udvart, ő aztán füvet nem nyír, annak semmi értelme 😀
9. libikóka (válaszként erre: 6. - Globus)
jún. 19. 11:58

Nekünk pont ennyit ad,,nem mennénk falura már állandóra,,de remek hogy amikor ott vagyunk,,épp csak annyi van ami nem túl nagy megeröltetés.

Bár néha igen,,egész napot kíván de még ez sem baj ,,mert kell a levegő és a mozgás,,meg a pihenés is kint.

jún. 19. 11:53
Dìsznövényeket tartani luxus.
7. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 19. 11:48
Egy rokonom uborkát termesztett nagy területen: szabad föld, nem kordonos műveléssel, homokos talaj, szórófejes locsolással. Egész nap mentek a szivattyúk, pedig meleg volt... Szinte hömpölygött az uborka szár, sok-sok termést rejtve.
6. globus (válaszként erre: 5. - Libikóka)
jún. 19. 11:40

Mi is mindig srról ábrándoztunk, ha nem járunk dolgozni, kiköltözünk falura. Milyen jó lesz. Közben eltelt 20-25 év, nem lettünk fiatalabbak, egészségesebbek. Az a ház amúgy sem volt túl jó, ahová lejártunk. Elpasszoltuk, most mar egeknek sem akar kertet, semekkorát. Havi 1-2x segít a haverja kertjében, azzal pipa.

Nekem kicsit hiányzik a kerti molyolás...

5. libikóka (válaszként erre: 4. - 55Judit)
jún. 19. 11:34

Én ezzel nem tudtam foglalkozni mert 4 napot nem vagyunk ott,,tehát maradt a takarás,árnyékolás,és hazajövet az alapos locsolás.

Még sosem ment tönkre növényem azért mert kiszáradt.

4. 55Judit (válaszként erre: 3. - Libikóka)
jún. 19. 11:25

A "kell" helyett inkább az van hogy mikor érdemes. Ezen túl természetesen mindenki akkor, amikor tud.

Amit inkább reggel érdemes az a paradicsom és a földieper. Esti locsolásnál tovább vannak a levelek párás környezetben, ezért könnyebben alakulnak ki betegségek.

3. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 19. 11:06

Megy a vita hogy hajnalban locsolni ,vagy este.

Nos mindegy,,aki mindennap ráér,,választhat.

Azt is megkockáztatom hogy nem kell mindennap.

jún. 19. 10:53

Ha jól értelmezem, azért nem alszol, hogy locsolj.


Vagy telepíts öntözőrendszert vagy ha arra nem futja, párezer forintos időzítóvel meg lehet oldalni a dolgot.


Ha az sem működik, akkor locsolj este.


Azért annyit nem ér az a dolog, hogy ne pihenjen egy ember. És van is megoldása.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook