Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógytea segített fórum

Gyógytea segített (beszélgetős fórum)


1 2
34. Lady Lavender (válaszként erre: 32. - Globus)
jún. 7. 22:17
Akkor mégis felejtős, de azért köszi.
33. globus (válaszként erre: 32. - Globus)
jún. 7. 19:19

Csak nem ugrott be, de kigugliztam. Kristálygomba!

[link]

Én mazsolát nem tettem bele, rondán elázott.

32. globus (válaszként erre: 31. - Lady Lavender)
jún. 7. 19:14

De az más volt, folyton szaporodott. Egy hosszú hétvégére itthagytam, szinte kimászott az üvegből.

A golyókat mindig le kellett öblíteni, tiszta kancsóba tenni. Rá 2-3 ek. cukor, egy szelet citrom, vissza a hűtőbe. Kész ital nem cukros, inkább savanykás, gombák a cukrot megeszik.

31. Lady Lavender (válaszként erre: 28. - Globus)
jún. 7. 15:30
Sokat nem kell vele tökölni. Mégis csak kipróbálom. Hogy készítetted?
30. lolita2112 (válaszként erre: 29. - Lady Lavender)
jún. 7. 11:57
a tea es a cukor ez a kombujtha tea keszitesehez kell.amit globus emlit azt nem ismerem.
29. Lady Lavender (válaszként erre: 28. - Globus)
jún. 7. 11:52

A pasim csak teán meg cukron tartja.

Lehet, hogy van olyan verzió, ami nekem is ízlene, de annyira nem érdekel, hogy pancsoljak vele. Pepecselek én eleget a konyhában :)

28. globus (válaszként erre: 26. - Lady Lavender)
jún. 7. 10:52
Nekem az a fehér bogyós volt, amit cukorral es citrommal kellett etetni, mar nem tudom hogy hívták. Fimom ízű, ha a szagával megbarátkozunk.
27. lolita2112 (válaszként erre: 26. - Lady Lavender)
jún. 7. 10:51
az izet az illeto mindig a sajat izlesere csinalja.lehet 7,de akar 14 napig is erlelni es persze ha tovabb erleled savanykas az ize,amugy olyan az ize,mint az almalenek.konyvem is van rola/meg mint irtam sajat 11 eves tapasztalatom is/s a konyvet a tearol kozel 30 nyelven kiadtak.
26. Lady Lavender (válaszként erre: 25. - Lolita2112)
jún. 7. 10:46
A gyerekkori halvány emlékeken kívül közelebbi tapasztalatom is van. A pasim tart kombuchát. Én nem szeretem.
25. lolita2112 (válaszként erre: 24. - Lady Lavender)
jún. 7. 10:29
en 11 evig sose megcsak meg se faztam,isszak ezt a teat szerte e vilagban.olcso is csinalni es ize is Isteni.en is olvastam a kombutcarol,hogy 51 szazalek alkoholt tartalmaz.ez nem igaz,ez egy tea es semmi alkohol tartalma nincs.szivem szerint most is csinalnam es innam.
24. Lady Lavender (válaszként erre: 22. - Lolita2112)
jún. 7. 10:27
Mikor gyerekkoromban nagymamán tartott kombuchát, emlékszem, mikor egyik újságban olvasta, milyen egészséges, utána egy régiben, milyen haszontalan. És akkor most melyik az igaz? :)
23. Ervina
jún. 7. 09:57
Szia! Nekem a zöld teától magasabb lett a vasam :)
jún. 7. 03:26
amit eppen en ittam az nem kimondottan gyogytea vagy megis az a kategoria nem igazan tudom,neve,kombutcha tea.11 evig ittam betegseg megelozesre,tudom ezt otthon ,magyarban is aruljak,mert lattam.
21. 94a06e9696 (válaszként erre: 9. - K-né Zsóka)
jún. 6. 23:58
Mert te aztán annyira ismersz, hogy ezt így kijelentheted :D Gondolom erre az ismeretlenül ismerésre is van valami csodaszered. Igaz, te azt is tudod, hogy ameddig enni tudsz, addig nem vagy beteg...
20. fincsi5 (válaszként erre: 17. - Timycat)
jún. 6. 20:03
A kamilla szárít, semmire nem tudom használni. És a híres C-vitamint sem bírom, ha kezdtem szedni, 1 hét után beteg lettem. Most megpróbáltam a Nívea C-plusz krémet. 2 olyan száraz pötty lett az arcomon, hogy vazelinnel kellett kennem.
19. andi6020 (válaszként erre: 17. - Timycat)
jún. 6. 19:23
De te egy csoda vagy 😊
18. globus (válaszként erre: 17. - Timycat)
jún. 6. 19:20
A Neu...ia tusfürdő hipoallergén, mindentől mentes, tesztelt, mégis terpeszben jártam egy hétig, úgy leforrázott 😀 Intim részre új dolgokat nem merek kipróbálni, pH csodák is zsákbamacskák. Említettem, hogy a fényvédő kicsapott, megvettem a Vi..t, egyelőre nem vettem észre.
17. timycat (válaszként erre: 15. - Andi6020)
jún. 6. 19:00

Én ezt értem, nyilván én is azért próbáltam, mert hasonlóakat olvastam. Aztán erős rábaszcsi volt nálam.


Ez kb a gyulladt szem meg a kamilla esete, vagy bőrre az aloe vera... nekem még véletlenül se "szabad".

16. hottie (válaszként erre: 1. - Liebe*)
jún. 6. 18:44
Diólevél, palástfű, kamilla, ezeket a gyógyteákat fogyasztom a leggyakrabban. (emésztés/nőgyógyászati problémák)
15. andi6020 (válaszként erre: 13. - Timycat)
jún. 6. 18:37

Hát ez nagyon érdekes.

"cickafark nagyszerű természetes gyulladáscsökkentő, húgyúti fertőzések, hüvely- és méhgyulladás kezelésére javasolt a használata. Férfiak és nők esetében egyaránt enyhítheti a felfázás kellemetlen tüneteit, megszüntetheti a fájdalmas vizelést és az alhasi görcsöket, gyorsan és hatékonyan gyógyíthatja a hólyaghurutot."


Nekem egy csoda.

14. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Liebe*)
jún. 6. 18:36
ugye tudod, hogy amelyik gyógyteában van hatóanyag, az ugyanaz, mint a gyógyszerekben? csak a gyógyszereknél tudod mi a vivőanyag, és mennyi hatóanyag van benne. a teáknál meg a szennyezettség és a hatóanyag mennyisége is lutri.
13. timycat (válaszként erre: 12. - Andi6020)
jún. 6. 18:28
Fuuu egyszer csináltam ilyet, soha többet, begyulladt tőle mindenem.
12. andi6020 (válaszként erre: 1. - Liebe*)
jún. 6. 18:12
Hugyúti fertőzésre cickafark tea. Nem inni, hanem beleülni. Hihetetlenül hatásos.
11. globus
jún. 6. 15:43
Hát nem is tudom, talán hagymatea köhögésre.
10. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Liebe*)
jún. 6. 15:38
Anyukám lábán volt egy gyógyulni nem akaró seb. Naponta járt kezelésre, kötözésre. Kb. 2 hónap után úgy döntött kézbe veszi a dolgot. Kamillateával mosta, majd lándzsás útifű levelét tette rá és átkötötte. 2 hét után, már száraz seb volt, ma már nyoma sincs.
9. K-né Zsóka (válaszként erre: 7. - 94a06e9696)
jún. 6. 15:33
Sajnos neked nem is fog használni, mert ha véletlen használ is, meg fogod magyarázni valami mással. Van ilyen ember, szkeptikus vagy és kész :)
jún. 6. 13:11

Gyuri bácsi üzletébe szoktam bemenni, ott értelmes, szakszerű tanácsokat tudnak adni, hogy mire mit ajánlanak, hogyan és mennyi ideig igyam/kenjem. Eddig még minden tanácsuk bevált.


Amire lehet tea helyett tinktúrákat szoktam venni,

7. 94a06e9696 (válaszként erre: 3. - Attilap)
jún. 6. 10:18

Hát igen, ezek a "hatások" mind fellelhetőek a neten.

Nekem speciel semmire sem használt egyik sem, bármire próbáltam is. Így én csak élvezeti értéke miatt iszom egyiket-másikat.

jún. 6. 10:17

A gyógytea alatt nekem azért más növények jutnak eszembe. Pl. csalán, zsálya, zsúrló, apróbojtorján, körömvirág, stb.


Több mint 30 éve használok gyógynövényeket, Maria Treben könyve hatására. Főként az ebben említett növényeket használom (a netre is ezek kerültek fel, ha rákeresel egy-egy gyógynövényre).


Én csak jókat tudok mondani róluk. Igaz, hogy némelyiknek borzasztó íze van (pl. a csalánnak), viszont hatásosak. Torokfájásra az apróbojtorján-zsálya keverék vált be, még a 20 éves nagyfiam is azt kéri, ha beteg.

Illetve a változókori izzadásra a zsályát iszom évek óta.

De bármi gond-baj van velem vagy a családban, rögtön nyitom ki a könyvet és keresem a rá való teát.


A konyhaszekrényem tele van gyógyteákkal. Tisztelem és becsülöm ezeket a növényeket, mert bár nem lórúgás-szerűen hatnak, mint a gyógyszerek, de hatásosak.

Nyilván a komolyabb betegségekkel ajánlott orvoshoz fordulni.

5. attilap (válaszként erre: 2. - Fülemüledal)
jún. 6. 09:06

Vannak azért finomak. Szerintem, a fügefa leveléből készült tea nagyon finom, de a menta, és - nekem legalábbis - a kamilla is ízlik.


A babér sem rossz. Más, - szerintem még jobb is - az íze, mint amikor levesekbe és főzelékekbe rakjuk.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook