Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyerekként is utáltam a nyári táborokat, hát még most... fórum

Gyerekként is utáltam a nyári táborokat, hát még most... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

28. asztanaviszta (válaszként erre: 27. - Amaunet)
aug. 15. 09:46

Így igaz!

Adókedvezményt csak munkabérből lehet levonni.

Aki elveszti a munkáját, az a gyerekek után járó röhejes mértékű adókedvezményt is elveszti.

27. Amaunet (válaszként erre: 24. - Asztanaviszta)
aug. 15. 06:17
Nem segélyből kell gyermeket nevelni! Dolgozni kéne!
aug. 14. 14:22

Ugyanúgy, mint a minőségi étel, ruha és miegymás.

Az élet már csak ilyen.

aug. 14. 14:20

A munkáltatónak biztosítania kell a folyamatos működést.

Attól, hogy gyereked van, nem jár több nyári szabadság neked, mint annak, akinek nincs, vagy már felnőtt a gyereke.

Ha munkanélküliként otthon tudsz lenni a gyerekekkel, még programokra is tudod őket hordani, akkor nem olyan rossz a helyzeted.

24. asztanaviszta (válaszként erre: 15. - Amaunet)
aug. 14. 14:18

Egy gyerek után havi 10 ezer forint, 2 gyerek után összesen havi 40 ezer forint az adókedvezmény.

Ebből túl sok tábort nem tudsz fizetni.

23. tumbo2 (válaszként erre: 16. - Panna.33)
aug. 14. 08:55
én egyszer voltam,de nagyon utáltam.
22. birebora (válaszként erre: 19. - New(l))
aug. 14. 07:09
Sosem értettem egy nagymama, nagypapa, hogy nem kiváncsi az unokáira. Minket is szerettek és mi nagyon szeretjük az unokáinkat. Most is mosolyogva és örömmel nézem őket. Az élet ajándékai.
21. globus (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 10. 08:56
Ha nem dolgozol, akkor nem is kérdés, hogy gyerek otthon maradhat veled. Nem tudom, mennyi idős, uram bocsá' besegíthet háztartási munkákba, tanithatod főzni, játékos formában tanulhatja a felnőttség alapjait. Ettől még találkozhat a barátaival ugyanúgy, mint korábban, neked csak annyi lenne a feladatod, hogy ne mások szórakoztassák pénzért, amely programok zöme legtöbbször szerencsétlen szülő lépéstartási kényszere idegenek agymenéséhez...
20. Ágio8405 (válaszként erre: 19. - New(l))
aug. 10. 08:41
😱☹️
19. New(l)
aug. 9. 08:41

Mivel anyámék dolgoztak, a drága nagyszüleim meg nem voltak kíváncsiak az unokáikra (egész évben :D), alsósként rendre úgy kezdődött a "vakáció", hogy bátyámmal hetekig az iskola "nyári táborába" jártunk. Végtelenül színes programkínálat, minőségi időtöltés, kedves társak, szimpatikus tanárnéni....ja, nem. Rendre azt a tanerőt fogtuk ki, aki saját bevallása szerint is rühellte a gyerekeket, így beültetett minket egy szobába - ha jobb kedve volt az aulába - ahol csendben elfoglalhattuk magunkat. Ő ez idő alatt a saját unokáival foglalkozott, fagyiztak, babáztak, színeztek. Mindeközben a rangidős (értsd 11 évesen még mindig másodikos) K. Sanyika terrorizált bennünket. Minden nap másnak ígérte be, hogy fölkeresi a lakhelyén, ezt így minden előzmény nélkül. :D. Emlékszem, bátyám közölte vele, hogy ne fáradjon, mi tesók vagyunk, engem már megfenyegetett, szívesen látjuk a kapu előtt. :D

Azt hiszem a második ilyen nyárkezdés után tárgyalásokba kezdte anyámmal, hogy vagyunk mi már elég érettek ahhoz, hogy otthon maradjunk ketten.

aug. 8. 23:55

Ha kapnék egész nyárra szabadságot, 1 hét a gyerekkel kb annyi mint 1 hét tábor. Ha nem dolgozom nem lesz pénzem, a tábort viszont igyekszem úgy választani h szívesen menjen a gyerek. Anno én is imádtam táborozni, gyerekekkel tölteni a nyaram.


De


Te nem dolgozol, ezért otthon vagy velük. Vagy keres a párod eleget vagy nem tudom miből élhetsz....

aug. 8. 13:11

Én is utáltam, életemben egyszer voltam 5-kes koromban,először és utoljára. A fiam dettó, kérte, hogy a gólyatáborból 2 nap elteltével hozzam haza. ( egyetemi g. táborba már el sem ment )

Van aki élvezi, de van akinek, jobb otthon.

aug. 8. 12:33
A lányom szereti, így én is szeretem.
15. Amaunet (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 8. 10:47
Keressél többet, hogy a gyermeked minőségi táborba tudd küldeni! Vagy az adókedvezményt, amit a gyermekek után kapsz a gyermekekre kéne költeni!
14. Bichi (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 8. 10:13
Te ingyen dolgozol valaki másnak? Ja nem, mert nincs munkád, de amúgy sem szivességből, gondolom... Ettől még lehet háborogni, csak teljesen felesleges...
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Bichi)
aug. 8. 09:29
Szóval a gazdagabb szülő gyerekének jár a minőségi tábor, a szegényé meg kínlódja végig a nyarat a gyerekmegőrző szarokban. Jól van, nincs több kérdésem... 👎
12. Ghost👻 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 8. 09:04

Hogy mi?

Mièrt járna több szabi azèrt mert szülő vagy?

Egyèbkènt is,otthon vagy akkor mire ez a hiszti?

11. Bichi (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 8. 08:40

Azért az vicces feltételezés, hogy a munkáltató az összejátszás miatt nem ad neked nyáron 2,5 hónap szabadságot, meg még a többi szünetre is. El kellene azon is gondolkozni, ha eddig nélkülözni tudna, akkor mennyire lenne szükség a munkádra amúgy, tehát eleve csak szivességből kellene ott tartania, hogy adhasson fizetést....

Valóban vannak olyan helyek, amit a gyerekek utálnak, de rengeteg olyan van, hogy alig akarnak hazajönni. Az már a szülő pénztárcáján múlik, hogy ezt megengedheti-e magának. Ez természetesen üzlet, ahogy elmondhatjuk egy csomó más szolgáltatásról is, amit igénybe kell vennünk, ha akarjuk, ha nem, és egy gyerekekkel foglalkozó tábor felelősségével össze sem hasonlítható, nem beszélve arról, hogy tény, hogy még a saját gyerekünk is idegesítő néha, hát még egy rakás belőlük napi szinten...

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Bichi)
aug. 8. 06:19
Az csak az érem egyik oldala, hogy pofátlanul drágák (A szülő úgyis rákényszerül mert nincs hova tenni a gyereket 11 hétig és ezt nagyon jól tudják a táborbizniszben utazók). Viszont napi szinten látok táboros csoportokat és szerencsétlen gyerekek többségén nem az látszik, hogy annyira jól érezné magát, sőt... EZ az ami bosszant. De a munkáltatók nem adnak elég szabadságot a szülőnek, valószínűleg direkt, mert itt mindenki összejátszik mindenkivel. Jelenleg munkanélküli vagyok, ez az egyetlen jó oldala, hogy itthon tudnak lenni a gyerekek és velünk tudnak járni programokra, nem egy csapat idegennel összezárva napi 8 órát.
9. krisztikrisz (válaszként erre: 8. - Krisztikrisz)
aug. 7. 23:40
Régen még faházak voltak, de az is JÓ volt! (90-es évek)
aug. 7. 23:38

Ez egy szuper hely! SOTYA 🥰


[link]

[link]


[link]

aug. 7. 23:10
Kevés van elérhető áron, meglepő h a sport klubok nem tartanak, testnevelesi egyetemnek sincs, pedig mekkora lehetőség az utánpótlás megtalálására..... szerettem az ovit, mehetetg egész nyáron a gyerek. Most....ha van is a suliban mind a nyári szünet első hetében volt 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
6. Pulcsis (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 7. 20:43
Nálunk kapásból 4 fantasztikus nyári tábor is van, farmon, malomban, torna klubban, és TSMT fejlesztő. Valóban nem olcsók, de a színvonal és az élmény garantált. Vannak persze olcsóbbak is, amikor a tanítónéni kiül a játszótérre, és a telefonját nyomkodja miközben a gyerekek azt csinálnak, amit csak akarnak. 😅
5. Bichi (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 7. 20:12
Gondolom csak azért utálod, mert drága, mert amúgy bizony elég jók vannak. Persze egy "átlag" ember aligha engedhet meg magának egynél többet...
4. Enissa (válaszként erre: 2. - Pulcsis)
aug. 7. 19:04
Persze, hogy van. Pl. rengeteg alkotótábor, életmódváltó.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Pulcsis)
aug. 7. 18:55
Gyengébbek kedvéért: szülő vagyok és a gyerekeknek szóló, túlárazott, szìnvonaltalan táborokat utálom.
aug. 7. 17:53
Van felnőtteknek tábor? 😂

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook