Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Engedted volna Imane Khelif bokszolót a nők között indulni? fórum

Engedted volna Imane Khelif bokszolót a nők között indulni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
164. gyöngy:) (válaszként erre: 163. - Globus)
aug. 17. 16:16
Már a tavalyin sem indulhatott.
163. globus
aug. 17. 15:37
Döntés született. Nem indulhat a női ökölvívó vb-n.
162. Ruslan (válaszként erre: 157. - Plavalaguna)
aug. 15. 22:40
Úgy értettem, hogy eredendően van joga ehhez mindenkinek. A feltételeket nem te állapítod meg, hanem az olimpiai bizottság, amely jóváhagyta az indulását. Ha nem értel egyet ezekkel a feltételekkel, az megint más.
161. csemár
aug. 15. 12:17
AEz a "kislány" a paralimpián indulhatott volna... (Hisz ez is egy "testi-lelki" rendellenesség, hogy nem tudja eldönteni magáról, hogy fiú-e vagy lány...)
160. gyöngy:) (válaszként erre: 158. - Semleges)
aug. 15. 06:03
Neki tökéletes volt a fertőzött víz, úszkált is benne.😮
159. semleges (válaszként erre: 155. - ,zumba)
aug. 15. 05:27
Nem csak neked.
158. semleges (válaszként erre: 154. - Globus)
aug. 15. 05:26
Párizs polgármestere nem mond le? Ő pedig a Szajnában való úszást engedélyezte, ha jól tudom. Az is egy szép történet.
157. plavalaguna (válaszként erre: 150. - Ruslan)
aug. 12. 11:03
tévedsz, nincs mindenkinek joga indulni az olimpián, csak aki teljesiti az indulási feltételeket
aug. 12. 10:29

nem engedtem volna.


Én eleve be se neveztem volna az olimpiára. Ez az algériai sportvezetés sara az olimpiai boxrendezéssel karöltve.


nem ok a szabályozás. a box nem egy sima hétköznap, amikor bárki éehet bármi, elfogadjuk

155. ,zumba
aug. 12. 09:41
A másik "hölgy" bokszoló is aranyérmes lett. Lehet, csak nekem furcsa.
154. globus (válaszként erre: 152. - Semleges)
aug. 11. 13:39

Írnak róla, többek között emiatt

[link]

Valószínűleg nem csengett még le a dolog, bár sokakat nem vigasztal, ha évek múlva fény derül szabálytalanságokra.

Sajnálatos.

153. csemár (válaszként erre: 150. - Ruslan)
aug. 11. 13:32

"Kapott ki nőktől" - írod.

Hát persze, az ökölvívás arról szól, hogy a gyengébb kikap.


Az érvelésed azonban egyébként teljesen inkorrekt.

Ez a személy azért boxolhat a női mezőnyben itt az Olimpián, hogy a szadisztikus hajlamú Nagyközönség élvezkedhessen.


Szerintem.

152. semleges (válaszként erre: 150. - Ruslan)
aug. 11. 13:16
Igen. F.rka van. Induljon a férfiak között. Izmozzon velük. A botrány miatt már a NOB elnöke is lemondott ha jók az értesüléseim. Vajon miért is? Ő is érezte, hogy sz.r van a palacsintában.
151. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 150. - Ruslan)
aug. 11. 13:03

Hogy függ össze a kérdésed a 146. hozzászólásommal? Semmi összefüggés nincs. A 146. hsz-t Miss Sárikának írtam. Hermafroditának sem én neveztem az algériai bokszolót, hanem Miss Sárika. Csak szólok.


Mindettől függetlenül azért válaszolok. Semmiféle politikai háttere nem volt egyetlen hozzászólásomnak sem. Feleslegesen utalsz arra indirekt módon, hogy bármiféle közöm lenne ahhoz, hogy a szélsőjobboldaliak mit és hogyan terjesztenek. Saját gondolataimat írta le minden itteni kommentemben. Nem kívánok többet írni, mert már mindent elmondtam, amit erről az ügyről gondolok. Senki véleménye nem befolyásolt sem most, sem máskor. Szívesen beszélgetek bárkivel, aki nem provokál, nem próbál "leoltani". Azzal sincs semmi gondom, ha nem értünk egyet, csak maradjunk meg az intelligens beszélgetés mellett.

Tehát igazából már semmi újat nem tudnék írni, amit ne mondtam volna el, és számomra sincs már semmi új, amit idáig le ne írt volna valaki.

Részemről a téma lezárva. Legalábbis addig, amíg valaki új információval elő nem áll.

150. Ruslan (válaszként erre: 146. - Smaragdzöld 🐉)
aug. 10. 22:33
Válaszolj nekem erre most. Ezt a botrányt a szélsőjobb kezdte terjeszteni. Az olimpián ugyebár minden embernek joga van indulni. Nincs hermafroditáknak, ahogyan te nevezed külön szám. Induljon a férfiak közt? Hát nem, mert csak a tesztoszteron szól emellett, míg a születési körülmények, ami a legfontosabb nem. Minden szerve megvan, ami nőnek is van és ezeket nem műtette. Ahogy írták már kapott ki nőktől, most éppen nem így történt. A legtöbb aranyat nyert olimpiai győztes nem kapott ki senkitől. Ebből pedig van kb. ötszáz.
aug. 10. 17:53
Nem
148. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 147. - Michelle.r)
aug. 10. 17:37

Én sem olvastam végig. Bőven elég volt, amit idéztem, ez megerősített abban, hogy teljes mértékben jól gondolkodtam az egész ügyről.

Az, hogy miről beszélt? Hát igen. Két tábor van. Az egyik, amit már többektől hallottam, hogy nőnek született, és hogy a gyerekkori fotói is arról árulkodnak. Na, ez pont az, ami engem nem győz meg. Vannak olyan fiúk, akik kiskorukban angyali ábrázattal néznek ránk, szépek, kicsit lányosak. Később pedig férfiasodnak. Egyébként ezt kár meglovagolni bárkinek is, mert maga Khelif is ezzel hozakodik elő. Tehát egyáltalán nem csoda, hogy akik "vele vannak" ezt újra előrántják. Persze azt kellene mindenkinek megérteni, hogy akik vitatják a sportszerűséget (mert minden innen indult ki), ők sem Khelif ellen vannak.


Újra elmondom: itt nemcsak Lucáról van szó. Bennem sem a nagy hazafi beszél. A véleményemet nem a hazafiságomat fitogtatva mondom. Nemcsak Luca miatt vannak felháborodva a kommentelők. És nemcsak a magyarok vannak felháborodva. Más is küzdött az algériai versenyző ellen. Az egész sportvilágot megosztotta az, hogy egy vitatott nemiségű ember bokszol nők ellen.


Ja, igen. Azt is írtam, hogy nekem sem kedvenc sportágam a boksz. Főleg a női. Sőt. De tudom, ezt sem olvastad, ezért írom újra.


Eszem ágában sem lett volna a bokszolókról beszélgetni, csak a témába kapcsolódtam be, és a véleményemet mondtam el az egészről.

Szomorú, hogy egy olimpiának ez legyen a témája, és megossza a sportvilágot.

147. michelle.r (válaszként erre: 145. - Smaragdzöld 🐉)
aug. 10. 15:22

Nem mindent hallgattam végig, és nem mindent olvastam el. Amit olvastam, az arról szól, és Dömsödi is beszél róla, hogy az algír lány biológiailag nőnemű. Annak született, és a gyerekkori fotói is arról árulkodnak.


Korábban két alkalommal is kikapott VB-n vagy az előző olimpián. Luca felnőtt, önálló döntéssel bíró ember. Ha kiállt ellene, tudta mit vállal.


Én speciel azzal sem értek egyet, hogy nők boxolnak. Nekem nem sport az, hogy emberek egymást ütletelik, adott esetben halálos sérülést is okozhatnak.

146. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 144. - Miss Sárika)
aug. 10. 15:08
Kellemes vitapartner lehettél volna, annak ellenére, hogy különbözök a véleményünk. A "kupálódás" viszont még az emoji használatával is gondolatébresztő.
145. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 143. - Michelle.r)
aug. 10. 15:05

Akkor most bemásolom ezt: "Dömsödi szerint nem az algériai sportolónő a hibás – ha egyáltalán hibának nevezhető – hogy XY kromoszómával és magas tesztoszteronszinttel is kiállt bokszolni, hanem a rendszer, amely engedi versenyezni."

Tökéletesen egyetértek vele. Sőt, ugyanezt írtam én is egy korábbi hozzászólásomban. Aki nem hiszi, nézzen utána. 😉 Én nem bizonygatom, biztosan vannak, akik - ha nem olvasták is ezt a hozzászólásomat - elhiszik, hogy írtam.


"Azt én sem értem, miért az algírtól várjuk el, hogy visszalépjen? Lucának is megvolt hozzá a joga."

Persze, hogy Lucának is joga lett volna visszalépni. De nem is az ő nemi hovatartozása volt a kérdés.


"Mód felett boldog lennék, ha a felrúgott kisfiú, a pedofil botrányok kirobbanása óta elkövetett újabb pedofil ügyekben is ekkora aktivitást látnék." - azoknak is volt/van is visszhangja. Bőven. Csak nem mindenki minden fórumhoz szól hozzá.

144. Miss Sárika (válaszként erre: 142. - Smaragdzöld 🐉)
aug. 10. 14:42

Sejthető, hogy nem szoktál orvosi tanulmányokat olvasni!

Akkor figyelmedbe ajánlanám a Multidiszciplináris Egészség és Jóllét

Széchenyi István Egyetem Egészség- és Sporttudományi Kar Preventív Egészségtudományi Tanszék oldalát!

Kellemes kupálódást kívánok! 🙂

143. michelle.r (válaszként erre: 142. - Smaragdzöld 🐉)
aug. 10. 14:30

Nem kampányolok sem ellene, sem mellette. Igyekszem elkerülni az erről szóló beszélgetéseket. De érdemes meghallgatni erről Dömsödi Renáta véleményét. Aki szinten nem genetikus, nem antropológus, de legalább boxoló, legalább ahhoz ért.


[link]


Azt én sem értem, miért az algírtól várjuk el, hogy visszalépjen? Lucának is megvolt hozzá a joga.


Nem neked szól, és nem is az itteni beszélgetésnek, mert nem olvastam végig, és nem is fogom. De szól az ország igencsak aktív fotelpartizánjainak. Mód felett boldog lennék, ha a felrúgott kisfiú, a pedofil botrányok kirobbanása óta elkövetett újabb pedofil ügyekben is ekkora aktivitást látnék. 🫣

aug. 10. 14:10

Azért mindazoktól, akik az algériai bokszoló mellett kampányolnak - megkérdezném: ha az ő hozzátartozójuknak (lányuknak, unokájuknak) kellett volna kiállni a vitatott nemiségű bokszolóval - vajon ugyanilyen vehemensen védenék őt? Vajon ugyanúgy igazságosnak tartanák a mérkőzést?


Többször leírtam már, többször nem fogom: itt nem a gyűlöletkeltés a cél. Nem az a központi kérdés, hogy az argentin bokszoló hogy néz ki, mennyire férfias. Nem is az a fontos, hogy ő minek tartja magát. Az lenne fontos, hogy tiszta vizet öntsön végre valaki a pohárba. Mindaddig számomra sportszerűtlen az egész. Függetlenül attól, hogy engedélyezték neki az olimpián való részvételt. Ő is megtehetné (ha akarná), hogy a találgatások végére pont kerüljön. Nagyon egyszerű módja lenne. Valamiért nem akaródzik neki.

141. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 140. - Miss Sárika)
aug. 10. 14:00

Csodálkozom ezen a tudományos okosságon. Soha nem olvastam arról, hogy "a tudomány azt bizonyítja, hogy nincs gyengébb nem! Egy fitt nő ugyanazt az egy izomra jutó erőt képes kifejteni, mint egy férfi, annak ellenére is, hogy a nőknek általában kisebb az izomtömege." Milyen tudományos oldalon van ez leírva?

Azon is csodálkozom, hogy szerinted "…így nincs miről beszélni." Ilyen kategorikusan kijelenteni, hát nekem ez nagyon furcsa.


Enissának volt itt nemrég egy gondolata (de lehet, hogy a másik fórumon, ahol ugyanez volt a téma), hogy vajon az orvostudomány mit gondol erről. Én is kíváncsi lennék szakértő orvoscsapat véleményére. De tényleg, milyen tudományról beszélsz fentebb? Az orvostudomány tuti nem bizonyít olyat, amiről írsz.


Nemcsak a "mi Lucánkról" van itt szó. Nem csak ő érintett ebben az ügyben. Szó sincs itt arról, hogy ő vagy a többi bokszoló lány nehezen viselné a vereséget. Ez az egész történet nem a vereségről szól.

140. Miss Sárika (válaszként erre: 139. - Smaragdzöld 🐉)
aug. 10. 13:48

Mivel a tudomány azt bizonyítja, hogy nincs gyengébb nem! Egy fitt nő ugyanazt az egy izomra jutó erőt képes kifejteni, mint egy férfi, annak ellenére is, hogy a nőknek általában kisebb az izomtömege. Sőt, a nők jobban tűrik a fájdalmat is, mint a férfiak.. …így nincs miről beszélni.

S ha egy nőtől kapott volna ki, vajon mire hivatkozna? Az a probléma, hogy sokan nehezen viselik a vereséget. Pedig ez is a játék része!

139. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 138. - Miss Sárika)
aug. 10. 13:01

Szerintem egyáltalán nem figyelemelterelés. Ugyanolyan létező probléma, mint az általad említett eset.

Abban igazat adok, hogy szörnyű, amit tett.


Azonban itt a kérdés az volt, hogy "Engedted volna Imane Khelif bokszolót a nők között indulni?"

Ha valaki azt a kérdést tette volna fel, hogy engedted-e volna Steven van Velde kosárlabdázót indulni az olimpián, arra is biztosan lett volna hozzászólás.


A két ügy egyáltalán nem hasonlítható össze, és ha a sportszerűség kérdését firtatjuk, ugyanolyan figyelmet kaphat az az eset, ahol vitatott az induló neme.

aug. 10. 12:15

Sikerült az emberek figyelmét ismét elterelni egy hermafroditával!

Steven van de Velde megerőszakolt egy 12 éves gyereket, mégis ott lehetett az olimpián! …Pedig ez sokkal nagyobb bűn!

137. barai
aug. 10. 08:13
Biztosan nem!!!!
136. Myra
aug. 10. 07:28
Nem
aug. 10. 07:13

Egy világraszóló sporteseménynek minden téren a sportszerűségről kellene szólnia. És ha már tiszta játékról beszélünk, akkor minden kétséget kizáróan olyan sportolók induljanak, akik azonos neműek. Vonatkozik ez nemcsak a bokszra, de minden sportágra. Ez a mostani - nagy port felvert, már botrányba fulladt esemény nagy szégyen a sportvilágra.


Olyan sportoló esetében, ahol a nemi hovatartozását illetően felmerül a gyanú, minden kétséget kizáróan kellene bizonyítani, hogy az illető milyen nemű. Nem lett volna ez a botrány sem, ami ennyire megosztotta nemcsak a sportág rajongóit, a szakmát, hanem a közvéleményt is.


Magam részéről nem vagyok bokszrajongó, sőt. De ez az eset azért elgondolkodtatott. Most is ugyanazt tudom írni: az LMBTQ közösség, az el-fo-ga-dás köntösébe burkolt hitvallás nem keverendő össze a tiszta játékkal sehol. Az elfogadásnak helye van, de nem akkor, amikor megkérdőjelezhető esetről van szó.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook