Egy védőnő milyen gyakorisággal köteles látogatni a kisgyermeket az otthonában? (tudásbázis)
Azt nem tudom hányszor, de bizti nem annyiszor mint ahányszor jönnek. Mert nálunk utoljára akkor volt, mikor a legkisebb megszületett, azóta talán 1-szer:(
Sokkal többször kellene. Ezért is fordulhat elő, hogy későn veszik észre a gyermekbántalmazásokat. Illetve a gyermekek elhanyagoltságát:(
Azért az olyan kismamáknak mint én voltam,akinek se anyukája,se nagymamája vagy egy anyósa akire számíthatna,annak jól jöttek a védőnői tanácsok!
Még most is hívom ha bármi olyan problémánk van amivel eddig nem találkoztam!
Meg halgat és szívesen fogadom a tanácsait!
Amit nem akarok azt nem hallom meg,de ami hasznos azt meg szívlelem!
Ilyen egyszerű!
Az én kislányom most volt 8 hónapos,ebben a hónapban jött hozzánk utoljára a védőnő,eddig havonta jött,de a tanácsadáson is találkoztunk minden hónapban,így gyakorlatilag kéthetes váltásban hol nálunk hol a gyerekorvosnál,de találkoztunk!
Termászetesen ha bármi gondom van,hívhatom őt és jön!
Egyébként rendes nő nagyon szerencsére!
Nekem akkor szerencsém volt!
Nagyon rendes védőnénink volt(most otthon babázik ő is).Első hónapban hetente eljött,és bármikor hívhattam.
Sajnos elég kevesen vannak, sokan nyugdíjból járnak vissza dolgozni.Így én is sok védőnénit kaptam.De mondták is, hogy amikor babadömping van nehéz mindenkihez eljutni.Néha kaptam olyan tanácsot ami nem annyira tetszet, de nem vitatkoztam.Azt a témát többet nem erőltettem.Így megúsztam a cumisüvegezetést és a szüléses videó megnézését párommal.
Tanácsadásra 2 éves korig havonta jártunk,most már
csak 3 éves korában kell menni(igaz óvipapír miatt voltnk).A védőnénit rég láttuk, még nem javították ki a címünket költözés után, én legalábbis ennek tudom be, hogy még nem látogatott erre.Ha gondom lenne, én bizti bemennék tanácsadásra(azért van!).Már nem kicsi a babó, hogy kihívjam a védőnénit, meg a közelünkbe van a rendelő!
3. számú melléklet a 49/2004. (V. 21.) ESzCsM rendelethez
A családlátogatások gyakorisága
- Várandós anya a várandósság ideje alatt legalább 5 alkalommal, (ebből az első látogatás a gondozásba vétel után 2 héten belül, a várandósság utolsó hónapjában pedig 2 hetente), fokozott gondozást igénylők esetén havonta egy alkalommal és szükség szerint,
- gyermekágyas anya az intézetből hazajövetel után - munkaszüneti nap kivételével - 48 órán belül, majd az első 6 hétben legalább hetente,
- újszülött, csecsemő hazaadást követő - munkaszüneti nap kivételével 48 órán belül -, majd ezt követően az első 6 hétben legalább hetente,
- csecsemő (6 hét-1 éves kor) havonta, fokozott gondozást igénylők esetében havonta és szükség szerint,
- 1-3 éves korú kisded évente legalább 6 alkalommal, fokozott gondozást igénylők esetében évente legalább 6 alkalommal és szükség szerint,
- 3-6 éves korú kisgyermek (ha nem jár közösségbe) évente legalább 4 alkalommal, beiskolázás előtt kötelezően, fokozott gondozást igénylők esetében évente legalább 4 alkalommal és szükség szerint,
- 3-6 éves korú (ha közösségbe jár) évente legalább 2 alkalommal, beiskolázás előtt kötelezően, fokozott gondozást igénylők évente 2 alkalommal és szükség szerint,
- oktatási intézménybe nem járó tanköteles korú gyermek évente legalább 2 alkalommal, illetve szükség szerint.
Nos, ennyiszer kellene.
Nálunk se viszi túlzásba a látogatást a védőnő. Amikor megszületett a kisfiam jött a gyermekorvossal együtt, utána havonta jött pár hónapig, de amikor a kisfiam féléves lett na azóta nem jött.
Néha találkoztunk az utcán, akkor beszélgettünk, látja, hogy minden rendben van, azért nem jön, mondta ezt az egyik ismerősömnek.
Hát akkor ne jöjjön. Nem vagyok rászorulva a tanácsaira, pedig egy gyermekem van, azt se tudtam, mit hogy csináljak, a családom segített.
Ráadásul olyan védőnő, akinek gyereke sincsen, de a tanácsokat tudja osztogatni. Hagyjam sírni a gyereket, mert úgy tanulja meg abbahagyni, meg ilyenek. Na én nem hagytam sírni, rögtön kikaptam a kiságyból, és nem látom hátrányát, hogy valamit elrontottam volna.
Mindenkinek nagyon szépen köszi a hozzászólásokat!!! Ezek szerint nem ritka eset a mienk. . . :-(
13 hónapos a kisfiam és eddig szintén csak akkor jött ki hozzánk a védőnő, ha én telefonáltam Neki. Hozzá kell tennem, hogy máshova járunk gyermekorvoshoz, mint ahova tartozunk, tehát így még tanácsadáson sem nyílik lehetőség arra, hogy a saját védőnőnkkel találkozzunk.
Legutóbb 4 hónappal ezelőtt volt nálunk, akkor is én hívtam. Most viszont már a férjem egyenesen megtiltotta, hogy telefonáljak, sőt, annyira berágott amiatt, hogy nem jön, hogy azt mondta, panaszoljuk be, hisz nem végzi a munkáját. . . más meg örülne, ha lenne munkája. . .
És persze sokszor lenne kérdésem, még ha csip-csup kérdéseknek is tűnnek, de nekem fontosak. . . Meg az is megnyugtatna, ha rendszeresen "látná" valaki a gyereket. . .
szia!a mi védőnőnk a gyerek 1 éves koráig úgy jött,ahogy előttem leírták,aztán jött egyszer másfél éves korában,aztán nyugdíjba ment...az új védőnő,aki helyette van azt sem tudom hogy néz ki,pedig ugye jönnie kellett volna egészen most januárig legalább egyszer,mivel a gyerek most volt 2 éves...
mondjuk én x helyen vagyok védőnőnél,és egy másik helyen gyerekorvosnál...
de azért felhívott,h a gyerek megkapta-e a 18 hós oltást,szóval tud rólunk, de látogatni nem jön.
különben szerintem is védőnő válogatja...
Szia!
Hát védőnőtől is függ. Az én lányom most 8 hónapos, és a védődő rá se bagózik. Azt hiszi ha én nem hívom az azért van mert minden ok.
Védőnőtől függ, de van elvileg egy látogatási előírás!
Első babóval még nem itt laktunk, más volt a védőnő. Sőt a terhesség elején még városban laktunk, közbe költöztünk el...Szóval 3 védőnő, 3 verzió!
Nagyon nem mindegy!
Attól függ, hogy mennyi idős a gyerek.
Nálunk úgy volt, hogy míg kismami voltam jött kb. 3-szor, aztán a lányom megszületése után egy hónapig hetente, aztán 1 éves koráig havonta jött. Aztán kb. 4-szer jött 2 éves koráig. 2 éves kora óta nem jött még.
De szerintem ez védőnőtől is függ, hogy ki mennyire lelkiismeretes.
További ajánlott fórumok:
- Ha egy anyuka kisgyermekkel tér be a Nemzeti Dohányboltba, kiszolgálják?
- Idősek otthonában élők és hozzátartozóik segítsetek
- Új rendelet: kirúghatják a kisgyermekeseket és nyugdij előtt állókat
- Idős, beteg ember - hol van a legjobb helyen? Otthonában vagy intézményben?
- Van valaki akinek a kisgyermeke hiszti közben elájult? Kinek mi a megoldás az ilyen esetekre?
- "Életveszélyes, " egy 2-3 év közötti kisgyermek nyakában a lánc, vagy nem?