Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Dunakeszi vs. Fót? Költözünk! fórum

Dunakeszi vs. Fót? Költözünk! (beszélgetős fórum)


2019. aug. 13. 06:43

Laktam mindkét településen, szerintem élhetetlenek lettek, főleg Dunakeszi.

A férjem 30 évig élt, ott nőtt fel a Duna-parton, de már semmi pénzért nem költözne vissza, annyira gáz lett szerinte is.

Fót meg egy nagy, túlzsúfolt falu, annak minden hátrányával, előnye szerintem nem sok van azon kívül, hogy közel van Bp-hez.

Sorra húzzák fel a társasházakat, 1000 nm-es telekre 16 lakást építenek, persze a régi házak köze a szűk utcákba, parkolási lehetőség nélkül.

Normálisan közlekedni egyik helyen sem lehet, állandóan dugó van.

Mi pár km-rel kijjebb költöztünk, itt megvannak a falu előnyei is, csend van és nyugalom, nincs dugó, mégis pikk-pakk bent vagyunk Pesten és ami a legjobb, hogy max. 2 lakásos házat lehet építeni.

A sulik amúgy jók mindkét helyen, a gyerekeim Fótra járnak, nem irattuk át őket, 15-20p alatt bent vagyunk.

Röhej, hogy Fóton vagy Dunakeszin belül többet araszoltunk a dugóban, mint innen.

Szóval én nem ajánlom senkinek, saját tapasztalat alapján.

8. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Melinda1977)
2019. aug. 11. 18:13
Kolléganőm költözött Dunakeszire, a környék jó, a bejárás horror. Reggel 6-kor indul, fél 7 után dugó, dugó hátán. Délután szintúgy. Max- kettőig lehet normálisan közlekedni.
2019. aug. 11. 16:43
Férjem dunakeszi, a sógoromék és a tesómék most is ott laknak. Iskola szempontból nem rossz. A lányom egyik unokatesója a Szent Istvánba jár, most megy hetedikbe. Ez az a suli amelyik most kapott új épületet, sógornőm ott tanít, szerintem az nem túl jó iskola, eléggé sznob környéken van, ők állandóan panaszkodnak). A tesóm gyerekei a Bárdosba járnak, a nagy harmadikos lesz, a kicsi elsős, eddig nagyon elégedettek a sulival. Mi a XV. kerületben laktunk 6 évvel ezelőttig, a Czabán körzetében, szerintem az kritikán aluli, annál nem nehéz jobbat találni :) A közlekedés viszont Dkeszin brutális, reggel a sógoromék 1 órát autóznak a Radnóti gimi közeléből a Szent István iskoláig, elméletileg van iskolabusz, de azzal is mindig elkésnek a gyerekek. Autóval munkába járni csak akkor lehet Bp-re ha hajnalban indulsz és vagy 2 körül vagy este 7 körül mész haza. A vonat viszonylag jobb, de már alig lehet parkolni az állomások környékén. Fót sem lényegesen más.
6. Guruljka (válaszként erre: 1. - Melinda1977)
2019. aug. 10. 13:47

Ha nagyjából mindegy, akkor esetleg Csömör?

Még autó nélküli bejárással sincs messze Pest, és a HÉV dugómentes.

Tanár ismerősöm költözött oda, családdal, akkor még két kicsi gyerekkel. Autó nincs. Senkinek nem volt túl messzire semmi. Megszerették a települést, sok kulturális helyi rendezvény is van.

5. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Melinda1977)
2019. aug. 10. 10:07
Majdnem mindegy. Fót hangulatosabb és ha valami csak Pesten érhető el, hát ott van a XV. kerület mellett. Dunakeszi is teltházas, sokan lakják és vonat, busz is létezik, ha lerobban az autó. Nekem Fót szebb.
2019. aug. 9. 22:14
Dunakeszi nagyon jó hely, minden megvan, ami kell. Nem laktam ott, de jártam oda sokat és nagyon tetszett. VISZONT a közlekedés brutál szar minden délután. Gondolom reggelente is.
3. sanyinak (válaszként erre: 1. - Melinda1977)
2019. aug. 9. 20:21
Költözhetnétek tanyára is. Ott nyugalom van...
2019. aug. 9. 18:13

Egyik sem. Mindenhonnan dugó van állandóan.

Mondjuk hol nincs?

2019. aug. 9. 14:43

Sziasztok! Jelenleg a XV.kerületben élünk egy mellékutcában, családi házban. Külkerület és mellékutca ide vagy oda, az utóbbi 2-3 évben olyan, mintha a VI. kerületben lennénk. Túlzsúfolt, mindenhol autó, parkolóhelyért ölni kell, stb. Nem szeretünk már itt lakni, azonban annyira nem vagyunk bátrak, hogy messzebb költözzünk Dunakeszinél vagy Fótnál.

Dunakeszin "átmenőben" sokszor voltunk amikor a kutyánkat vittük a Horányi átkelőhöz sétálni, de különösebben nem ismerem. Fótot még annyira sem (a templomban voltam egyszer egy forgatás miatt). Úgy látom, hogy sokban hasonlít a két kis város, de tapasztalatokra lennék kiváncsi.

Van egy 8 éves kisfiam, tehát az oktatási intézmények szempontjából is meg kell "vizsgálnom" a dolgokat. A két nagy gyerekem (19 és 21 évesek), és mi is autóval járunk, tehát a tömegközlekedési szempontok nem elsődlegesek.

Fóton az Öreghegyen látok szép eladó házakat, ráadásul panorámásak is, de egyáltalán nem tudom, hogy mi merülhet fel hátrányként Fót ezen részével kapcsolatban.

Fontos számomra a közbiztonság, a jó oktatási lehetőségek és az új otthonunk könnyű megközelítése. Szóval pro-és kontra kellene a két várost illetőleg, illetve, hogy városon belül mely területeket részesítsük előnyben és melyek a "felejtősek". Ebben kérnék azoktól tanácsot, akik jobban ismerik valamelyik (vagy mindkét) kis városkát. Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook