Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Cukor, te édes bűn... fórum

Cukor, te édes bűn... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Cukor, te édes bűn... (Jó tudni!)

júl. 26. 15:19
Mézet használok. Azt is ritkán.
18. Miss Sárika (válaszként erre: 14. - 3198f17214)
júl. 26. 14:24

Olvass utána, és számodra is világossá válik.


Hasonlóan tévesztették meg az embereket az amalgám fogtömés káros hatásai kapcsán is.


Természetesen a fogorvosok milliókat kaszáltak, miután beharangozták, hogy életveszélyes! Persze ez sem igaz, mivel a higany csak a tömés elkészítését követő percekben oldódik ki, miután már megkötött az anyag ez megszűnik. A modern amalgámtömések esetében pedig bizonyított, hogy nem kerül higany a páciens szervezetébe.

Míg az amalgámnak "örök élet meg egy nap" a strapabírása, és ráadásul fertőtlenítő hatással is rendelkezik, addig az ezt felváltó kompozit tömések sokkal gyengébbek?! A kompozit, vagy fogszínű tömések várható élettartama nagyjából 5 év.

17. 55Judit (válaszként erre: 16. - Timycat)
júl. 21. 11:05
Jól összefoglaltad a lényeget. Mi nyírfacukrot fogyasztunk és mézet. Ritkán és kis mennyiségben.
júl. 21. 10:29

Akinek nincs rá orvosi indoka az felejtse el a mesterséges édesítőket, káros vegyipari hulladék.


Cukor, fehér répacukor (a barna cukor is csak ipari szemfényvesztés) mértékkel. Az emberiség bírja már pár száz éve, a ipari édesítőket még csak most tesztelik miket okoznak/okozhatnak.


Az édes ízre nagyon gyorsan rá, de nagyon gyorsan le is lehet szokni, a mértékletesség a kulcs itt is.

15. Egnisz (válaszként erre: 9. - Globus)
júl. 21. 00:41
Nekem nagyon bejön paradicsomlevesbe a stívia tabletta.
14. 3198f17214 (válaszként erre: 10. - Miss Sárika)
júl. 20. 19:36
Ezt még nem hallottam sehol. Több mint 10 éve fogyasztók mesterséges édesítőt, de semmi baja nincs a beleimnek. Mondjuk nagyon keveset használok belőle, napi egy-két szemét kávéba teába . Élelbe csak ritkán teszek folyékony édesítőt.
13. globus (válaszként erre: 10. - Miss Sárika)
júl. 20. 18:02
"A mértékletesség a titka mindennek".
12. Miss Sárika (válaszként erre: 11. - ,zumba)
júl. 20. 17:54
Így van!
11. ,zumba (válaszként erre: 10. - Miss Sárika)
júl. 20. 17:50
Ennyi. Sőt, eme nagy melegben ami volt, picivel több só használata sem árt meg.
júl. 20. 17:28

A mértékletesség a titka mindennek. Természetes cukor, só, zsír, stb szükséges a szervezetnek, hogy jól funkcionáljon és sokáig fitt maradjon.


Tudtátok, hogy az mesterséges édesítő lebontja a bélrendszer belső sejtrétegét, és ha ez nem lenne elég, az egészséges bélbaktériumokat is megbetegíti, így azok behatolnak a bélfalba. Ezek együttesen hasonló kárt okoznak, mint a gyulladásos bélbetegségek, vagy a szepszis…

Még mindig túl hiszékenyek az emberek!

júl. 20. 16:34

Túrógombócot készítettem sütőben, kevés eritrittel. Senki meg nem mondaná, hogy nem cukros.

Használunk azért cukrot is, van, amihez muszáj. Pl. paradicsomlevesbe, az édesítővel nem jó.

Tapasztalatom szerint ha egy ideig sikerúl a cukrot elhagyni, legalább minimalizálni, felerősödnek egyéb izek.

8. ,zumba (válaszként erre: 4. - Myra)
júl. 20. 16:29
Egy finom habos kakaót batátával, vagy gyümölccsel?
júl. 20. 16:28
Cukor, de nem ész nélkül.
júl. 20. 15:57
Eritritet veszek jó ideje. Édesebb a cukornál. 😊
5. Mizantróp (válaszként erre: 4. - Myra)
júl. 20. 15:56
Ne is!🤣😅
4. Myra
júl. 20. 12:56
Több, mint 10 éve nem használok cukrot. Édesburgonyával, gyümölccsel édesítek.
júl. 20. 10:40

Én fogytam kb 15 kilót egy év alatt,de a napi édességadagom ugyanúgy megvolt.

Csak reggel ettem meg,napközben már nem.

júl. 20. 09:40
Semmi gond. Szeretem az édességet.
júl. 20. 09:35
A cukor a fejlett világ emberének egyik fő alapélelmiszere, naponta sok millió tonnát fogyasztunk belőle és a különböző természetes alapú édesítőkből, s ez a közeljövőben aligha változik.

Ugrás a teljes írásra: Cukor, te édes bűn...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook