Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bili, wc-szűkítő, kombinált wc ülőke fórum

Bili, wc-szűkítő, kombinált wc ülőke (beszélgetős fórum)


2009. okt. 21. 18:34
Mindenkinek köszönöm a segítséget! Végül arra jutottam, hogy nem érdemes drágát venni, igy egy teljesen egyszerűt vettem 500 Ft-ért. Nincs rajta szivacs, mert ez is csak egy baciforrás, nehéz a szivacsot kitisztítani, és a szivacsos változat 3000 Ft-tal drágább is volt. Ahogy írtátok, lehet, hogy nem is szereti majd a szűkítőt, akkor ráérünk elgondolkodni egy másik megoldáson. Viszont ami jó, hogy kipróbáltuk, ráültettük, nagyon élvezte, hogy ott ülhet, ahol mi is. Nagyon büszkén feszített :))))))
19. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - 8e8c2f0ee9)
2009. okt. 21. 13:11

Szia!

Az én lánykám is 20 hónapos, simán szól mielőtt kakil, de az istennek nem akar bilire ülni :( Múltkor a kádban ülve szól, kivettük, próbáltuk a bilire ültetni, aztán a wc-re is, de nem akart, addig toporgott, hogy odanyomta a kőre :DDD

Nekünk van wc szűkítőnk is, a nagyobbik lányomtól "örökség" bár néha még ő is használja :) Pont passzol a wc-re, van kapszkodója, és puha szivacs a borítása, amire ülni kell, ilyen pvc szerűvel van bevonva, simán lehet vízzel tisztíani. Ez nem volt olyan vészes (2000Ft körül)

Úgyhogy fel vagyunk készülve, már csak Alíznak kéne rájönni :))

18. pemete (válaszként erre: 17. - Pemete)
2009. okt. 21. 13:04
Azt akartam kihozni ebből, hogy nem árt, ha van otthon bili is, meg szűkítő is, és majd ő eldönti melyik a szimatikusabb neki! Nekünk ez a sima 700 forintos tescoban vett bilink van, és a célnak tökéletesen megfelel:)
17. pemete
2009. okt. 21. 13:02

Szia!

Mi először bilivel kezdtünk. A kislányom másfél éves volt, mikor megvettük neki. Egyíébként másfél éves kortól lehet próbálkozni, előtte felesleges, mert akkor még nem elég fejlett hozzá a gyerek.

Tehát mi megvettük a bilit, elmagyaráztam a gyereknek, hogy mi is a teendő, meg mire való, ő meg le se tojta. Néha-néha a fejére húzta, aztán ennyi volt. 2 hónapig nem érdekelte a dolog, aztán ráült néha, próbálkozott, nem adtam rá nappalra pelust, de még soksazor bement a pisi. Nyáron sokat mentünk le 5 váltás ruhával, és megszokta, hogy szólni kell, ha pisilni kell. Júliusra már szobatiszta lett, napközben az alváűshoz sem kell neki a pelus, ő mondta, hogy nem kéri. Egyedül a kaki az ami még a pelusba megy, de már néha hajlandó azt is a bilibe nyomni. Viszont pisilni már a wc-be szeret, odalnet meg egyedül:) Azt mondja, hogy ő már nagy! Múlt hónap végén volt két éves:)

2009. okt. 21. 09:58

Domi januárban lesz 3 éves.

Jövő szeptemberben kezdi az ovit.

Most pisil a Wc-re is kombinált wc ülőkénk van,meg ha olyan kedve van a bilibe is.

Nappal nincs pelus,csak az ebéd utáni alváshoz-kéne vennem gumilepedőt hátha,de a nyáron már akkor sem adtam rá a nagy melegben,és csak egyszer pisilt be álmában.

Éjjelre még kap pelust.

Úgyhogy veszek gumilepit és már csak az lesz vissza,hogy alváshoz sem kell.

Sz.tem így pont jó.

2009. okt. 21. 08:37

Szerintem bármennyi idős, nyáron kell elkezdeni az egészet. Mi bilivel kezdtük, kb 1 hónapig belecsinált, aztán WC-re akar ülni, (tőlünk látta), vettem szűkítőt, aminek két napig volt sikere, aztán közölte, nem kell, inkább billeg a rendesen.

Ja, és a hosszú gatyába eleinte becsurgott. most már csak éjjel kap pelust, de reggelre 5 kg lesz:-))

Hátha fel tudsz ezt-azt használni a beszámolómból.

14. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 3. - Hihi)
2009. okt. 21. 07:36
Ezért is gondoltam a kombinált wc ülőkére, mert az biztos, hogy nem csúszkál, hiszen egyben van az egész. De az nagyon- nagyon drága. Annyit nem szánnék rá.
13. danama (válaszként erre: 12. - 3a92f8d690)
2009. okt. 21. 07:34

az én kislányom is sokáig elvonult és tudta is hogy jön a kaka, neki kell akarnia, hogy ezt a szokást, hogy a pelusba kakilunk megváltozzon..


hiszen ha jobban bele gondolunk nekik ez a természetes, hiszen mióta kibújtak a pocakból így csinálják :-))

12. 3a92f8d690 (válaszként erre: 8. - 8e8c2f0ee9)
2009. okt. 21. 07:31
Mert okos azért szól :-)) Sokáig el fogmég vonulni 2.5 éves lett a fiam mir bilizett
11. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 6. - 228bb89282)
2009. okt. 21. 07:31
Nagyon okos kisfiú (Na nem azért, mert az enyém :))), de pl egy vadonatúj formabedobó játékkal úgy játszik, hogy kézbe veszi, megforgatja, jól megnézi, hogy mi van a kezében, és aztán beilleszti a megfelelő lyukba. Gondolkodik.
10. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 7. - Danama)
2009. okt. 21. 07:30
Köszönöm :))
9. 3a92f8d690 (válaszként erre: 5. - Hihi)
2009. okt. 21. 07:29
Nem korhoz de még most bújt ki a tojásból majd nyáron ráér!!
2009. okt. 21. 07:29
Azért gondoltam a leszoktatásra, mert kaka előtt már mindig szól, hogy kaki, aztán diszkréten oldalra vonul, és telerakja a pelust. Szóval ha ő szól, akkor sztem már érdemes elkezdeni.
7. danama (válaszként erre: 1. - 8e8c2f0ee9)
2009. okt. 21. 07:29
gyönyörű a kisfiad :-))
6. 228bb89282 (válaszként erre: 1. - 8e8c2f0ee9)
2009. okt. 21. 07:28
Az egy dolog, hogy te elérkezettnek látod az időt, de ő nem biztos, hogy érett még rá. A kislányom 2 és fél volt, amikor szobatiszta lett, kettő nap alatt leszokott a pelusról. Többet árthatsz, mint használsz a túl korai szobatisztaságra neveléssel. Ha a gyerek agya még nem érett meg, nagyon sokszor be fog pisilni. De ezt te tudod...
5. hihi (válaszként erre: 3. - Hihi)
2009. okt. 21. 07:27
Az én fiam másfél évesen szobatiszta volt,a lányom 2és fél éves,és se a bilire,se a wc-re nem hajlandó ráülni!Ez nem álltalános,hogy korhoz van kötve:)
2009. okt. 21. 07:27

Szia!


Tudom a te választásod de szerintem 1,5 évesen még pici a bilizéshez, de mondjuk ez is gyerekfüggő.

Nagy átlagban 2 éves kor után lehet elkezdeni a szobatisztaságos dolgot.


Nekem a nagyobbik egyik napról a másikra az lett, mondjuk több volt mint 2 éves.

Bilivel kezdtük majd kb 1 hónapra rám, ő kérte, hogy wc -be mert az olyan nagylányos:-)


nekünk sima wc szűkítőnk volt, nem márkás hanem olyan olcsó magyar műanyag, de a célnak megfelelt

3. hihi
2009. okt. 21. 07:25

Szia!

Ha veszel wc szűkítőt,csak arra figyelj,hogy biztonságos legyen,és ne csúszkáljon az otthoni wc deszkán,mert akkor nem érzi magát biztonságban a kisfiad:)

2009. okt. 21. 07:25
Az igen jó korai szerintem inkább a bili a fiam 4 lesz és írtózik a wc szűkítőtől!!Ne eröltesd még....Ráérsz nyáron majd miokr meztelenül vagy 1 kisgatyába szaladgállhat az udvaron!!!
2009. okt. 21. 07:23

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Kisfiam másfél éves, és elérkezettnek látom az időt a pelus leszoktatásának elkezdéséhez. Ki mivel kezdte? Én egyből wc-re szeretném szoktatni, de nem tudom mi erre a legideálisabb eszköz. Mire kell odafigyelni a vásárlásnál? (pl legyen a wc szűkítőnek kapaszkodója, milyen anyagból készüljön, és még sok minden, amik eszembe sem jutnak.) Köszönöm előre is :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook