Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bevállalni a külső és belső hibáinkat? Vagy palástolni? fórum

Bevállalni a külső és belső hibáinkat? Vagy palástolni? (beszélgetős fórum)


jún. 23. 02:05
hiaba probalod elhallgatni,mert idovel ugyis kiderul,hogy milyen ember vagy!senki nem tokeletes ne feledd!
jún. 21. 21:38

Külső és belső hibák?


Ezt teljesen máshogy mondanám. Külső adottságok, belső tulajdonságok.


A külsőnk olyan, amilyennek születtünk, vannak dolgok, amiken tudunk változtatni, pl. hajszín és haj fazon, de vannak olyanok, amiken nem, pl. túl rövid lábak.

Én a külső hibákra azt mondom, hogy meg kell tanulnunk használni magunkat.


Én szinte teljesen elégedett vagyok magammal, de tudom, hogy vastagabb a vádlim, mint az átlag, ezért olyan szoknyát és ruhát hordok, ami optikailag ezt korrigálja;)


A jellemünket is hozzunk innen-onnan. Egy bizonyos kor után már lehetetlen változni Ezt a kort 10 év alattira teszik a tudósok, ezután már belénk égett minden.


Én őszinte ember vagyok. Ha megkérdezik a véleményemet, akkor nem tudok hazudni. Szoktam drukkolni, ha olyat látok, hogy meg ne kérdezzék, mert nem akarom megbántani;)

Bár már kitaláltam jó régen, hogy ha valami nem tetszik, akkor annyit mondok, ha megkérdezi valaki, hogy milyen a ruhája és nekem nem tetszik, hogy ez nem az én stílusom;)

Azt hiszem ezzel nem bántok meg senkit. Esetleg kiegészítem annyival, hogy nekem túl mintás, ez a szín nem igazán tetszik, nekem nem áll jól az ilyen, azaz igyekszem nem kritizálni másokat.


A valóvilágban még sosem kritizáltak meg a külsőm miatt, ami lehet, hogy a nagy önbizalmam miatt van;)


Nem tudok olyan szituációt elképzelni, amikor valaki azt mondja, hogy te meg, hogy nézel ki ebben a ruhában? És azt sem tudom elképzelni, hogy bárkinek ilyet mondjak.


Ahogy, nem mondom az elhízottnak, hogy de szép karcsú vagy, de azt sem, hogy úr isten dagadt vagy!


Kommunikálni kell megtanulni!

23. fincsi5 (válaszként erre: 22. - Timycat)
jún. 21. 21:14
Ennyi!:))))))))
22. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 21. 21:05

Külső hibáim nincsenek, persze kívülről nézve biztos talál rajtam bárki hibát, de én nem élem meg hibának és nekem így jó.


A belső hibákat (nyilván amit felismerek és zavar) igyekszek kijavítani, fejlődni abba az irányba amit jónak tartok. Aztán lehet valaki szemében az is hiba ami felé tartok.


Ez van, nem lehet mindenkinek megfelelni.

21. fincsi5 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 21. 21:03

Azért ez túlzás.:)))


Gyerekünk esküvőjéről tettem fel ide képet, megkaptam, hogy "csúnyán és szigorúan" nézek. Szemünkbe sütött a nap, s legkisebb gondom az volt, hogy én hogyan nézek ki.


A fiatal párról szólt az a nap, nem rólam, egyébként sem vagyok fotogén. Még fiatalon sem.

20. 3198f17214 (válaszként erre: 10. - PöttyösPanka)
jún. 21. 20:33
Így igaz
19. Regin_a (válaszként erre: 6. - 55Judit)
jún. 21. 20:25

Próbáltad takargatni a görbe lábad vagy a dadogásod?

Igaz, görbe lábra úthenger.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
jún. 21. 20:24
Könnyen mondja ezt az, aki jó külsővel rendelkezik,akin ninc ssemmi csúnya.
17. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 21. 19:17

Most komolyan mondom, olyan még nem volt.


De biztos nem foglalkoznék vele, legfeljebb azt mondanám; nem lehet mindenkinek jó az ízlése. :)))

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
jún. 21. 16:06
És ha a külsőd miatt kritizánának?
15. fincsi5 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 21. 15:56

Jól tűröm a kritizálást, belátom ha hibáztam. Itt is előfordult már, sok dologról derült ki, hogy nem nekem való.:)))


Ha meg igazságtalanul kritizálnak, fel sem veszem.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
jún. 21. 15:34
Igen, úgy értettem, ahogy mondod.És ha téged kritizálnak, arra hogyan reagálsz, hisz mindenkin lehet "fogást" találni. Amúgy meg,nem kell mindig őszintének lenni.
jún. 21. 15:15

Hibája csak annak van, aki azt hibának látja...


Mosolyogj a világra és az visszamosolyog rád. 😊

12. ,zumba (válaszként erre: 10. - PöttyösPanka)
jún. 21. 15:05
Így van!
11. fincsi5 (válaszként erre: 6. - 55Judit)
jún. 21. 15:03

Dehogynem érted; ha pl. nagy a hasam, nem veszek fel alakkiemelő ruhát, ha idősebben lötyögős a felkar, nem ujjatlan, csak rövidujjú.


Ha kritizálós valaki, társaságban türtőztetni kell magát, megpróbálni keveset beszélni.


Én túlontúl őszinte vagyok, 100x meg kell gondolnom, megszólaljak-e, ez régen nagyon nehezen ment.

jún. 21. 14:08
Lehet palástolni, de az rengeteg energiát vesz el. Ha folyton arra kell figyelni, le ne hulljon az álca, nem jut erő önfeledten élvezni a pillanatot. Pedig más emberek szemében sokkal vonzóbb egy tökéletlen, de önazonos, életvidám ember, mint egy merev, gátlásos, látszólag kevés hibával rendelkező.
9. Bichi (válaszként erre: 6. - 55Judit)
jún. 21. 14:02

Pedig mindenkinek van hibája, külső, belső egyaránt. Az, hogy ezt valaki tudja vállalni, ahhoz kell egy bizonyos elégedettség az élettel. Manapság viszont egyre kevesebb ember van, aki alapból elégedett az életével.

Én nem palástolom a hibáimat, igaz nem is mutatok rá, de hát ez van, ez vagyok én. Akinek nem tetszik, hát az így járt, az idegen emberek meg pont nem is érdekelnek :DD

jún. 21. 14:00
Örülök, hogy itt mindenki tökéletes. akármit felvehet, minden jól áll rajta. Kérdés van, mert kérdőjel is van utána.
7. 55Judit (válaszként erre: 6. - 55Judit)
jún. 21. 13:49
Ja, bocs. Volt kérdés.👏😀
6. 55Judit (válaszként erre: 4. - Pulcsis)
jún. 21. 13:41

Hát kérdés az nem volt, de maga a sztori érthetetlen. Ha tud valaki a hibájáról, nem az lenne az első hogy kijavítsa, korrigálja, ahelyett hogy takargatja? Gőzöm nincs milyen hiba lehet. ha valami testi rendellenesség, azt el kell fogadni úgy ahogy van. nem kell hibaként kezelni, a megváltoztathatatlan váljék természetessé.


Engem érdekelne milyen hiba lehet az, amit palástolni kell.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Pulcsis)
jún. 21. 13:37
:DDD
jún. 21. 13:31
Nincs hibám, a kérdést se értem 🤣
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Vigyefene)
jún. 21. 13:30
:D Nekem is, pedig ellophatnák...
jún. 21. 13:19
Szerencsére az én hibáimat nem kell keresni, mert megvan mind.
jún. 21. 13:16
Mindig is szégyeltem a hibáimat, akár a külső akár a belsőről van szó.Ezért igyekeztem mindig eltakarni, a külső hibáim, és a belsőket sem hangoztatni, inkább úgy viselkedni, hogy ne derüljenek ki.Bár, ez egyre nehezebb nekem, mert a hibák ahogy öregszem, nem csökkennek, sőt. Ma előttem állt egy fiatal anyuka,aki bevállalós, nem palástolja a hibáját, lehet ő teszi jobban, mert nem árul zsákbamacskát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook