Ausztráliában szeretnék letelepedni (beszélgetés)
Szia Lara!
Sok igazság van abban amit írtál! :)
A Bertók Zoli nem rossz valóban!
Még egy jót találtam, akinek van budapesten és sydney-ben is irodája, bevándorlási jogásza, ausztrál közjegyzője.
Nézd meg őket is: www.cseaustralia.com.au
Érdeklödéssel kezdtem olvasni e fórumot, s szinte ledöbbentem azon, hogy mennyi álszent, írígy, rosszindulatú és buta ember van itt egy helyen! Olyanok, akiknek fogalmuk sincs e témáról, mégis osztják az észt kéretlenül. Írígy és sikertelen emberek, akik megpróbálják lehúzni az ö szintjükre azt az embert, aki náluk tettrekészebb, bátrabb. Szánalmas banda! Igaza volt Lizocskának, amikor óva intett attól, hogy fórumon informálódj.
Nem tudom aktuális-e még a kitelepedés témája, de küldök egy honlapcímet, ahol megtalálod a szükséges információkat. Imént küldte egy barátom, aki hat éve él a kenguruk földjén. :-)
www.bertok.com (Bevándorlás Ausztráliába)
Sok sikert és ne hagy magad negatívan befolyásolni! Bátraké a szerencse!
Ha 'csak' a gyerekeid továbbtanulása miatt szeretnétek kiköltözni, akkor nem feltétlenül kell elhagyni az országot!
Hallottál már az UWC-ről? Nézz utána a neten!
Addig egy kis ízelítő:
Az 1962-ben alapított UWC-hálózat ma 12 iskolát tart fenn világszerte. Magyar diákokat fogadtak már Walesbe, Kanadába, Olaszországba, az Egyesült Államokba, Hong Kongba, Indiába, Norvégiába, Costa Ricára, Szingapúrba és Hollandiába.
Az iskolákba több mint 80 országból érkeznek érettségi előtt álló diákok, hogy két évig együtt tanuljanak angol nyelven a nemzetközi kapcsolatok fejlesztése és a kultúrák harmóniája jegyében. A kultúrák keveredése és az otthonitól eltérő környezet nagymértékben formálja a személyiséget, fejleszti a problémamegoldó készséget, toleranciára, felelősségtudatra nevel; továbbá fogékonnyá teszi a fiatalokat a világban jelen lévő, globális problémákra. Az itt szerzett tapasztalatok birtokában a végzett diákjaink képessé válhatnak arra, hogy akár nemzetközi környezetben is képviseljék a magyar kultúrát és tudományt.
A diákok két év alatt a Nemzetközi Érettségi (International Baccalaureate, IB, www.ibo.org) programját végzik el. Ez egy világszerte egységesen elismert, színvonalas képzési rendszer - a továbbtanulási arány ezekből az iskolákból gyakorlatilag száz százalék. A Nemzetközi Érettségi Program a "teljes ember" nevelésére törekszik, így a megszokott tantárgyak teljesítése mellett a diákok részt vesznek sportfoglalkozásokon, kreatív tevékenységekben, illetve szociális vagy ökológiai jellegű önkéntes munkát végeznek.
AZ UWC MAGYARORSZÁG HONLAPJA: [link]
A NYÍLT NAPOK HELYE ÉS IDEJE: [link]
Szia!
Azóta van valami változás?
Döntöttetek már?
Mi is épp tervezzük Ausztráliát! :)
menjen Ausztraliaba, aki akar. Sok a hianyszakma, asszem szakacs is az. Viszont keszuljetek ra, ne a levegobe beszeljetek, "mindent! csak el innen" nem eleg! Kezdesnek jo, de aztan ulni le a google ele, es keresni, kutatni, sok ember, aki kivandolrolt blogot vezet, olvasni, tanacsaokt gyujteni, papirokat beszerezni, es lepni!!!
Ez tobb honapos keszulodes, de menjetek!!!
Sziasztok
Tudja valaki milyen esély van kint kozmetikusként dolgozni?
Egyre jobban beleássuk magunkat mi is ebbe a témába. A Bertók féle honlap tényleg jó. Van még ezenkívűl néhány blog is, ami nagyon informatív, plusz az ausztralia.net mint fórumlehetőség.
Az biztos, hogy egyre nehezebb. Mi most a nyelvvizsgára (is) készülünk, mert IELTS vizsgát kérnek, nekem pedig nem az van :(
Szia! Az alábbi honlapokat melegen ajánlom. Tele hasznos, elsőkézből infókkal!!! Az első egy Ausztrál bevándorlási ügynök (legális!) oldala, ő mindent leír, amit tudni kell, vagy érdemes. A másodikon pedig ebben a témakörben rengeteg személyes, friss, konkrét tapasztalatot, tanácsot találsz. Szánd rá az időt, olvasgass, hidd el, megéri!! Sok sikert kívánok, üdv.!
Helló!
Igaz, én nem anyuka vagyok, de nálunk napirenden van az ügy, amivel a témád foglakozik.
Valóban nem egyszerű a kijutás, és nagyon drága. De megéri!!!
Nem mindegy, hogy milyen visa-val mész, és az sem, hogy melyik territory-ba. Minden territory-nak, mondhatni külön-külön szabályai vannak. Olyan is van, hogy ha mondjuk skilled visa-val mentek, mert jó szakmátok van, akkor WA-ban hiányszakma a szakmátok, QLD-ben meg nem. Van egy ún. SOL List, ahol a hiányszakmák vannak fent. Ezt sajnos évente változtatják. Hol levesznek szakmákat, hol újakat tesznek fel.
Mi, kb. 5 hónapja kezdtük az információ gyűjtést. Most ott állunk, hogy várjuk, hogy összejöjjön a pénz és uzsgyi :-).
Vannak olyan oldalak, melyek mindenre felkészítenek. Letelepedés, tanulás, megélhetési költségek stb. kapcsolatos témák. Ha érdekel, küldj üzit privibe.
Addig is:
Never give up! Don't worry. Take it easy!
Nem tűnik úgy h változik fog a dolog..legalábbis jó irányba biztos nem.
Én is menni szeretnék,de nem tudom hova,talán annyival könnyebb h csak a férjem van gyerekem nincs,de a családdal szoros a kapcsolat,így nagyon messze nem szeretnék.Meleg tengerpartos helyen élnék boldogan,de tudom ez nem kívánságműsor.
Én is félek ide gyereket szülni.Őszre tervezzük.De egyre jobban gondolkozok külföldben.
Persze, hogy engedni kell őket tanulni. De a mai világ máról holnapra változik. Remélhetőleg FOG VALAMI változni!
Azzal viszont még nem oldottad meg a helyzetet, ha lediplomázik. További kiadással jár sajnos még a bojtárkodás stb. stb...
Nekem egy gyermekem van, 13 éves. De még mindig azt mondom, hogy tanulja ki a szakmát és ha még mindig akar, majd utána lediplomázik - ha lesz miért - Nagyon nehéz már a diplomával is elhelyezkedni. Januárban vettem fel -munkaügyes vagyok - egy kislányt, aki 1/2 1 évig nem talált sehol sem munkát. Több helyre is beadta az önéletrajzát, végül nálunk kötött ki (Polg.Hiv.) (de tényleg nem kötözködni szeretnék veled...)
Nagyon sok mindenben igazad van. Tény, hogy ma egy jó szakmával rendelkező itthon sokkal jobban keres mint sok diplomás. Az is igaz, hgoy nagyon sokan megszereztek használhatatlan diplomákat, sőt még azzal is egyetértek, hogy hazaszeretet, nemzeti tudat. Nekem is nehéz volt megemészteni, hgoy a legjobb barátnőm és családja 4 gyerekkel kelt útra, és letelepednek Németországba.
DE azt is figyelembe kellett vennem, hogy albérletben laktak, már-már alig tudták kifizetni az albérletet és a rezsit, a férj nem diplomás, de elveszítette a munkáját, és bármennyire keresett is állást nem talált.
A feleség szülei bár megtehették volna, mert anyagilag nem állnak rosszul egyáltalán nem segítették őket.A férj szülei meghaltak.
Így nekem is el kellett fogadnom, hogy vannak akik elmennek, mert itthon tényleg kilátástalan a helyzet.
Nekem a sógorom szintén NÉmetországban dolgozik már 2 éve, mert itthon a válság miatt elveszítette állását (építőipar), és a hitelt fizetni kell, meg a két gyereket eltartani.
Nagybátyám 50 évesen és cukorbetegen volt kénytelen külföldre menni, mert az útépítés is bedölt.(ő sem diplomás) Egy unokatestvérem a faipar bedölése miatt ment külföldre (asztalos).
Ők mind itthon dolgoznának ha lenne munkahely. Szóval ha valakiknek fent nagyon fontos lenne a haza, akkor teremtenének munkahelyeket, mert így sajnos sokan csomagolásra kényszerülnek.
Külföldön sem ingyen van az oktatás, és általában igaz az is, hogy bár magasabb a fizetés, minden többe is kerül.
A mostohabátyám 18 évesen ment ki a Svájcba. Ma is ott él, és már elmúlt 40... Magyarországi viszonylatban jól keres; átszámítva havonta kb 800 ezret. DE! Ott kint ez egyáltalán nem sok, mert egy kifli 100 Ft-ba kerül. Úgyhogy mérlegelni kell.
Nekem is van 2 gyermekem, most várjuk a harmadikat, és én is úgy gondolom, hogy ha tanulni akarnak majd, menjenek. De nem mindenáron hajtom őket a diploma felé, mert - bár én diplomás vagyok - egyre inkább azt látom, hogy többet ér egy jó szakma, mint 3 diploma.
Én sem tudtam elhelyezkedni a diplomámmal, a férjem pedig, akinek "csak" szakmája van, jól keres, és stabil munkahelye van.
Van egy kollegája, akinek a felesége és a lánya is diplomás, a lánya már a negyediket szerzi, mégis, a férfi többet keres, mint a két diplomás nő összesen, ő tartja el őket.
Ma már túl sok a diplomás ember, túl könnyű volt diplomát szerezni, és nincs annyi munkahely, ami elbírna tartani ennyi "értelmiségit".
Ezenkívül szerintem nem túl jó felfogás, hogy ha nem jó itthon, hát csomagoljunk és menjünk másik országba. Hol van a hazaszeretet, a nemzeti tudat stb.?
Elszippantják a keleti jó diplomás munkaerőt.
Svédországban pl nincs is szülésznőképzés, innen mennek ki oda dolgozni.AZ orvosokat, mérnököket is innen toborozzák.
Van kint Németországban barátnőm, aki itt tanult vegyészmérnöknek. Elveszítette itthon fél évvel ezelőtt a munkáját, és nem talált másik állást. Kint pedig szakmájában helyezkedett el angol nyelvtudással, németül most tanul, és még szolgálati lakást és szolgálati autót is kapott.
Szia!
Én a helyedben Svédeket próbálnám meg. Unokatesómék 2 éve mentek ki családostól!! (2 gyerekkel)
Oktatás ingyen van, a feleség nem beszélte a nyelvet így beülhetett az oviba a fia mellé, hogy tanuljon :))) Sportolási lehetőség szintén ingyen van!
Unokabátyán kb másfél évet melózott kint előtte és megteremtette a helyet az egész családnak.
A letelepedéshez nem tudok hozzá szólni, csupán a diplomához.
Egy jó szakmában már senki sem gondolkodik? Miért akar mindenki diplomás lenni?
Tudom,hogy kevés a munka és jelenleg aki előtte áll annak is feladja a leckét,hogy hová menjen tovább a gyerek. De! Inkább legyen egy/több szakma a kezében és ha nem tetszik a rendszer, majd tovább tanul. Fordított gondolkodás, de van/lesz miből elindulnia. Mintsem,hogy diplomával a kezében ..... hová veszik fel itt Ma.o-on? (bocs sk.vélemény)
Valahol igazad van....DE mégis, kit alkalmaznak jobban, mivel villognak..az Angliában megszerzett diplomával.
Egyébként én is ezen elgondolkodtam már, ismerem az ottani oktatást is, nem is biztos, hogy annyira jó, hogy mi így elaprózzuk, míg ők célirányosan leragadnak 1-1 tantárgynál hónapokig.
A klinikáik nagyon jók, iparuk fejlett, mezőgazdaságuk, hadiparuk stb. sok-sok más, akkor ki megy előbbre, elgondolkodtató melyik a jobb oktatás. Nem?
Ha az egyetem miatt akarsz ausztráliába költözni, az még messze van, az alapján, hogy mennyi idősek a gyermekeid. Addig még itthon is sok változás lehet.
És egyáltalán nem biztos, hogy mindegyik gyermeked majd egyetemre akar járni.
Ez a felfogás is sajnos nagyon rosz ma, hogy mindenki diplomát akar, de dolgozni meg senki...
Hidd el, sok esetben egy jó kőműves, ács jobban keres, mint egy diplomás ember. Ezt a környezetemben látom, tapasztalom.
Csak ne hasonlítsuk össze a Magyar oktatást az Angliaival.
Magyarországon nagyon jó és erős oktatás van. Nem hiába jön ide nagyon sok külföldi tanulni.
Kint viszont az állami középiskolák csapnivalóak. Pl. Földrajzból csak Angliáról és a volt gyarmatállamokról tanulnak, meg valamit Amerikáról.