Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » APÁK??? fórum

APÁK??? (beszélgetős fórum)


25. survivor3 (válaszként erre: 1. - Borsóleves)
2009. jan. 14. 08:41

Kérem!

Azért vannak kivételek. Annyi esettanulmányt lehet olvasni. Ez nem általánosítható.

A statisztika szerint az elvált férfiak nagy része 2-5 éven belül új családot alapít. Nyilván sokuknak kevesebb ideje jut az előző családjában hagyott gyermek(ei)re.

A törvény számukra is előírja a kötelezettségeket, amely számon kérhető.

Más dolog az elvált szülők rossz viszonyából adódó folyamatos harc.

24. 70a5a27405 (válaszként erre: 5. - Borsóleves)
2009. jan. 11. 23:30
ahh nálunk a banya még egyszer se látta, az apja is csak egyszer, fizet gyerektartást ha akar ha nem, apai jogaival nem él. A családja egyszer sem jött el megnézni.....selejt banda, apukával egyetemben!
2008. dec. 30. 08:55
ez megint micsoda
22. Borsóleves (válaszként erre: 6. - Bigiboy)
2007. nov. 13. 14:57
??????
21. Borsóleves (válaszként erre: 8. - A900f63755)
2007. nov. 13. 14:56

Vandy

én se jót, se rosszat nem mondok neki az apjáról, rábízom, hogy Ő hogyan ismeri meg...

20. Borsóleves (válaszként erre: 15. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 4. 00:19
Rendben:))))Teljesen egyetértek veled!
19. Borsóleves (válaszként erre: 16. - 4af30810d1)
2007. nov. 4. 00:18
Ez tök jó lehet:)
18. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 16. - 4af30810d1)
2007. nov. 2. 06:20
Örülök a pozitív pédának,tényleg:)
17. LoLiNa (válaszként erre: 12. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 2. 05:13
Tudom, én csak a mi példánkat írtam le. sajnos a mi családunkban nem az első válás.. és pl kerianyum exférje.. szörnyűű.. nem csak hogy nem érdekelte őt a gyerekei, se pénzt nem adott nekik, se semmit.. inkább fosztotta volna őket.. sokszor újra próbálták.. aztán csak a pénzt csalta ki és az ellátást. majd még be is tört családom belüli lakásba! mindent, szó szerint mindent elvittek.. nem értem meg az ilyen embereket.. emelett ivott..
2007. nov. 1. 17:23

Sziasztok!


Hááát elborzadtam az olvasottak miatt. Mi nagyon szerencsések vagyunk, azért írom, hogy mi, mert egy válás legalább három embert érint. Szóval nálunk csak egyetlen egy szabály van..a gyerek az ELSŐ. És ezt azt kívánja, hogy normálisak legyünk. Így pár évvel a válás után a gyermekem apja a legjobb barátom. Külön neveljük, de mégis együtt. Akkor jön amikor csak tud, nálunk nincs láthatás, ilyesmi..Szerencsére ezt mára már a körülöttünk élők is megértik, az elején az volt számukra a hihetetlen, hogy így is lehet válni... Egymás froclizása, és kínzása nélkül.. csak mert nem stimmelt valami kettőnk között... Dehát ehez KÉT ember kell...

15. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 13. - Borsóleves)
2007. nov. 1. 16:18
Én értelek,és nem is rád írtam....de a nagy általánosságot figyelembe véve,a szülők sokat tehetnének hogy viszonylag békés maradjon a "kapcsolat",és ez többnyire a sértett féeln múlik.Egyértelmü hogy nem adom oda olyannak a gyereket aki veszélyezteti,akár biológiailag az apja akár nem.Merthogy az apa fogalom nem egypár hímivarsejten múlik....
14. Borsóleves (válaszként erre: 6. - Bigiboy)
2007. okt. 31. 23:24

Persze örülök, hogy írtál!Amit előzőleg írtam olvas el és még a te hozzászólásodhoz annyit írnék válaszul, IGEN vállaltam, de akkor tényleg egyedül!Vagy APA az aki ha eszébe jut meglátogatja a gyereket és semmi más?Mert akkor inkább mondjon le róla és akkor nevelem TÉNYLEGESEN EGYEDÜL a gyerekemet!

Ennyi!egy ilyen ember ne kepesszen a gyerekért!Ismerje be hogy nem akar róla gondoskodni, ha én elválok, de akkor ne jöjjön még akkor sem ha épp lenne kedve!

13. Borsóleves (válaszként erre: 9. - Ccd9bb7d17)
2007. okt. 31. 23:18

nem tudom, hogy ezt tapasztalatból írtad e, de ezt mindenki tudja, mi lenne a helyes, LENNE....

Írtad, hogy együttélve oda mertem adni az apjának, akkor ha külön vagyunk miért nem?Hát én pont ezért váltam el, mert volt példa, hogy az újszülött gyereket mérgében ott hagyta a mérlegen, mert nem működött, vagy, ott hagyta a pelenkázón levetköztetve, amíg Ő a másik szobában összeszedte a fürdéshez szükséges dolgokat, vagy még sorolhatnám, amikor a gyereket majdnem kiborította a babakocsiból, vagy amikor majdnem kitört a gyerekem nyaka mert "látod így is meg lehet fogni" mutatványát gyakorolta!!!!!És ezek után adjam oda ennek az embernek a gyerekemet, akkor sem tudta mit kezdjen vele, hát még most, hogy a gyerekről semmit nem tud, mert nem is érdekli és eltelt két év, mit csinálna ha elvinné, a legalapvetőbb dolgokat nem tudja mit kell egy ilyen pici gyerekkel csinálni!És látod pont ez az, ami nem baj, CSAK EZT ISMERJE BE!De nem, majd Ő megmutatja, mert Ő elveszi tőlem a gyereket, vagy hivatalos úton vagy sem!!!!!!

12. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 11. - LoLiNa)
2007. okt. 31. 14:10
Olyan szomorú az ilyen,nem értem időnként az embereket!Végülis két embernek "volt némi köze ahhoz" hogy világra jött,később is kellene vállalni érte a felelősséget.Nem az ilyen esetekre irtam,amit irtam,viszont nagyon sok olyan is van,amiről én beszélek...:(
11. LoLiNa (válaszként erre: 9. - Ccd9bb7d17)
2007. okt. 31. 13:11
én örülnék, ha akarná vinni vagy legalább csak látogatni.. míg egy helyen laktun is, volt hogy egy hónap után már én hivtam, hogy bacod van egy fiad, akinek hiányzol!!! :( és ez elég gyakran volt.. most elköltözött messzire.. kb 4 havonta jön.. itt van 4 napot, abból fél óra jut a gyerekre.. és el nem vinné sehová az istenért se..
10. b59d693a46 (válaszként erre: 4. - Borsóleves)
2007. okt. 31. 13:07
Hát tényleg nem normális, jobban jársz, ha a gyerek közelébe sem megy. Gondolom, nem sokat veszítetek vele.
2007. okt. 31. 12:41

Az lenne az ideális,hogy válás után mindkét fél elsősorban a gyerek,gyerekek érdekeit nézze...egy dolog hogy elválltak,vannak sérelmek,de meg kellene próbálni intelligens ember módjára viselkedni,már a kapcsolat romlásától kezdve,a váláson keresztül az utánna következő időkön át mindvégig.Sajnos ez ritka,nagyon nagyon ritka....sok sok esetben az apuka a felelős talán,sok helyen,ezen a fórumon és máshol is leirt eseteknél csak pislogok....van egy ügy amit nagyon próbálok nyomonkövetni és nagyon szurkolok annak a családnak...itt a fórumon.

De....és akinek nem inge nem veszi magára,és senkit nem akarok megsérteni,stb.....

Nagyon sok esetben az anyuka,csakazértis,és nehogymá neki legyen igaza,és mérthagyotteltudjonrá valamint hasonlók miatt,ha nem is tudatosan az apa ellen nevelve a gyereket,itt ott keresztbetesz,nem engedi láthatásra,különböző indokok miatt,vagy nem engedi elvinni a gyereket,csak az ő jelenlétében látogathatja,stb....ha együttélve oda mertem adni az apjának,ha külön vagyunk,miért ne?

vannak szélsőséges esetek,de nagyon sokszor kulturáltan meg lehetbe oldani ezeket,saját életünk és főleg a gyerek életének megkönnyítése,leegyszerüsítése érdekében...saját sérelmeinket,érzelmeinket félretéve....igenis meg lehet csinálni

2007. okt. 31. 12:17

Sokszor az is probléma, hogy az anyuka egyedül úgy dönt, hogy a volt férj már nem szereti a gyermekét és ezen irányelv szerint neveli, - az apa ellen -, tovább a gyermeket.

De előbb-utóbb minden gyermek felnő és kialakul a saját önálló véleménye.

7. rika
2007. okt. 31. 12:06
Igazán sajnállak titeket. Az én testvéremmel pont fordított helyzet van. ők is elváltak és az exfeleségénél van a gyerek. De nem hozhatja el úgy ahogy a bíróság megítélte. A gyerektartást rendesen odaadja, de az a szegény gyerek mindig pont akkor beteg amikor a testvérem elhozhatná. Ha el is küldi akkor szakadt cuccokba. Pedig a testvérem is és az egész család vesz annak a szegény gyereknek ruhákat, mégse húzhatja fel. Állítólag elszakadnak...szerintem ez se normális.
6. bigiboy (válaszként erre: 1. - Borsóleves)
2007. okt. 31. 12:04

Gondolom ezzel a fórum címmel apák hozzászólását is várod.Minden válás legtöbbször a gyerekeket érinti hátrányosan,ritkán előnyösen.

A gyerekért folyik sokszor a "harc" váláskor.De elfelejtik a szülők mit is vállalnak azzal, hogy egyedül akarják nevelni gyereküket, mekkora terhet jelent újból számukra.

A zűrösebb váláskor az anya biztosan számit/hat arra, hogy az apa megpróbál mindent, hogy még így is keresztbe tegyen volt asszonyának. Az apák a gyerek körülményeire, érzéseire bizony nem gondolnak, csak mivel a válásban alulmaradtak, sértődött, dühös agyuk csak azon dolgozik, hogy vágjanak vissza a volt párjuknak.

Ilyenkor döbben rá az anya, hogy tényleg egyedül kell nevelni,eltartani közös gyereküket.EZT VÁLLALTA.

2007. okt. 31. 11:48
A gyerekemnek két év alatt se egy játékot, se egy képeslapot, se egy semmit az ég világon nem hozott, vagy küldött, hozzáteszem a drágalátós anyja sem, aki a nagyanyjának véli magát...életében egyszer látta a gyerekemet, és azt mondta, amíg csak itt nálunk itthon láthatja, addig nem is akarja látni!!!!
2007. okt. 31. 11:46
Zaklat???Bosszant???Az nem kifejezés, egy időben csak azért járt ide, hogy engem fikázzon, hogy nézek ki, a szüleim milyen naplopók stb. Hozzáteszem a gyerekem hét hetes kora óta ők segítenek nekem ellátni....Most meg azzal próbál büntetni, hogy majd meglátod, egyszer elviszem a gyereket és vissza se hozom, na addig élt, akkor addig megyek utána amíg el nem kapom!Én!!!A legutolsó bosszúja, hogy megszögelte az autómat, és olyan defektem volt, hogy alig éltük túl....nem normális!!!!
2007. okt. 31. 09:36

Ez még a jobbik eset, de amikor zaklat, csak azért, hogy bosszantson és a gyereket meg a kocsmába viszi?

Ha meg nem engedem e miatt, akkor feljelent, és még neki adnak igazat, bár hozzáteszik... Kedves apuka ne a kocsmában töltse el a napját a gyermekkel. A másik, jó ha fizeti a agyerektartást, (több gherekre)és nem elbújdokol előle évekre... Úgy kell a rendőrséggel megkerestetni. Ja! és 200 ftjával törleszti a hozzácsatolt összget... Apa??? Ki az! Beteg a gyerek, ,kit érdekel, őt nem az tuti, mert nem is tud róla! Arr=l sem mikor van a szuletesnap es a Karacsony, stb....

2007. okt. 31. 06:15
hát ez felénk is igaz sajna... egyedül a gyerektartást fizeti rendesen.. de az, hogy meglátogassa, érdeklődjön az 5 éves fia után, luxus... se felelősség. se semmi
2007. okt. 30. 23:40
Ha elválsz és a gyerekedet az apja nélkül neveled akkor ők minden alól kibújhatnak, mentesülnek??Ffelelősség, gondoskodás, együttérzés, figyelem, gyerektartás, és még sorolhatnám!Normális dolog ez?Mert a tapasztalatom ezt mutatja!Nekik vannak jogaik nekünk meg kötelezettségeink, de fordítva már nem igaz ez!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook