Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha nem fogadom el a közmunkát, megbüntethetnek? fórum

Ha nem fogadom el a közmunkát, megbüntethetnek? (tudásbázis kérdés)


tegnap 22:45

Jah! Van egy un. Virtuális Munkaerőpiac Portál [link] , ahol nem túl piaci áron foglalkoztatnának, mint regisztrált munkanélkülit - ha mégis szeretnél valami jövedelemhez jutni a keresés alatt.

Ehhez a munkaügyi központban kérhetsz hozzáférést, regisztrációt.

tegnap 22:39

Szerintem érdemes a támogatás lejárta után is bentmaradni és az együttműködést, de az önálló álláskeresést választani.

A közmunkára igyekeznek a képesítésnek megfelelőt kínálni. Elsősorban azok lesznek közmunkások, akiknek az elhelyezkedési esélyük csekély. Képzetlenek és más jövedelemforrásuk nincs. Összesen kb. két évig voltam munkanélküli, de közmunkára egyszer sem hívtak.

Kaptam viszont ingyen tanfolyamot, ami mai áron olyan 700 ezer az oktatási piacon.


Álláskeresésben nekem a profession jött be. Azt tanácsolom, hogy ne te keress, hanem tedd a cégek számára kereshetővé magad! Egy jó önéletrajz, ahol fontos a végzettség, de még fontosabbak az eddigi tapasztalatok kiemelése és jönnek majd a megkeresések. Egy beszélgetést mindegyik megér, hogy az elképzeléseket egyeztessétek.

tegnap 22:25
Semmilyen közmunkára nem köteleznek. Ilyen nincs hogy kötelező.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Levarosbukta)
tegnap 16:39
Nem szeretnék újra iskolában dolgozmi, próbáltam, nem az én idegrendszeremnek való, az óvoda sem. Inkább nem kérem a 28 ezer Ft-ot...
11. Sirga (válaszként erre: 7. - Levarosbukta)
tegnap 13:43

Így van. Egy ismerősöm a Vízügynél dolgozott 10 évig irodában, közmunkásként. (Csak azért nem vették fel, mert nem engedélyezett a város új pozíciót ...)

A másik, amin én 1 pillanatig se gondolkodnék: most indítanak támogatott nyelvtanfolyamokat munkanélkülieknek. Ráadásul a tanfolyam ideje alatt pénzt is kapnak.

10. levarosbukta (válaszként erre: 9. - Kispocok)
tegnap 13:06
Ez igy igaz! Városa, önkormányzata válogatja. De amíg meg sem nézi addig nem tudja.
9. kispocok (válaszként erre: 7. - Levarosbukta)
tegnap 13:01
Jogos, dolgoztam több éve ennek igaz, egy iskolában, végül 3 évig maradtam, jó volt, mellette jártam főiskolára. Hátha bejön. De nagyon szór városonként látom ismerősök által, valahol ha nem fogadod el törölnek, hacsak nincs orvosi papírod, máshoz meg hozzá se szóltak, darab helyet nem ajánlottak csak utalták 1 évig a segélyt.
tegnap 12:49
Hja és fogd fel a közmunkát egyfajta ugródeszkának, ha normálisat ajánlanak fel.
tegnap 12:48
Én nem temetném a közmunka opciót, mert nem csak utcaseprésre közvetítenek ki, hanem a végzettségednek megfelelően akár óvodába, akár iskolába vagy kórházba, lényeg hogy közintézmény legyen. Van egy ismerősöm akit dadának közvetítettek ki óvodába, mikor letelt az ideje ott fogták. Ha már ott volt elvégezte az óvónő képzőt és ma már diplomás óvónőként dolgozik. Másikat iskolába közvetítették ki ún. mindenesnek ma már iskolatitkár ugyanott. Szóval én megnézném milyen közmunkával kínálnak meg és utána döntök, mert nem muszáj elfogadni és rögtön nem is fognak kiközvetíteni. Közmunkához meg nem kell ajánlás sehonnan sem, de máshova sem. Én nem élném fel a tartalékomat egyenlőre ha nem muszáj.
6. Domimami (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
tegnap 11:59
Engem békén hagytak,mert nem kértem.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Domimami)
tegnap 11:37
Majd december legelején kell bemenni a munkaügyi központba. Eddig egész normálisak voltak, meglátjuk mi lesz. Eddig legalább interjúkra behívtak a munkáltatók, most már nem is jelentkeznek... 😕 Így nehéz lesz, pláne ennyi idősen.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Domimami)
tegnap 11:33
Köszönöm. Tehát ha jól értem, aki nem kéri a 28 ezer Ft-os segélyt és fizeti maga után a TB-t azt békén hagyják a közmunkával?
3. Domimami (válaszként erre: 2. - Domimami)
tegnap 11:32
És el ne felejtsd majd,ha lesz munkád bejelenteni a munkaügyibe meg addig is “jelentkezni” menni,mert úgymond eltilthatnak…nem leszel jogosult minkanélkülire,ha mondjuk a próbaidő letelte után felmondanak.
2. Domimami (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
tegnap 11:28

Bár már 3 éve voltam munkanélküli,de szerintem azóta nem nagyon változtak a szabályok.

Akkor még úgy volt, amikor letelt a munkanélküli(álláskeresési) ugye be kellett menni a munkaügyi központba.Ott nem ajánlottak semmilyen közmunkát,hanem azt mondták a papírok aláírása után,hogy van 2hetem eldönteni,hogy igénybe veszem e azt a 28000 ezer forintos segélyt,amit egyébként a járási hivatalban kell igényelni.Ha úgy adódik,akkor ők közvetítik a nevet az önkorihoz és vagy behívnak vagy nem közmunkára.

Viszont a tb-t azt fizetni kell vagy szintén a járási hivatalban kérvényezni,hogy fizesse az állam a szociális helyzetre tekintettel.

tegnap 11:04

Sziasztok! Próbáltam a Google-on is keresni a témában, de csak 1000 éves cikkek jönnek szembe.

A helyzetem a következő: lassan 2 hónapja keresek munkát, vagy 20 helyre beadtam az önéletrajzot de vagy meg se keresnek, vagy felszívódnak az interjú után, arra se méltatva, hogy bocs, nem... Tehát valószínűleg még bő 1 hónap és lejár az álláskeresési. Ilyenkor egyből felajánl a munkaügyi központ egy közmunkát? Nem szeretném elfogadni mert szerencsére vannak tartalékaim és nem fogom feladni a munkakeresést (bár lassan belebolondulok) akkor sem, ha a "kedves" volt főnököm megmondta, hogy én tőle ajánlást nem fogok kapni, sőt...

Tehát ha nem fogadom el a közmunkát, milyen büntetésre számíthatok? Elsősorban olyanoktól kérdeznék, akik a közelmúltban voltak ilyen helyzetben. Köszi előre is !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook