Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Anyamacskámnak tavasszal eltünt a 2 éves kölyke. Ha hozok mellé egy 2 hós kislány cicót el/befogja fogadni az anyamacska? fórum

Anyamacskámnak tavasszal eltünt a 2 éves kölyke. Ha hozok mellé egy 2 hós kislány cicót el/befogja fogadni az anyamacska? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 26. 20:37
Biztos, hogy nem fogadja el.A macskák nem örülnek az új cicának, szeretnek egykék lenni.Sokszor még a saját kölyküket is elűzik.
10. bnedora (válaszként erre: 8. - E28ddc7c9b)
2009. máj. 9. 17:35
Ez nem semmi?! hihihi
2009. máj. 9. 17:34

Akinek több éven keresztül van több cicája, az nagyon sok érdekes dolgot meg tud figyelni a cicák életében.

Zsuzsa88 - az első hozzászólásban nagyjából leírta, hogy hogyan történik a cica mama és a kölyke között a kapcsolat. De ez egyénenként változó. Nekem 20 éve vannak cicáim, a legtöbb egyszerre 13 volt. Ezek között voltak gyerekek, de volt olyan is, amit bedobtak az udvarba, vagy én hoztam haza. A legelső cicám nagyon antiszociális volt, senkivel nem barátkozott. Általában az új jövevényt, legyen az újszülött v. hozott cica, kb. egy hét alatt szokják meg.

A nővéremnél előfordult, hogy az egyik cicája elveszítette a kölykeit, és az előző évit hagyta szopni.

A másik, hogy általában a legidősebb cica a "főnök", a többiek alárendeltek. Úgyhogy, készülj fel rá, hogy vagy elfogadják egymást, vagy haragban lesznek mindig.

8. e28ddc7c9b (válaszként erre: 4. - 9ea67a7a1c)
2009. máj. 9. 17:26

Nálunk is volt ilyen.

Volt egy "tanyasi" macsunk, isteni anya. A szomszédoknál fialt, eldugva, (disznólpadlás, széna-, szalmakazal) 4-6 hét után hozta haza a kölyköket, mikor már nem győzte etetni. Büszkén, egyesével "bemutatva", a teraszon tette le, de addig nyávogott amíg ki nem mentünk megnézni.

Kb. 8-9 éves lehetett amikor kaptunk egy gyönyörű hamuszürke, halvány iromba csíkos kandúrt, akiről kiderült, hogy "jány".

Rettenetes rossz anyamacska volt, fialás után ott hagyta a kölyköket az udvarban. Az öreg macsunk "begyűjtötte" vitte magával, eldugta, etette. (Nem mertünk hozzá sem szólni, ne hogy valami baj legyen.)

Lenge "agylükköt" kaptam, mikor az öreglány hazza csattogot 13 kis maccsal.

7. Zsuzsa88 (válaszként erre: 3. - 7934d1ac97)
2009. máj. 9. 17:19
Nem biztos, hogy ide írok, de ha majd bekukkantasz a Beteg a cicám, sokat hány, aggódom fórumba, ott mindent elolvashatsz. :) Abban a fórumban vagyok nagyon aktív. :D Meg van cicanaplóm, sztem abban is leírok majd mindent. :)
2009. máj. 9. 17:00

Be!

Tapasztalat.

Bár nálunk anyának-picinek nem volt túl erős kapcsolata, de lényeg, hogy jött még egy macs és semmi gond :)

5. 7934d1ac97 (válaszként erre: 4. - 9ea67a7a1c)
2009. máj. 9. 16:59
Semmi gond! :) Érdkes volt olvasni.
2009. máj. 9. 16:56
Két cicánk egyszerre fialt,az egyiknek eltünt az összes kölyke a másiknak egy maradt meg.Azt az egyet hosszú hónapokon át szoptatta a két macska felváltva,biztos hogy nem 4-5hónapig hanem sokkal tovább....ha nem látom és tudom nap mint nap magam sem hiszem...nem ez volt a kérdés csak eszembe jutott,elnézést:)
3. 7934d1ac97 (válaszként erre: 2. - Zsuzsa88)
2009. máj. 9. 16:55
Hú remélem jövőten nem felejtkezel meg rőlam, és megosztod velem a tapasztaltokat!! :) Nagyon megköszönném.
2009. máj. 9. 16:53
Már 4-5 hónapos korukban a cicákat az anyamacska eltaszítja magától, nem engedi szopni. Egy 2 éves "kölyköt" már nem a kölykének tekinti egy anyamacska, hanem egy másik önálló macskának, akivel egy fedél alatt él. Csak mint társa hiányzik neki, amelyik eltűnt, nem mint kölyke. És hogy hogy fogadja be az új jövevényt? Az a személyiségétől függ. Nálunk inkább az új kismacskák nem akartak "haverkodni" a nagyokkal. Nekem is jövő 7en lesz új cicám, kíváncsi vok, hogyan szokik össze a másik, 3 éves cicánkkal. :)
2009. máj. 9. 16:48
Anyamacskámnak tavasszal eltünt a 2 éves kölyke. Ha hozok mellé egy 2 hós kislány cicót el/befogja fogadni az anyamacska?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook