Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állásinterjú tanácsok? fórum

Állásinterjú tanácsok? (beszélgetős fórum)

7. moonlight13 (válaszként erre: 6. - 9b6b06acc2)
2016. márc. 19. 17:00

A kellemetlen kérdéseknél egyrészt a reakciót nézik, másrészt azt, hogy hogyan tudsz kimászni a kellemetlen kérdésből úgy, hogy adjál is választ rá, de ne is legyen olyan a válasz, ami esetleg számodra hátrányos.

Első munkahelynél valószínűleg ilyenre nem kell számítanod.

2016. márc. 19. 14:04

Igen, ugye mint írtam ezt tanulom :) Tudom, hogy vannak "hülye" kérdések is, de ott is csak a reakciót nézik, nem a tényleges helyességét a válasznak. Ez lenne az első munkahelyem, úgyhogy nincs munkatapasztalat, előző munkahely stb..


De köszönöm mindenkinek :)

5. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 9b6b06acc2)
2016. márc. 18. 20:35
Meg szokták még kérdezni, hogy miért jöttél el az előző helyedről. Semmi rosszat nem szabad mondani előző munkahelyről és előző kollegákról, főnökről (bár gondolom, ezt tudod). Egyébként fel szoktak tenni kifejezetten kellemetlen kérdéseket is, erre nem nagyon tudsz készülni, ill. az előző munkahelyeiddel kapcsolatban átgondolhatod, milyen kérdéseket tehetnek fel. Ilyenkor is higgadtan kell valahogy megválaszolnod.
4. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 9b6b06acc2)
2016. márc. 18. 20:32
Én is voltam mostanában pár interjún. Az öltözéked összeállítása szerintem tökéletes. Nálam is többször kérdezték a 3 pozitív és 3 negatív tulajdonságomat. Legyél határozott és kedves! Készülj arra is, hogy mire vagy még kíváncsi a munkával, céggel kapcsolatban! Amikor a fizetésről van szó, kérdezd meg az egyéb juttatásokat, pl. cafetéria, jutalom, stb. Állítsd be, hogy mennyi lenne a fizetési igényed!
2016. márc. 18. 20:16

Szia, nekem van tapasztalatom, voltam már jópár interjún. Ha komolyabb helyre mész mindenképp ápolt, igényes megjelenés szükséges, amit leírtál ruha teljesen oké, a sminked legyen szolid, ékszer minimális.

Jó ha utána néztél a cégnek, persze ha megkéredzik mit tudsz róluk, csakis a pozitív dolgokról beszélj:)

Minden interjún más kérdéseket tesznek fel, azért amiket gyakran szegeztek nekem miután a bemutatkozáson és a szakmai részen továbblendültünk:

Miért éppen ezt a céget választottam? Mit gondolok, miért járnának ők jól velem? Mik a pozitív tulajdonságaim? Mik a negatívak? Ha bármilyen munkát választhatnék mi lenne az ? Később: Hogyan tudom megoldani a gyerekeket? Szerintem az a fontos, hogy azt érezzék, hogy te szeretnéd azt a munkád, de nem pusztán ők tesznek neked szívességet ha felvesznek, hanem ők is jól járnak veled: ezért ne titkold ha valamiben jó vagy, pl. nyelvtudás, informatika vagy akármi :)) Sok sikert!

2. sanyinak (válaszként erre: 1. - 9b6b06acc2)
2016. márc. 18. 12:30
Felesleges ezen gorcsolni, add magadat! A szakmai elvarasolat ismerheted, szemelyisegben pedig nem erdemes mast alakitani.
2016. márc. 18. 12:23

Hétfőre behívtak állásinterjúra, HR asszisztensi pozícióba.

Öltözet: szürke nadrágkosztüm, fehér blúzzal, fekete bokacipő (nadrág alatt úgysem látni nagyon) és fekete táska.

Ilyen komolyabb helyen nem voltam még interjún. Mit ajánlotok?

Utánanéztem a cégnek, szedtem össze pozitív, negatív tulajdonságokat..

Én ezt tanulom, de hát azért nem egyszerű így sem :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook