Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akácfa friss hajtásait hogy lehet kiírtani? fórum

Akácfa friss hajtásait hogy lehet kiírtani? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 3. 15:00
amúgy megszokták még a fákat gázolajjal locsolni..ha valaki meg akarja pusztítani..de az kinyírja a földet.
14. f6adc49b0f (válaszként erre: 6. - AnneShirley84)
2012. szept. 3. 14:58

hát milyen akác az ,ami ennyire terjed?nálunk az esetfa csinálja ezt..az szinte kiírthatatlan.kúszógyökere van...viszont a vegyszer valóban megfogja..addig kell csinálni míg meg nem pusztul,egyszer nem elég.


a totális gyomírtó a zöld leveleken jut el a gyökérzetig,felszívódik..gyümölcsösnél ezért kell vigyázni a fiatal fákkal,mert azokat is kipusztítja.

én rendszeresen használom..tarack ,nád..egyéb növények meg az ecetfára is..jó erősre kell csinálni tapadószert tenni bele..én még pluszként egy kis műtrágyát is keverek bele,hogy égesse.

nekem a gyomot leviszi 3 nap alatt.és az ecetfáimat is ki tudtam vele pusztítani az ecetfa átjön a kövesút alatt is..olyan a gyökérrendszere.



használni bármikor lehet..de legintenzívebb a hatás tavasszal,amikor kis fiatalok a hajtások,gyengébb.de én egész őszig használom ,ha kell.

ültetni lehet,ha letakarítottad a földterületet,de fánál csak érdemes kiszedni a gyökereket,mert mire elkorhad..sok év és felásni meg úgyse lehet.


nekem a náddal voltak komoly problémáim..meg a zsurlóval küzdök két éve..annak meg nincs levélzete..csak azok az ágacskák,nem egyszerű,de addig kell csinálni míg nem sikeredik.

2012. szept. 3. 14:49
Már érdeklődtem erről amúgy máshol is és egy ismerősöm mesélte, hogy miután kivágta a fát körbeásta a gyökerét, hatalmas tábortüzet rakott rajta és még ezek után is kihajtott neki....szóval lehet, hogy barátkoznom kellene az akácerdővel.
12. Idealist2 (válaszként erre: 10. - E32d76b828)
2012. szept. 3. 14:46
fűnyírózzuk folyamatosan, de szélmalomharc....
11. Idealist2 (válaszként erre: 8. - Kirizsu)
2012. szept. 3. 14:45

Hasonló a helyzet....

gyomirtót már mi is próbáltuk, az éppen aktuális leszáradt, de ugyan úgy hajt újra...kiásni képtelenség, az egész udvaron száétterjedt.

2012. szept. 3. 10:42
funyiroval...rendszeres hasznalat kozben,ha nem all mododban azon hellen hasznalni faradtolajat csepegtess/modjaval/a gyokereihez de remenytelen...ztan jo lenne tunni azt is h az akac 1 sziku avagy 2 mert permetszert is lehet de a madarak okakent nem ajanlom...megsugom neked...ketsziku es zarvatermo hha segithettem
9. csukottszemmel (válaszként erre: 6. - AnneShirley84)
2012. szept. 3. 10:33
Gyomirtót leginkább semikor.
2012. szept. 3. 10:11
Sajna nem lehet gyökerestül sem. Anyukám még régen hozott 1 kis fát. Hát ne tudjátok meg! Olyan minden mint a dzsungel. Próbáltam gyomírtót, minden kihalt csak az akác nőt. Felástunk mindent, gyökeret, de nem használt. Gázolajat öntöttünk rá bár tudom nem környezet barát és én nagyon védem a környezetet, de ez sem használt. A konyhakertben, amit rendszeresen ásunk, kapálunk teli vagyok vele. Ahol a fű van levágjuk, de hajt. Sajnos eddig semmi használható dolgot nem tudtam csinálni.
2012. szept. 3. 10:01
Gyökerestül lehet csak kiírtani, ha levágod a hajtást még többet hoz.
2012. szept. 3. 09:48

Mi is kűzdünk az akáccal...és nem a fő fa gyökerével dcan a gond...ezek a kis dögök többszáz m es körzetben terjednek...


Mikor javasolt a gyomirtót használni? Ősszel? Utána megmaradnak a beültetett dolgok? Úgy értem, nem nyirja ki a földet?

5. f6adc49b0f (válaszként erre: 4. - 4244093cd0)
2012. szept. 3. 09:43
jaj igen..erre jó a totális gyomírtó is..a glialka vagy a gladiátor..a gyökérzetre hat.
4. 4244093cd0 (válaszként erre: 1. - Idealist2)
2012. szept. 3. 09:40
Többször kell füvet nyírni,vagy a kis leveles hajtást gyomírtózni.
2012. szept. 3. 09:38
hát szedjétek ki gyökerestül..amíg az benn van hajtani is fog..fel kell ásni és fejszével kiverni a gyökerét.vagy ha van markolótok az kiveszi nektek a gyökérzetet.
2. kisj
2012. szept. 3. 09:30
én szeretem az akácfákat
2012. szept. 3. 09:28

Sziasztok!

A szomszéduunk tavaly kivágta az akácfáját és sajnos mindenhol hajt, minden héten egy kisebb erdőt kell kiírtani az udvarból.

Nagyon gyorsan és rengeteg helyen nől, ha kikapáljuk 1 hét múlva újra ugyan akkora.


Van valakinek valami bevált ötlete, hogy hogyan lehetne leállítani???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook